Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

 Šeštadienį Ostravoje (Čekija) prasidėjo kas ketverius metus rengiamos IAAF „Kontinentinės taurės“ lengvosios atletikos varžybos. Jose dėl nugalėtojų titulo kovoja keturios rinktinės – Europa, Amerika, Afrika ir jungtinė Azijos bei Ramiojo vandenyno šalių komanda. 

Pirmą kartą karjeroje šiose varžybose startavo lietuvis Andrius Gudžius. Vyrų disko metimo rungtį lietuvis pradėjo sėkmingai ir lyderiavo po pirmųjų trijų bandymų. A.Gudžius pirmu metimu diską nusviedė 67,86 m, tačiau teisėjai po kelių minučių jo rezultatą anuliavo. Antru mėginimu lietuvis užfiksavo 66,95 m rezultatą ir to užteko pergalei pirmajame etape.

Anuliuotas geriausias A.Gudžiaus metimas:

Antrasis lietuvio bandymas:

Ketvirtasis bandymas buvo tarsi pusfinalio etapas. Po metimą atliko visų rinktinių lyderiai, išsiaiškinę finalo dalyvius. Deja, A.Gudžius užmynė sektoriaus ribą, todėl jo metimas nebuvo įskaitytas. Lietuvio sviestas diskas skriejo gerokai už 65 metrų ir jei ne ši klaida, jis ramiai būtų patekęs į finalą. Galutinėje įskaitoje A.Gudžius liko trečias ir pelnė 6 įskaitinius taškus Europos rinktinei.

A.Gudžiaus klaida ketvirtojo bandymo metu:

Varžybas laimėjo šių metų „Deimantinės lygos“ čempionas jamaikietis Fedrickas Dacresas. Prastai varžybas pradėjęs jamaikietis trečiu bandymu diską nusviedė 66,64 m ir galėjo pratęsti savo pasirodymą. Vėliau jis laimėjo tiek pusfinalį (63,86), tiek finalą (67,97). F.Dacresas paskutiniu bandymu nepaliko vilčių antrą vietą užėmusiam australui Matthew Denny.

Beje, Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių rinktinė prieš varžybas liko be iraniečio Ehsano Hadadi. Paskutinę akimirką jį pakeisti nusprendė 200 m bėgikas iš Naujosios Zelandijos Josephas Millaras. Niekada disko profesionaliai nemėtęs sportininkas pasiekė asmeninį rekordą, bet su 27,15 m liko toli nuo bet kurio varžovo.

Vyrų disko metimo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Vyrų disko metimo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Atnaujinta 17.22 val. Po trijų bandymų dar po du metimus atliks tik rinktinių lyderiai: A.Gudžius (66,95), F.Dacresas (66,64), M.Denny (63,99) ir V.Hoganas (63,49).

Atnaujinta 17.20 val. F.Dacresas gelbėjasi trečiu bandymu. Jamaikietis diską nusviedė 66,64 m ir gerokai priartėjo prie A.Gudžiaus. Jie kovą dėl pergalės pratęs per kitus du mėginimus.

Atnaujinta 17.18 val. A.Gudžiaus trečias bandymas neįskaitytas, bet jis pasirodė geriausiai tarp europiečių, tad gaus dar du papildomus mėginimus.

Atnaujinta 17.11 val. F.Dacresas kol kas nepateisina lūkesčių - antras jo metimas neįskaitytas.

Atnaujinta 17.10 val. A.Gudžius antru bandymu diską nusviedė 66,95 m, tad vėl susigrąžino lyderio poziciją.

Atnaujinta 17.09 val. A.Gudžiaus pirmasis rezultatas anuliuotas. Panašu, kad lietuvis užmynė sektoriaus ribą, kai prarado pusiausvyrą po savo metimo.

Atnaujinta 17.06 val. R.Jagersas šiek tiek pagerino savo rezultatą - 63,49 m, o D.Stahlio antrasis metimas buvo neįskaitytas.

Atnaujinta 17.05 val. 200 m bėgikas J.Milleris diską nusviedė 20,66 m ir pasiekė asmeninį rekordą. Tokia kuriozinė situacija susidarė todėl, kad Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių rinktinė liko be E.Hadadi.

Atnaujinta 17.01 val. F.Dacresas startuoja prastai - vos 58,38 m.

Atnaujnta 17.00 val. A.Gudžius iš karto rodo klasę - 67,86 m pirmu mėginimu!

Atnaujinta 16.59 val. M.Denny kyla į antrą vietą - 63,99 m.

Atnaujinta 16.58 val. R.Jagersas varžybas pradėjo kukliu rezultatu - 62,12 m.

Atnaujinta 16.56 val. D.Stahlis startuoja gana vidutiniškai - 64,84 m.

Atnaujinta 16.55 val. Rungties dalyviai jau pristatyti. Disko metikų varžybos prasideda!

Vyrų disko metimo rungties dalyviai | Organizatorių nuotr.

Vyrų disko metimo rungties dalyviai | Organizatorių nuotr.

A.Gudžius yra dabartinis pasaulio ir Europos čempionas, todėl buvo pakviestas atstovauti Europos rinktinei. Jo komandos draugu tapo švedas Danielis Stahlis, kuris įprastai būna vienu iš pagrindinių lietuvio varžovų.

Būtent D.Stahlis turi geriausią šių metų rezultatą pasaulyje – 69,72 m. A.Gudžius pasaulio reitinge yra trečias (69,59). Lietuvį dar lenkia jamaikietis Fedrickas Dacresas (69,67). Šių metų „Deimantinės lygos“ čempionas taip pat varžysis Ostravoje ir gins Amerikos rinktinės garbę. Jo komandos draugu bus amerikietis Reggie Jagersas, kuris neturi įspūdingų laimėjimų, bet šiemet diską sugebėjo nusviesti 68,64 m ir pasaulio reitinge yra šeštas.

Ostravoje turėjo išvysti ir penktą vietą pasaulio reitinge užimantį iranietį Ehsaną Hadadį (68,85), tačiau paskutinę akimirką jis atsisakė startuoti šiose varžybose. Be jo Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių rinktinė atrodo labai kukliai, ne ką stipresnė bus ir Afrikos rinktinė.

IAAF Kontinentinėje taurėje ne kartą teko dalyvauti kitam Lietuvos disko metikui Virgilijui Aleknai. Jis 1998 m. ir 2006 m. šiose varžybose šventė pergales.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141