„Lietuvos ryto“ sudėties mozaika: pasitikėti R.Kurtinaičiu ir rinkti vien lietuvaičius? (7)

2017.06.14 10:21
Vitalijus Danilovas
Tritaskis.lt žurnalistas
Žaidėjai | Sportas.lt nuotr.

Žaidėjai | Sportas.lt nuotr.

2016–2017 metų sezonas Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai vėl nesusisekė – įžaidėjo paieškos (Rashaunas Broadusas, Joshas Akognonas), iškritimas Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje, fiasko LKL pusfinalyje ir t.t.

Sezono metu klubą paliko Davidas Loganas, atsistatydino Tomas Pačėsas, o jo vietą užėmęs Rimas Kurtinaitis po kurio sulaukė antausio iš keturių legionierių, iš kurių trys buvo išvaryti už drausmės pažeidimus, o Drew Gordonas išvyko į gimtinę gydytis traumos.

Daugelis prognozavo, jog kovoje dėl bronzos be keturių amerikiečių likęs „Lietuvos rytas“ tikrai pralaimės seriją ir beatiduos medalius Klaipėdos „Neptūnui“. Visgi R.Kurtinaitis sezono finiše atliko puikų darbą – nuteikė komandą, paruošė ją kovai ir sezoną „Lietuvos rytas“ užbaigė bent jau ne su mediniais apdovanojimais.

LKL finale „Lietuvos rytas“ nežaidė nuo 2014–2015 metų sezono. Vilniečiai dar ne vienerius metus neprilygs Kauno „Žalgiriui“. Ir ne tik pagal biudžeto dydį, kuris yra vis akcentuojamas. Bet ir pagal tai, kaip dirba žalgiriečiai. Kauno klubo vadovybė visuomet sėkmingai sukomplektuoja sudėtį, mėgsta tęstinumą ir tai puikiai parodo pastarasis jų sezonas tiek LKL, kur vėl nebuvo rasta sau lygių bei pasirodymas Eurolygoje. 

Ne pinigai yra svarbiausia. Tai puikiai parodė „Žalgiris“, kuris Eurolygoje nėra tarp turtingiausių komandų. Net nereikia žvalgytis į kauniečius. Užtenka pažiūrėti į Panevėžio „Lietkabelį“, kurio biudžetas yra mažesnis, negu „Lietuvos ryto“, bet jų rezultatai šiame sezone yra ženkliai geresni. „Lietkabelio“ vadovybė atliko sėkmingą darbą komplektuojant sudėtį, priglaudė „Lietuvos rytui“ kelis nereikalingus veteranus, kurie vėliau baudė savo buvusią komandą bei įsigijo tinkamus legionierius – Beną Magdeną, Lorenzo Williamsą.

Normantas, Kurtinaitis | Fotodiena nuotr.

Normantas, Kurtinaitis | Fotodiena nuotr.

Apie tinkamą komplektaciją yra kalbėjęs ir pats R.Kurtinaitis: „Šiais laikais sėkmę lemia komplektacija, turi turėti gerų žaidėjų“.

Galiausiai „Lietuvos ryto“ vadovai ėmė mąstyti tinkamai ir nepakeitė trenerio, kaip tą darydavo anksčiau, o pratęsė kontraktą su R.Kurtinaičiu, kuris dabar galės išsakyti savo norus dėl sudėties komplektavimo. Sezono viduryje į „Lietuvos rytą“ atvykęs krepšinio specialistas turėjo dirbti su tuo, ką rado, o dabar atėjo metas persitvarkyti.

Vilniečiai turėtų mokytis iš „Žalgirio“ – kviestis žaidėjus, norinčius sužibėti ir su jais pasirašyti kontraktus pagal formulę „1+1“. Po sezono egzistuos galimybė išsaugoti krepšininką arba jį parduoti, už tai gaunant išpirką – nauda abiems pusėms. Taip „Žalgiris“ užsidirbs iš Leo Westermanno išvykimo. Kaip teigė R.Kurtinaitis: „Nepakeičiamų žaidėjų nėra, bet reikia surasti tinkamus krepšininkus, kurie bus motyvuoti ir atsidavę darbui“.

Kitą sezoną „Lietuvos rytas“ turi išsikelti tikslą sugrįžti į LKL finalus. R.Kurtinaitis su klubo vadovybe turi taip susikomplektuoti sudėtį, jog bent kažkiek galėtų pakovoti su „Žalgiriu“ ir šįkart peržengti LKL pusfinalio barjerą. 

Naujos sudėties gairės

Kaip „Lietuvos rytas“ rinks sudėtį kitam sezonui? Ne paslaptis, jog vilniečiai mėgsta naudoti perpirkimo taktiką – susipirkti kitose komandose sužibėjusius krepšininkus. Taip nutiko su Laimonu Kisieliumi, Deividu Gailiumi, Jimmy Baronu ir kitais. Sostinės klubas domėjosi Osvaldu Olisevičiumi, kuris paliko įspūdį R.Kurtinaičiui, bet buvęs „Pieno žvaigždžių“ puolėjas nusprendė pradėti legionieriaus karjerą. Portalas „TV3“ rašė, kad pasibaigus sezonui „Lietuvos rytas“ ketins perpirkti B.Magdeną, kurio neišlaikys „Lietkabelis“ dėl gerokai išaugusios vertės, bet vilniečiai įstengtų nusipirkti šį žaidėją. Kol kas šie gandai nepasitvirtino.

R.Kurtinaitis teigė, kad iš pradžių reikia nusipirkti gerą įžaidėją ir vidurio puolėją, o tuomet apie juos burti likusią sudėtį. Jeigu „Lietuvos rytas“ nuspręstų įsigyti jau LKL fronte žaidusius krepšininkus, dėmesys galėtų būti atkreiptas į Danielį Ewingą. Sutarties su Klaipėdos „Neptūnu“ jau neturintis atakų organizatorius lemiamais momentais gali tapti komandos lyderiu, bet tuo pačiu gali ir paskandinti savo klubą žaisdamas savanaudiškai. Gerų ir Europos taurės turnyro lygį atitinkančių aukštaūgių LKL'e nebuvo, ką galėtų nusipirkti vilniečiai. 

Šįkart perpirkimo taktikos griebtis nereikėtų ir neverta. R.Kurtinaitis yra minėjęs, jog komandoje norėtų matyti motyvuotus žaidėjus ir kuo daugiau lietuvių.

„Man, kaip treneriui, kur kas maloniau dirbti be užsieniečių, nes man reikia atsidavimo, o dabar energijos atžvilgiu dominavome. Taip įsivaizduoju komandą, kuri kažko nori ir siekia", – teigė R.Kurtinaitis.

Deividas Gailius | Fotodiena nuotr.

Deividas Gailius | Fotodiena nuotr.

Legionierių vilniečiai tikrai turės. Neabejojama, jog sutartis bus pratęsta su J.Baronu. Neaišku, kaip klubas pasielgs su Drew Gordonu, bet manoma, kad abi pusės bendradarbiavimą nutrauks, nes R.Kurtinaitis nenorės matyti šio amerikiečio savo klube, kuris LKL pusfinalyje daugiau laiko skyrė ginčams su Žygimantu Skuču.

Mažajame LKL finale gyvybės ženklus parodė D.Gailius. Po tragiško sezono puolėjas galiausiai sukrutėjo prieš „Neptūno“ komandą ir paskutinėse serijos rungtynėse savo tritaškiais išplėšė bronzą. D.Gailius tapo laisvuoju agentu ir dėl nesėkmingo sezono gerokai krito jo vertė, tad „Lietuvos rytas“ galėtų sudaryti naują sutartį ir suteikti dar vieną progą krepšininkui reabilituotis.

Rinkoje yra lietuvių, kurie tiktų „Lietuvos rytui“. Sėkmingai sezoną Turkijoje pabaigė Šarūnas Vasiliauskas, galintis tapti pagrindiniu arba rezerviniu įžaidėju. Traumų kamuotas Evaldas Kairys taip pat gali norėti iš naujo įrodyti savo vertę ir galėtų sulaukti „Lietuvos ryto“ kvietimo pasirodyti peržiūroje. 

Laisvuoju agentu tapo Martynas Gecevičius. Geriausias Ispanijos lygos tritaškininkas kol kas nežino, kur tęs tolimesnę karjerą ir kodėl gi vėl negrįžus į Vilnių? Su J.Baronu jie galėtų sudaryti mirtiną snaiperių duetą. Surinkus šiuos tris žaidėjus jau gautųsi geras branduolys LKL ir Europos taurės kovoms. 

Kol kas nėra aiškus Artūro Gudaičio likimas. Sezono metu jis buvo sulaukęs kelių Eurolygos klubų dėmesio. Nors puolėjas turi sutartį su „Lietuvos rytu“, veikiausiai jis paliktų komandą, jeigu jo paslaugomis vėl susidomėtų Milano „Emporio Armani“ ar kita ekipa. Taip pat A.Gudaitis ne visada rasdavo vietą R.Kurtinaičio rotacijoje ir dėl to gali priimti sprendimą išvykti bei tartis dėl kontrakto nutraukimo. Jeigu A.Gudaitis išvyktų, į jo vietą būtų galima kviestis Egidijų Mockevičių. NBDL sezoną praleidęs vidurio puolėjas „Lietuvos ryto“ gretose uždirbti galėtų gerokai daugiau, negu NBDL. Aukštaūgis taip pat turėtų progą vėl žaisti gimtinėje, o „Lietuvos rytas“ jam galėtų tapti tramplinu į stipresnius klubus. 

Vilniečiai galėtų suteikti šansą ir išbandyti antroje Italijos lygoje rungtyniavusį Paulių Soroką. Šis sezonas jam buvo geriausias, o puolėjas rinko 13,3 taško ir po krepšiais sugriebdavo 8,7 atšokusio kamuolio.

Su šiais žaidėjais „Lietuvos rytas“ taptų akiai patraukliu klubu ir galbūt sugrąžintų sirgalius į arenas, kurie norėt pamatyti, kaip atrodo naujokai bei nauja sudėtis. Žinoma, be legionierių „Lietuvos rytas“ neišsivers ir kol kas neaišku, kuo domisi vilniečiai. Visgi nereikėtų nustebti, jeigu R.Kurtinaitis į komandą pasikviestų buvusių auklėtinių. 

Iš Italijos lygos vidutiniokų galima perpirkti aukštaūgį Mitchellą Wattą, kuris vietinėje lygoje rinko 14,9 taško ir po lenta sugriebdavo 8,9 atšokusio kamuolio. Galbūt dėmesio yra vertas aukščiausioje Vokietijos lygoje žaidęs ir 11,9 taško bei 6,9 atkovoto kamuolio vidurkius vos per 24 minutes turėjęs 203 cm ūgio Scottas Eathertonas. Iš lengvųjų kraštų Vokietijoje sėkmingai atrodė D.J. Kennedy – 12,1 pelnyto takšo, 6,2 atkovoto kamuolio ir 4,1 rezultatyvaus perdavimo. 

Vitalijus Danilovas
Tritaskis.lt žurnalistas

Susidomėjas
2017-06-14 19:44:25
Man atrodo lietuvos rytas turėtu martyna adriuškevičiu !
Atsakyti
Aaa
2017-06-14 18:37:33
Mockeviciu tik į zalgiri :-D
Atsakyti
Boor
2017-06-14 14:35:11
Va zalgiris ir neturejo problemu,nes ziurejo ne tik i zaidejo talenta,bet ir i asmenybe
Atsakyti
er
2017-06-14 14:30:02
idomiai susiskaite ;)
Atsakyti
ace
2017-06-14 12:24:37
Su tais legionieriais loterija visada, gal reikia imt tik tuos legionierius kurie yra sukure seimas, gal bent klubuose iki 4 ryto tokie nesedes, kiti prioritetai gyvenime ir t.t.
Atsakyti
Portugalas
2017-06-14 11:26:14
kennedy man primena weemsą. berods kennedy zalgiris kazkada domejosi
Atsakyti
arta
2017-06-14 11:13:11
PG - Vasiliauskas, Normantas, dar vienas
SG - Gecas, Baronas, ?
SF - Legionierius, Gailius, Giedraitis
PF - Sorokas, ?
C - Mockevičius, ?
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

01-27 Vytautas 16:30 Juventus
01-27 Lietuvos rytas 17:00 Dzūkija
01-27 Neptūnas 17:15 Lietkabelis
01-28 Žalgiris 17:15 Pieno žvaigždės
01-28 Nevėžis 17:15 Šiauliai

Eurolyga

01-25 Panathinaikos 21:15 Žalgiris
01-25 Unicaja 21:45 Baskonia
01-25 Real 21:45 Anadolu Efes
01-26 CSKA 19:00 Brose
01-26 Fenerbahce 19:45 Barcelona Lassa
01-26 Crvena Zvezda 20:00 Olympiacos
01-26 Valencia Basket 21:30 Khimki
01-26 AX Armani 21:45 Maccabi
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 01-21 Southampton 18 : 00 Tottenham Hotspur
Pir 01-22 Swansea City 22 : 00 Liverpool

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141