Eimantas Gudiškis | Organizatorių nuotr.

Eimantas Gudiškis | Organizatorių nuotr.

 Jau šį sekmadienį greta Anykščių paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai. Tiesą sakant, nugalėtojai jau beveik aiškūs: moterų grupėje keturis pirmuosius sezono etapus laimėjo Silvija Pacevičienė („MiBike AmberMix“), tad ji paskutinėse serijos varžybose gali net nestartuoti – turimų taškų jai pakanka bendrai  pergalei. Tačiau Silvija turi galimybę įrašyti savo vardą šių varžybų istorijoje: iki šiol nė vienam dviratininkui nėra pavykę laimėti visų sezono etapų. Vyrų rikiuotėje lyderis irgi akivaizdus: tai tris etapus laimėjęs Eimantas Gudiškis („Colibri Cycling Team“). Eimantas praeitą savaitgalį į Lietuvos MTB istoriją įrašė puikų rezultatą – jis tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu didžiausią šiaurės-rytų Europoje vykdomą MTB maratoną Tartu. Tačiau Eimantas etape Žagarėje užėmė tik 5-ą vietą, tad ypač nepalankiai susiklosčiusios aplinkybės jį teoriškai gali išstumti iš pirmos vietos. Antra vertus, paskutinis metų etapas turi fantastiškai sėkmingai susiklostyti jo komandos draugui Armoldui Valiaugai, Edgarui Kovaliovui („Top Team Cycling“) ar Domui Manikui (MyBike AmberMix“), kad jie iškoptų į pirmą vietą.

Bet jei intrigos kovoje dėl absoliučios pergalės yra kiek mažiau, tai nereiškia, kad paskutinės metų lenktynės bus mažiau intriguojančios.

Pažįstama trasa

Šalia Anykščių esančių Niūronių hipodrome sportininkai lenktynes pradeda jau ne pirmus metus. Pirmasis pagrindinės distancijos ratas bus kiek ilgesnis – 24 km, o po to ištvermingiausi vyrai turės numinti dar du ratus po 21 km. Trasa pasižymi natūraliai raižyta vietove - yra įkalnių ir nusileidimų, vienvėžių takelių, žvyrkelių ir miško keliukų. Įkalnių rate yra 139 metrai. Didžiausios kalvos viršūnėje sportininkai varžysis dėl MAXXIS Kalnų Karaliaus ir MAXXIS Kalnų Karalienės titulų. Tačiau jei pernai dalyvių azartą vėsino šaltokas oras ir lengvas lietus, tai šiemet sinoptikai žada puikų sportininkams orą: o tai garantuoja ypač atkaklią kovą.

Pernai paskutinį sezono etapą vyrų grupėje laimėjo būtent E. Gudiškis – jis drauge su A. Valiauga atitrūko nuo persekiotojų ir finišavo po 2 val. 13 min. 28 sek. Trečias pernai Anykščių etapą baigė E. Kovaliovas, ketvirtas – D. Manikas, tad favoritų būrys per metus mažai pakito.

Rekordiškai daug vaikų

Likus kelioms dienoms iki penktojo „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapo organizatoriai jau turėjo ilgesnį nei 1200 pavardžių dalyvių sąrašą. Šį kartą ypač azartiški jauniausi varžybų dalyviai – vaikų važiavimuose užsiregistravo per 200 darželinukų ir pradinukų. Kaip ir Druskininkų, Vilniaus, žagarės ar Ignalinos etapuose visi jie po finišo gaus saldžius prizus.

Žinant, kad tokiuose masiniuose renginiuose nemažai dalyvių nusprendžia dalyvauti vos ne paskutinę dieną, išklausę sinoptikų prognozes, galima tikėtis, kad iš viso baigiamajame etape bus beveik 1500 sportininkų.

Solidus prizų sąrašas

Visi, šį sezoną dalyvavę visuose penkiuose etapuose, iš Anykščių grįš su lojalumo medaliais. „Mums smagu, kad turime ištikimą ir vis augantį būrį žmonių, nepraleidžiančių nė vieno mūsų renginio etapo. Suprantame, kad šiais laikais masinių renginių pasiūla itin didelė, todėl vertiname tuos, kurie ištikimai draugauja su mumis – norime jiems sezono pabaigoje pasakyti nuoširdų ačiū, todėl tradiciškai po paskutinių lenktynių jiems įteikiame lojalumo medalius“, - teigia varžybų organizatorius Arūnas Daugirdas. Pernai „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ organizatoriai išdalijo 700 medalių, šiemet jų pagamino 800: nors daugelyje masinių sporto renginių dalyvių skaičius stabilizavosi ar net stabiliai mažėja, šiose lenktynėse entuziastų gretos plečiasi.

Aktyvų laisvalaikį mėgstantiems žmonėms ir sportininkams patinka ne tik aukšta renginio organizacinė kokybė, bet ir solidūs prizai. Pavyzdžiui, po Anykščių etapo bus išdalytas galutinių įskaitų beveik už 8000 eurų piniginis prizinis fondas, nugalėtojai taip pat bus apdovanoti „Spa Vilnius“, „Sportland“ ir „Velonova“ dovanų čekiais bei kitais mažesniais prizais, o bet kuris varžybų dalyvis galės dalyvauti loterijoje, kur prizai visuomet maloniai stebina – pagrindinis prizas BMC dviratis, De Longhi kavos aparatas ir kiti prizai. Daugiau informacijos apie renginį www.mtb.lt  .

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141