Belgų triumfas | Scanpix nuotr.

Belgų triumfas | Scanpix nuotr.

Brazilijos svajonė vėl tapti pasaulio čempionais žlugo. Užtikrintai žaidusi ir antrajame kėlinyje atsilaikiusi Belgija ketvirtfinalyje laimėjo rezultatu 2 – 1 ir pateko į kitą etapą.

Belgijos rinktinė dar pirmajame kėlinyje pasiuntė brazilus į nokdauną ir susikrovė dviejų įvarčių persvarą. Šiame čempionate vytis varžovų dar neturėję brazilai pirmąjį įvartį praleido 13-ą minutę, kai kampinio metu Fernandinho nukreipė kamuolį į savus vartus – 1 – 0.

31-ą minutę belgai padvigubino rezultatą. Tuomet Romelu Lukaku pradėjo savo komandos greitą ataką iš aikštės gilumos ir įgavęs pagreitį atliko perdavimą Kevinui De Bruyne, kuris meistrišku smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą – 2 – 0.

Brazilai stengėsi sugrįžti į kovą, tačiau jiems tai nesisekė. 36-ą minutę Gabrielis Jesusas smūgiavo galva laisvas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų, vos po poros minučių pavojingą šūvį atliko ir Philippe Coutinho, tačiau jo smūgiuotą kamuolį vartininkas atmušė.

62-ą minutę komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Belgai greito išpuolio metu į atakos smaigalį išvedė Edeną Hazardą, tačiau jo smūgis skriejo šalia vartų. Kitoje aikštės pusėje į baudos aikštelę įsiveržė ir pavojingai smūgiavo Douglasas Costa, tačiau fantastiškai sureagavęs Thibautas Courtoisas išlaikė savo vartus „sausus“.

76-ą minutę brazilai pagaliau po ilgų bandymų sušvelnino rezultatą. Tuomet Philippe Coutinho perdavimo sulaukęs Renato Augusto tiksliu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus – 2 – 1.

81-ą minutę R.Augusto galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jam pritrūko tikslumo. Brazilas netikėtai sulaukė daug laisvės baudos aikštelės prieigose, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Pusfinalyje Belgijos rinktinė susitiks su Prancūzija, kuri ketvirtfinalyje įveikė Urugvajų.


Rungtynių eiga

90+4' Neymaras atlieka pavojingą smūgį iš baudos aikštelės prieigų, T.Courtoisas jo šūvį ataiko.

90+1‘ Neymaras kyla baudos aikštelėje ir bando smūgiuoti galva, bet nepasiekia kamuolio. Jis apeliuoja į teisėją dėl pražangos ir prašo 11 metrų baudinio, bet ir vėl sulaukia neigiamo atsakymo.

90‘ R.Augusto taip pat neleistinai stabdo E.Hazardą, jam irgi rodoma geltona kortelė.

85‘ Fernandinho neleistinai stabdo E.Hazardo prasiveržimą, brazilui rodoma geltona kortelė.

84‘ Neymaras spurtuoja kairiuoju aikštės kraštu, atlieka perdavimą į baudos aikštelės vidurį, tačiau P.Coutinho nepataiko gerai į kamuolį ir šis skrieja į tribūnas.

81‘ R.Augusto ir vėl arti įvarčio. Jis sulaukia daug laisvos erdvės baudos aikštelės prieigose ir iškart smūgiuoja, kamuolys skrieja visai šalia vartų.

78‘ Neymaro perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs R.Firmino smūgiuoja apsisukdamas, kamuolys skrieja virš vartų.

76‘ ĮVARTIS! P.Coutinho perdavimo sulaukęs R.Augusto galva nukreipė kamuolį į vartus ir sušvelnino rezultatą iki 2 – 1.

75‘ Belgai atsilaiko nuo pavojingos brazilų atakos. Pirmąjį jų smūgį blokuoja T.Courtoisas, kitas smūgis stringa tarp gynėjų.

71‘ T.Meunieris stabdo brazilų ataką ir gauna geltoną kortelę, jeigu belgai pateks į kitą etapą, jis turės praleisti pusfinalio rungtynes. D.Costa atlieka smūgį pažeme, tai tėra lengvas grobis vartininkui.

67‘ Belgai neskuba žaisti ir tai yra puikiai suprantama, jie turi dviejų įvarčių persvarą. Jie rengia ilgesnę pozicinę ataką, tačiau stringa gynyboje, galiausiai brazilai prasižengia prieš A.Witselį.

62‘ Brazilai bando spausti belgus, tačiau jų atakos yra visiškai nekenksmingos, Belgijos gynėjai per lengvai neutralizuoja tiek Neymarą, tiek P.Coutinho. Belgai surengia greitą ataką, kurios metu E.Hazardas smūgiuoja šalia vartų. Brazilai pagaliau taip pat surengia pavojingą ataką, kurios metu į baudos aikštelę įsiveržęs smūgiuoja D.Costa, bet T.Courtoisas nepramušamas.

57‘ G.Jesusas išmaudo J.Vertongheną baudos aikštelėje ir kliūna už V.Kompany, po VAR peržiūros 11 metrų baudinys neskiriamas.

55‘ Paulinho įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkia į vartus palikusį T.Courtoisą.

53‘ Neymaras vėl krenta po menko kontakto baudos aikštelėje, teisėjas neketina skirti 11 metrų baudinio.

51‘ Marcelo atlieka labai pavojingą perdavimą iš aikštės krašto, R.Firmino bando kyštelėti koją, bet nepataiko į kamuolį, o šis galiausiai rieda į užribį.

49‘ V.Kompany ir vėl stabdo Neymarą be jokios pražangos, jis pradeda greitą belgų ataką, perduoda kamuolį K.De Bruyne, šis – kraštu sprintuojančiam R.Lukaku, tačiau puolėjas galiausiai stringa varžovų gynyboje.

48‘ T.Alderweireldas stabdo greitą brazilų ataką ir už tai prieš save išvysta geltoną kortelę.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą, po jo belgai laimi dviejų įvarčių persvara.

45‘ Neymaras po smulkaus kontakto su J.Vertonghenu krenta baudos aikštelėje, tačiau teisėjas nesiruošia skirti baudinio.

42‘ K.De Bruyne išprovokuoja pražangą ir pats atlieka smūgį, kamuolys pavojingai sukasi į vartų viršų, Alissonas jį muša į užribį. Kampinio metu V.Kompany smūgiuoja kulnu nusisukę nuo vartų, bet pataiko į jų plotą, tačiau vartininkas sučiumpa kamuolį.

38‘ P.Coutinho smūgiuoja iš toli, jo smūgis galingas, tačiau T.Courtoisas reaguoja laiku ir atmuša kamuolį.

36‘ G.Jesusas sulaukia perdavimo iš aikštės krašto ir smūgiuoja galva, kamuolys skrieja šalia vartų.

31‘ ĮVARTIS! R.Lukaku iš aikštės gilumos pradeda greitą Belgijos ataką ir įsibėgėjęs atlieka perdavimą K.De Bruyne, šio šūvis iš baudos aikštelės prieigų skrieją į tolimąjį vartų kampą – 2 – 0.

30‘ Brazilai išprovokuoja pražangą aikštės krašte, Willianas siunčia kamuolį į baudos aikštelę, iš pradžių blokuojamas Fernandinho smūgis, vėliau – ir Neymaro bandymas smūgiuoti.

26‘ Marcelo atlieka kelis klaidinančius judesius ir smūgiuoja iš vidutinio nuotolio, vartininkas kamuolį atmuša.

23‘ Belgai atlieka dar vieną kampinį, tačiau K.De Bruyne perdavimas yra neįprastai netikslus.

21‘ E.Hazardas pavojingai artėja prie varžovų vartų, atlieka perdavimą į kraštą T.Meunieriui, kuris bando smūgiuoti, bet yra blokuojamas, o kiek vėliau galiausiai tiesiog prarandamas kamuolys.

19‘ P.Coutinho atsiduria brazilų atakos smaigalyje ir atlieka smūgį, kamuolys skrieja tiesiai į vartininką, kuris jį sugauna.

15‘ G.Jesusas atsiduria visiškai šalia vartų, bet smūgiuoja į T.Courtoisą, o jį greitai apspinta gynėjai ir išmuša kamuolį toliau nuo pavojingos zonos.

13‘ ĮVARTIS! M.Fellaini sulaukia puikaus K.De Bruyne perdavimo, tačiau gerai nepataiko į kamuolį ir šis rieda šalia vartų. Teisėjas skiria kampinį, jo metu Fernandinho muša į savus vartus – 1 – 0. 

10‘ Dar vienas pavojingas brazilų kampinis, kurio metu visiškai laisvas baudos aikštelėje lieka Paulinho, tačiau jis tiesiog nepataiko į kamuolį.

8‘ Brazilai atlieka pavojingą kampinį, kurio metu T.Silva smūgiuoja nevykusiai, bet pataiko į virpstą. Kitoje aikštės pusėje įvyksta ir pavojingas belgų išpuolis, jo metu N.Chadli smūgiuoja šalia vartų.

6‘ Belgija rungtynių pradžioje atrodo laisviau ir šios rinktinės futbolininkai nevengia atakuoti, tačiau jų išpuoliai kol kas baigiasi netiksliai perdavimais arba perimtais kamuoliais. Brazilija bando atsakyti greita ataka, bet Neymaras pražanga stabdomas aikštės viduryje.

2‘ Belgai greitai surengia greitą ataką, kurios smaigalyje atsiduria K.De Bruyne, jis iškart atlieka smūgį iš vidutinio nuotolio, bet kamuolys rieda šalia vartų.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

• Tai bus penktas šių komandų susitikimas. Pirmąjį 1963-iaisiais laimėjo belgai, likusius tris – brazilai.

• Vienintelį kartą pasaulio čempionate šios komandos susitiko 2002 metais, tuomet brazilai aštuntfinalyje laimėjo rezultatu 2 – 0.

• Belgija pralaimėjo pastaruosius tris susitikimus, kurie vyko su Pietų Amerikos komandomis.

• Brazilija ketvirtfinalio etape dalyvaus septintą kartą iš eilės.

• Belgija šiame čempionate jau pelnė 12 įvarčių ir tai yra geriausias rezultatas jų istorijoje. 

• Brazilija nėra nugalėta jau 15-oje rungtynių visuose turnyruose.

• Belgija nepatyrė pralaimėjimo skonio paskutinėse 23-ose rungtynėse.


Trenerių komentarai

Tite, Brazilija:

„Vienuolikos metrų baudiniai yra sudėtingas dalykas, jokios rungtynės neturėtų baigtis tokia baudinių serija. Nemanau, kad tai būtų įtikinantis rezultatas. Tačiau mes treniravomės ir baudinius, tai gali būti labai svarbus rungtynių aspektas. Galiu pasidžiaugti, kad kol nebuvo Marcelo, jį puikiai pavadavo Felipe Luisas. Jis gerai susitvarkė su savo užduotimis. Bet Marcelo jau sugrįžo į rikiuotę.“

Roberto Martinezas, Belgija:

„Šios abi rinktinės yra labai panašios pagal savo žaidimo ir žaidėjų kokybę. Didžiausias skirtumas yra toks, kad mes nesame laimėję pasaulio čempionato. Mūsų sudėtyje yra kažkas ypatingo. Visi ženklai yra pozityvūs, futbolininkai nesulaukia, kada galės žengti į aikštę. Jaučiu, kad esame kaip niekada gerai pasirengę. Paskutinius dvejus metus sunkiai dirbome dėl to, kad čia būtume.“


Prognozuojamos sudėtys

Brazilija:

Prognozuojama Brazilijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Prognozuojama Brazilijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Belgija:

Prognozuojama Belgijos sudėtis | Organizatorių nuotr.

Prognozuojama Belgijos sudėtis | Organizatorių nuotr.


Žaidėjai, kuriuos verta sekti

Willianas, Brazilija:

Kol rinktinei negalėjo padėti kairiojo krašto gynėjas Marcelo, Brazilijoje išaugo Williano vaidmuo aikštėje. Jis yra judrus futbolininkas, pasižymintis gera kamuolio valdymo technika, puikiu greičiu ir dar geresniu smūgiu. Pakanka vien prisiminti, kaip jis baudė „Barcelona“ ekipą pirmajame susitikime UEFA Čempionų lygoje. Jeigu brazilų atakos kairiuoju kraštu strigs, dešiniajame krašte bus pasirengęs rungtynių eigą pakeisti būtent Willianas.

Kevinas De Bruyne, Belgija:

K.De Bruyne yra Belgijos rinktinės smegenys. Jis jau dabar yra patyręs atakų organizatorius, o savo klasę įrodė žaisdamas puikius sezonus „Manchester City“ gretose. Jo įžvalgumas, gebėjimas surasti laisvus komandos draugus ir galingas tolimas smūgis bus labai pravartūs rungtynėse su Brazilija.

Philippe Coutinho, Brazilija:

P.Coutinho yra neabejotinas Brazilijos rinktinės lyderis ir pagrindinis atakų organizatorius. Jo aikštės matymas ir žaidimo analizavimas yra jo stiprybės, kaip ir gebėjimas atlikti galingus tolimus šūvius bei tikslius perdavimus. Šiuo metu jį, o ne Neymarą reikėtų vadinti geriausiu šios rinktinės žaidėju.

Driesas Mertensas, Belgija:

Šis puolėjas tapo vienu geriausių savo pozicijos futbolininkų pastaraisiais metais, reguliariai mušdamas įvarčius „Napoli“ gretose. Jis turi puikų smūgį ir gerai susižaidžia su savo rinktinės draugais, o rungtynėse su Brazilija jo indėlio atakų metu labai reikės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Nnn
2018-07-07 11:12:14
Nors ir drazilu fansas bet prr daug vaidina jie nepuosia tai futbolo belgai saunuoliai sekmes toliau
Atsakyti
gagas
2018-07-07 04:05:57
jiems reikai mažiau vaidint , tada gal ir laimės čempa. o dabar su belgais , vos kontaktas ir krenta , kai pakirsti, būtų buvęs rezultatas lygus ar pirmavę, neymaras vėl būtų kokias 5 minutes gulėjęs "skausmuose" . belgai malačiai, atsilaikė kaip vyrai ,be jokių vaidybų.
Atsakyti
Mas
2018-07-06 23:22:28
Ha jeigu eina Anglai ir Kroatai visos is Europos sajungos
Atsakyti
Edita
2018-07-06 23:22:23
Sveikinimai belgu fanams syiprybes brazilams ziauriai gaila ir vel nepasiseke
Atsakyti
Z
2018-07-06 23:09:56
Francai,belgai,Anglai butu super ir Kroatai.Ruzai azijatai uosto kabamcius.Europa valdo!!
Atsakyti
xx
2018-07-06 23:00:03
belgija anglija bus idomus pufsinalis
Atsakyti
mindaugasss
2018-07-06 23:27:23
tai kad kie finale tik gali susitikt...anglai gautu arba kroatus arba rusija
smoks
2018-07-07 09:53:54
anglai gaus nuo svedu!
fulė
2018-07-06 22:59:32
valio belgams, go home žvaigždūnai!
Atsakyti
Pastebejimas
2018-07-06 22:59:10
210mil gyventoku valstybe ,gavo per ausi nuo 10mil
Atsakyti
nnn
2018-07-06 22:36:34
uzuojauta brazilu fanams ziauriai gaila
Atsakyti
baudos smūgis
2018-07-06 22:03:18
Noriu, jog būtent belgai laimėtų šį čempionatą!
Atsakyti
vokietijos fanas
2018-07-06 21:58:01
Belgai beveik taip gerai kaip vokiečiai atrodo praeitą čempionatą. Puikus žaidimas.
Atsakyti
Andrius
2018-07-06 21:54:02
belgai subrendo pergalems...toli zengs ,zaidimas perfect
Atsakyti
er
2018-07-06 21:43:58
tikimes belgai ismes sitas bezdziones ir aktoriuką neymariuka.
Atsakyti
g
2018-07-06 21:35:42
Ot zjbs butu jei brazilus ismesstu, liktu tik Europos komandos :)
Atsakyti
gagas
2018-07-06 21:33:33
spėju neymaras ilgai nebevartysis šį kartą :D
Atsakyti
arta
2018-07-06 21:28:53
šaunuoliai belgai, aš už jūs, go go :)
Atsakyti
As
2018-07-06 23:16:43
Asilao

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

02-28 „Nevėžis“ 18:00 „Lietkabelis“
03-02 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Rytas“
03-02 „Nevėžis“ 17:20 „Šiauliai“

Eurolyga 2018/2019

02-21 Maskvos CSKA 19:00 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
02-21 Stambulo „Anadolu Efes“ 19:30 Pirėjo „Olympiakos“
02-21 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Tel Avivo „Maccabi“
02-21 „Barcelona“ 22:00 Vitorijos „Baskonia“
02-22 Stambulo „Darussafaka“ 19:15 Stambulo „Fenerbahce“
02-22 Kauno „Žalgiris“ 20:00 Podgoricos „Budučnost“
02-22 Atėnų Panathinaikos 21:00 Maskvos srities „Chimki“
02-22 Madrido „Real“ 22:00 Miuncheno „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 02-22 Cardiff City 21 : 45 Watford
Pen 02-22 West Ham United 21 : 45 Fulham
Šeš 02-23 Burnley 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-23 Newcastle United 17 : 00 Huddersfield Town
Šeš 02-23 AFC Bournemouth 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 02-23 Leicester City 19 : 30 Crystal Palace
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

02-26 „Energija“ 20:15 „Kaunas Hockey“
02-28 „Kaunas Hockey“ 20:00 „Energija“
02-28 „Hockey Punks“ 20:15 „Geležinis vilkas“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141