Yoelis Romero, Robertas Whittakeris ir „CM Punk“ | Scanpix nuotr.

Yoelis Romero, Robertas Whittakeris ir „CM Punk“ | Scanpix nuotr.

 Jau šį šeštadienį Čikagoje (JAV) bus surengtas grandiozinis mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 225“, kurio programa atrodo tiesiog fantastiškai. Čia išvysime dvi kovas dėl čempionų diržų, amerikietiškų imtynių legendos pasirodymą, o preliminarioje programoje bus tokie kovotojai kaip Alistairas Overeemas, Curtisas Blaydesas, Claudia Gadelha, Josephas Benavidezas ir Sergio Pettis, kurie visi savo kategorijų reitinge patenka į pirmąjį penketą.

Pirmosios vakaro kovos prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1.15 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val., o pagrindinė vakaro programa prasidės 5 val. ryto. Tikėtina, kad paskutinė turnyro kova prasidės apie 7.30 val. ryto.

Pagrindinė vakaro programa:

Pagrindinė kova dėl UFC vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Robertas Whittakeris – Yoelis Romero

Robertas Whittakeris – Yoelis Romero | Organizatorių nuotr.

Robertas Whittakeris – Yoelis Romero | Organizatorių nuotr.

Šie kovotojai jau buvo susitikę narve 2017 m. liepos 8 d. Tuomet jų kovai prireikė visų 5 raundų, po kurių taškais minimalią pergalę (48:47, 48:47, 48:47) iškovojo R.Whittakeris. Šioje kovoje ant kortos buvo pastatytas laikinasis pasaulio čempiono diržas, tačiau vidutinio svorio kategorijoje susiklostė tokia situacija, kad ši pergalė australui leido tapti tikruoju pasaulio čempionu. Buvęs šios kategorijos pasaulio čempionas Michaelas Bispingas pralaimėjo Georgesui St-Pierre‘ui ir jau baigė karjerą, o pats kanadietis nebenori kovoti vidutinio svorio kategorijoje, todėl jos „sostas“ liko laisvas.

Y.Romero progą revanšui turėjo užsitarnauti. Prieš „UFC 221“ turnyrą jis viršijo svorį, todėl negalėjo pretenduoti į laikinąjį čempiono diržą. Narve kubietis nokautavo Luke‘ą Rockholdą, o problemos dėl svorio jo karjerai nepakenkė. Nors diržo jis ir negavo, Y.Romero vis tiek pakilo į pirmą reitingo vietą ir taip įgijo pirmumo teisę į kovą su R.Whittakeriu.

Beje, R.Whittakeris tikrąjį diržą pirmą kartą turėjo ginti tame pačiame „UFC 221“ turnyre prieš L.Rockholdą, bet patyrė traumą. Kovos statusas tuomet kiek sumenko, o australą pakeitė būtent Y.Romero. Po visų negandų vidutinio svorio kategorijoje pagaliau atėjo laikas išvysti tikrą kovą dėl pagrindinio titulo.

R.Whittakeris geriausiai jaučiasi stovėsenoje, o Y.Romero yra olimpinis imtynių vicečempionas. Kita vertus, kubietis ne kartą įrodė, kad geba keisti savo taktiką, priklausomai nuo narve laukiančio varžovo. Y.Romero geba išanalizuoti silpnąsias oponento vietas ir stengiasi jomis pasinaudoti. Tiesa, kubiečiui jau 41-eri ir jei kova vėl truks visus penkis raundus, R.Whittakerio ištvermė vėlesniuose raunduose gali nulemti jo pergalę.

Verdiktas: R.Whittakeris laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės R.Whittakerio ir Y.Romero kovą?

Kova dėl laikinojo UFC pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo: Rafaelis dos Anjosas – Colby Covingtonas

Rafaelis dos Anjosas – Colby Covingtonas | Organizatorių nuotr.

Rafaelis dos Anjosas – Colby Covingtonas | Organizatorių nuotr.

Buvęs UFC lengvo svorio kategorijos čempionas R.dos Anjosas tik pernai perėjo į pusvidutinio svorio kategoriją ir per nepilnus metus suspėjo pakilti iki pirmos reitingo vietos. Jei brazilas laimės dar vieną kovą, turės pirmumo teisę susitikti su dabartiniu šios kategorijos čempionu Tyronu Woodley. C.Covingtonas reitinge tėra ketvirtas, bet jo statistika kalba pati už save. Aštrialiežuvis amerikietis UFC narve lamėjo 8 kovas iš 9 ir yra nenugalėtas nuo 2015 m. gruodžio.

C.Covingtonas koledže buvo elitinis imtynininkas ir tuos sugebėjimus bando perkelti į MMA narvą. Čia amerikietis labai dažnai bando pervesti kovas į parterį, kur mėgsta užsiimti dominuojančią poziciją ir taip pelnyti teisėjų simpatijas. R.dos Anjosas yra universalesnis kovotojas, kuris gerai žino, ką reiškia kovoti 5 raundus titulinėje kovoje. Tuo tarpu ilgiausia C.Covingtono kova iki šiol truko 15 min.

Verdiktas: R.dos Anjosas laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės R.dos Anjoso ir C.Covingtono kovą?

Holly Holm – Megan Anderson

Holly Holm – Megan Anderson | Organizatorių nuotr.

Holly Holm – Megan Anderson | Organizatorių nuotr.

36-erių metų H.Holm dar 2015 m. galingu nokautu „nukarūnavo“ Rondą Rousey, bet nuo to laiko jos rezultatai suprastėjo. Amerikietė iš paskutinių 5 kovų laimėjo tik 1 ir bandys pagaliau sugrįžti į pergalių kelią. Reikia pažymėti ir tai, kad H.Holm nebijojo rimtų iššūkių ir pastaruoju metu kovėsi su elitinėmis UFC kovotojomis – Miesha Tate, Valentina Ševčenko, Germainde de Randamie, Cris Cyborg. Prieš visas jas H.Holm pralaimėjo, bet daugelyje kovų prireikė visų 25 min.

M.Anderson apskritai pirmą kartą kovos UFC turnyre, bet ji H.Holm varžove tapo neatsitiktinai. 28-erių metų amerikietė pernai laimėjo „Invicta“ organizacijos čempionės diržą ir yra kylanti MMA pasaulio žvaigždė. M.Anderson yra aukštesnė ir turi ištiestų rankų ilgio pranašumą. Australė keturias kovas iš eilės laimėjo techniniais nokautais. Tiesa, pati H.Holm yra buvusi profesionali boksininkė, tad ją nokautuoti per 3 raundus bus ypač sudėtinga, bet, jei M.Anderson naudosis savo fiziniu pranašumu, turėtų užsitarnauti teisėjų simpatijas.

Verdiktas: M.Anderson laimės teisėjų sprendimu.

Andrejus Arlovskis – Tai Tuivasa

Andrejus Arlovskis – Tai Tuivasa | Organizatorių nuotr.

Andrejus Arlovskis – Tai Tuivasa | Organizatorių nuotr.

MMA narvą Čikagoje drebins ir du sunkiasvoriai. A.Arlovskis dar prieš 13 metų tapo UFC sunkiasvorių pasaulio čempionu ir net 18 metų priklauso šiai organizacijai. Baltarusis buvo patekęs į „duobę“ ir daugelis prognozavo jo karjeros pabaigą, tačiau pastaruoju metu jis vėl kiek atsigavo ir laimėjo dvi pastarąsias kovas. T.Tuivasa kol kas su elitinio lygio varžovais dar nebuvo susitikęs, bet buvęs regbio žaidėjas MMA narve išlieka nenugalėtas – 7 pergalės iš tiek pat galimų.

25-erių metų australo ilgiausia kova MMA narve truko...5 minutes. Kol kas nė karto jam neprireikė kovoti antrojo raundo ir jis bandys pratęsti šią tradiciją.

Verdiktas: T.Tuivasa laimės nokautu.

„CM Punk“ – Mike‘as Jacksonas

„CM Punk“ – Mike‘as Jacksonas | Organizatorių nuotr.

„CM Punk“ – Mike‘as Jacksonas | Organizatorių nuotr.

Kiek kartų esate matę „pay-per-view“ turnyro pagrindinės programos kovą, kurioje susitiktų du sportininkai, neturintys pergalių MMA narve ir turintys po 1 pralaimėjimą? Greičiausiai, niekada. Phillipas Brooksas, geriau žinomas „CM Punk“ slapyvardžiu, yra tikra amerikietiškų imtynių legenda. 2011 m. ir 2012 m. jis buvo išrinktas metų amerikietiškų imtynių kovotoju, o čempiono diržą išlaikė net 434 dienas – tai vienas ilgiausių tokių laikotarpių istorijoje.

2016 m. „CM Punk“ netikėtai nusprendė įžengti į MMA pasaulį ir vos per 2 min. 14 sek. buvo „užsmaugtas“ jokių ypatingų laimėjimų neturinčio Mickey Gallo. Dabar jau 39-erių metų „CM Punk“ nenuleido rankų ir bandys kovoti UFC antrą kartą, tuo labiau, kad ši organizacija jam surado dar silpnesnį varžovą.

M.Jacksonui jau 33-eji, bet jo rezultatai MMA narve yra itin kuklūs. Mėgėjų kovoje jis teisėjų sprendimu nugalėjo Franką Saliną, tačiau jo vienintelė profesionali kova baigėsi labai prastai. M.Jacksonas 2016 m. kovėsi su tuo pačiu M.Gallu UFC turnyre ir jam pralaimėjo dar greičiau nei „CM Punk“ – vos per 45 sek. Beje, M.Jacksonas, kaip ir „CM Punk“, buvo „užsmaugtas“.

Sportine prasme tai bus gana juokinga kova, bet UFC nenorėjo praleisti progos uždirbti iš amerikietiškų imtynių gerbėjų. Tiek „CM Punk“, tiek M.Jacksonas nėra jaunuoliai, bet MMA pasaulyje jie dar gana „žali“. Kova greičiausiai bus trumpa ir gana efektinga.

Verdiktas: M.Jacksonas laimės kovą parteryje.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės „CM Punk“ ir M.Jacksono kovą?

Antroji preliminarios programos dalis:

Alistairas Overeemas – Curtisas Blaydesas

Stipe'as Miočičius ir Alistairas Overeemas | Scanpix nuotr.

Stipe'as Miočičius ir Alistairas Overeemas | Scanpix nuotr.

Verdiktas: A.Overeemas nokautuos varžovą.

Claudia Gadelha – Carla Esparza

Claudia Gadelha - Karolina Kowalkiewicz | Scanpix nuotr.

Claudia Gadelha - Karolina Kowalkiewicz | Scanpix nuotr.

Verdiktas: C.Gadelha laimės teisėjų sprendimu.

Ricardo Lamas – Mirsadas Bektičius

Verdiktas: M.Bektičius nokautuos varžovą.

Rashadas Coulteris – Chrisas de la Rocha

Verdiktas: R.Coulteris nokautuos varžovą.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Rashadas Evansas – Anthony Smithas

Verdiktas: A.Smithas laimės teisėjų sprendimu.

Josephas Benavidezas – Sergio Pettis

Verdiktas: J.Benavidezas laimės teisėjų sprendimu.

Clay Guida – Charlesas Oliveira

Verdiktas: C.Oliveira nokautuos varžovą.

Mike‘as Santiago – Danas Ige‘as

Verdiktas: D.Ige‘as laimės teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

05-23 „Lietkabelis“ 18:50 „Žalgiris“
05-24 „Rytas“ 18:50 „Neptūnas“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019

05-23 Kanada 17:15 Šveicarija
05-23 JAV 17:15 Rusija
05-23 Čekija 21:15 Vokietija
05-23 Suomija 21:15 Švedija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141