Laurynas Birutis | FIBA nuotr.

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo „Šiaulių“ (1/1) komanda, kuri rezultatu 61:59 (26:11, 15:11, 10:17, 10:20) palaužė Prienų „Vytauto“ (0/1) krepšininkus.

Abi komandos tragiškai atakavo iš toli. Šiaulių ekipa įmetė 2 tritaškius iš 19, o „Vytautas“ pataikė vos 4 tritaškius iš 29.

Svečiai iš Šiaulių puikiai pradėjo šias rungtynes, pirmavo 8:2 ir nors vėliau „Vytautas“ vijosi, jie atitolo (18:9), o vėliau kėlinį užbaigė laimėdamas spurtą 8:2 – 26:11. Antro ketvirčio metu šiauliečiai tik didino savo persvarą ir vienu metu ji siekė 21 tašką.

Visgi po didžiosios pertraukos atkutęs „Vytautas“ su laiku ėmė mažinti savo deficitą, o galutinai varžovams į atlapus kibo paskutinio kėlinio metu, kai įpusėjus ketvirčiui sumažino savo atsilikimą iki vienženklio – 51:56. Paskutinėmis minutėmis „Šiauliai“ laikė saugią persvarą, bet likus žaisti 20 sekundžių ji jau siekė tik 4 taškus – 61:57.

Tada Ignas Vaitkus prametė dvi baudas ir deficitą per pusę nukirpo Eigirdas Žukauskas (59:61). Likus 6 sekundėms dvi baudas prametė jaunasis Kristupas Žemaitis, bet „Vytauto“ lemiama ataka buvo chaotiška ir pasibaigė klaida, o tada nuaidėjo finalinė sirena.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis (6/10 dvit., 11 atk. kam.) ir Arminas Urbutis (6 atk. kam.) po 16, Vytautas Šarakauskas 8, Nickas Zeisloftas 5 (1/8 trit.).

„Vytautas“: Tadas Klimavičius 14 (6/7 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), Tomas Dimša 11 (1/6 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas (1/7 trit.) ir Bradas Tinsley (0/6 trit.) po 10.