Tautų lyga: Juodkalnija - Lietuva (2018.09.10) | Scanpix nuotr.

Tautų lyga: Juodkalnija - Lietuva (2018.09.10) | Scanpix nuotr.

Lietuvos rinktinė antrąjį testą Tautų lygoje ir vėl pabaigė pralaimėjimu, šį kartą – prieš Juodkalniją. Tačiau ne taip, kaip rungtynėse su Serbija, šis pralaimėjimas buvo ne toks kovingas. Tad ką pastebėjome rungtynėse su Juodkalnija?

1. Taktiniai pakeitimai nebuvo naudingi

Po rungtynių su Serbija Edgaras Jankauskas džiūgavo, kad pasiteisino penkių gynėjų sistema, kadangi lietuviai galėjo atakuoti kontratakų metu ir kūrė progas, tik jų neišnaudojo. Rungtynėse su Juodkalnija jis kažkodėl nusprendė sugrįžti prie keturių gynėjų sistemos, o žaidimas pasikeitė kardinaliai. Lietuviai beveik nekūrė progų, jiems sunkiai sekėsi konstruoti atakas. Natūralu, kad jeigu viena sistema pasitvirtina, bandoma jos ir laikytis, ypač jeigu problema išlieka tik progų realizacija. Tačiau nuspręsta ir vėl viską keisti, tik šįkart – nesėkmingai.

2. Eksperimentai su Justu Lasicku

E.Jankauskas sugalvojo rungtynėse su Juodkalnija ir vėl eksperementuoti. Šį kartą jis į startinę sudėtį įleido jaunąjį J.Lasicką, tačiau ne į jam įprastą saugo poziciją, o dešinio krašto gynėjo. Šis žingsns galbūt ir būtų pasiteisinęs, jeigu lietuviai būtų kontratakavę, tačiau beveik vien tik ginantis J.Lasickui buvo sunku konkuruoti su aukštesniais ir fiziškai stipresniais varžovų žaidėjais. Antrajame kėlinyje J.Lasickas buvo pastumtas į saugų grandį ir jo žaidimas iškart pagyvėjo, jis atliko aštrių prasiveržimų, bet gan greitai buvo pakeistas.

3. Vienuolikos metrų baudiniai

kalbant apie gynybą, rimta lietuvių problema tampa gynyba baudos aikštelėje ir per didelis skaičius vienuolikos metrų baudinių. Jų per dvejas rungtynes jau skirta net trys. Galima pasiguosti tik tuo, kad vieno iš jų varžovai nerealizavo. Jeigu rungtynėse su serbais abu baudiniai buvo skirti dėl pražangų, tai šį kartą – dėl neapdairaus Povilo Leimono žaidimo ranka.

4. Motyvacijos stygius?

Paskutinį kartą lietuviai išvykoje prieš aukštesnį FIFA reitingą turinčią komandą laimėjo gūdžiais 2010-ais metais, kuomet nugalėjo Čekiją. Rungtynėse su Juodkalnija lietuviai atrodė lyg neturėdami pakankamai motyvacijos. Buvo galima pastebėti, kad net ir pralaimėdami susitikime su Serbija savų žiūrovų akivaizdoje lietuviai vis tiek „plėšėsi“ aikštėje ir bandė lyginti ar netgi persverti rezultatą, jie kūrė pavojingas progas. Šį kartą tokio noro buvo mažai, jie įsivėlė į fizinę kovą ir galiausiai klimpo varžovų gynyboje, retai sugebėdami įsiveržti į baudos aikštelę ir atlikti smūgį į vartus.

5. Prasta situacija turnyro lentelėje

Prieš Tautų lygą lietuviai deklaravo aiškų tikslą – išlikti C divizione. Tam jiems reiktų užimti bent trečią vietą, o tai reiškia – aplenkti bent vieną komandą. Kaip silpniausią grupės oponentą rinktinės nariai vienbalsiai įvardijo Juodkalniją, tačiau patys pralaimėjo jau antrą kartą iš eilės, o Juodkalnija savo sąskaitoje jau turi keturis taškus. Serbai taip pat pabėgę su keturiais taškais, o tik rumunai po prasto starto turi du taškus. Lietuviai su nuliu taškų ir minus trim įvarčiais lieka paskutiniai.

Marius Salys
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


nu jo
2018-09-11 15:07:53
Pritariu, net geda skaityt kiek klaidu ir klaidingu faktu ir aplamai nesigaudymo futbole. Kaip galima tokius straipsnius rasyt ir publikuoti, dar vienas ekspertas atsirado.
Atsakyti
:)
2018-09-11 09:15:23
Klaidu milijonas, juodkalnija 4tsk turi ne 5. Ir rinktine pirma kelini zaide 5 gynejais, o ne 4 kaip cia rasoma. Marius Salys kaip tu gali rasyt tokius straipsnius nemates varzybu arba nesuprasdamas futbolo?
Atsakyti


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141