Alas Horfordas | Scanpix nuotr.

Dramatišką pergalę NBA lygoje iškovojo Bostono „Celtics“ (12/2) komanda, kuri savo arenoje rezultatu 95:94 (24:24, 20:25, 33:27, 18:18) pranoko Toronto „Raptors“ (7/5) krepšininkus.

Bostono klubas laimėjo jau 12 sykį iš eilės. Jis vertėsi be veido traumą patyrusio Kyrie Irvingo.

J.Valančiūnas ant parketo praleido 18 minučių, per kurias pelnė 6 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, padarė klaidą ir 3 kartus prasižengė. Ketvirtajame kėlinyje jis nežaidė.

Susitikimo pradžia buvo atkakli, abi komandos žaidė apylygiai ir nors „Celtics“ įgijo šešių taškų pranašumą, tačiau DeMaro DeRozano ir Kyle'o Lowry vedami svečiai išlygino rezultatą – 24:24 po pirmo ketvirčio.

Antro ketvirčio pradžioje geriau atrodė „Raptors“, kuri pelnė 6 taškus be atsako ir vėliau vis buvo pirmaujančių vaidmenyje (30:24; 33:28). Kanados klubas buvo priekyje viso likusio laiko metu ir į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudamas 49:44.

Pirmoje mačo pusėje Jonas Valančiūnas žaidė 12 minučių, per kurias prametė tritaškį, atkovojo 2 kamuolius, padarė klaidą ir 2 kartus prasižengė.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai neilgai trukus pavijo varžovus (59:59). Po kelių minučių „Celtics“ spurtavo 10:2 ir įgijo rekordinę persvarą (71:63). Kėlinio pabaigoje „Raptors“ jau inicijavo savo spurtą, po kurio nuo varžovų atsilikinėjo po trijų kėlinių tik vienu tašku – 76:77.

Paskutinio kėlinio metu vėl vyko permaininga kova (80:80; 84:85; 88:89; 90:91). Likus žaisti pusantros minutės „Celtics“ surengė ataką, D.DeRozanas bandydamas žaisti vienas padarė klaidą ir Jaysonas Tatumas padidino šeimininkų persvarą – 95:90. Po minutės pertraukėlės K.Lowry prasiveržimu pelnė taškus, svečiai apsigynė ir baudas sumetė naujokas OG Anunoby – 94:95. Tada sekė dar viena minutės pertraukėlė, po kurios abi komandos apsikeitė netaikliais metimais, bet J.Tatumas padovanojo varžovams kamuolį, prasižengdamas puolime. Kamuolys atiteko „Raptors“ ir ji rengė paskutinę ataką. Pergalę išplėšti norėjo D.DeRozanas, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė.

„Celtics“: Alas Horfordas 21 (7/8 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud.), Jaylenas Brownas 18, Terry Rozieris 16 (6 atk. kam.), Marcusas Smartas 14 (6/6 baud., 9 rez. perd.), Jaysonas Tatumas 13 (7 atk. kam.), Marcusas Morrisas 8 (5 atk. kam.).

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 24 (7/18 dvit., 1/4 trit., 7/8 baud.), Kyle'as Lowry 19 (4/8 trit., 7 rez. perd.), C.J. Milesas 10, Pascalis Siakamas (6 atk. kam.) ir Serge'as Ibaka (6 atk. kam.) po 8.

cha
2017-11-13 15:02:28
DeRozan visiškas grėblis. Grynas cirkas, pašokdina varžovą, trenkiasi pats į jį ir meta baudas. O buvo kalbėta, kad tokie kontaktai bus nebešvilpiami. Siūlyčiau techninėmis užšerti tuos klaunus, baudų mtimų medžiotojus. Kokia pražanga, jei ne tu inicijuoji kontaktą, po krepšiu gali metančiam rankas sulaužyti, gausi paprastą pražangą, bet tik bent piršto galiuku prisiliesi prie veido, blokuodamas metimą, gausi nesportinę. Nėra jokios logikos NBA dėl pražangų traktavimo. Na tas DeRozan'o elementas paplitęs ir Europoje, bet ne tokiu dideliu mastu. Turi būti skiriamos techninės pražangos puolančiam žaidėjui, nes tai tiesiog šlykštu.