Sostų karai Londone. Kas gresia A.Conte? (1)

2017.11.18 12:24
Inokentij Zareckij
Antonio Conte | Scanpix nuotr.

Antonio Conte | Scanpix nuotr.

Londono „Chelsea“ išgyveno gausių įvykių laikotarpį. Pralaimėjimas Čempionų lygoje „Roma“ klubui (3-0), pergalė namuose prieš „Manchester United“ klubą, kuriam vadovavo portugalas Jose Mourinho. „Raudonieji velniai“ buvo nugalėti be gynėjo Davido Luizo dalyvavimo. Brazilas rungtynes stebėjo nuo suoliuko, kalbama, jog tarp žaidėjo ir trenerio įvyko konfliktas. Antonio Conte teigė, kad brazilas buvo paliktas ant suoliuko dėl „taktinių priežasčių“.

Prasidėjo nauja savaitė ir klubas pranešė, kad Michael Emenalo („Chelsea“ techninis direktorius) palieka klubą po 10-ies metų darbo. M. Emenalo išsiskyrė tuo, kad perėjo visą klubo darbuotojų hierarchiją ir palaikė labai glaudžius ryšius su klubo savininku Romanu Abramovičium.

Rusų milijardierius prašė M.Emenalo persigalvoti ir pasilikti, bet pastarasis teigė: laikas poilsiui, reikia daugiau laiko praleisti su šeima ir vaikais. Britų žiniasklaida turi kitą nuomonę. ESPN ir The Guardian mano, kad M.Emenalo pasitraukimas reiškė jo nenorą dalyvauti sostų žaidimuose, kurie vyksta klubo viršūnėje. M.Emenalo atsisako rinktis pusę tarp trenerio A.Conte ir Marinos Granovskajos, daugiausiai įtakos turinčios moters futbolo pasaulyje.

Michaelis Emenalo | Scanpix nuotr.

Michaelis Emenalo | Scanpix nuotr.

Kokios problemos tarp A.Conte ir Londono klubo vadovų? Lyg ir viskas gerai. Praeitų metų čempionas atsilieka 3 taškais nuo praeitų metų grafiko, tačiau klube yra traumų ir problemų. Vis dėlto neapleidžia jausmas, kad italas gali būti atleistas jau po poros nesėkmingų rungtynių. A.Conte žinojo, kad sekančiais metais, po šlovingos sezono pabaigos, bus dar sunkiau. Italas liko nepatenkintas klubo veiksmais vasaros perėjimų lange bei pyko dėl to, kad klubas nesustiprino probleminių pozicijų.

„Man reikia rotuoti sudėtį, o tam man reikia daugiau žaidėjų“ – tikino A.Conte. Nepasisekus nusipirkti Romelu Lukaku, Alex Sandro ir Alexo Oxlade-Chamberlaino, tai nuvylė A.Conte ir išprovokavo įtampą tarp trenerio ir vadovybės. Už žaidėjus klube atsako M.Emenalo ir M.Granovskaja.

Po išsiskyrimo su Diego Costa tarp italo ir M.Granovskojos atsirado įtampa. Rugpjūčio pabaigoje vokiečių žurnalas Bild skelbė apie kontaktus tarp „Chelsea“ ir Thomaso Tuchelio, tuo metu vokietis jau buvo palikęs Dortmundo „Borussia“ ir sėdėjo be darbo. Vienas iš faktorių, kodėl ši Bild informacija gali būti neišgalvota yra, kad T. Tuchelis pagal Pepo Guardiolos rekomendacijas turėjo užimti trenerio pareigas Miuncheno „Bayern“ klube. R.Abramovičius labai norėjo, kad jo klubą treniruotų katalonas. Problemas kėlė žaidėjų isterijos: Michy Batshuayi rungtynėse prieš „Crystal Palace“ bei D.Luizas pirmosiose rungtynėse prieš „Romą“.

Spalio mėnesį „Chelsea“ sužaidė tris rungtynes be pergalių. Dar truputį ir fiasko. Tačiau italas sugebėjo palaužti „Watford“, žaidėjai parodė, kad yra pasiryžę kautis už savo trenerį. Po rungtynių A.Conte šventė pergalę sirgalių minioje. Kartais atrodo, kad italas per smarkiai laikosi savo darbo vietos, dėl to ir matome jo šokinėjimus ir aistringus šventimus, kai komanda pelnė įvartį. Tačiau, tai klaidina.

A.Conte yra labai emocionalus, nes visų pirma jis italas, antra, jis tiesiog mėgsta daug dirbti. Anglijoje jo mėgstamiausias žodis yra „work“. Tačiau jis nėra pririštas prie Londono. Vasarą Antonio į sostinę atsivežė savo šeimą, tačiau rugsėjį kalbėjo, jog labai pasiilgo Italijos: „Manau, kad gan greitai grįšiu namo nes aš pasiilgau Italijos. Čia aš gavau labai gerą patirtį, viskas kas įvyko čia iš dalies pakeitė mano gyvenimą. Aš grįšiu, nežinau kada, bet tai mano tikslas“.

Antonio Conte fanų apsuptyje | Scanpix nuotr.

Antonio Conte fanų apsuptyje | Scanpix nuotr.

Bet prie ko čia M.Emenalo? Viena iš A.Conte problemų vasaros perėjimų lange buvo susijusi su M.Emenalo. Visą vasarą nigerietis dalyvavo pirkimuose ir pardavimuose, o dėl visų šių istorijų A.Conte vasara buvo pilna streso ir nervų. M.Emenalo atsistatydinimą italas turėjo priimti kaip pliusą. Kalba, jog M.Emenalo palaikė trenerį. Jis asmeniškai dalyvavo italo paskyrime praeitą vasarą. M.Emenalo pasižymėjo savo ramiu būdu ir sulaikė audringus vadovybės veiksmus, kurie galėjo pakenkti reputacijai ir pačiam Londono grandui.

Santykiai tarp A.Conte ir direktoriaus buvo gan draugiški, jų kabinetai „Chelsea“ bazėje buvo išdėstyti vienas prieš kitą. „Noriu padėkoti Michael‘ui už pagalbą, kurią jis man suteikė nuo pirmų dienų. Man labai patiko dirbti su juo, mes kartu šventėm pergalę“ – A.Conte.

M.Emenalo atėjo į „Chelsea“ 2007-ais metais kartu su Avramu Grantu, jis turėjo gan neblogą patirtį ir karjerą. Nigerietis sužaidė 14-a rungtynių už rinktinę bei dalyvavo 1994-ųjų futbolo pasaulio čempionate, kur susitiko su Diego Maradona. Įdomus momentas: po rungtynių M.Emenalo ir D.Maradona dalyvavo dopingo teste, ten argentinietis pasiūlė Maiklui apsikeisti marškiniais. Kaip parodė istorija, šis dopingo testas buvo būtent tas, kurio metu D.Maradona buvo pagautas, jo organizme radus pilną cheminių medžiagų kolekciją.

Vadovaujant A.Grantui, Maiklas buvo atsakingas už informacijos rinkimą apie varžovus. Vėliau jis padėjo Carlo Ancelotti. 2011-ais metais jis paskirtas techniniu direktoriumi, šiose pareigose jis tapo atsakingu už žaidėjų pirkimus ir jaunimo sektoriaus vystymą. Užėmus M.Emenalo pareigas „Chelsea“ klubas investavo daug pinigų į jaunimo akademiją – ji tapo geriausia ir moderniausia Anglijoje. Iš didelio skaičiaus talentų į klubo startinę sudėtį prasimušė tik vienetai, tačiau Anglų rinktinėje savo pirmus žingsnius žengė Tammy Abrahamas ir Ruben Loftus-Cheek.

M.Emenalo sukūrė grandiozinę „Chelsea“ nuomos sistemą. Tikriausiai žinote, kiek žaidėjų Londono klubas išnuomojo rudenį - net 38-is! Kai kurie žaidėjai paliko klubą ir atnešė pelno, o kai kurie išaugo iki rungtynių prieš „raudonuosius velnius“. Vienas iš nuomos produktų tapo Andreas Christensen, kuris rungtyniavo prieš „Manchester United“.

M.Emenaliui vadovaujant klubas laimėjo tris Anglijos čempionato titulus, Čempionų lygą bei porą taurių. Deja, direktorius nebuvo populiarus tarp sirgalių. Jie mano, kad M.Emenalo turi įtakos R.Abromovičiaus sprendimams, jis kaltinamas už nesėkmingus žaidėjų perėjimus. Kad ir kaip bebūtų, reikia prisiminti, kas į Londoną atvežė dabartines žvaigždes: Edeną Harazdą, Tibaut Courtoisą, Cezarą Azpilicuetą (už 7 mln. svarų – tai amžiaus sutartis), N'golo Kante bei jau „Chelsea“ neatstovaujančius Romelu Lukaku ir Keviną De Bruyne.

„Maiklas padarė didelę įtaką sėkmingiausiame klubo laikotarpyje, jis padėjo padaryti Chelsea tokiu, koks jis yra dabar. Šiuo metu klube vyks valdymo restruktūrizacija ir Maiklas bus šio projekto dalimi, mes kartu žvelgiame į ateitį“, - kalbėjo M.Granovskaja

Marina Granovskaia | Scanpix nuotr.

Marina Granovskaia | Scanpix nuotr.

A.Conte ateitis labai priklauso nuo to, kas užims M.Emenalo vietą. Kas būtent dirbs per žiemos perėjimų langą. Greičiausiai „aristokratai“ skirs daug dėmesio žiemos pirkimams. Italas suinteresuotas, kad tokias pareigas užimtų jam pažįstamas žmogus, su kuriuo jam būtų lengva dirbti. Buvo kalbama net apie tai, jog tokias pareigas gali užimti neseniai apie karjeros pabaigą paskelbęs Andrea Pirlo, tačiau tai mažai tikėtina. A.Pirlo buvo nuostabus žaidėjas, bet patirties direktoriaus pareigose jis neturi. The Telegraph minėjo, kad visame procese aktyviai dalyvauja R.Abramovičius. „Chelsea“ papuolė į netikėtą situaciją. Svarbias pareigas užimantis žmogus išėjo savo noru, o ne buvo atleistas. Dėl to „mėlynųjų“ vadovybė nenumatė jokio plano.

Šiuo metu M.Emenalo paliktas pareigas užima pati M.Granovskaja. Gali nutikti taip, kad naujo techninio direktoriaus nebus, pareigas pasidalins M.Granovskaja bei kiti vadovai. Arba šias pareigas užims visiškai naujas žmogus, bet jis neturės tiesioginio ryšio, kokį turėjo R.Abramovičius ir M.Emenalo. Taip atsirado visai netikėtas variantas.

Tarp kandidatų atsirado ir Leonido Sluckio vardas. Šis žmogus ilgą laiką treniravo Maskvos „CSKA“, Rusijos rinktinę bei šiuo metu turi daug problemų Yorkshiro „Hull City“ klube. R.Abramovičius ir L.Sluckis palaiko gan neblogus santykius, rusų treneris galėtų pakeisti A.Conte, jeigu šis sugalvotų nutraukti savo sutartį. Toks variantas atrodo kaip pasaka, tokia pati, kaip ir variantas su Andrea Pirlo.

R.Abramovičius nepamiršta ir apie klubo legendas. Vadovas techninio direktoriaus pareigas nori pasiūlyti Didierui Drogba, šiuo metu futbolininkas atstovauja JAV klubą „Phoenix Rising“. Tačiau viskas taip greitai neįvyks. „Išvesdamas iš sudėties tokį žaidėją kaip D.Luizas, komandos lyderį, tu gali prarasti ryšį su kitais komandos žaidėjais. Patikėkit, toks sprendimas dar ne pabaiga, o tik pradžia“. – Gary Neville'as.

Romanas Abramovičius | Scanpix nuotr.

Romanas Abramovičius | Scanpix nuotr.

Atrodo, kad viskas susiklostė. Brazilas grįžo prie treniruočių, klubo vadovai nesikišo į gynėjo auklėjimą. Galų gale situacija aplink A.Conte vis dar pavojinga. Nesusikalbėjimas tarp trenerio ir M.Granovskajos bet kada gali išaugti į konfliktą. A.Conte pasiilgo Italijos, žiniasklaida rašo apie klubus, kurie yra pasiruošę pakviesti italą pas save (kalba eina apie „Milaną“ ir Paryžiaus „Paris Saint-Germain“). Beje ir pats A.Conte savo emocijomis ir impulsyvumu gali sau pakenkti, ypač, jei komandos rezultatai suprastės.

Inokentij Zareckij
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


drogba
2017-11-20 13:46:07
idomus straipsnis
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

10-21 „Žalgiris“ 17:00 „Dzūkija“
10-21 „Neptūnas“ 17:20 „Juventus“
10-21 „Nevėžis“ 18:50 „Skycop“
10-27 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Lietuvos rytas“
10-27 „Šiauliai“ 17:20 „Neptūnas“

Eurolyga 2018/2019

10-25 Stambulo „Anadolu Efes“ 20:30 Stambulo „Fenerbahce“
10-25 Pirėjo „Olympiakos“ 21:00 Tel Avivo „Maccabi“
10-25 Milano „AX Armani Exchange“ 21:45 Maskvos srities „Chimki“
10-25 Madrido „Real“ 22:00 Podgoricos „Budučnost“
10-26 Stambulo „Darussafaka“ 20:15 „Barcelona“
10-26 Atėnų Panathinaikos 21:00 Kauno „Žalgiris“
10-26 Miuncheno „Bayern“ 21:30 Vitorijos „Baskonia“
10-26 Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ 22:30 Maskvos CSKA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 10-21 Everton 18 : 00 Crystal Palace
Pir 10-22 Arsenal 22 : 00 Leicester City
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos ledo ritulio čempionatas 2018/2019

10-24 „Kaunas Hockey“ 20:30 „Geležinis vilkas“
10-25 „Energija“ 20:00 „Hockey Punks“
10-30 „Energija“ 20:00 „Geležinis vilkas“
11-03 „Kaunas Hockey“ 18:00 „Hockey Punks“
11-13 „Geležinis vilkas“ 20:15 „Energija“

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141