UEFA Čempionų lyga: Madrido „Real“ - Dortmundo „Borussia“ (2017.12.06) | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lyga: Madrido „Real“ - Dortmundo „Borussia“ (2017.12.06) | Scanpix nuotr.

Paskutinėse grupių etapo rungtynėse Madrido „Real“ rezultatu 3 – 2 įveikė Dortmundo „Borussia“, tačiau net ir pralaimėjimas vokiečiams leido užsitikrinti vietą UEFA Europos lygos atkrintamosiose. Tuo tarpu taikliu šūviu ir neįskaitytu įvarčiu pasižymėjęs Cristiano Ronaldo ir vėl sumušė Čempionų lygos rekordą.

Portugalas tapo pirmu futbolininku, pelniusiu bent po vieną įvartį visose šešiose UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse. Jo sąskaitoje – 9 taiklūs šūviai.

Rungrynės prasidėjo atsargiu žaidimu, tačiau „Real“ greitai susikrovė dviejų įvarčių persvarą. Jau 8-ąją minutę C.Ronaldo atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolį prilietęs Isco išvedė Borją Mayoralį vieną prieš vartininką, per kurį kamuolį perkėlęs puolėjas išvedė savo komandą į priekį – 1 – 0.

Prabėgus vos kelioms atakoms įvarčiu džiaugėsi ir C.Ronaldo. Portugalas 12-ąją minutę pasinaudojo jam suteikta laisve baudos aikštelės prieigose ir puikiu šūviu meistriškai nuginklavo Romaną Burki – 2 – 0.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą „Borussia“ sugebėjo sušvelninti rezultatą. Tikslaus Marcelio Schmelzerio perdavimo sulaukęs ir nuošalės išvengęs Pierre‘as Emerickas Aubameyangas liko vienas prieš vartus ir lengvu smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus – 2 – 1.

Vokiečiai nesustojo ir po ilgosios pertraukos bei pačioje antrojo kėlinio pradžioje pasiuntė aikštės šeimininkus į nokdauną. 48-ąją minutę po Shinji Kagawos perdavimo P.E.Aubameyangas ir vėl išvengė nuošalės, o kol „Real“ žaidėjai sustingę stebėjo, ką darys teisėjas, puolėjas nieko nelaukdamas smūgiavo. K.Navasas sugebėjo pirmąjį jo smūgį atremti, tačiau prieš antrąjį buvo visiškai bejėgis, tad rezultatas tapo 2 – 2.

79-ąją minutę kilo kontraversiška situacija, kadangi kampinio metu C.Ronaldo pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas jo įvarčio neužskaitė dėl nuošalės. Visgi atrodo, kad portugalas nuošalėje nebuvo.

Visgi, vos po poros minučių „Real“ jau džiaugėsi įvarčiu. 81-ąją minutę eilinės atakos smaigalyje atsidūręs Lucasas Vazquezas pasinaudojo jam suteikta laisve baudos aikštelės prieigose ir nors jo smūgis nebuvo stiprus, bet labai tikslus ir vartininkas nespėjo ištraukti į vartų kampą skriejančio kamuolio – 3 – 2.

Rungtynių eiga:

90+4‘ Rezultatas nepasikeičia, o teisėjas skelbia rungtynių pabaigą. „Real“ iškovoja pergalę – 3 – 2!

88‘ S.Kagawa neišnaudojo puikios progos išlyginti rezultatą. Japonas išvengė „Real“ gynėjo ir smūgiavo laisvas, tačiau per stipriai paleistas kamuolys skriejo virš vartų.

85‘ C.Ronaldo imrovizuoja ir prasiveržęs pro gynėją smūgiuoja iš tolimos distancijos, bet tai yra tik lengvas grobis vartininkui.

81‘ Žaibiškos atakos smaigalyje atsidūręs L.Vazquezas lieka laisvas baudos aikštelės prieigose ir atlieka nestiptų, bet tikslų smūgį į vartų kampą, kur kamuolio vartininkas nespėja pasiekti – 3 – 2.

79‘ N.Subotičius bandydamas išmušti kamuolį iš pavojingos zonos vos nepasiunčia jo į savus vartus. Kampinio metu C.Ronaldo siunčia kamuolį į vartus, tačiau teisėjas įvarčio neužskaito dėl nuošalės. Visgi, žiūrint pakartojimą atrodo, kad portugalo nuošalėje nebuvo. Sunkus sprendimas.

77‘ B.Mayoralis atmeta kamuolį galva C.Ronaldo, portugalas smūgiupja taip pat galva, bet jo šūviui šiek tiek pritrūksta jėgos, tad R.Burki traukia kamuolį beveik nuo vartų linijos.

74‘ Ilgą „Real“ ataką užbaigia Lucasas Vazquesas, kuris atlieka klaidinantį judesį, deda žingsnį į šoną ir iškart smūgiuoja, bet „Borussia“ vartininkas tam pasiruošęs ir kamuolį sučiumpa. Kitos atakos metu C.Ronaldo atsiduria atakos smaigalyje ir po tikslaus komandos draugo perdavimo smūgiuoja šalia vartų. Atrodo, kad jis neišvengė kontakto su Nevenu Subotičiumi, bet teisėjas pražangos neskiria.

70‘ Žaidimas trumpai tampa labai atviras, abi komandos kaip patrakusios bėgioja iš vienos pusės į kitą, tačiau padaugėja broko ir klaidų. Galiausiai ir vėl grįžtama prie pozicinio žaidimo taktikos, kurią šiek tiek pagyvina tik tolimas Marco Asensio smūgis, kuris nutūpia R.Burki glėbyje.

64‘ Kampinį greitai įžaidęs Dani Caballos pats įsiveržia į baudos aikštelę ir smūgiuoja šalia vartų. Jis prašo kampinio ir rodo į „Borussia“ gynėjo koją, tačiau teisėjas turi kitokią nuomonę.

62‘ „Real“ vysto itin ilgą pozicinę ataką, paremtą daugybe trumpų perdavimų, o kai ispanai pagaliau nusprendžia kelti kamuolį arčiau vartų, jis aikštę palieka nuo vieno iš puolėjų.

55‘ Greitos atakos smaigalyje atsidūręs C.Ronaldo yra blokuojamas. Jau kitoje aikštės pusėje P.E.Aubameynagas skuodžia į žaibišką kontrataką, bet dar prieš atliekant smūgį prišokęs Sergio Ramosas spėja išmušti kamuolį į užribį.

52‘ Isco perima kamuolį pavojingoje zonoje ir atlieka perdavimą į priekį C.Ronaldo, šis yra visiškai laisvas ir iškart smūgiuoja, bet kamuolys skrieja tik šalia vartų.

48‘ P.E.Aubameyangas lygina rezultatą! Puolėjas ir vėl išvengė nuošalės ir kol „Real“ futbolininkai sustingę stebėjo teisėją, „Borussia“ snaiperis antru bandymu nuginklavo K.Navasą – 2 – 2.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.

pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

43‘ „Borussia“ švelnina rezultatą! Marcelis Schmelzeris atlieka puikų skersą perdavimą į baudos aikštelę, kur nuošalės išvengęs ir vienas prieš vartus likes P.E.Aubameyangas lengvai galva nukreipia kamuolį į vartus – 2 – 1!

42‘ „Real“ ir vėl atakuoja. T.Hernandezas perduoda kamuolį į aikštės kraštą, Isco beveik nuo užribio linijos siunčia kamuolį pažeme į baudos aikštelės centrą, kur galingą smūgį atlieka B.Mayoralis, bet kamuolys skrieja šalia vartų.

38‘ „Real“ atlieka priverstinį keitimą, Raphaelį Varane keičia Marco Asensio. Prancūzas neatrodo vizualiai susižeidęs ir neturi sunkumų vaikštant, tačiau vis vien yra keičiamas ir iškart keliauja į persirengimo kambarį.

35‘ „Borussia“ iššvaisto bene geriausią progą pasižymėti. Marcas Bartra atlieka gerą perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolio jau laukė P.E.Aubameyangas, tačiau laisvai ten klajojantis puolėjas netikėtai smūgiuoja pro šalį.

33‘ „Real“ atsigauna ir spaudžia varžovus prie jų vartų, atakos smaigalyje atsidūręs C.Ronaldo apsisuka apie savo ašį ir iškart smūgiuoja, kamuolys atsiduria R.Burki rankose.

30‘ „Real“ dar vis nesugeba ilgiau išlaikyti kamuolio savo žinioje, o ženkliai gyviau pradėję žaisti „Borussia“ stengiasi atakuoti aikštės kraštais. Visgi C.Pulišičiaus bandymas pasiųsti kamuolį arčiau vartų lūkuriuojančiam Pierre‘ui Emerickui Aubamyangui yra nesėkmingas.

27‘ „Borussia“ tęsia gerą atkarpą. C.Pulišičius apsivaro porą „Real“ gynėjų ir atlieka perdavimą į priekį skuodžiančiam Shinji Kagawai, šis nori smūgiuoti, bet laiku vartus palikęs K.Navasas iškart blokuoja kamuolį savo kūnu.

25‘ Iki šiol labai blankiai atrodę „Borussia“ surengia greitą ataką, Raphaelis Guerreiro atlieka aštrų perdavimą vartų link, bet C.Pulišičius jo nepasiekia. Visgi amerikietis išlaiko kamuolį aikštėje ir apsivaręs gynėją atlieka pavojingą smūgį iš aštraus kampo, Keyloras Navasas sugeba jį atremti.

21‘ Theo Hernandezas žaidžia „siena“ su C.Ronaldo, kuris atmeta jam kamuolį kulnu, jaunasis futbolininkas įsibėgėja ir galingai smūgiuoja, tačiau jis skrieja šalia vartų.

17‘ „Los Blancos“ toliau smaginasi, nors ir kamuolys nepatenka į vartus. C.Ronaldo atlieka gudrų perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolį sugraibo Casemiro. Visgi brazilas pralaimi kovą su vartininku, kuris šiaip ne taip sučiumpa kamuolį ir nutraukia pavojingą ataką.

12‘ „Real“ ir toliau drasko varžovų gynybą, o dar vieną įvartį iš baudos aikštelės puikiu smūgiu muša Cristiano Ronaldo. Portugalas tapo pirmuoju žaidėju, pelniusiu bent po vieną įvartį visose šešiose Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse! – 2 – 0.

8‘ ĮVARTIS! Borja Mayoralis sulaukia patogaus Isco perdavimo ir likęs vienas prieš vartus perkelia kamuolį per R.Burki. 1 – 0.

6‘ „Real“ ir toliau išlaiko milžinišką persvarą kamuolio kontrolės grafoje, tačiau atrodo, kad jiems koją kiša susižaidimo trūkumas, kadangi šias rungtynes pradėjo nestandartinė sudėtis. Tuo tarpu „Borussia“ stengiasi remtis kontratakomis, vienos jų metu Christianas Pulišičius per toli atleidžia kamuolį nuo savęs ir bando spurtuoti, bet kliūna už gynėjo ir griūna ant vejos. Visgi teisėjo švilpukas tyli.

3‘ Rungtynės prasideda gan lėtu ir atsargiu žaidimu, kamuolį dažniau kontroliuoja aikštės šeimininkai. Cristiano Ronaldo pasinaudoja jam suteikta laisve baudos aikštelės prieigose ir iškart atlieka galingą smūgį, tačiau Romanas Burki nepanikuoja ir iš pradžių atmuša, o vėliau ir sugauna kamuolį.

1‘ Prasideda pirmasis kėlinys.

Komandų sudėtys:

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Trenerių mintys:

Zinadine'as Zidane'as | Scanpix nuotr.

Zinadine'as Zidane'as | Scanpix nuotr.

Zinedine‘as Zidane‘as, „Real“: „Mes jau turime vietą kitame etape, bet vis tiek tikimės sužaisti geras rungtynes. Mes nežiūrime į varžovų situaciją, tik į savo. O mes norime laimėti. Matau, kad mano komandai yra viskas gerai, bet taip, mums reikia mušti daugiau įvarčių. Savame čempionate situacija nėra gera, bet esu dėl to ramus, nes tikiu, kad viskas dar pasikeis.

Nepakeisiu kitų žmonių nuomonės, tačiau mes negalime mesti visko, ką darome. Tai yra mūsų darbo realybė. Todėl stengiuosi nekreipti dėmesio į tokių žmonių kritiką. Mes tiesiog turime toliau dirbti ir užtikrintai siekti savo tikslų.“

Peteris Boszas | Scanpix nuotr.

Peteris Boszas | Scanpix nuotr.

Peteris Boszas, „Borussia“: „Mes norime ir toliau žaisti europiniuose turnyruose. Dabar mūsų tikslas – Europos lyga. Stengsimės gerai pasirodyti, nes tai svarbu atgaunant pasitikėjimą savimi. Ir jeigu mums pasiseks, norėtume iškovoti bent vieną ar net visus tris taškus. 

Praėjusiose tarpusavio rungtynėse mes žaidėme šiek tiek geriau, nei „Real“, bet vis tiek pralaimėjome. Jie turi gerus žaidėjus ir tikrai nemanau, kad jie išgyvena kokią nors krizę. Darysime viską, kad iškovotume pergalę, bet tai nebus lengva, lyg paprašius Kalėdų senelio dovanos.“

Komandų forma:

Abi ekipos šias rungtynes pradės būdamos visiškai skirtingose situacijose. „Real“ jau yra užsitikrinę vietą kitame etape, tuo tarpu „Borussia“ kovos dėl vietos UEFA Europos lygoje. Tam jiems reikia pergalės, arba tikėtis „Apoel“ nesėkmės.

Visgi abi komandos negali pasigirti gera forma. „Real“ per pastarąsias penkerias rungtynes visuose turnyruose iškovojo dvi pergales, bet tris kartus sužaidė lygiosiomis. Tuo tarpu „Borussia“ per paskutines penkias rungtynes patyrė net tris pralaimėjimus, dar du kartus sužaidė lygiosiomis.

Paskutinėse penkiose tarpusavio rungtynėse „Real“ turėjo šiokį tokį pranašumą, kadangi iškovojo dvi pergales, kartą laimėjo „Borussia“, dar dvi rungtynės pasibaigė lygiosiomis. 

Tre 10-03 Napoli 1 - 0 Liverpool
Tre 10-03 PSV 1 - 2 Internazionale
Tre 10-03 Tottenham Hotspur 2 - 4 Barcelona
Tre 10-03 Borussia Dortmund 3 - 0 Monaco
Tre 10-03 Porto 1 - 0 Galatasaray
Tre 10-03 Atlético Madrid 3 - 1 Club Brugge
Tre 10-03 Lokomotiv Moskva 0 - 1 Schalke 04
Tre 10-03 PSG 6 - 1 Crvena Zvezda
Ant 10-02 AEK Athens 2 - 3 Benfica
Ant 10-02 Bayern München 1 - 1 Ajax
Ant 10-02 Manchester United 0 - 0 Valencia
Ant 10-02 Roma 5 - 0 Viktoria Plzeň
Ant 10-02 Olympique Lyonnais 2 - 2 Shakhtar Donetsk
Ant 10-02 CSKA Moskva 1 - 0 Real Madrid
Ant 10-02 Juventus 3 - 0 Young Boys
Ant 10-02 Hoffenheim 1 - 2 Manchester City

Ant 10-23 AEK Athens 19 : 55 Bayern München
Ant 10-23 Young Boys 19 : 55 Valencia
Ant 10-23 Roma 22 : 00 CSKA Moskva
Ant 10-23 Manchester United 22 : 00 Juventus
Ant 10-23 Hoffenheim 22 : 00 Olympique Lyonnais
Ant 10-23 Ajax 22 : 00 Benfica
Ant 10-23 Shakhtar Donetsk 22 : 00 Manchester City
Ant 10-23 Real Madrid 22 : 00 Viktoria Plzeň
Tre 10-24 Club Brugge 19 : 55 Monaco
Tre 10-24 PSV 19 : 55 Tottenham Hotspur
Tre 10-24 Liverpool 22 : 00 Crvena Zvezda
Tre 10-24 Borussia Dortmund 22 : 00 Atlético Madrid
Tre 10-24 PSG 22 : 00 Napoli
Tre 10-24 Galatasaray 22 : 00 Schalke 04
Tre 10-24 Lokomotiv Moskva 22 : 00 Porto
Tre 10-24 Barcelona 22 : 00 Internazionale

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Boxxer
2017-12-06 22:04:03
Kas tas naujas komentatorius gal zinot? Negirdets toks :)
Atsakyti
Rolas
2017-12-06 23:43:18
Grudzinskas su Vasiliausku ten buvo lygtai.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

10-21 „Žalgiris“ 17:00 „Dzūkija“
10-21 „Neptūnas“ 17:20 „Juventus“
10-21 „Nevėžis“ 18:50 „Skycop“
10-27 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Lietuvos rytas“
10-27 „Šiauliai“ 17:20 „Neptūnas“

Eurolyga 2018/2019

10-25 Stambulo „Anadolu Efes“ 20:30 Stambulo „Fenerbahce“
10-25 Pirėjo „Olympiakos“ 21:00 Tel Avivo „Maccabi“
10-25 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Maskvos srities „Chimki“
10-25 Madrido „Real“ 22:00 Podgoricos „Budučnost“
10-26 Stambulo „Darussafaka“ 20:15 „Barcelona“
10-26 Atėnų Panathinaikos 21:00 Kauno „Žalgiris“
10-26 Miuncheno „Bayern“ 21:30 Vitorijos „Baskonia“
10-26 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ 22:30 Maskvos CSKA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 10-21 Everton 18 : 00 Crystal Palace
Pir 10-22 Arsenal 22 : 00 Leicester City
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

10-24 „Kaunas Hockey“ 20:30 „Geležinis vilkas“
10-25 „Energija“ 20:00 „Hockey Punks“
10-30 „Energija“ 20:00 „Geležinis vilkas“
11-03 „Kaunas Hockey“ 18:00 „Hockey Punks“
11-13 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Energija“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141