„Atletico“ žaidėjų triumfas | Scanpix nuotr.

„Atletico“ žaidėjų triumfas | Scanpix nuotr.

Antoine Griezmannas du kartus siuntė kamuolį į vartus, o tai leido Madrido „Atletico“ rezultatu 3 – 0 nugalėti „Marseille“ ir tapti Europos lygos čempionais.

Pirmasis kėlinys prasidėjo labai pavojinga „Marseille“ ataka. Tvirto sirgalių užnugario įkvėpti prancūzai jau 4-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, kai po akylaus Dmitrio Payeto perdavimo Valere Germainas liko vienas prieš vartininką, tačiau apmaudžiai sužaidęs smūgiavo virš vartų.

21-ąją minutę „Marseille“ smarkiai nukentėjo. Per stipraus vartininko perdavimo sulaukęs gynėjas prarado kamuolį pavojingoje zonoje, o iškart perdavimo sulaukęs ir į baudos aikštelę įsiveržęs Antoine Griezmannas pelnė lengvą įvartį – 1 – 0.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu A.Griezmanno įvarčiu. 49-ąją minutę puikiai sužaidę Koke perdavė kamuolį prancūzui, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir technišku smūgiu nuginklavo vartininką – 2 – 0.

81-ąją minutę rezultatą galėjo sušvelninti po keitimo aikštėje pasirodęs Konstantinosas Mitroglou, tačiau jo pavojingai galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į vartų konstrukciją.

89-ąją minutę visas pajėgas puolimui metę „Marseille“ dar kartą nudegė. Greitos atakos metu Diego Costa nusprendė pasidalinti kamuoliu su komandos draugais, o po poros perdavimų vienas prieš vartus likęs „Atletico“ kapitonas Gabi pasiuntė trečią įvartį į varžovų vartus – 3 – 0.


Rungtynių eiga

89‘ ĮVARTIS! „Marseille“ ir vėl suklydo gynyboje, o atakos smaigalyje atsidūręs D.Costa nusprendė pasidalinti kamuoliu su komandos draugais, tad po dar poros perdavimų vienas prieš vartus likęs Gabi pasiuntė kamuolį į vartus – 3 – 0.

83‘ J.Amavi atlieka galingą smūgį pažeme iš vidutinio nuotolio, tačiau kamuolį puikiai matęs J.Oblakas sugauna jį.

81‘ VIRPSTAS! K.Mitroglou atsilaisvino baudos aikštelėje ir atliko pavojingą smūgį galva, tačiau „Atletico“ išgelbėjo vartų konstrukcija.

79‘ „Marseille“ ir vėl klysta savoje aikštės pusėje ir praranda kamuolį, jis iškart atsiduria krašte, ten jį į baudos aikštelę bando perduoti A.Griezmannas, tačiau greita ataka greitai ir nutrūksta.

75‘ „Atletico“ visiškai kontroliuoja žaidimo eigą, jie kontroliuoja kamuolį ir rengia vieną ataką po kitos, tuo tarpu kamuolio beveik neturintys prancūzai pradeda nervuotis ir dažnai pažeidinėja taisykles, o tai yra naudinga Madrido ekipai.

70‘ A.Griezmannas siunčia kamuolį į baudos aikštelę, gerą poziciją užsiėmęs S.Niguezas smūgiuoja galva, bet yra blokuojamas. Atakos tęsinio metu Koke atlieka klastingą tolimą smūgį, S.Mandanda muša kamuolį į užribį. 

66‘ F.Thauvinas atranda šiek tiek laisvos vietos baudos aikštelėje ir atlieka smūgį galva, tačiau jis nėra taiklus.

62‘ Be D.Payeto „Marseille“ atrodo tiesiog palūžę, jie bando atakuoti, tačiau jų išpuoliai visiškai nėra pavojingi, o po kelių perdavimų dažnai nutrūksta.

57‘ „Marseille“ net 60 procentų žaidimo laiko kontroliuoja kamuolį, tačiau tai jiems visiškai nepadeda rengti pavojingų atakų.

53‘ Kraujo skonį pajutę „Atletico“ toliau spaudžia varžovus ir išsikovoja kampinį, jo metu D.Godinas pavojingai smūgiuoja galva visiškai šalia virpsto.

49‘ ĮVARTIS! Koke perduoda kamuolį A.Griezmannui, kuris įsiveržia į baudos aikštelę ir technišku smūgiu perkelia kamuolį per vartininką bei dvigubina „Atletico“ persvarą – 2 – 0.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.


45+1‘ Pirmojo kėlinio pabaiga. Po jo vienu įvarčiu pirmauja „Atletico“.

43‘ „Marseille“ atakos smarkiai stringa, jiems trūksta smūgių bent į vartų pusę. „Atletico“ gynėjai ir toliau atrodo užtikrintai, jie gan lengvai sugaudo varžovų puolėjus.

39‘ „Atletico“ išprovokuoja pražangą aikštės kampe. Koke atlieka perdavimą į baudos aikštelę, o D.Godinas smūgiuoja virš vartų.

36‘ „Marseille“ atakos nebe tokios pavojingos, dažniausiai jos labai padrikos ir trumpos, „Atletico“ gan lengvai suspaudžia varžovams ir nepalieka jiems galimybių atlikti tikslių perdavimų.

32‘ Pirmasis keitimas. „Marseille“ kapitonas D.Payetas nebegali tęsti rungtynių ir su ašaromis akyse palieka aikštę.

24‘ Pavojinga situacija prie „Atletico“ vartų. Po baudos smūgio kyla sumaištis baudos aikštelėje, L.Ocamposas tuo naudojasi ir atlieka klastingą smūgį galva aukšta trajektorija, bet kamuolys nusileidžia virš skersinio.

21‘ ĮVARTIS! „Marseille“ gynėjai nedovanotinai klysta ir tiesiog padovanoja varžovams kamuolį prie savų vartų, vienas prieš S.Mandandą likęs A.Griezmannas lengvu smūgiu siunčia kamuolį į vartus – 1 – 0.

19‘ Žaidimo tempas trumpam nuslūgsta, tačiau „Marseille“ lėtai pereina prie Madrido ekipos vartų, D.Payetas atlieka improvizuotą šūvį, J.Oblakas lengvai jį „sugeria“.

15‘ „Atletico“ ilgesniam laikui apsistoja prie varžovų vartų, atmuštą kamuolį iš tolimos distancijos sudėtingai smūgiuoja Koke, nenuostabu, kad kamuolys skrieja pro šalį.

11‘ „Marseille“ ir toliau jaučiasi lyg žaisdami namie, jie visiškai dominuoja aikštėje ir neleidžia nieko pavojingo sukurti varžovams. Prie vartų priartėjęs gynėjas B.Sarras atlieka tolimą smūgį, kamuolys rieda šalia tolimojo virpsto.

6‘ Dar vienas smūgis, atšokusį kamuolį šalia vartų smūgiuoja A.Rami.

4‘ KOKIA PROGA! Nuo „Atletico“ atakos apsigynę „Marseille“ futbolininkai skuodžia į kontrataką, po kelių perdavimų D.Payetas pastebi į baudos aikštelę įkertantį V.Germainą ir perduoda jam kamuolį, šis lieka vienas prieš vartus, bet apmaudžiai smūgiuoja pro šalį.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią!


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Trenerių komentarai

Rudis Garcia, „Marseille“:

Rudi Garcia | Scanpix nuotr.

Rudi Garcia | Scanpix nuotr.

„Varžovai turi daugiau patirties tokios svarbos rungtynėse, jie žaidė tris finalus per pastaruosius šešis metus. Tačiau nepamirškime to, kad ir mes turime tokių žaidėjų, kurie yra laimėję šį turnyrą bei žaidęs labai svarbiose rungtynėse. Turime puikią galimybę tapti pirmąja Prancūzijos komanda, laimėjusia Europos lygą. Žinome, kad mūsų kelyje yra „Atletico“, tačiau norime laimėti.

Džiaugiamės, kad turėjome papildomą dieną poilsiui, tai leido mums atgauti jėgas, dabar visi žaidėjai yra pasirengę šioms rungtynėms. Tikimės, kad pavyks sulaikyti tiek Antoine Griezmanną, tiek Diego Costą. Daug dirbome taktiškai sezono metu, komanda puikiai įsisavino mano mintis. Beliek tikėtis, kad pavyks visa tai pritaikyti ir finale.“

Diego Simeone, „Atletico“:

Diego Simeone | Scanpix nuotr.

Diego Simeone | Scanpix nuotr.

„Tikiu, kad šis finalas bus labai gražus, jame žais dvi panašios komandos: tiesmukos ir praktiškos. Visiškai nesvarbu, kad jų branduolys yra jaunesnis, nei mūsų. „Marseille“ yra pulti mokanti ir mėgstanti komanda. Jie turi jaunus saugus, taip pat patyrusį Dmitrį Payetą. Jie yra pasiruošę šiam iššūkiui.

Patirtis bus svarbi, bet ji nenulems rungtynių baigties. Varžovų komanda labai pasitiki savimi, jie aukštai spaudžia priešininkus, todėl turėsime pasinaudoti tuo ir jų trijų gynėjų sistema. Turėsime pasistengi primesti savo žaidimo taisykles. Mūsų visi žaidėjai yra pasirengę, o pergalė būtų puikus sezono užbaigimas.“


Komandų forma

„Marseille“ savo kelią iki Europos lygos finalo pradėjo atrankos rungtynėse, tačiau jie sėkmingai įveikė ir jas, ir grupių etapą, ir visas atkrintamąsias rungtynes. Pusfinalyje jie susitiko su „Salzburg“ ekipa ir tik po pratesimo metu pelnyto įvarčio išsikovojo teisę žaisti finale.

„Atletico“ kelias prasidėjo Čempionų lygoje, kur jie nesugebėjo įveikti grupių etapo ir likę trečioje vietoje pateko tiesiai į Europos lygos atkrintamąsias. Pusfinalyje jie susitiko su Londono „Arsenal“ ir ši serija buvo lengvesnė, nei galėjo iš pradžių atrodyti. Pirmosiose rungtynėse jie net ir būdami dešimtyje sugebėjo atsilaikyti ir išplėšti lygiąsias 1 – 1, o namuose įveikė varžovus ir užsitikrino vietą finale. Jame jie turės verstis be trenerio Diego Simeone, kuris jį praleis dėl diskvalifikacijos.


Žaidėjai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį

„Atletico“ gretose neabejotinu lyderiu yra A.Griezmannas. Europos lygoje jis pelnė keturis įvarčius, o Ispanijos čempionate – 19. Jis demonstruoja puikią formą ir yra pasirengęs padovanoti Madrido ekipai titulą.

„Marseille“ gretose galima išskirti Florianą Thauviną, kuris šiame sezone muša įvarčius kaip patrakęs. Europos lygoje jis jų yra surinkęs tris, o Prancūzijos čempionate – 22.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


zajabal
2018-05-17 10:20:16
tuos jusu video su golais pastoviai neuzkrauna blet
Atsakyti
varis
2018-05-17 14:19:58
Taip buna kai teisės į juos kainuoja, ir tenka pasitikėt trečiom šalim ;) Gali pabandyt spaust dešinį (dar prieš paspaudžiant play), pasirink copy video url ir naujam lange iklijuok t adresa, tada užkrautas puslapis turėtų paleist video. Tikrai ne pats patogiausias būdas, bet bent veikia.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

01-26 „Dzūkija“ 17:20 „Rytas“
01-26 „Šiauliai“ 18:00 „Neptūnas“
01-27 „Skycop“ 17:00 „Pieno žvaigždės“
01-27 „Juventus“ 17:00 „Žalgiris“

Eurolyga 2018/2019

01-24 Stambulo „Fenerbahce“ 19:30 Pirėjo „Olympiakos“
01-24 Tel Avivo „Maccabi“ 21:30 Atėnų Panathinaikos
01-24 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Kauno „Žalgiris“
01-24 Madrido „Real“ 22:00 Stambulo „Anadolu Efes“
01-25 Maskvos srities „Chimki“ 19:00 Miuncheno „Bayern“
01-25 Stambulo „Darussafaka“ 19:15 Vitorijos „Baskonia“
01-25 Podgoricos „Budučnost“ 20:00 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“
01-25 „Barcelona“ 22:00 Maskvos CSKA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-29 Arsenal 21 : 45 Cardiff City
Ant 01-29 Wolverhampton … 21 : 45 West Ham United
Ant 01-29 Huddersfield Town 21 : 45 Everton
Ant 01-29 Fulham 21 : 45 Brighton & Hov…
Ant 01-29 Newcastle United 22 : 00 Manchester City
Ant 01-29 Manchester United 22 : 00 Burnley
Tre 01-30 AFC Bournemouth 21 : 45 Chelsea
Tre 01-30 Southampton 21 : 45 Crystal Palace
Tre 01-30 Tottenham Hotspur 22 : 00 Watford
Tre 01-30 Liverpool 22 : 00 Leicester City
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

01-24 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Energija“
01-30 „Hockey Punks“ 20:15 „Energija“
01-31 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Kaunas Hockey“
02-06 „Kaunas Hockey“ 20:30 „Geležinis vilkas“
02-07 „Energija“ 20:00 „Hockey Punks“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141