Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

 19-metis Kostas Gusevas šį sezoną pasitiko priėmęs naują iššūkį – pats susimedžiojęs kontraktą su aukščiausiose Rusijos jaunimo lygoje (MHL) besivaržančia „HK Riga“ komanda, jis įrodinėja galintis sėkmingai žaisti ir šioje, tarp stipriausių žemyno jaunimo pirmenybių ne veltui minimoje lygoje. Neseniai gynėjas pelnė savo pirmąjį tašką šioje lygoje, o po sėkmingo sezono starto jis sutiko pasidalinti mintimis apie neįprastą atvykimą į Rygą, sezono planus ir įgautą patirtį išpildžius svajonę patekti į rinktinės stovyklą.

Apie sėkmingą sezono startą MHL pirmenybėse K. Gusevas dar vasaros pradžioje tikrai nebūtų galėjęs net pagalvoti. Tuomet antrą savo sezoną Suomijoje pabaigęs žaidėjas neslepia, kad vasaros pradžioje jau buvo sutikęs grįžti į „Karhu-Kissat“ jaunimo ekipą, kurioje užbaigė savo praėjusį sezoną, o tuomet didelio pasirinkimo jis neturėjo.

Visgi, viską pakeitė birželio pabaigoje į jo akiratį patekusi žinia – „HK Riga“ komandos vairą perėmė Aigaras Ciprussas. Šis treneris yra puikiai žinomas tiek Lietuvos ledo ritulio pasauliui, tiek ir pačiam K. Gusevui: būtent šis strategas dirbdamas su Lietuvos jaunimo iki 20 metų rinktine 2015 metų gruodį į čempionatą nusivežė ir šį, tuo metu vos 16-metų gynėją, taip parodydamas pasitikėjimą jo sugebėjimais. Puikiai prisimindamas šį trenerį jis nusprendė pasidomėti, ar šis nenorėtų dar kartą suvienyti jėgas, šį kartą jau stipriausioje Latvijos jaunimo ekipoje.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

„Mano persikėlimo į Rygą istorija labai įdomi. Vasaros pradžioje variantų daug nebuvo, tad jau buvau sutikęs sugrįžti į tą patį klubą Suomijoje. Visgi, birželio pabaigoje internete pamačiau, kad „HK Riga“ treneriu tapo Aigaras Ciprussas. Jį žinau nuo U-20 rinktinės laikų: tuo metu jis mane vos 16 metų paėmė į rinktinę ir kaip treneris paliko tikrai gerą įspūdį. Parašiau jam SMS žinutę paklausdamas ar jo naujai ekipai nereikia gynėjų. Netrukus treneris man paskambino ir pasiūlė atvažiuoti į treniruočių stovyklą.

Be jokios abejonės, kad šį jo pasiūlymą priėmiau ir nuo liepos pirmos dienos jau buvau Rygoje. Visada norėjau išmėginti save MHL lygoje, todėl dėl šio sprendimo abejonių nebuvo“, - apie persikėlimą į naują klubą papasakojo su jaunimo rinktinėmis į 5 pasaulio čempionatus vykęs gynėjas.

Žaidimas aukšto lygio jaunimo lygose – K. Gusevui nėra naujovė. Būdamas vos 15 metų jis jau atstovavo Sankt Peterburgo „SKA“ jaunimo ekipai, su kuria du metus varžėsi Rusijos jaunimo iki 16 bei jaunimo iki 17 metų čempionatuose. Palikęs Rusiją jis išmėgino ir stipriausias Suomijos jaunimo lygas: 2016-2017 metais su „Lukko“ jaunimu kovojo aukščiausioje jaunimo iki 18 metų lygoje, o praėjusį sezoną jis užbaigė su „Karhu-Kissat“ varžydamasis ir stipriausioje šios šalies jaunimo iki 20 metų lygoje.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Per ketvertą metų Rusijoje bei Suomijoje įgyta patirtis iš Zarasų kilusiam lietuviui neabejotinai padėjo ir Rygoje. Su ekipa jis sėkmingai kovojo dviejuose jaunimo turnyruose Rusijoje bei Švedijoje, kur dukart iškovojo trečiąsias vietas, o pats K. Gusevas ne tik sėkmingai tvarkėsi su savo užduotimis gynyboje, tačiau parodė galintis ir prisidėti prie atakų, atlikdamas rezultatyvų perdavimą mače su Prancūzijos jaunimo rinktine. Greitai „HK Riga“ ekipoje pritapęs ledo ritulininkas didesnio lygių skirtumo pripažino nepajautęs ir startavus MHL sezonui.

„Mano nuomone, lyginant Suomijos aukščiausią jaunimo lygą ir MHL – žaidimo lygių skirtumas nėra labai didelis. Manau, kad tai yra panašaus lygio pirmenybėse, kuriose tik šiek tiek skiriasi žaidimo stilius“, - Suomijos ir Rusijos jaunimo aukščiausias lygas lygino žaidėjas.

Naujoji K. Gusevo komanda šį sezoną pasitiko su viltimis pamiršti pastaruosius nesėkmingus sezonus ir sugrįžti ten, kur jie nebuvo nuo 2014-2015 metų sezono – atkrintamąsias varžybas. Užsibrėžto tikslo „HK Riga“ pradėjo siekti dar vasarą, kai sunkiai dirbo treniruočių stovykloje. Bent jau sezono pradžioje, panašu, kad sunkus darbas duoda vaisių – po nesėkme prasidėjusių pirmenybių, Latvijos komanda iškovojo tris pergales iš eilės ir MHL Vakarų konferencijoje žengia penkta. Visgi, kaip pabrėžia K. Gusevas, A. Ciprusso vadovaujama komanda net ir po sėkmingo sezono starto nežada sustoti ir toliau sieks išlaikyti ar net pagerinti sezono starte išsikovotas pozicijas.

„Sezono startą vertinčiau gan neblogai: laimėjome tris iš pirmų keturių rungtynių. Tam, daug ką davė sunkus ir du mėnesius trukęs darbas vasarą. Mūsų komandos tikslas: kilti į viršų ir pasibaigus reguliariam sezonui patekti į atkrintamąsias varžybas.“

Pats Lietuvos rinktinės kandidatas taip pat negali skųstis sezono startu. Su ekipos draugais jis pastaruoju metu puikiai darbuojasi gynyboje (per tris mačus praleisti du įvarčiai), o paskutiniame mače su „Amurskie Tigry“ K. Gusevas pelnė ir įsimintiną pirmąjį tašką MHL čempionate, atlikdamas rezultatyvų perdavimą pergalingam įvarčiui. Kalbėdamas apie savo tikslus šį sezoną, jis pripažino norintis ne tik padėti komandai siekti pergalių, tačiau ir tobulėti kiekvieną dieną, kad ateityje jis galėtų praverti ir prestižinių suaugusių čempionatų duris.

„Stengsiuosi žaisti geriausią žaidimą, kokį tik moku bei atlikti savo darbą visu šimtu procentų, kad padėčiau komandai siekti savo tikslų. Žiūrint į ateitį: mano tikslas tobulėti kiekvieną dieną ir tapti geresniu žaidėju, kad ateityje galėčiau žaisti aukštame lygyje.“

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Pastaraisiais metais K. Gusevui nėra svetima ir atmosfera Lietuvos rinktinėje. 2017 metais komandos treneris pakvietė žaidėją į rinktinės stovyklą siekdamas suteikti jam patirties, o štai šiemet jis jau buvo pilnavertis rinktinės kandidatų stovyklos narys, kuris iki pat paskutinės akimirkos kovojo dėl vietos planetos čempionato IB diviziono kovose Kaune.

Nors galiausiai jauniausias rinktinės narys tapo paskutiniu iš rinktinės pasitraukusiu žaidėju, gynėjas neslepia, kad treniruotės su geriausiais ir garsiausiais šalies žaidėjais buvo išsipildžiusi dar neseniai turėta svajonė, kuri suteikia papildomo stimulo tobulėti.

„Tai buvo gera patirtis: buvo įdomu ir tuo pačiu malonu būti komandos viduje bei treniruotis su aukšto lygio žaidėjais. Treniruodamasis su tokiais žaidėjais ne tik mokaisi žiūrėdamas į mūsų komandos žvaigždes, tačiau ir pats aikštėje įgauni didesnio pasitikėjimo savimi. Kai dar prieš 4-5 metus apie galimybę treniruotis ir žaisti su tokiais žaidėjais dar tik svajojai, tad dabar su jais čiuožti pačiam, rungtyniauti ir konkuruoti dėl vietos rinktinėje – tai įkvepia dar daugiau tobulėti bei ir toliau eiti į priekį.“

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Kostas Gusevas | Organizatorių nuotr.

Lietuvos rinktinės iškovotas auksas ir Dariaus Kasparaičio, Rolando Aliukonio bei Mindaugo Kiero atsisveikinimas su rinktine reiškia, jog kitų metų balandį Kazachstane pasaulio čempionato IA divizione debiutuosiančioje Lietuvos rinktinėje gynybos grandyje bus bent trys laisvos pozicijos. Vienas iš kandidatų užimti vieną iš šių pozicijų – K. Gusevas, paklaustas apie kitų metų čempionatą pripažįsta, jog minčių apie kitų metų rinktinę jau būna, tačiau jis šiuo metu stengiasi susikoncentruoti į klubinį sezoną.

„Taip toli dar negalvoju, tačiau kartais susimąstau, kad reikia turėti gerą sezoną MHL lygoje, kurioje lygis tikrai geras, bei taip ruoštis čempionatui su rinktine. Visgi, kaip jau minėjau, taip toli dar nežiūriu: šiuo metu visos mintys į būsimas rungtynes klube. Į rinktinę ir čempionatą bus galima daugiau žiūrėti jam priartėjus.“

Galimybių tobulėti ir pakelti savo žaidimo lygį K. Gusevas šiemet turės į valias: prieš akis dar bent 60 MHL reguliaraus sezono rungtynių. Pirmuosius išbandymus sėkmingai išlaikęs gynėjas su ekipa jau netrukus priims ne ką lengvesnį iššūkį: nuo artimiausio penktadienio laukiančią 12 dienų išvyką, per kurią „HK Riga“ sužais šešis mačus varžovų aikštėse.

Nepaisant intensyvaus tvarkaraščio K. Gusevas yra pasiryžęs įrodyti treneriui, kad po netikėtos SMS žinutės dar kartą parodytas pasitikėjimas buvo suteiktas ne veltui, o Lietuvos rinktinės gerbėjams priminti, jog šalyje talentingo jaunimo, kuris gali sėkmingai įsilieti į nacionalinę rinktinę, yra ne tik puolėjų grandyje.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141