Diego Maradona ir Ronaldo | Organizatorių nuotr.

Diego Maradona ir Ronaldo | Organizatorių nuotr.

Trečiadienį futbolo pasaulį sukrėtė žinia, kad likus vos dienai iki Rusijoje vykstančio pasaulio čempionato iš savo pareigų atleistas vyriausiasis Ispanijos rinktinės treneris Julenas Lopetegui.

J.Lopetegui vos prieš kelias dienas pasirašė kontraktą su Madrido „Real“ ekipa, o tai supykdė Ispanijos futbolo federaciją, kuri apie šį sandorį sužinojo tik likus penkioms minutėms iki oficialaus „Real“ pranešimo spaudai. Vos tik atleidus J.Lopetegui, ispanai po kelių valandų pranešė, kad rinktinės vairą perima sporto direktoriaus pareigas ėjęs Fernando Hierro.

Tai yra didžiulis skandalas Ispanijos rinktinėje, tačiau ir anksčiau pasaulio čempionato komandose yra buvę įvairiausių dramų. Sportas.lt pateikia penkias didžiausias dramas, kurios įvyko prieš arba per pasaulio čempionatus.

Airija, 2002

Roy Keane'as | Organizatorių nuotr.

Roy Keane'as | Organizatorių nuotr.

Airijos rinktinė tame čempionate pateko į ketvirtfinalį, kuriame tik po baudinių serijos 2-3 turėjo pripažinti Ispanijos rinktinės pranašumą.

Visgi viskas galėjo būti ir kitaip. Kol airiai ruošėsi pirmosioms rungtynėms Japonijoje, kilo konfliktas tarp Airijos rinktinės žvaigždės Roy Keane'o bei trenerio Micko McCarthy, kuris parodė savo užsispyrimą ir pagrindinį komandos žaidėją ir kapitoną išsiuntė namo.

Viskas prasidėjo tada, kai R.Keane'as davė interviu „Irish Times“ laikraščiui, kuriame jis atvirai kritikavo Airijos pasiruošimą pasaulio čempionatui. Vėliau įvyko komandos susitikimas, kuriame M.McCarthy atsinešė spausdintą straipsnio versiją bei paklausė žaidėjo, ką tai reiškia.

M.McCarthy apkaltino R.Keane'ą imitavus traumą Airijos rungtynėse su Iranu ir dėl to nežaidus atsakomąjame susitikime, o futbolininkas neliko skolingas ir pradėjo savo tiradą: „Mickai, tu esi melagis. Tu esi sušiktas „smaukačius“. Aš nevertinu tavęs kaip žaidėjo, nevertinu kaip trenerio ir kaip žmogaus. Tu esi suknistas „smaukačius“. Vienintelė priežastis, kodėl aš turiu reikalų su tavimi, yra tai, kad tu treniruoji mano šalies komandą“.

Tuomet M.McCarthy surengė spaudos konferencijoje, kurioje pranešė, kad R.Keane'as išsiunčiamas namo.````ą

Nė vienas komandos draugas susitikimo metu nepalaikė R.Keane'o, nors kaip vėliau paaiškėjo, kai kurie žaidėjai savo paramą parodė privačiai. R.Keane'as savo autobiografijoje minėjo, kad Gary Breenas ir Davidas Connolly buvo apsilankęs jo kambaryje.

Tą čempionatą didžiausia Airijos futbolo žvaigždė praleido vedžiodamas savo šunį.

Argentina, 1994

Diego Maradona | Organizatorių nuotr.

Diego Maradona | Organizatorių nuotr.

Diego Maradona 1986 metais atvedė Argentinos rinktinę į šlovę, tačiau po aštuonerių metų buvo išsiųstas namo, kai susitepė dopingo dėme.

33-ejų metų D.Maradona, kuris anksčiau buvo turėjęs penkiolikos mėnesių FIFA diskvalifikaciją dėl teigiamo kokaino testo, buvo išbrauktas iš Argentinos rinktinės sudėties, kai jo šlapimo mėginyje, paimtame po 2-1 pergalės prieš Nigeriją, buvo užfiksuoti penki skirtingi draudžiami preparatai. Nors D.Maradona teigė, kad jis vartojo vaistus, kad išsigydytų peršalimą bei alergijos simptomus, tačiau tai nedavė rezultatų.

„Maradona turėjo vartoti tikrą dopingo kokteilį, nes penkių intrgirientų tikrai nerasite viename preparate“, - kalbėjo daktaras Michelis d'Hooghe'as.

Anglija, 1970

Bobby Moore'as | Organizatorių nuotr.

Bobby Moore'as | Organizatorių nuotr.

Anglijos kapitonas Bobby Moore'as atsidūrė viename iš didžiausių pasaulio čempionato sąmokslų teorijos centre. Futbolininkas buvo areštuotas po to, kai jį apkaltino pavogus 600 svarų iš viešbučio parduotuvėlės.

Areštuotas B.Moore'as buvo keturias dienas, tačiau galiausiai buvo paleistas, kai įsikišo ministras pirmininkas Haroldas Wilsonas. Nuo to laiko buvo tvirtinama, kad tikroji vagis buvo moteris.

Brazilija, 1998

Ronaldo | Organizatorių nuotr.

Ronaldo | Organizatorių nuotr.

Šurmulys kilo tada kai Ronaldo vardas nepasirodė Brazilijos rinktinės žaidėjų sąraše prieš 1998 metų pasaulio čempionato finalą su Prancūzijos rinktine. Visgi likus vos 72 minutėms iki rungtynių pradžios, Ronaldo pasirodė žaidėjų sąraše.

Visgi brazilai 0-3 pralaimėjo prancūzams, o didžiulis šurmulys kilo dėl to, jog paaiškėjo, kad tą dieną Ronaldo išgyveno tikrą siaubą: visas jo kūnas smarkiai drebėjo, o iš burnos pradėjo bėgti putos. Robertas Carlosas greitai išskubėjo kviesti pagalbos, o kambaryje kartu su Ronaldo paliko Emdundo ir Cesarą Sampaio.

Ronaldo buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba, o kol atvyko daktarų komanda, Ronaldo užmigo. Kai Ronaldo prabudo, nei vienas iš žaidėjų nepasakė jam, kas nutiko.

Nors jis buvo pašalintas iš sudėties, tačiau paskutinę akimirką sugebėjo praeiti testus bei gauti medikų patvirtinimą ir reikalavo žaisti.

„Aš nusprendžiau pailsėti po pietų, o paskutinis dalykas, kurį atsimenu buvo tas, kad nuėjau į lovą“, - sakė Ronaldo. „Po to man prasidėjo kūno traukuliai, mane apsupo žaidėjai. Aš klausiau jų, ar jie galėtų išeiti ir pasikalbėti kitur, nes labai norėjau miego. Tada gydytojas Lidio Toledo paprašė manęs išeiti pasivaikščioti viešbučio sode ir paaiškino visą situaciją. Jis man sakė, kad aš nežaisiu pasaulio čempionato finale.

Visgi visi testai nerodė nieko nenormalaus, lyg nieko nebūtų buvę. Aš turėjau testo rezultatus savo rankose, kurie uždegė man žalią šviesą. Aš nunešiau tuos testus treneriui ir nepalikau jam jokio pasirinkimo. Tada aš žaidžiau ir galbūt pakenkiau visai komandai, nes tie traukuliai tikrai buvo labai baisūs. Tai nėra kažkas, ką matai kiekvieną dieną.

Bet kokiu atveju mano pareiga buvo žaisti už savo šalį. Aš jaučiau, kad galiu žaisti. Akivaizdu, kad tai nebuvo mano karjeros rungtynes, tačiau aš turėjau savo vaidmenį“.

Vienas Brazilijos laikraštis teigė, kad Ronaldo dėl didelio spaudimo patyrė nervų priepolį, tačiau jis atsisakė vaistų, bijodamas dopingo testo.

Prancūzija, 2010

Raymondas Domenechas | Organizatorių nuotr.

Raymondas Domenechas | Organizatorių nuotr.

2010 metų pasaulio futbolo čempionate Pietų Afrikoje Prancūzijos rinktinės treneris Raymondas Domenechas atsidūrė dėmesio centre, kai po puolėjo Nicolo Anelka netikėto išsiuntimo namo sukilo kiti komandos nariai.

Prancūzijos futbolo federacija pašalino N.Anelką iš čempionato dėl to, kad jis susikivirčijo su R.Domenechu rungtynių su Meksika pertraukos metu, kuomet prancūzai atsilikinėjo 0-2. Vėliau jo komandos draugai atsisakė surengti atvirą treniruotę tūkstančių sirgalių akivaizdoje.

Visas šis skandalas baigėsi tuo, kad prancūzai per trejas rungtynes surinko vos tašką, o N.Anelka sulaukė 18 rungtynių diskvalifikacijos.

Dalyvauk Sportas.lt organizuojamoje pasaulio čempionato spėlionėje ir laimėk futbolo kamuolį dovanų! Dalyvauti galite paspaudę čia.

Pasaulio čempionato tvarkaraštis:

06-23 Belgija 15:00 Tunisas
06-23 Pietų Korėja 18:00 Meksika
06-23 Vokietija 21:00 Švedija
06-24 Anglija 15:00 Panama
06-24 Japonija 18:00 Senegalas
06-24 Lenkija 21:00 Kolumbija
06-25 Saudo Arabija 17:00 Egiptas
06-25 Urugvajus 17:00 Rusija
06-25 Ispanija 21:00 Marokas
06-25 Iranas 21:00 Portugalija
06-26 Danija 17:00 Prancūzija
06-26 Australija 17:00 Peru
06-26 Islandija 21:00 Kroatija
06-26 Nigerija 21:00 Argentina

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Arsenal FC
2018-06-14 16:35:22
Straipsnis neblogas, bet nemanau, kad čia pačios didžiausios dramos per visų WC istoriją.
Atsakyti
xx
2018-06-14 14:29:14
puikus straipsnis.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio futbolo čempionatas 2018

06-23 Belgija 15:00 Tunisas
06-23 Pietų Korėja 18:00 Meksika
06-23 Vokietija 21:00 Švedija
06-24 Anglija 15:00 Panama
06-24 Japonija 18:00 Senegalas
06-24 Lenkija 21:00 Kolumbija
06-25 Saudo Arabija 17:00 Egiptas
06-25 Urugvajus 17:00 Rusija
06-25 Ispanija 21:00 Marokas
06-25 Iranas 21:00 Portugalija
06-26 Danija 17:00 Prancūzija
06-26 Australija 17:00 Peru
06-26 Islandija 21:00 Kroatija
06-26 Nigerija 21:00 Argentina

Aurum 1006 km lenktynės

  • Drifto varžybose – kraują stingdančios kovos Drifto varžybose – kraują stingdančios kovos
  • Vienija prisiminimai ne tik apie lenktynes Vienija prisiminimai ne tik apie lenktynes
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141