Floydas Mayweatheris prieš Conorą McGregorą | Scanpix nuotr.

Floydas Mayweatheris prieš Conorą McGregorą | Scanpix nuotr.

 Prieš šiek tiek daugiau nei keturis mėnesius į profesionalų boksą pasukęs 23-ejų metų Eimantas Stanionis, kaip ir daugelis žmonių visame pasaulyje, stebėjo amžiaus dvikova tituluojamą mūšį tarp nenugalėto boksininko Floydo Mayweatherio ir UFC žvaigždės Conoro McGregoro.

Vos tik paskelbus apie šią kovą, E.Stanionis portalui „Sportas.lt“ sakė, kad „žmonėms, kuriems neaišku kas laimės, reikėtų parodyti C.McGregoro kovų statistiką (0-0, – red. past)“.

E.Stanionis buvo teisus – dešimtajame raunde po F.Mayweatherio smūgių krušos C.McGregoras nebeturėjo jokių vilčių. Airis nebepajėgė gintis nuo amerikiečio atakų ir teisėjas netrukus sustabdė kovą. Pergalė F.Mayweatheriui įskaityta techniniu nokautu, nuo dešimtojo raundo pradžios praėjus 1 min. 5 sek

Po kovos E.Stanionis atskleidė, jog galvojo, kad F.Mayweatheris pergalę švęs ankstesniuose raunduose, tačiau kovos baigtis - dėsninga

„Aš žinojau, kad Conoras yra nepatogus kovotojas ir 1-4 raunduose F.Mayweatheriui bus nelengva. Jis turi išskirtinį stilių. Nors kalba, kad jo smūgio jėga yra didelė ir turi stiprią kairę ranką, tačiau kovoje matėsi tik prisilietimai be jėgos“, - sakė E.Stanionis. „Floydas jau metuose, ilgai nesportavo ir turi problemų su kairiarankiais varžovais, tačiau aš žinojau, kad Conoras pavargs ir turės problemų. Tik tikėjausi, kad F.Mayweatheris laimės per 6-8 raundus“.

Visgi E.Stanionis išreiškė pagarbą C.McGregorui, kuris nepabijojo žengti į bokso ringą.

„Pagarba jam, tik nepatiko, kad prieš kovą jis labai daug šnekėjo, kad F.Mayweatheri nokautuos per vieną ar du raundus“, - sakė E.Stanionis.

Po pralaimėjimo F.Mayweatheriui, C.McGregoras kalbėdamas ringe teigė, kad teisėjas galėjo dar palaukti ir leisti jam nukristi ir bandyti atsikelti: „Teisėjas atliko savo darbą, nes Conoras jau buvo visai be energijos, todėl viskas galėjo baigtis daug blogiau“, - kalbėjo E.Stanionis.

Po dvikovos internete pasirodė ir įdomi statistika - kovoje prieš F.Mayweatherį jo buvę varžovai Canelo Alvarezas ir Manny Pacquiao atliko atitinkamai po 117 ir 81 smūgius, tuo tarpu C.McGregoras per dešimt raundų jų atliko net 111.

Visgi E.Stanionis teigė, kad tokia statistika yra apgaulinga ir C.McGregoras tikrai nepasirodė geriau nei M.Pacquiao.

„Conoras nėra geras bokso ringe, tačiau yra labai nepatogus, todėl pirmuose raunduose Floydui buvo su juo sunku. Jis turi išskirtinį kovojimo stilių, tačiau jo smūgiai buvo visiškai be jėgos. Jis pataikė jų nemažai, tačiau tai buvo net ne smūgiai, o patapšnojimai, kurie nedaro daug žalos“, - aiškino E.Stanionis. „Floydas visada kovodavo gynyboje, o dabar kovojo ir atakoje. Tiesiog jo ne toks stilius, todėl ir smūgių statistika tokia“.

„Apskritai, tai nei Floydas, nei Conoras nekovojo įspūdingai“, - apibendrino E.Stanionis.

Dar prieš šią kovą internete vyko diskusija, ar C.McGregorą įveikęs F.Mayweatheris galės didžiuotis aplenkęs legendinį boksininką Rocky Marciano, kuris taip pat yra iškovojęs 49 pergales ir nepatyręs nei vieno pralaimėjimo. Po šios kovos prie F.Mayweatherio statistikos švies skaičiai „50-0“ ir jis galės vadintis geriausiu boksininku pasaulyje.

Nors nemažai ekspertų mano, kad lyginti R.Marcinao ir F.Mayweatherio rekordų išviso negalima, nes R.Marciano kovojo sunkiasvorių divizione bei nokautavo daugelį savo varžovų, tačiau E.Stanionio nuomone, F.Mayweatheris yra didesnė žvaigždė.

„Floydas laimėjęs prieš daugiausiai pasaulio čempionų. Jis įveikė tokius boksininkus kaip Canelo Alvarezą, Manny Pacquiao, Maidaną, OScarą De La Hoya.. Man asmeniškai F.Mayweatheris yra didesnė žvaigždė. Žinoma, abudu yra nerealūs kovotojai, nes laimėti 49 kovas ir nepatirti pralaimėjimo reikia būti įdėjus milžiniškas pastangas“, - sakė E.Stanionis.

Lietuvis pažymėjo, kad jam buvo keista, jog daugelis žmonių galvojo, kad C.McGregoras tikrai turi šansų iškovoti pergalę. Visgi E.Stanionio nuomone, tai greičiausiai buvo puikios C.McGregoro reklamos pasekmė.

Pats E.Stanionis profesionalų ringe jau yra iškovojęs dvi pergales, o artimiausia jo kova vyks rugsėjo 23 dieną Teksase. Lietuvio varžovas dar nėra paskelbtas.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


MIRKA
2017-08-27 18:33:51
Stanionis praleido proga tapti milijonierium.
Atsakyti
Lt
2017-08-27 15:08:58
R.Marciano su tuom juodu ziogu nei is tolo negalima lyginti.
Atsakyti
To Lt
2017-08-27 14:04:08
Zmogau Stanionis issake savo nuomone.
Atsakyti
Lt
2017-08-27 13:08:49
Manau kai E.Stanionis tures pasiekimu tada gales komentuoti.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2018/2019

05-24 „Rytas“ 18:50 „Neptūnas“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019

05-25 Rusija 16:15 Suomija
05-25 Kanada 20:15 Čekija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141