Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

 Andrius Gudžius prie pasaulio čempiono titulo pridėjo ne mažiau svarų – auksą iš Europos čempionato. Lietuvis dramatiškame disko metimo finale pergalę iš švedo Danielio Stahlio rankų išplėšė paskutiniu bandymu.

Tai lietuvis, tai švedas. Po pirmo bandymo rikiuotės viršuje buvo A.Gudžiaus pavardė, po antro – D.Stahlio, tačiau vėliau pastarasis Švedijos lengvaatlečio metimas dėl minto sektoriaus buvo anuliuotas ir priekyje vėl atsidūrė kaunietis.

Ketvirtu metimu D.Stahlis diską švystelėjo 68,23 m, o A.Gudžius atsakė 67,66 m. Išsiveržti dar kartą į priekį pavyko tik paskutiniu bandymu, kada įrankis nuskriejo 68,46 m.

„Dabar jau ramiau, išsirėkavau stadione (juokiasi – lengvoji.lt). Daugiausiai emocijų buvo sektoriuje prieš paskutinį bandymą, prieš penktą bandymą – ten visos emocijos paliktos. Varžybos buvo labai sudėtingos. Kaip visada, Danielis Stahlis pasirodė aukščiausiame lygyje ir nedavė nė trupučio atsikvėpti“, – šypsojosi A.Gudžius.

Net ir po išdalintų krūvos interviu sportininkas švytėjo džiaugsmu. Ši pergalė – viena emocingiausių diskininko karjeroje.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko laimėti, kad pavyko pagerinti rezultatą. Minia, žiūrovai, tikrai padėjo tą padaryti, nes atmosfera Berlyne yra fantastiška. Visos tos ovacijos, visi šūksniai tikrai padėjo. Ačiū Berlynui, ačiū Lietuvai, ačiū visiems, kas palaikė“, – dėkojo A.Gudžius.

Geriausias šalies sportininkas neslepia, kad atlikdamas paskutinį bandymą rizikavo.

„Antra vieta mane kažkaip spaudė, galvojau „ne, ne, ne“. Ėjau „va bank“ – arba padarysiu labai gerą rezultatą ir minsiu, arba padarysiu gerą rezultatą ir neminsiu. Ačiū Dievui, viskas gavosi gerai – medalis mūsų, medalis grįžta į Lietuvą, dėl to labai džiaugiuosi!“, – sakė Europos čempionas.

Pergalė pasaulio čempionate Londone ir pergalė Berlyne Vaclovo Kidyko auklėtiniui vienodai mielos. Tiek prieš metus, tiek dabar pagrindiniu lietuvio varžovu buvo D.Stahlis.

„Nė viena pergalė nėra už kitą svarbesnė. Danielis Stahlis buvo pagrindinis varžovas tiek pasaulio čempionate, tiek čia. Europiečiai yra stipriausi pasaulio metikai, neskaitant jamaikiečio Fredricko Dacreso. Varžybos Europoje gal netgi sunkesnės, ypač Vokietijoje, kur disko metimas kaip pas mus krepšinis, – paaiškino A.Gudžius. – Ši pergalė labai skani ir labai svarbi, o pasaulio ir Europos čempionatų negaliu lyginti, nes labai viskas panašu.“

Bronzą Europos čempionate iškovojo austras Lukas Weisshaidingeris, įrankį numetęs 65,14 m. Legendinis Estijos disko metikas Gerdas Kanteris užėmė penktą vietą (64,34 m), o karjerą baigiantis olimpinis čempionas vokietis Robertas Hartingas – šeštą (64,33 m).

A.Gudžius su treneriu Vaclovu Kidyku ir kineziterapeutu Tomu Bendaravičiumi į Lietuvą grįš penktadienį 18.10 val. Disko metimo medalių ceremonija įvyks ketvirtadienio vakarą Berlyno centre.

Karštos Europos čempiono mintys po dramatiškos pergalės

Pergalė tarsi pagal Holivudo filmo scenarijų! Andriaus Gudžiaus komentaras ir linkėjimai Lietuvai! AUKSAS MŪSŲ 🥇🤩

Posted by Lietuvos lengvosios atletikos federacija on Wednesday, August 8, 2018

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141