Dončičius | FIBA nuotr.

Dončičius | FIBA nuotr.

Europos čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Sekmadienio vakarą Stambule dėl aukso medalių susigrums Slovėnijos ir Serbijos rinktinės.

Nei vieno pralaimėjimo pirmenybėse nepatyrusi Slovėnijos rinktinė jau užsigarantavo pirmąjį medalį nacionalinės komandos istorijoje. Ji yra vadinama finalo favorite, bet Serbija turi šešių pergalių seriją.

Serbai iškovojo sidabro medalius 2014 metų pasaulio čempionate ir 2016 metų olimpiadoje. Europos čempionato finale ji paskutinį kartą žaidė 2009 metais, bet dabar turi galimybę užlipti ant pačios aukščiausios pakylos.

Svarbiausia mikrodvikova

Luka Dončičius ir Bogdanas Bogdanovičius. Nebūtinai šie krepšininkai tiesiogiai žais vienas prieš kietą. Universalusis L.Dončičius atkarpomos rungtyniaus tiek įžaidėjo, lengvojo krašto puolėjo pozicijose. Tačiau slovėnas jau dabar yra tvirtai sudėtas ir gali gintis prieš B.Bogdanovičių.

Bogdanas Bogdanovičius | Fotodiena nuotr.

Bogdanas Bogdanovičius | Fotodiena nuotr.

Serbas yra pagrindinė rinktinės jėga. Jis kartu su Bobanu Marjanovičiumi sudaro svarbiausią duetą baudos aikštelėje ir prie tritaškio linijos. B.Bogdanovičius pusfinalyje prieš Rusiją svarbiausiu metu tempė komandą į priekį. Jeigu Serbija nori laimėti, B.Bogdanovičius turi žaisti geriausią krepšinį.

L.Dončičius yra fenomenaliai rungtyniaujantis 18 metų krepšininkas. Slovėno taiklumas galbūt yra nestabilus, tačiau komandai jis yra svarbus daugumose žaidimo elementuose. Jis puikiai kovoja dėl kamuolių ir turi gerą aikštės matymą.

Krepšininkas visada randa, kaip prisidėti prie rinktinės žaidimo. To paties tikimasi ir finale.

Prognozė

Slovėnijos rinktinė antrąją pusfinalio rungtynių pusę prieš Ispaniją sužaidė praktiškai be trikdžių. L.Dončičius ir Goranas Dragičius puikiai organizavo atakas ir patys rinkdavo taškus, snaiperiai išnaudodavo savo galimybes, o aukštaūgiai Anthony Randolphas ir Gasperas Vidmaras energingai žaidė baudos aikštelėje.

Slovėnijos rinktinėje visi krepšininkai aikštėje žino savo poziciją. Serbija turės demonstruoti geriausią savo žaidimą ir sulėtinti rungtynių tempą. Slovėnai mėgsta žaisti greitą krepšinį ir paskutinės kelios rezultatyvios rungtynės tai gerai iliustruoja.

Bobanas Marjanovičius | Fotodiena nuotr.

Bobanas Marjanovičius | Fotodiena nuotr.

Serbai turės vengti klaidų ir kontroliuoti baudos aikštelę. B.Marjanovičius turi ryškią ūgio persvarą ir baudos aikštelėje bus labai svarbi figūra, tačiau A.Randolphas ir G.Vidmaras yra kieti vyrukai. Jie gerai susitvarkė su broliais Gasoliais.

Serbai tikisi, kad finale galės rungtyniauti pusfinalyje traumą patyręs įžaidėjas Stefanas Jovičius. Kitu atveju dar didesnė atsakomybė kris ant B.Bogdanovičiaus pečių.

Jeigu Serbija nori laimėti, komandai reikės sulaukti indėlio ir iš kitų žaidėjų, ne tik B.Bogdanovičiaus ir B.Marjanovičiaus. Tikėtinas x – faktorius gali būti Vladimiras Lučičius. Jis pusfinalyje pelnė 13 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir tikimasi, kad kažką panašaus pakartos.

Slovėnija ir Serbija anksčiau kartu priklausė Jugoslavijos valstybei. Tai pirmasis toks finalas, kurioje žais dvi valstybės, kurios anksčiau priklausė vienai sąjungai. Tai bus tikras balkaniškas krepšinis, kurioje aistros ir kietos kovos netrūks. 

Oe
2017-09-17 12:23:31
Be šansų, serbai viską suvers per priekinė linija
Atsakyti
to Astijus
2017-09-17 12:17:01
nes ir taip jau visiem senai aisku asile 21.30
Atsakyti
Astijus
2017-09-17 11:37:17
Kam rasyti ilgiausia straipsni ir nepamineti kuriuo laiku vyks varzybos?
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-22 Leicester City 21 : 30 West Ham United
Tre 01-22 Tottenham Hotspur 21 : 30 Norwich City
Tre 01-22 Manchester United 22 : 15 Burnley
Ket 01-23 Wolverhampton … 22 : 00 Liverpool