Paplūdimio moterų tinklinio varžybų akimirka | Scanpix nuotr.

Paplūdimio moterų tinklinio varžybų akimirka | Scanpix nuotr.

 Birželio mėnesį startuosiantis Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas bus kupinas naujovių. Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) ir Všį „360 Sportas“ organizuojamos pirmenybės ne tik taps atviromis, bet jose taip pat bus kovojama dėl Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) reitingo taškų.

„Puikiai suvokiame šio renginio reikšmę ir naudą mūsų tinklininkams. Smagu, jog pradedame judėti į priekį ir tikimės visos tinklinio bendruomenės palaikymo“, – sakė LTF prezidentas Darius Čerka.

Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas šiemet vadinsis „LTF Open powered by Delfi“, o varžybas sudarys penki etapai. Tikimasi, kad tai bus pagrindinis aukščiausios prabos paplūdimio čempionatas šalyje. Etapai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Rokiškyje. Sostinėje planuojamas pirmasis ir paskutinis – finalinis – etapai. Čempionatas yra registruotas FIVB sistemoje ir įtrauktas į žemyno pirmenybių sąrašą, tad čia bus galima „uždirbti“ reitingo taškų. Penktasis etapas bus šventinis, nes išvakarėse įvyks tradicinė „Tinklinio naktis“.

Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=74&v=S-gPxC4pzkU

Kiekvienas etapas truks dvi-tris dienas. Vyks kvalifikacinės varžybos, kuriuose šansą patekti į pagrindinį „katilą“ turės visi norintys. 16 stipriausių moterų ir vyrų komandų žais dviejų minusų sistema ir visą savaitgalį džiugins žiūrovus. Planuojama, jog etapų metu veiks nemokama tinklinio mokykla, kurioje tiek dideli, tiek maži galės susipažinti su šio dinamiško sporto paslaptimis, o esant pakankamai vietos, bus stengiamasi surengti ir mini paplūdimio tinklinio turnyrą šio sporto mėgėjams.

„Visų pirma, apie šį čempionatą galvoju kaip apie reprezentacinį. Norime, jog tai būtų aukščiausios prabos nacionalinis turnyras, kuriame susirinktų geriausios Lietuvos poros ir ne tik. Pradžioje svarbiausia sutvarkyti prieš tai buvusias problemas ir iš naujo įrodyti žaidėjams, jog čia verta sudalyvauti. Planas yra augti iš lėto, tačiau užtikrintai. Viena iš svarbiausių ir sudėtingiausių užduočių – sugrąžinti prestižą šiam čempionatui., – teigė „360 Sportas“ vadovas Robertas Švedas. – Didžiausia naujovė, žinoma, yra tai, jog čempionatas yra oficialiai įtrauktas į FIVB kalendorių ir čia bus galima uždirbti tarptautinius reitingo taškus. Faktas, jog žaidėjų registracija taps sudėtingesnė, tačiau tai gan nemažas kokybinis žingsnis ir tvirtas pamatas renginio plėtrai ateityje“.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad homologavus Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatą, dalyvių registracija vyks pagal tarptautinių varžybų registracijos tvarką: visi dalyviai turės ne tik prieš kiekvieną etapą nustatytais terminais pateikti komandos paraiškas ir žaidėjų sveikatos pažymas, tačiau privalės turėti ir Pasaulio tinklinio konfederacijos (FIVB) numerį ir sumokėti Europos tinklinio konfederacijos (CEV) licencijos metinį mokestį ir varžybų startinį mokestį.

Tikimasi, kad čempionate startuos ir visos stipriausios Lietuvos poros, kurios padės pritraukti didesnį žiūrovų dėmesį.

„Esame pasiruošę priimti maksimalų komandų skaičių. Dar sudėtinga pasakyti, kiek komandų dalyvaus. Smagu būtų, jog palaikymą išreikštų geriausi Lietuvos žaidėjai ir susirinktų į pirmą turnyrą. Nieko geriau negalėtų būti. Kol kas norime solidarizuoti visus vietinius žaidėjus, o jei jie atvyks ir žais, manau tai patrauks ir mūsų kaimyninių valstybių žaidėjų dėmesį. Kitais žodžiais kalbant, kol kas svarbiausia – vietiniai. Po to pradėsime dirbti ir su aplinkiniais. Stengsimės, kad turnyras būtų tinkamai nušviestas, o dalyviai gautų deramą dėmesį ir pasijaustų, jog ši šventė yra skirta jiems. Suprantame, jog šiandien negalime lygiuotis į Latviją, tačiau nuo kažko reikia pradėti“, – mintimis dalinosi R. Švedas.

Pirmasis Lietuvos čempionato etapas vyks jau birželio 10-11 dienomis Vilniuje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 05-31 Žalgiris 19 : 00 Stumbras
Šeš 06-01 Palanga 17 : 00 Sūduva
Šeš 06-01 Riteriai 19 : 00 Kauno Žalgiris
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas 2019

05-25 Rusija 16:15 Suomija
05-25 Kanada 20:15 Čekija

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141