Edgaras Ulanovas | Scanpix nuotr.

Triuškinančią pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ (3/3) krepšininkai, nutraukę dviejų nesėkmių seriją turnyre.

Kauniečiai svečiuose 94:62 (25:20, 25:11, 20:10, 24:21) sutraiškė Milano „AX Armani“ (1/5) klubą su dviemis lietuviais.

Šiose rungtynėse žalgiriečiai pataikė net 65 proc. tritaškių (13/20) bei puikiai skirstė perdavimus (23:9). Tuo tarpu varžovai realizavo tik 33 proc. metimų iš žaidimo.

16 minučių žaidęs Mantas Kalnietis pelnė 7 taškus (2/2 dvit., 1/3 trit.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas, padarė 2 klaidas, sykį prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Tuo tarpu Artūras Gudaitis per 13 minučių liko be taškų (0/2 dvit.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, padarė klaidą, 2 sykius pažeidė taisykles ir surinko -2 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo Andrew Goudelocko šou, jis žaidė tiesiog vienas ir pelnė 6 taškus – 8:2. Visgi žalgiriečiai nepanikavo, žaidė savo žaidimą ir spurtavo 7:0 bei po Pauliaus Jankūno metimo jau pirmavo 9:8. „Žalgiriui“ niekaip nesisekė stabdyti A.Goudelocko, kuris jau įmetė savo 9-ąjį tašką (14:11). Po kelių minučių rezultatas tapo lygus (16:16). Nors vėliau italai surengė kelias atakas, žalgiriečiai kėlinį baigė spurtu 9:0, o Edgaras Ulanovas pataikė su sirena – 25:20.

Antro ketvirčio pradžioje svečiai įgijo jau rekordinę persvarą – 29:22, o ją kiek padidino Axelis Toupane'as (31:22). Nors italai pelnė dvitaškį, bet čia pasižymėjo E.Ulanovas, tritaškį smeigė Kevinas Pangosas ir kauniečiai gerokai pabėgo – 39:24. Netrukus Aaronas White'as įkrovė iš viršaus ir svečiai įgijo triuškinamą persvarą (45:24). Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 50:31.

Trečiąjį kėlinį aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, pelnę keturis taškus iš eilės (50:35). Čia pat tritaškį smeigę Artūras Milaknis (53:35). Nepaisant to, sekė vėl sėkmingesnė italų serija – pridėti dar keturis taškai be atsako (53:39). Pažadinti kauniečiai atsakė įspūdingu spurtu. Pastarieji likusią 7 minučių atkarpą ketvirtyje užbaigė atkarpa net 17-2 ir džiaugėsi jau 29 taškų pranašumu (70:41).

Ketvirtasis kėlinys teliko formalumu, tačiau ir jame žalgiriečiai neketino leisti varžovams mažinti skirtumo. Jis buvo pasiekęs ir 37 taškų ribą (89:52). Nepaisant to, ketvirčio pabaigoje oponentai kiek priartėjo, tačiau tai situacija jau nekeitė – ir ketvirtą ketvirtį laimėję kauniečiai sutriuškino varžovus – 94:62.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13 (5/8 dvit., 1/1 trit.), Brandonas Daviesas ir Kevinas Pangosas (4/6 trit., 5 rez. perd.), Axelis Toupane‘as (7/8 baud.) ir Artūras Milaknis (3/4 trit.) po 11, Edgaras Ulanovas 10, Aaronas White‘as ir Paulius Valinskas po 7.

„AX Armani“: Andrew Goudelockas 13 (3/7 dvit., 2/3 trit., 1/1 baud.), Jordanas Theodore‘as 11, Vladimiras Micovas ir Mantas Kalnietis po 7, Kalbe asTarczewski 6 (10 atk. kam.), Awudu Abassas (2/10 met.) ir Dairis Bertanis (1/6 trit.) po 5.