Lietuvių medaliai | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Kopenhagoje (Danija) baigėsi Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m ilgio) baseine, kuris istoriškai sėkmingas buvo Lietuvos sportininkams.

Rūta Meilutytė Danijoje iškovojo aukso medalius 50 m ir 100 m plaukimuose krūtine. Du medalius pridėjo ir Danas Rapšys – auksu jis pasidabino 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, o bronza – 200 m plaukime nugara.

Lietuviai pagerino 2013 m. pasiektą šalies rekordą, kai mūsų šalis čempionatą baigė su 3 aukso medaliais. Beje, tuomet visus medalius Lietuvai iškovojo viena R.Meilutytė.

Galutinėje medalių įskaitoje lietuviai užėmė 7-ą vietą. Už mūsiškių liko tokios plaukimo gigantės kaip Prancūzija (1 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos) bei Didžioji Britanija (1 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos).

Medalių įskaitoje triumfavo Rusija (9,5,4). Antri buvo vengrai (8,3,2), o treti – italai (5,7,5).

Europos čempionato medalių lentelė | Organizatorių nuotr.