Žalgiriečiai | Fotodiena nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė istorinę pergalę ir žengia į Eurolygos finalo ketvertą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namuose 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) įveikė Pirėjo „Olympiacos“ klubą ir seriją laimėjo rezultatu 3-1.

Pusfinalyje, kuris jau vyks Belgrade, žalgiriečiai susitiks su Stambulo „Fenerbahce“ ir Vitorijos „Baskonia“ poros nugalėtoju. Šioje ketvirtfinalio serijoje 2-1 pirmauja turkai.

Rungtynėms startavus Kevino Pangoso dvitaškiu ir Pauliaus Jankūno tritaškiu, žalgiriečiai pirmavo 5:0, tačiau netrukus savo atsaką sudavė ir rezultatą išlyginę svečiai – 5:5. Tuomet Eurolygos vicečempionus tritaškiais užbombordavo K.Pangosas bei du suleidęs Vasilije Micičius, po kurio tolimo šūvio skirtumas išaugo iki 14:5. Po pasitarimo svečiai išsijudino, bet uraganinį „Žalgirio“ puolimą toliau aukštumoje išlaikė trečiąjį tolimą dūrį smeigęs K.Pangosas – 21:13. Pernelyg lengvai baudos aikštelėje taškus rinkusių varžovų žaidimas nepaliko gero įspūdžio Šarūnui Jasikevičiui, kuris pranašumui aptirpus (21:16), degino pirmąją savo minutės pertraukėlę. Užsitęsusią tylą kauniečiams pačioje kėlinuko pabaigoje nutraukė kietai sužaidęs Brandonas Daviesas, tačiau vos vieną tašką 23:22 Lietuvos čempionams paliko sudėtingas „Olympiacos“ dvitaškis su sirena.

Antrą ketvirtį atidarė laiku ir vietoje atsiradęs Edgaras Ulanovas, taikliais baudų metimais saugiau jaustis leido Antanas Kavaliauskas – 27:22. Aukštą tempą palaikė taškus rinkęs ir tiksliai A.Kavaliauskui asistavęs Beno Udrihas, o triukšmo bangą „Žalgirio“ arenoje sprogdino vienas pats visus reikalus dėjimu viena ranką sutvarkęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 35:27. Dar didesnį pragarą svečiams užkūrė tritaškius driokstelėję Artūras Milaknis ir E.Ulanovas, didinę atstumą jau iki 43:27. Dvitaškiu su pražanga pasižymėjo Axelis Toupane'as, bet puolime suaktyvėję varžovai kauniečių paleisti nesiruošė – 48:35. Prieš pat didžiąją pertrauką aštuntą šeimininkų tolimą dūrį įskraidino ir taip geras nuotaikas dar labiau užtvirtino V.Micičius – 51:37.

Po didžiosios pertraukos prabilo B.Daviesas, bet visai kitokį žaidimą demonstravo ir tritaškius iššovę svečiai – 55:43. Apsukų nemažino pražangą provokavęs B.Daviesas, rezultatyviausiųjų viršūnėje įsitvirtino K.Pangosas, tačiau ir tai lengvo gyvenimo Lietuvos čempionams nežadėjo (59:48). Ketvirčiui įsibėgėjus vėl prabilo toliašaudė kauniečių artilerija, kurią į priekį tempė E.Ulanovas su rankelę iš tolėliau pademonstravusiu A.White‘u priešakyje – 65:48. Sausakimšą „Žalgirio“ areną banguoti privertė, o Eurolygos vicečempionus į kampą spraudė nuostabų kėlinį žaidžiantis E.Ulanovas, kurio vienuoliktas taškas vien per šį ketvirtį brėžė naują rekordinės persvaros ribą – 76:53. Dvitaškį su atakos sirena realizavo A.White‘as, o kauniečius nuo patekimo į finalinį Eurolygos ketvertą skyrė vos dešimt žaidimo minučių – 78:56.

Ant bedugnės krašto atsidūrusius „Olympiacos“ krepšininkus gelbėti bandė toliašaudė gynėjų grandis, tačiau tai nė motais buvo tritaškiu atsakiusiam A.Toupane'ui – 82:63. Užleisti vietos finaliniame Eurolygos ketverte neketinę svečiai kilo lemiamam šturmui ir likus šešioms minutėms tritaškiu artėjo iki 83:71. Varžovų ambicijas čia pat slopino lyderio vaidmens ėmęsis K.Pangosas – 88:73. Laikui tirpstant svarbų tolimą dūrį įsūdė A.White‘as, tačiau atakas trumpinę varžovai palaikė intrigą (91:80). Visgi, istorinio šanso iš savo rankų žalgiriečiai nepaleido ir nukovę buvusius Eurolygos vicečempionus 101:91 tapo pirmuoju finalinio ketverto dalyviu!

Kauniečiai pataikė 54 proc. tritaškių (13/24) bei suklydo tik 6 sykius.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (4/6 dvit., 2/5 trit., 7/7 baud.), Edgaras Ulanovas 20 (3/4 trit., 9 atk. kam., 27 n. b.), Axelis Toupane‘as 11, Brandonas Daviesas ir Vasilije Micičius po 9, Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Aaronas White‘as po 8, Antanas Kavaliauskas 7.

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis 19 (3/5 dvit., 2/7 trit., 7/7 baud., 6 rez. perd., 5 kld.), Janis Strelniekas 17, Kostas Papanikolaou 15 (8/9 baud.), Kyle‘as Wiltjeras 12, Brianas Robertsas 10, Jamelas McLeanas 8.

quNNcy
2018-04-27 09:34:16
Nors ir palaikau ryta,bet labiau dziaugiuosi uz zalgiri,zejau kaip vyrai losia,uzsivede,uzsidege ir visa galva aukstesni uz varzovus buvo,su tokiu zaidimu nebaisus nei vienas varzovas,pinigai nera pagrindinis faktorius,cia komanda :) db zalgiriui reikia deti pastangas islaikant pangosa,nes tikrai ne EL klubu ji megins nudziaut
Su pergale
2018-04-26 23:26:28
Na net nezinau, turbut siandien ir Warriorsus butume aplose, zaideju akys tiesiog dege visa serija pries Oly, Zalgiris yra pavizdys kaip reikia kovoti ne tik sporte, bet ir gyvenime, didelis Aciu visam klubui, nes kiekvienas atidave savo pastangas del to kas vyksta dabar musu sirdyse!