Lietuvos krepšinio gerbėjams gerai pažįstamas makedonas Vlado Ilievskis atvyko į Lietuvą. Rytoj Kaune prieš vietos „Žalgirį“ gynėjas su Zagrebo „Cedevita“ bandys sėkmingai startuoti Eurolygos turnyre.

Dabar 32-ejų krepšininkas rūpinasi tik klubine karjera. Po nesėkmingai susiklosčiusios Londono olimpinių žaidynių atrankos Venesueloje V.Ilievskis nusprendė atsisveikinti su Makedonijos rinktine.

Dar prieš metus po dramatiškų Senojo žemyno pirmenybių kovų Lietuvoje mandagusis V.Ilievskis vos pastovėdavo ant kojų. Bet išblyškusiu veidu krepšininkas maloniai atsakinėdavo į visų žurnalistų klausimus. Ir dar, ir dar kartą. Panašu, kad nepavykus išpildyti olimpinės svajonės V.Ilievskio jėgų bakas buvo galutinai pasibaigęs. Prisidėjo ir kitos aplinkybės.

„Pajutau, kad atėjo tinkamas laikas, – Vilniaus oro uoste tinklalapiui Krepsinis.net pasakojo V.Ilievskis. – Fiziškai ir emociškai po sezono nebebūčiau galėjęs padėti rinktinei visu šimtu procentų. Sausį man sukaks 33-eji, be to, šeimai manęs trūksta ir su ja noriu praleisti kur kas daugiau laiko. Susidėjo daug dalykų. Jaunimas jau turėtų pakeisti vyresniuosius.“

Kartu su V.Ilievskiu Makedonijai tikrai daugiau nebepadės aukštaūgis Todoras Gečevskis. Nors buvo skelbta, kad iš nacionalinės komandos traukiasi ir kitas priekinės linijos žaidėjas Pero Antičius, V.Ilievskis to nepatvirtino. Pašnekovo teigimu, P.Antičius dar nepriėmęs galutinio sprendimo.

- Nemanote, kad iš rinktinės išėjus dar ir Antičiui, trijų tokių žaidėjų netektis Makedonijos rinktinei būtų labai didelis smūgis?

- Taip, žinoma. Bet metas žengti žingsnį į priekį jauniesiems vyrukams. Manau, kad turimi žaidėjai yra pakankamai talentingi, kad galėtų pratęsti mūsų pradėtą darbą. Galbūt pusfinalio nebebus, bet jei dalyvausime kiekviename Europos čempionate, tai Makedonijai jau bus geras rezultatas.

- Jei dabartinė komanda nebėra pajėgti pasiekti pusfinalį, kiek toli ji gali žygiuoti?

- Net ir antras etapas Makedonijai būtų geras rezultatas. Norėčiau, kad pasikeitusi rinktinė pakartotų 2011 metų Europos čempionato sėkmę. Niekas anksčiau iš mūsų to nesitikėjo ir niekas nesitiki dabar.

- Kurie žaidėjai taps naujaisiais Makedonijos vedliais?

- Yra broliai Stojanovskiai, Samardžiskis. Ateina dar keli jauni žaidėjai. Manau, kad jų vardus ateityje dar įsidėmės. Turime krepšininkų, kurie išlaikytų Makedonijos jėgą.

- Kaip Makedonija priėmė jus po nesėkmingai pasibaigusio olimpinio atrankos turnyro?

- Turėjome labai gerą galimybę. Tiesiog tuomet visos dėlionės dalys nesusiklijavo. Naujas treneris, aš su komanda pradėjau treniruotis tik likus dešimčiai dienų iki turnyro, McCalebbas – vos savaitei. Susidėjo daug dalykų, dėl kurių netapome solidžia komanda. O makedonai mūsų rezultatą priėmė gerai, nes padarėme viską, ką galėjome. Ir tai yra svarbiausia.

- 2011 metais prasidėjusi makedonų svajonė dar nesibaigė?

- Ne, nes juk visada gali svajoti. (Šypsosi.)
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141