Stadiono maketai | Organizatorių nuotr.

Stadiono maketai | Organizatorių nuotr.

30 metų trunkantis Nacionalinio stadiono Vilniuje nesėkmių ruožas nutrauktas – pusmetį trukusios Vilniaus savivaldybės, Vyriausybės ir potencialaus koncesininko „Axis Industries” derybos baigėsi sėkmingai. Sutarta ne tik dėl finansinių, techninių, teisinių daugiafunkcio komplekso projekto aspektų, bet ir stadiono dangos bei visų finansinių smulkmenų. Derybų rezultatus ir tolimesnius planus ketvirtadienį pristatė miesto meras Remigijus Šimašius ir Savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Sutapimas, kad prieš šio vakaro futbolo rinktinės rungtynes turime gerų naujienų dėl Nacionalinio stadiono. Daugiafunkcis kompleksas ir Nacionalinis stadionas po šių derybų tampa nebe tolimu miražu, tačiau Vilniaus, Vyriausybės ir verslo efektyvios partnerystės konkrečiu planu. 2022 m. Vilniuje bus atidarytas itin modernus daugiafunkcis kompleksas, nacionalinę gėdą paversiantis Vilniaus pasididžiavimu“, – sakė Vilniaus meras.

Stadiono danga – hibridinė

Derėtasi ir dėl smulkmenų, ir dėl svarbiausių dalykų: nuo darželio aktų salės garso įrangos pajėgumo iki stadiono dangos tipo ir kokybės. Derybų metu buvo susitarta, kad nacionaliniame stadione, kuriame varžybas stebės iki 15 tūkstančių žiūrovų, bus įrengta aukščiausio lygio hibridinė danga, ant kurios buvo žaidžiamas šių metų pasaulio futbolo čempionatas ir kuri yra naudojama aukščiausio lygio Anglijos ar Ispanijos nacionalinių čempionatų varžybose.

„Svarstėme visus tris dangos variantus – natūralios ir dirbtinės vejos arba hibridinę dangą. Nors pastarasis variantas yra brangiausias, tačiau jį pasirinkome dėl galimybės Lietuvos klimatinėmis sąlygomis prailginti dangos naudojimą iki šimto dienų per metus futbolo veikloms. Ir tai yra moderniausia technologija šių dienų futbolo infrastruktūroje – po tiek metų laukimo, Vilnius nusipelnė aukščiausios kokybės stadiono”, – Administracijos vadovas P.Poderskis.

Hibridinė danga yra sustiprinta dirbtinės žolės intarpais, todėl pasaulyje naudojama geriausių klubų stadionuose, kurie žaidžia daugiausiai rungtynių.

Stadiono maketai | Organizatorių nuotr.

Stadiono maketai | Organizatorių nuotr.

Duoklė ir krepšiniui, lengvajai atletikai ir kultūrai

Vilniuje bus pastatytas ne tik naujas ir pirmasis specialiai futbolui skirtas modernus Lietuvoje stadionas, bet šalia iškils ir trys futbolo aikštynai treniruotėms, šešios krepšinio aikštelės, rankinio, gimnastikos, bokso aikštynai. Bus pastatytas ir atskiras lengvosios atletikos aikštynas, atitinkantis IAAF reikalavimus, kas leis sugrąžinti į Vilnių ir aukščiausio lygio lengvosios atletikos varžybas.

„Tikimės, kad šį svarbų ir sėkmingai atliktą institucijų darbą sėkmingai perims ir patvirtins miesto politikai bei atsakingi valdininkai ir tuomet jau šių metų pabaigoje galėsime pasirašyti galutinę koncesijos sutartį, o senųjų stadiono griaučių griovimo darbai prasidės kitų metų pradžioje.“ – sako Administracijos direktorius.

22 ha komplekso teritorijoje taip pat bus įrengtas kultūros centras, biblioteka, 300 vietų vaikų darželis ir sporto muziejus.

Rizikos išlieka

„Iš mūsų pusės visi darbai padaryti, verslas į šį procesą jau investavo šimtus tūkstančių eurų, todėl esu tikras, kad atsitraukimas keltų didžiulius nuostolius visoms pusėms. Tačiau, žinoma, kol nėra pasirašyta galutinė sutartis, tokia rizika vis dar išlieka – tačiau mes darome ir darysime viską, kad šios rizikos jau šių metų pabaigoje neliktų ir tai simbolizuos kitų metų pradžioje prasidėsiantys betoninių griaučių ant Šeškinės kalvų griovimo darbai,” – sakė P.Poderskis.

Derybų metu pasitvirtino, kad stadiono ir viso daugiafunkcio komplekso išvystymas ir tolimesnis operavimas yra ekonomiškai pagrįsti. Bendra projekto vertė – 80 mln. eurų, Nacionalinio stadiono vertė – apie 33 mln. eurų. Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui.

Projekto turinys, dėl kurio susitarta derybose, jau perduotas tikrinti Finansų ministerijai, netrukus pasieks ir savivaldybės Tarybos narius.


ADMIRAL88
2018-10-12 18:03:12
vilnius netures jokio stadiono,tai akiu mulkinimas,baiksis pinigai,kuriuos isvoks,ir kaltu neliks,liks tik sotus valdinikaicha,cha..
Atsakyti
LT
2018-10-11 22:57:30
Cia 15 tukst.jau nacionalinis stadionas ir dar su hibridine danga?Nejuokinkit jus tik su tokiais stadionais ir nelaikykit zmoniu idiotais,pati moderniausia kolkas sildoma,naturali zoles danga koks ir bus Kaune taip ir sakykitt,kad daroma kuo pigiau ir dar,kad liktu pavogt
Atsakyti
carlos
2018-10-12 11:58:48
čia matijošaitis taip sakė ar kas? San Siro, Nou Camp, Parc des Princes stadionuose Rusijoje per munadiale visur sumontuotos hibridinės, praktiškai nei vienas naujas stadionas natūralios nebedaro, nes neapsimoka..
Mankind
2018-10-11 22:36:10
Nesvarbu kad nedaug talpins vistiek pilna prirink nebus lengva svarbiausia normali danga kad butu ir prieziura tinkama
Atsakyti
Stadionas
2018-10-11 20:47:17
Derybas jau nebe pirma karta uzbaige
Atsakyti
Andrius
2018-10-11 18:10:02
15tkst vietu???...stadionas ...........
Atsakyti
ommm
2018-10-11 18:54:20
geriau butu 15, negu jokio 35
silute
2018-10-11 17:42:55
15 Tukstanciu ziurovu stadionas ??? o kiek telpa i Zalgirio Arena ziurovu berods 11 Tukstanciu ???
Atsakyti
Sadidas
2018-10-12 00:10:29
11 tukstanciu vietu siemens arena, zalgirio arena 15 708, taip kad fules stadiona galejo bent jau 20 000 statyt. Juokinga klausyt ir skaityt kai sako kad nepririnks pilno stadiono, kai tuo tarpu kitose salyse stadionuose rengiami mega koncertai ir kiti renginiai. O dar nekalbant apie dainu ir sokiu sventes.
taigi
2018-10-11 14:15:05
Kaip sakoma, dvidesimt astuntas kartas garantuociausias.
Atsakyti


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141