Marijampolės „Sūduva“ | Evaldo Šemioto nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ | Evaldo Šemioto nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ galingai startavo UEFA Čempionų lygos atrankoje ir pirmosiose rungtynėse 3 – 1 nugalėjo daugkartinius Kipro čempionus Nikosijos „APOEL“.

Prie šios pergalės labiausiai prisidėjo „Sūduvos“ puolėjas Rigido Cicilia, kuris jau per pirmąsias 20 minučių pelnė tris įvarčius.

9-ą minutę jis sulaukė tikslaus Andro Švrljugos perdavimo į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į kairį vartų kampą. Vos po trijų minučių jis sulaukė beveik identiško Mihreto Topčagičiaus perdavimo ir nukreipė kamuolį į tą patį vartų kampą – 2 – 0.

19-ą minutę R.Cicilia sulaukė dar vieno aštraus komandos draugo perdavimo, kuris virto įvarčiu. Į baudos aikštelę įsiveržęs Ovidijus Verbickas laiku atliko perdavimą arčiau vartų, o R.Cicilia iš kelių metrų atstumo vėl pasiuntė kamuolį į vartus ir pasiuntė varžovus į visišką neviltį – 3 – 0.

Antrajame kėlinyje „APOEL“ žaidimą pagyvino po keitimo pasirodęs Mickaelis Pote. Jis 48-ą minutę smūgiavo visiškai laisvas iš baudos aikštelės krašto, bet jį blokavo puikiai sureagavęs vartininkas Ivanas Kardumas, 53-ią minutę puolėjas vėl smūgiavo, tačiau ir tą kartą jo šūvis galva skriejo vartininkui į rankas.

71-ą minutę rezultatą galėjo sušvelninti Efstathiosas Aloneftis, kuris atsidūrė atakos smaigalyje ir persimetė kamuolį pro vartus palikusį I.Kardumą, tačiau jis riedėjo ne į tuščią vartų stačiakampį, o šalia virpsto.

Rungtynėms artėjant pabaigos link „APOEL“ susikūrė dvi progas baudinių metu, tačiau ir jie nebuvo sėkmingi. 81-ą minutę virš vartų kamuolį siuntė Leo Natelis, 85-ą minutę taip pat sužaidė ir Dellatorre.

Pačiomis paskutinėmis sekundėmis 94-ą minutę „APOEL“ gynėjas Caju sugebėjo galva nukreipti kamuolį į vartus ir sušvelnino rezultatą iki 3 – 1.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos kitą savaitę Nikosijoje, Kipre.


Rungtynių eiga

90+4‘ ĮVARTIS! „APOEL“ gynėjas Caju paskutinėmis sekundėmis siunčia kamuolį galva į vartus ir švelnina rezultatą iki 3 – 1.

90‘ „APOEL“ atlieka kampinį, tačiau ir nuo jo „Sūduva“ apsigina bei artėja prie pergalės.

85‘ A.Živanovičiui fiksuojama pražanga visai šalia baudos aikštelės, „APOEL“ skiriamas baudinys, o gynėjui rodoma geltona kortelė. Jo metu į vartus smūgiuoja Dellatorre, tačiau jis nėra taiklus.

82‘ Priverstinis „Sūduvos“ keitimas. Traumą patyrusį O.Verbicką keičia B.Dybalas.

81‘ L.Natelis atlieka baudos smūgį iš vidutinio nuotolio, kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

78‘ O.Verbickas krenta ant vejos ir iškart susiima už kojos, jam suteikiama medicininė pagalba.

74‘ „Sūduva“ surengia retą šiame kėlinyje ataką, kuri pasibaigia tolimu A.Jankausko smūgiu, po jo kamuolys skrieja tiesiai vartininkui į rankas.

71‘ E.Aloneftis atsiduria greitos atakos smaigalyje ir prasimeta kamuolį pro I.Kardumą, tačiau marijampoliečių laimei jis rieda šalia virpsto, o ne į tuščius vartus.

69‘ Kampinio metu „Sūduvos“ futbolininkai blokuoja Dellatorre smūgį, skiriamas dar vienas kampinis, tačiau ir nuo jo marijampoliečiai apsigina.

68‘ Teisėjas fiksuoja A.Švrljugos pražangą aikštės krašte, „APOEL“ atlieka baudinį. Jo metu kamuolys siunčiamas į baudos aikštelę, tačiau ten ir vėliau patikimai žaidžia gynėjai.

64‘ Lucaso Souzos smūgis galva tikslo nepasiekia, tačiau „APOEL“ išsikovoja kampinį, kurio metu „Sūduva“ žaidžia užtikrintai ir apsigina.

61‘ „APOEL“ spaudžia marijampoliečių vartus, tačiau jiems sunkiai sekasi perduoti kamuolį į baudos aikštelę. Pagaliau kamuolio sulaukęs M.Pote laimi oro dvikovą ir atlieka smūgį galva, bet kamuolys skrieja pro šalį.

59‘ „APOEL“ atlieka labai netaiklų smūgį į vartų pusę, tuo tarpu „Sūduva“ atlieka keitimą: G.Acevedo keičia G.Finkleris.

56‘ „Sūduva“ vis labiau užleidžia iniciatyvą ir kamuolio kontrolę varžovams, tačiau kipriečiams kol kas nepavyksta to išnaudoti, Jie surengė kelias pavojingesnes atakas, tačiau Marijampolės ekipos gynyba žaidžia tvarkingai ir su dauguma jų išpuolių susidoroja.

53‘ Po ilgo perdavimo iš aikštės gilumos M.Pote klastingai smūgiuoja galva, vartininkas sugauna kamuolį.

52‘ P.Leimonas kietai prasižengia prieš varžovą ir sulaukia geltonos kortelės. „APOEL“ baudos smūgis yra nenusisekęs, su juo „Sūduvos“ gynėjai lengvai susidoroja.

51‘ Progos smūgiui sulaukia ir N.Moraisas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skrieja virš vartų.

48‘ Po keitimo aikštėje pasirodę M.Pote atsiduria greitos atakos smaigalyje ir iš baudos aikštelės krašto smūgiuoja visiškai laisvas, tačiau puikiai sureagavęs I.Kardumas atlaikė varžovo smūgį.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą, „Sūduva“ laimi trimis įvarčiais be jokio varžovų atsako.

41‘ M.Al Tamari veržiasi į baudos aikštelę ir joje griūna, jis iškart žvelgia į teisėją su viltimi išprovokuoti baudinį, tačiau sulaukia neigiamo atsakymo.

39‘ T.De Vincenti atlieka galingą baudos smūgį, I.Kardumas nerizikuoja ir muša kamuolį į užribį. Kampinio metu „APOEL“ tiesiog siunčia kamuolį už vartų.

36‘ I.Kardumas siunčia tolimą perdavimą į priekį, ten oro dvikovą dėl kamuolio laimi R.Vėžiavičius ir jau ketina skubėti į greitą puolimą, tačiau teisėjas nusprendžia, kad lietuvis prasižengė.

33‘ „APOEL“ atakuoja standartinės situacijos metu, tačiau jos neišnaudoja, o Marijampolės ekipos gynėjai ginasi patikimai ir išmuša kamuolį toliau nuo vartų.

30‘ „Sūduva“ atlieka priverstinį keitimą. Šlubčiojantį M.Topčagičių keičia R.Vėževičius.

29‘ M.Al Tamari veržiasi į baudos aikštelę ir po per menko kontakto su gynėju krenta ant vejos bei prašo 11 metrų baudinio, teisėjas jam duoda ženklą greičiau keltis ir žaisti toliau.

26‘ O.Verbickas skuba į greitą ataką, tačiau galiausiai stringa tarp gynėjų ir išsivaro kamuolį į užribį. „APOEL“ atlieka smūgį į vartus, tačiau tai tėra lengvas grobis I.Kardumui.

19‘ ĮVARTIS! R.Cicilia sulaukia aštraus O.Verbicko perdavimo ir griūdamas ant vejos iš kelių metrų atstumo muša trečiąjį komandos ir savo įvartį – 3 – 0!

18‘ Pavojingesnė kipriečių ataka, kurios metu R.Sallai smūgiuoja iš artimo atstumo, tačiau aukštai virš vartų.

17‘ Aikštėje kyla ir nereikalingų aistrų, A.Švrljuga susistumdo su vienu iš „APOEL“ žaidėjų, tačiau jos greitai nuraminamos ir žaidimas tęsiamas.

11‘ ĮVARTIS! R.Cicilia sulaukia dar vieno tikslaus perdavimo baudos aikštelėje, jis stabdo kamuolį krūtine ir nusitaikęs siunčia jį į vartų tinklą – 2 – 0!

9‘ ĮVARTIS! Greitos atakos metu A.Švrljuga siunčia kamuolį pažeme į baudos aikštelę, o ten laisvas buvęs R.Cicilia taikliai muša į vartus – 1 – 0!

7‘ „Sūduva“ išsikovoja pirmąjį kampinį, jo metu V.Slavickas siunčia kamuolį arčiau vartų, ten jį nesėkmingai smūgiuoti bando M.Topčegičius.

4‘ „APOEL“ krašto gynėjas Caju atlieka tolimą smūgį į vartų plotą, tačiau I.Kardumas žaidžia užtikrintai ir sugauna kamuolį.

1‘ „Sūduva“ jau pirmąją minutę sukuria pavojingesnę progą, kuomet iš vidutinio nuotolio virš vartų smūgiuoja O.Verbickas, tačiau dar prieš tai teisėjas fiksuoja M.Topčagičiaus pražangą.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Trenerių komentarai

Vladimiras Čeburinas, „Sūduva“:

„Jausmai patys geriausi, kokie daugiau jie gali būti, kai laukia debiutas Čempionų lygoje? Aišku, laukia rimtas iššūkis, APOEL yra labai stiprus varžovas. Kipro komanda nuolat žaidžia Čempionų lygos, Europos lygos grupių etapuose, tad apie jos meistriškumo lygį kalbėti net nereikia. Aišku, analizavome žaidimą, rimtai ruošėmės rungtynėms, tačiau viską pamatysite aikštėje, šiuo metu apie konkrečias detales nenorėčiau kalbėti.

Futbolas – kontaktinis žaidimas, mūsų sezonas jau įpusėjęs, tad įvairių traumų yra. Tačiau komandoje yra pakankamai žaidėjų, negalinčius žaisti visa jėga gali pakeisti kiti. Tikrai esame skirtingose situacijose, tačiau nemanau, kad tai gali tapti mūsų pranašumu. APOEL yra stipri, patyrusi komanda, tad tokios situacijos neturėtų turėti didelės įtakos.“

Bruno Baltazaras, „APOEL“:

„Mūsų laukia sunkios rungtynės su specifinį futbolą žaidžiančia, fiziškai gerai pasiruošusia, labai daug dėmesio standartinėms padėtims skiriančia komanda. Tikiuosi labai daug sunkumų rungtynių metu, negaliu pamiršti, kad ši komanda šiame stadione praeitą sezoną 3:0 įveikė „Sion“ ir sužaidė 0:0 su „Ludogorec“. Taip pat negalime pamiršti, kad mūsų varžovai dabar žaidžia savo šalies čempionate, o mums tai bus pirmosios sezono rungtynės. Komandų rimtas yra visiškai skirtingas, tačiau mes esame pasirengę.

Nekantraudami laukiame pirmųjų rungtynių, esu labai patenkintas tuo, kaip visi mūsų žaidėjai dirbo iki šiol. Labai sunku rinktis žaidėjus rungtynėms, dar sunkiau palikti kažką už registruojamųjų rungtynėms sąrašo, nes visi rodo, kad nori žaisti ir yra tam pasirengę. Tai malonu treneriui. Visi žaidėjai, kurie atvyko į Lietuvą yra pasirengę žaisti, nors dalis naujokų vis dar derinasi prie komandos. Visi suprantame atsakomybę, stengsimės laimėti ir patekti į kitą Čempionų lygos etapą.“


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


maladiec
2018-07-12 09:24:06
vienintelis teigiamas dalykas lietuvos futbole
Atsakyti
xx
2018-07-11 20:58:50
sveciuose gaus 0-4
Atsakyti
Sss
2018-07-11 20:38:06
Nu kas jei ne SUDUVOS vyrai! Pirmyn!!!
Atsakyti
j.j.
2018-07-11 19:56:31
pamenu vaikystej Robin Hooda per LRT rodydavo, tai visi ismokdavom lankus pasidaryti ir taikliai saudyti , gal ir jie per telika nemazai geros fules prisiziurejo ir ismoko zaisti :) Na saunuoliai, svarbu nepaleisti tokio rezultato. 3-0 kazkas WOW
Atsakyti
asej
2018-07-12 03:09:47
gaila praleido gola :( 3:0 butu, tai tikrai manyciau jog bus kitam etape, bet kai gavo.tai kaip ir gaila, bet manau jokiu sansu Suduvai. p.s cia tik mano nuomone
xx
2018-07-11 19:47:39
kas cia per lavonai losia :D 3 ivarcius jau prasileido :D
Atsakyti
er
2018-07-11 19:46:31
žiūrovų kaip visada - apie 20. sporto šalis :D
Atsakyti
mantys
2018-07-12 00:22:28
Taigi ten svečių sėdi apie 20 medi tu jobanas. Kitoj pusėj juk šeimininkų tribūnos. Kada atvažiuok skalike pamatysi jei liet negausi...
PL
2018-07-12 21:12:48
apie 3600 ziurovu buvo
Fbk kaunas
2018-07-11 19:23:52
Negaliu patiket ka matau
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

02-28 „Nevėžis“ 18:00 „Lietkabelis“
03-02 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Rytas“
03-02 „Nevėžis“ 17:20 „Šiauliai“

Eurolyga 2018/2019

02-21 Maskvos CSKA 19:00 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
02-21 Stambulo „Anadolu Efes“ 19:30 Pirėjo „Olympiakos“
02-21 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Tel Avivo „Maccabi“
02-21 „Barcelona“ 22:00 Vitorijos „Baskonia“
02-22 Stambulo „Darussafaka“ 19:15 Stambulo „Fenerbahce“
02-22 Kauno „Žalgiris“ 20:00 Podgoricos „Budučnost“
02-22 Atėnų Panathinaikos 21:00 Maskvos srities „Chimki“
02-22 Madrido „Real“ 22:00 Miuncheno „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 02-22 Cardiff City 21 : 45 Watford
Pen 02-22 West Ham United 21 : 45 Fulham
Šeš 02-23 Burnley 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-23 Newcastle United 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 02-23 AFC Bournemouth 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 02-23 Leicester City 19 : 30 Crystal Palace
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

02-26 „Energija“ 20:15 „Kaunas Hockey“
02-28 „Kaunas Hockey“ 20:00 „Energija“
02-28 „Hockey Punks“ 20:15 „Geležinis vilkas“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141