Loukas Mavrokefalidis | Fotodiena nuotr.

Pralaimėjimu Europos taurės turnyrą pradėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“ (0/1), kuris savo arenoje rezultatu 83:93 (25:26, 11:22, 23:26, 24:19) nusileido Bilbao „RetaBet“ (1/0) krepšininkams.

Ispanai vienu metu turėjo 18-kos taškų persvarą. Aikštės šeimininkams koją kišo netaiklūs baudų metimai, kurių jie prametė 8.

Vilniečius pirmo kėlinio pradžioje į priekį tempė Loukas Mavrokefalidis, siuntęs vieną taiklų metimą po kito – 8:4, tačiau po to varžovai pelnė 5 taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą – 9:8. Tuomet abi komandos žaidė apylygiai, o pirmo ketvirčio pabaigoje ispanai vis laikė 2–4 taškų persvarą (18:14; 20:16). Čia pat Jimmy Baronas pridėjo „2+1“ ir vilniečiai pirmavo 23:22. Po pirmo kėlinio priekyje rezultatu 26:25 buvo svečiai.

Antro kėlinio pradžia buvo nerezultatyvi. Vilniečiai pataikė tritaškį ir vėliau negalėjo pelnyti taškų kelias minutes (28:31), kol galiausiai vėl pralaužė ledus įpusėjus ketvirčiui, bet vis dar atsilikinėjo – 31:35. Po Axelio Hervelle baudos metimų svečiai įgijo rekordinę persvarą (37:31), o vėliau ji dar labiau padidėjo – 31:41. Vilniečių žaidimas visiškai subyrėjo ir į didžiąją pertrauką jie keliavo atsilikdami 36:48.

Trečias kėlinys prasidėjo Dejano Todorovičiaus dvitaškiu, tada tritaškiu, ispanai pridėjo po to vieną metimą ir jau ėmė triuškinti vilniečiųs – 36:55. Vėliau „Lietuvos rytas“ stengėsi atsigauti, kai Mindaugas Lukauskis pataikė iš toli – 48:63. Vėliau šeimininkai vėl bandė pralaužti ledus, M.Lukauskis vėl šovė iš toli – 53:65. Visgi per likusias pusantros minutės Bilbao išlaikė dviženklę persvarą ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 74:59.

Ketvirtajame kėlinyje Vilniaus klubas įgijo antrą kvėpavimą ir po Chriso Kramerio dvitaškio gerokai nukirpo deficitą (66:74), bet neatsikovojo kamuolio, prasileido „2+1“ ir buvo apmalšinti – 66:77. Po kelių minučių Marcas Carteris krauna iš viršaus ir „Lietuvos rytas“ priartėja iki 72:79. Tada M.Carteris pelno taškus su pražanga ir visus pakelia ant kojų – 75:79. Visgi tada svečiai laimėjo atkarpą 5-2 (84:77). Likusio laiko metu „RetaBet“ vis laikė saugų atstumą (88:81) ir iškovojo pergalę.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis ir Jimmy Baronas (6 atk. kam.) po 15, Robertas Carteris 12 (4/4 baud.), Marcas Carteris 10, Mindaugas Lukauskis 9, Chrisas Kameris (1/5 trit., 8 rez. perd.) ir Travisas Petersonas (5 atk. kam.) po 7.

„RetaBet“: Dejanas Todorovičius 20 (5/6 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 7 atk. kam.), Axelis Hervelle 13, Mickellis Gladnessas 12 (6 atk. kam.), Pere Tomasas 11 (1/1 dvit., 2/2 trit., 3/3 baud.), Timas Kemptonas Jonathanas Tabu (5 rez. perd.) po 10.