Olimpinės žaidynės | Scanpix nuotr.

Olimpinės žaidynės | Scanpix nuotr.

  Ketvirtadienį Sporto arbitražo teismas (CAS) paskelbė, kad patenkina net 28 iš 39 Rusijos sportininkų pateiktų apeliacijų, kuriuos tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) buvo diskvalifikavęs iki „gyvos galvos“ dėl įtarimų dalyvavus valstybės remtoje masinėje dopingo vartojimo programoje.

Iš 28 išteisintų sportininkų 15 jau yra baigę karjerą, tačiau likę 13 vis dar turėjo vilties suspėti į olimpines žaidynes. Nors teismas jiems buvo palankus, tačiau tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) buvo griežtas ir trylikai išteisintų Rusijos sportininkų bei dviems treneriams neatvėrė durų į olimpiadą.

IOC skelbė, kad išnagrinėjo kiekvieną apeliaciją, tačiau tai jų neįtikino. IOC norėjo įsitikinti, kad sportininkai bus švarūs, jog jie sulauktų kvietimo į olimpiadą. Visgi gauta papildoma informacija iš Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) apie šiuos Rusijos sportininkus kėlė įtarimą dėl jų sąžiningumo.

Primename, kad praėjusiais metais IOC uždraudė rusų sportininkams varžytis 2018 metų Pjongčango olimpinėse žaidynėse dėl to, kad 2014 metais Sočyje vykusių olimpinių žaidynių metu valstybė rėmė dopingo naudojimą. Vėliau kai kuriems sportininkams buvo leista dalyvauti olimpiadoje po neutralia vėliava.

Pagal oficialų Pjongčango olimpinių žaidynių puslapį, iš Rusijos dalyvaus 168 atletai, tarp kurių nėra nei vieno, kuriam teismo sprendimu buvo panaikintas draudimas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141