Penki labiausiai nuvylę Europos krepšinio čempionato žaidėjai (16)

2017.09.18 11:55
Vitalijus Danilovas
Tritaskis.lt žurnalistas
Donatas Motiejūnas | Fotodiena nuotr.

Donatas Motiejūnas | Fotodiena nuotr.

Vėlų sekmadienio (09.18) vakarą nusileido 2017 metų Europos krepšinio čempionato uždanga. Gan netikėtai pirmenybes laimėjo Slovėnijos rinktinė, finale pranokusi Serbiją.

Daugelio laikyti favoritai ispanai iškovojo bronzą, o be slovėnų dar vienu čempionato atradimu tapo ketvirtą vietą užėmusi Rusijos komanda.

Lietuvos krepšininkai, kad ir kaip bebūtų gaila, bendroje įskaitoje liko tik devinta, aštuntfinalyje nusileidusi Graikijos krepšininkams.

Kai kurių lietuvių žaidimas šių metų pirmenybėse nebuvo toks, kokio iš jų tikėjosi daugelis. Tarp tokių krepšininkų dar pateko italas, prancūzas ir kroatas. 

Portalas „Tritaškis.lt“ nutarė atrinkti penkis krepšininkus, kurie šių metų Europos čempionate nepateisino į juos dėtų lūkesčių.


Donatas Motiejūnas, Lietuvos rinktinė

Motiejūnas | Fotodiena nuotr.

Motiejūnas | Fotodiena nuotr.

Pripažinkite, jog apsidžiaugėte sužinoję, kad D.Motiejūnas vėl užsivilks rinktinės marškinėlius. NBA patirties turintis aukštaūgis po ilgesnės pertraukos vėl prisijungė prie nacionalinės komandos ir turėjo tapti svarbia figūra Dainiaus Adomaičio schemose dėl savo sugebėjimo žaisti universaliai, tačiau iš viso to gavosi šnipštas.

Po ilgo sėdėjimo ant Naujojo Orleano „Pelicans“ komandos suolo D.Motiejūnui vėl reikėjo pajusti žaidimo skonį. Tą teigė ir D.Adomaitis. Todėl niekas nepeikė aukštaūgio, kai šio paleistas tritaškis vos liesdavo lanką ar bandymas sužaisti „alley oop“ pasibaigdavo klaida – perduotas kamuolys skrisdavo virš lentos ar į ją atsimušdavo. Pasirengimo ciklą buvo galima nurašyti kaip į adaptavimąsi po sunkaus sezono, bet Europos čempionate „D-Mo“ buvo savo paties šešėlyje.

Į Tel Avivą krepšininkas atvyko prieš pat rungtynes su Gruzija ir jose neatkovojo nė vieno kamuolio. Su Izraeliu jis pelnė 6 taškus, bet surinko vos 2 naudingumo balus ir kitos dvi grupės rungtynės jam taip pat nebuvo sėkmingos. Galiausiai D.Motiejūnas sužibėjo prieš vokiečius, kai per 24 minutes surinko 15 taškų (6/8 dvit.). Po tokio pasirodymo atrodė, jog aukštaūgio žaidimo kreivė tik kils aukštyn, tačiau aštuntfinalyje su Graikija jis ir vėl pasirodė tragiškai. Starto penkete rungtynes pradėjęs aukštaūgis nespėjo paskui Georgį Printezį gynyboje ir greitai buvo pasodintas ant suolo. Trenerio pasitikėjimo jis taip ir neįgavo, ant parketo praleido 9 minutes, per kurias surinko –2 n.b.

213 cm ūgio krepšininkas per sužaistas šešias rungtynes vidutiniškai atkovodavo tik 1,3 kamuolio ir nors jo pelnomų taškų vidurkis buvo 6,3, bet ne to iš jo tikėjosi Lietuvos rinktinės sirgaliai ir D.Adomaitis. 

Nusivylęs buvo ir LKF prezidentas Arvydas Sabonis, kuris taip įvertino D.Motiejūno pasirodymą: „Žinoma, kad nuvylė. Jis juk gali žaisti tiek sunkiojo krašto, tiek vidurio puolėjo pozicijose. Tikrai tikėjomės iš jo daugiau. Ką čia gali pasakyti. Žmogus gal turėjo didesnių problemų, negu pasirodymas čempionate“.

Draganas Benderis, Kroatijos rinktinė

Draganas Benderis | FIBA nuotr.

Draganas Benderis | FIBA nuotr.

Į medalius besitaikiusi Kroatijos rinktinė savo pasirodymą baigė aštuntfinalyje, po kurio kai kurie žaidėjai tiesiog tryško pykčiu. Kroatai turėjo daug talento, tačiau tai nepadėjo peržengti rusų barjero. Labiausiai nuvylęs Kroatijos krepšininkas buvo D.Benderis.

NBA žaidžiantis 216 cm ūgio puolėjas nerasdavo vietos aikštėje ir būdavo visiškai neagresyvus, nepaisant savo puikaus ūgio. Per šešerias sužaistas rungtynes jis viso labo metė dvi baudas ir tas abi prametė.

D.Benderis suspindėjo tik sykį – prieš Čekiją, kuri neturi normalių priekinės linijos žaidėjų. Tąkart jis pelnė 10 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Būtent šios rungtynės kiek išgelbėjo D.Benderį nuo tragiško pasirodymo. Jeigu jas atmetus, aukštaūgio vidurkiai būtų tokie: 3,2 pelnyto taško ir vos 1 atkovotas kamuolys.

Edwinas Jacksonas, Prancūzijos rinktinė

Pasirengimo cikle E.Jacksonas rungtyniavo stabiliai ir sėkmingai, užsitarnaudamas Vincento Collet pasitikėjimą, todėl iš pradžių pirmenybėse žaisdavo gan daug, bet vėliau jo laikas ant parketo ėmė sparčiai tirpti. E.Jacksonas vidutiniškai rinko 5,5 n.b. ir tai yra vienas iš žemiausių rodiklių rinktinėje.

Pavyzdžiui prieš slovėnus E.Jacksonas išvis neįstengė nieko padaryti, surinkdamas –3 n.b., dėl ko aštuntfinalyje žaidė tik 10 minučių. E.Jacksonas taip pat yra iš tų žaidėjų, kurie sėkmingai sužaidė vieneriose rungtynėse, kai pelnė 14 taškų į islandų krepšį. 

Jonas Mačiulis, Lietuvos rinktinė

Jonas Mačiulis | Fotodiena nuotr.

Jonas Mačiulis | Fotodiena nuotr.

2015 m. Europos čempionate J.Mačiulis demonstravo fantastišką formą ir keliskart vienas pats ištraukė Lietuvos rinktinę į pergales. Kažko panašaus iš jo buvo tikimąsi ir šiame čempionate, bet su žurnalistais beveik nebendravęs puolėjas pasirodė ganėtinai prastai.

32 metų puolėjas žaisdavo gan daug (vidutiniškai po 22 minutes) ir rinkdavo gan nemažai kamuolių (vid. 4,7 atk. kam.), tačiau būdavo visiškai nepavojingas toliau nuo krepšio ir neagresyvus. Kartais J.Mačiulis pakeisdavo sėkmingai atrodžiusį Mindaugą Kuzminską, bet išėjęs į aikštę nieko ypatingo nenuveikdavo.

Dar vienas nuviliantis faktas – J.Mačiulio pataikymas. Metė jis iš viso 21 tritaškį, bet tikslą pasiekė vos 4 metimai (19 proc.). Prieš graikus jis švystelėjo penkis tolimus metimus, o po kai kurių D.Adomaitis griebdavosi tiesiog už galvos. J.Mačiulį nuo tragiškos statistikos gelbėjo tik atkovoti kamuoliai.

198 cm ūgio puolėjas taip pat jau buvo užsiminęs apie karjeros pabaigą rinktinėje. Atsivėrus FIBA „langams“ jis žaisti negalės, o 2019 metų Pasaulio čempionate, jeigu Lietuva ten pateks, vargu ar išvysime šį žaidėją.

Nicolo Melli, Italijos rinktinė

N.Melli turėjo puikų klubinį sezoną, po ko sulaukė dėmesio net ir iš NBA. Visgi italas nutarė žaisti Eurolygos čempionės Stambulo „Fenerbahče“ gretose, tačiau Europos čempionate jam pasirodyti sėkmingai nepavyko.

Pažvelgus į N.Melli statistiką, ji nėra bloga – 6,9 pelnyto taško ir 4,4 atkovoto kamuolio, tačiau patys italai tikėjosi daugiau iš šio aukštaūgio. Jis tik sykį per sužaistas septynias rungtynes pasiekė dviženklį taškų skaičių, kartą aikštę paliko su nuliu taškų, o tritaškius taip pat metė prastai – 30 proc. taiklumu. 

Vitalijus Danilovas
Tritaskis.lt žurnalistas

DAriys
2017-09-19 10:11:40
Jūs man pasakykite, kai kurie komentatoriai besmegeniai, kur čia yra varoma ant žmogaus? ar rašoma jie loxai, nevykėliai ir panasiai? čia adekvati kritika, kurios gauna visi žmonės, nuo dirbančių maximoje iki vadovaujančių naftos kompanijoms. jie pasirodė blogai, ir ką? Krepšininkai yra viešos asmenybės, kaip ir aktoriai, dainininkai ir kiti velniai, kurie uždirba milijonus. daug kas juos stebi ir panašiai, taip kad čia nereikia pasakų pasakoti, kad matai spaudimas jiems pakišo koją euro čempe. tokiems kaip mačiuliui px ant jūsų ir jūsų komentarų. ar jūsų manymy jie čia šudinai palošė ir neliečiamieji yra?
Atsakyti
va va
2017-09-19 12:49:16
Dairykis atidžiau,
to dar betrūko, kad žurnaliūgos ką nors ir lochais išvadintų.
Kritika yra visiškai neadekvati.
Kas ir būtų, jei po kiekvienų varžybų kas nors rašinėtų apie labiausiai nuvylusius žaidėjus. Kaip tuomet jaustis tiems žaidėjams? Todėl rašyti apie neva nuvylusius žaidėjus gali tik žurnaliūgos-lochai. Kažkiek būtų pateisinama tik tuomet, jei žaidėjas perdėtai gerai apie save galvotų ir teigtų, koks jis nepakeičiamas. O komentatoriams-mažvaikiams yra atleistina, jei nerašinėja šmeižto ar pramanų.
er
2017-09-19 13:01:47
eik tu myzniau, jie ne vienas varzybas blogai sulose, o viso cempo metu blogai lose ir suda maldavo. tabdar jeigu bus geriausi zaidejai euro cempo, tai irgi blogai bus? per daug isaukstinami?
as
2017-09-18 20:11:38
milaknis - geriausias visu laiku krepsininkas GOAT
Atsakyti
white mamba
2017-09-19 12:39:38
scalabrine>milaknis>jordan
white mamba
2017-09-19 12:40:34
scalabrine>milaknis>king james
va va
2017-09-18 15:25:46
Labiausiai nuvilia nevykėliai žurnaliūgos, ieškantys šapų kitų akyse, o savose nematantys rąstų ir vėliau negaunantys kažkokių interviu, kaip ypatingai svarbios ypatos ir kerštaudami rašantys tokius žurnaliūgines rašliavas.
Tiek Motiejūnas, tiek Mačiulis sužaidė pagal savo dabartines galimybes. Vienas buvo nustumtas beveik metams nuo žaidimo, tad, prisidėjus dar ir vaiko gimimui bei absurdiškoms žurnaliūginėms versijoms ir keliamai panikai dėl jo grįžimo, sužaidė visai pakenčiamai.
O Mačiuliui, kaip gana impulsyviam žmogui, tas žurnaliūginis lindimas irgi galėjo savotiškai pakenkti, kaip nepadėjo jam ir tai, kad Reale jo puolimo arsenalas buvo smarkiai apribotas, o kartu ir dingo žaidybiniai pojūčiai tempti komandą sunkiais momentais.
Straipsnis - tai niekingas žurnaliūginis bandymas suvesti savo sąskaitas su žurnaliūgomis nebendravusiais žaidėjais.
Atsakyti
er
2017-09-18 16:13:15
eik išsiverk mamai ant peties lodariau. pakenkti jam blet zurnalistai matai galejo :D kas dar pakenke? gal kamuolys ar lankai prasti? klounas tu esi ir tiek.
va va
2017-09-18 16:57:48
eriuk,
yra dar toks dalykas kaip psichologija.
Yra dar toks dalykas kaip bandymas kitą išprovokuoti ir pažeminti, ir dar yra daugybė purvinų technologijų, kurias naudoja kai kurie asmenys. O tada iš tiesų, kad ir nedaug psichologiškai palūžę ar ir psichologiškai nepalūžę, bet bandantys paneigti purvinas technologijas, pradeda nepataikyti kad ir į tą patį krepšį, jei kalbėsime apie krepšininkus.
Ir reikia būti pakankamai kvailu, kad to nesuprastum. Nes kartais kito žmogaus nelaimė, yra laimė kažkokiam niekšeliui, kuris tam ir varė ant nelaimėlio, kad šis susimautų. O kai tas pagaliau "susimovė", tai laimės niekšeliui jau pilnos kelnės.
Varytuvai, jūs nelaimingieji ir nuolat nepatenkintieji. Likimas jus šiek tiek nuskriaudęs yra, bet laimingesni tapsite nebent tada, kuomet neapykantos jumyse liks labai nedaug arba iš viso neliks...
taip
2017-09-18 20:14:16
pilnai pritariu tamstai- atrodo, kad kai kas čia tyčia varo ant Lietuvos krepšininkų, norėdami juos įžeisti, kad ateityje šie atsisakytų atstovauti rinktinei....jų vietoje irgi gerai pagalvočiau, ar verta aukoti savo sveikatą ir šeimos gerovę dėl tokių dundukų... nors manau, kad dauguma sirgalių yra protingi ir čia su durniais nesusirašinėja...
arta
2017-09-18 12:16:13
dmo išvis tragedija.daug kas jį aukštino, tik nesuprantu kodėl. NBA kažkiek palošė, nes buvo paimtas dėl savo galimybiu pasuoti ir mesti abiem rankomis arciau krepsio. tritaskininkas jis niekada nebuvo ir nebus. pelikanuose dar kartas nuo karto pasirodė sekmingai, maciau tas jo video, kaip jis dirba su treneriu. galvojau atvarys ir zvaigzde bus, bet bybis kas is jo isejo. jauciu kinai nebenori jam moketi tokiu bapkiu, kai pamate, kaip jis atrode euro čempe. kažkoks kaip iskrities is kosmoso dmo buvo ir tiek. maciuliui jam metas karjera baigti rinktinej, kad nebutu kaip su navarro.
Atsakyti
Cha
2017-09-18 20:18:05
Prisimink kaip JV atrode per olimpiada, neturedamas sunkiu traumu. Pameni? Tai gal ir raptors nenori moket 15 mln. D-mo 2 metus buvo be krepsinio, ir tu nori is jo stebuklu???? Kinijoje pazais ir atsigaus, nu arba baigs karjera. Per anksti smerki ji
to Cha
2017-09-18 22:24:41
Nedėčiau daug vilčių aš į jį nei prieš traumas buvo geras nei po traumu tiesiog paprastas atsarginis žaidėjas
Egzpertas naglis
2017-09-18 12:14:50
as nesuprantu ko tikisi is to maciulio,kuris beveik visa karjera prasedejo ant suolo,reik dziaugtis ,kad primete pries gruzinus plytu nuo lentos ir tuo baigesi visa nauda ,o motiejunas jau nba lavonu komandoi, is po kasio nepataikydavo taip ,kad viskas desninga
Atsakyti
DWadeFAN
2017-09-18 14:37:52
Mačiulis kaip ir Kalnietis už klubus nihuje neloš nieko gero neparodo o uz rinktine bsk normaliau
darius
2017-09-18 16:14:33
maciulis real'e gerai vieta laiko, gauna 650k euru suola sildydamas, rinktineje bent atsigauti galetu, bet jau metas jam uzleisti vieta ulanovui.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

12-18 Dzūkija 19:00 Pieno žvaigždės
12-23 Pieno žvaigždės 16:30 Neptūnas
12-23 Nevėžis 17:00 Juventus
12-23 Žalgiris 17:15 Dzūkija
12-23 Lietkabelis 17:15 Lietuvos rytas

Eurolyga

12-19 Fenerbahce 19:45 Crvena Zvezda
12-19 Žalgiris 20:00 Brose
12-19 Panathinaikos 21:15 Maccabi
12-19 Real 21:45 Valencia Basket
12-20 Khimki 19:00 Anadolu Efes
12-20 Olympiacos 21:00 CSKA
12-20 AX Armani 21:45 Baskonia
12-20 Barcelona Lassa 22:00 Unicaja
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 12-18 Everton 22 : 00 Swansea City
Pen 12-22 Arsenal 21 : 45 Liverpool

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141