BVB autobusas | Scanpix nuotr.

BVB autobusas | Scanpix nuotr.

Išpuolio prieš Dortmundo „Borussia“ komandą istorijoje – naujas puslapis. Aiškėja, kad tai nebuvo teroro išpuolis, o noras pasipelnyti iš tragedijos.

Praeitą savaitę „juodai geltonų“ rungtynės su „Monaco“ turėjo būti nukeltos iš antradienio į trečiadienį po to, kai į mačą vykęs šeimininkų autobusas pateko į pasalą – detonuoti sprogmenys išdaužė langą, o gynėjui Marcui Bartrai buvo sužalotas riešas, dėl kurio ispanas nežais dar apie tris savaites.

Iš pradžių buvo manyta, kad tai islamistinis išpuolis po to, kai nusikaltimo vietoje buvo paliktas raštelis, kuriame iškeltas reikalavimas Vokietijai nedalyvauti kare Sirijoje, o taip pat uždaryti Vokietijoje įsikūrusią JAV karinę bazę. Kaip tyrimas parodė, tokios žinutės buvo skirtos išblaškyti pareigūnus.

Penktadienį ryte buvo sulaikytas įtariamas autobuso sprogdintojas – Tiuningeno mieste gyvenantis Sergejus W. Dvigubą Rusijos ir Vokietijos pilietybę turinčio vyro elgesio motyvai – išties stebinantys ir toks išpuolis, ko gero, yra pirmas.

Manoma, kad 28 metų rusas bandė pasipelnyti iš įvykio su tikslu nužudyti arba sužeisti „Borussia“ žaidėjus, kas priverstu smukti klubo akcijų vertę. Der Spiegel skelbia, kad Sergejus W rungtynių dieną įsigijo 15 tūkst. išvestinių vertybinių popierių už 78 tūkst. eurų sumą ir planavo uždirbti beveik 4 mln. eurų.

Sergejus W buvo susektas dėl akivaizdžiai paliktų pėdsakų. Jis užsisakė kambarį L‘Arrivee viešbutyje, kur Dortmundo komanda įprastai apsistoja namų rungtynėms. Vyras rezervavosi kambarį balandžio 9-13 ir balandžio 16-20 dienomis, kai dar nebuvo aišku, ar komanda pirmąsias rungtynes žais namuose, ar svečiuose. Per įsiregistravimą jis atsisakė pirmai pasiūlyto kambario, nes jo langai nėra atsisukę į kelią, kur buvo padėti sprogmenys.

L‘Arrivee darbuotojams incidento metu sukėlė įtarimus Sergejaus W. elgesys – kol kiti svečiai iš panikos bėgo viešbučio koridoriais, jis ramiai įėjo į restoraną ir užsisakė kepsnio. Pranešime spaudai penktadienį, Vokietijos kriminalinis prokuroras pareiškė, kad labai pasisekė, kad nusikaltėlio nesėkmingas sprogmenų pastatymas išgelbėjo žaidėjų gyvybes.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141