Kevinas Pangosas | „Žalgiris“ nuotr.

Sunkiai rungtynes pradėjęs Kauno „Žalgiris“ sugebėjo atsitiesti ir sugrįžti į rungtynes. Galiausiai kauniečiai ne tik išplėšė pratęsimą, tačiau ir pergale pradėjo Eurolygos ketvirtfinalį.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose po pratęsimo 87:78 (12:23, 20:15, 21:18, 19:16, 15:6) palaužė Pirėjo „Olympiacos“ klubą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas penktadienį taip pat Pirėjuje.

Rungtynių pradžia kauniečiams rezultatyvi nebuvo. Sužaidus keturias minutes jie atsilikinėjo 4:6, o netrukus graikai surengė spurtą 9:2 ir pirmavo 15:6. Po minutės pertraukėlės Kimas Tillie šovė iš toli, Vasilis Spanoulis išnaudojo klaidą ir Šarūnas Jasikevičius paprašė pertraukėlės – 20:8. Tuomet puikiai ėmė žaisti Brandonas Daviesas, kuris surinko jau 8-ąjį savo tašką, bet svečiai atsilikinėjo 10:23. Po pirmo kėlinio žalgiriečiai atsiliko rezultatu 12:23.

Kauniečiai sėkmingai pradėjo antrą ketvirtį, surezgė dvi atakas ir mažino deficitą (16:23). Po kelių minučių Kevinas Pangosas šovė iš toli ir svečiams toliau pavyko artėti (21:27). Nepaisant to, „Olympiacos“ vis tiek išliko pirmaujančių vaidmenyje (31:24), tačiau po 5 svečių taškų iš eilės komandas teskyrė jau vienas metimas – 29:31. Visgi sėkmingiau kėlinį užbaigė graikai, o V.Spanoulis beveik su antro kėlinio laiko pabaiga sušėrė tritaškį – 38:32.

Po didžiosios pertrauką kurį laiką aikštės šeimininkams pavyko išsaugoti saugų atstumą (39:45), tačiau žalgiriečiai priešinosi ir surengė atkarpą 7-0, kuri padėjo persverti rezultatą (46:45). Svečius atšaldė du greiti oponentų tritaškiai – pasidarbavo Vangelis Mantzaris bei V.Spanoulis (46:52). Nepaisant to, kauniečiai reagavo į tokius pokyčius aikštėje. Du Antano Kavaliausko baudų metimai ir taiklus Aarono White‘o tritaškis iš aikštės krašto mažino deficitą ir vertė graikus prašyti pertraukėlės (51:54). Toks skirtumas išsilaikė iki ketvirčio pabaigos – 53:56.

Lemiamą kėlinį žalgiriečiai pradėjo keturiais taškais be atsako ir persvėrė rezultatą (57:56). Greitai rezultatyvius kauniečių išpuolius keitė V.Mantzario tritaškis ir po vaizdo peržiūros skirta nesportinė pražanga, leidusi graikams atsiplėšti (57:63). Lietuvos čempionai atsitiesė – K.Pangoso dvitaškis su pražanga bei Artūro Milaknio baudų metimai padėjo vėl atstatyti pusiausvyrą (65:65), o Vasilije Micičius vėl sugrąžino trapią persvarą kauniečiams (66:65). Prasidėjus paskutinei minutei, A.Milaknis šovė tritaškį (72:69). Po pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi V.Spanoulis, pataikęs tolimą metimą per B.Davieso rankas (72:72). Per likusią pusę minutės komandoms užpulti nepavyko ir teko žaisti papildomas penkias minutes.

😮😮 What a block from Brandon Davies! #7DAYSMagicMoment

A post shared by Turkish Airlines EuroLeague (@euroleague) on

A.Milaknio tritaškis

Posted by Sportas.lt on Wednesday, April 18, 2018

Pratęsimo pradžioje sėkmingą atkarpą 10-2 surengę kauniečiai įgijo iki šiol didžiausią turėtą persvarą (82:76). Graikai dar stengėsi kabintis į rungtynes, tačiau visas jų viltis sudaužė Pauliaus Jankūno kablys ir B.Davieso dvitaškis su pražanga, galutinai pražudęs oponentų šansus išplėšti dar vieną pratęsimą – 87:78.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21 (8/15 dvit., 5/5 baud., 8 atk. kam., 3 blk., 26 n. b.), Kevinas Pangosas 20 (6 rez. perd.), Artūras Milaknis 16 (4/10 trit.), Aaronas White‘as 8, Vasilije Micičius 7, Edgaras Ulanovas 5.

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis 25 (3/6 dvit., 5/12 trit., 4/6 baud., 9 rez. perd., 6 kld.), Georgios Printezis 12, Ioannis Papapetrou 11 (7 atk. kam.), Vangelis Mantzaris 9, Nikola Milutinovas 7 (8 atk. kam.).

2018-04-19 02:27:02
puiki pergale zaliai baltu :) daviesas zveriukas buvo tikras.. ypac tas jo stogas varzovui ir get that shot out of here!