Mantas Kalnietis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Lietuvos (7/0) rinktinė pasaulio čempionato atrankos turnyre iškovojo netikėtą pergalę ir lieka nepralaimėjusi.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 84:83 (21:21, 22:15, 20:19, 21:28) įveikė Kroatijos (3/4) krepšininkus.

Krunoslavo Simono tritaškis likus žaisti 2:59 minutei lygino rezultatą ties 73 taškų, tačiau kitoje atakoje Adas Juškevičius pats smeigė tolimą metimą ir sugrąžino pranašumą. Artūras Gudaitis po to pridėjo vieną baudos metimą, bet prasidėjus paskutinei minutei kroatai buvo priartėję iki dviejų taškų ir turėjo kamuolį savo rankose.

Tada Mantas Kalnietis jį perėmė ir likus žaisti 35 sekundėms tritaškiu padidino Lietuvos pranašumą 80:75. Kroatai netrukus suklydo ir du A.Juškevičiaus baudos metimai įtvirtino lietuvių pergalę.

D.Adomaičio auklėtiniai kitas rungtynes žais pirmadienį, kai namuose susitiks su Olandijos komanda.

Rezultatyviausiai žaidė 16 taškų pelnęs Eimantas Bendžius, 15 įmetė M.Kalnietis.

Varžovams 22 taškus surinko Bojanas Bogdanovičius, tačiau jis pataikė tik 6 metimus iš 17. Dario Šaričius pelnė 19 taškų.

Lietuviai šiame mače nei karto neatsilikinėjo ir didžiausias jų pranašumas buvo 12 taškų.

Jie padarė tik devynias klaidas bei pataikė 12 tritaškių iš 27.

Lietuvos rinktinė į priekį atitrūko antrajame kėlinyje. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus ties 21 taško, tačiau tada Adas Juškevičius įmetė tritaškį, Mantas Kalnietis realizavo abu baudos metimus, Evaldas Kairys įmetė iš po krepšio ir svečiai pirmavo 28:21.

18-ąją mačo minutę A.Juškevičiaus dar vienas tolimas metimas didino pranašumą iki dviženklio 39:29. Tačiau prieš ilgąją pertrauką kroatai rezultatą sušvelnino 43:36.

Pirmoje mačo pusėje lietuviams po 8 taškus pelnė A.Juškevičius, Eimantas Bendžius ir Lukas Lekavičius

Lietuva: Eimantas Bendžius 16 (4/7 dvit., 1/1 trit., 4/7 baud.), Mantas Kalnietis 15, Adas Juškevičius 14, Lukas Lekavičius 10, Renaldas Seibutis, Evaldas Kairys ir Edgaras Ulanovas po 6, Rokas Giedraitis 5, Artūras Gudaitis, Mindaugas Kuzminskas ir Edgaras Želionis po 2.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (2/8 trit.), Dario Šaričius 19, Krunoslavas Simonas 16, Ivica Zubacas 11, Ante Žižičius 6.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinės krepšininkai žais jau pirmadienį (rugsėjo 17-ąją dieną) savo aikštėje – Vilniaus „Siemens“ arenoje. Lietuvių varžovė 19.00 val. bus Nyderlandų rinktinė.

Grupė J | Organizatorių nuotr.

baikit girtis
2018-09-16 12:14:06
vieno tasko persvara
Nnm
2018-09-15 11:48:45
Kokios ten zvaigzdes nba nu gal tik saricius bet ir tai bus po keliu metu nediprantu lazibininku tail nurase lt vistiek lietuva tikrsi shipresne team negu kroatija
M
2018-09-15 11:07:30
musu plyta cia kalinietis per tas dvi rungtynes galima pagalvoti jog J.kidas koks uz lietuva losia tesiog neimanoma suprast buvo kaip jam nepasiseke milane kas ji pakeis kai nuspres nebezaisti rinktineja?apie Adomaiti vistiek jis nekazka Jasikevicius Kurtinaitis Kemzura tadar Maskoliuna ir ant galo gal rinkciaus Adomaiti
Boxxer
2018-09-14 23:44:10
Netiketa pergale?? Prasau pakeiskit ta sakini maziau klausykit ka sneka tie lazybinikai...