Aleksandras Ovečkinas | Scanpix nuotr.

Aleksandras Ovečkinas | Scanpix nuotr.

 2018-ų metų Pjongčango (Pietų Korėja) žiemos olimpinėse žaidynėse sirgaliai neišvys geriausių pasaulio ledo ritulininkų - Šiaurės Amerikos Nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL) pranešė, kad vasario 9-25 dienomis vyksiančių žaidynių metu nedarys pertraukos savo čempionate.

Tai yra pirmas kartas nuo 1994-ų metų, kai NHL žaidėjai nedalyvaus olimpinėse žaidynėse.

Kaip teigiama pranešime, susitarti nepavyko Tarptautiniam Olimpiniam Komitetui, NHL žaidėjų asociacijai ir Tarptautinei ledo ritulio federacijai.

NHL komandos jau senai buvo nepatenkintos dėl to, kad reikėdavo daryti pertrauką ir išleisti savo žaidėjus į rinktines, tačiau dar prieš 2014 Sočio olimpines žaidynes, TOK pasiūlė apmokėti draudimo ir kelionių išlaidas NHL žaidėjams. Visgi tokios pagalbos šiais metais TOK nepasiūlė ir tai yra vienas iš pagrindinių nesutarimo priežasčių.

2014 metais TOK turėjo sumokėti net 8 milijonus JAV dolerių už žaidėjų draudimus, kad jie galėtų rungtyniauti Sočio olimpinėse žaidynėse.

Sočio olimpinėse žaidynėse rungtyniavo net 146 NHL žaidėjai - 16 atstovavo Rusiją, 12 - Slovakiją, 1 - Slovėniją, 25 - Jungtines Amerikos Valstijas, 3 - Austriją, 25 - Kanadą, 13 - Suomiją, 1 - Norvegiją, 17 - Čekiją, 1 - Latviją, 24 - Švediją, 8 - Šveicariją.

NHL žaidėjai sprendimu nedaryti pertraukos reguliariame sezonė nėra labai patenkinti - keletas žaidėjų teigė, kad jie rungtyniaus už savo šalį, nepriklausomai nuo lygos pozicijos. Vienas iš tokių - Vašingtono „Capitals“ žvaigždė Aleksandras Ovečkinas. Tokiam žaidėjo norui pritaria ir komandos savininkas Tedas leonsisas, kuris nedraustų vykti žaidėjui rungtyniauti už Rusijos rinktinę.

„Mes jau anksčiau davėme suprasti, kad daugelis mūsų klubų kategoriškai nesutinka sustabdyti 2017-2018 metų reguliariojo sezono, kad žaidėjai galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Mes buvome atviri diskusijomis su TOK, IIHF ir NHLPA, tačiau jau praėjo keletą mėnesių ir joks dialogas nesimaterializuoja. Vietoje to, TOK jau išreiškė poziciją, kad NHL žaidėjų dalyvavimas 2022 metų Pekino olimpinėse žaidynėse lemia dalyvavimas Pietų Korėjoje 2018 metais. Ir dabar NHLPA oficialiai patvirtino, kad 2017-2018 metų reguliariame sezone nebus pertraukos, kurios leistų žaidėjams rungtyniauti Olimpinėse žaidynėse. Dabar mes manome, kad klausimas oficialiai uždarytas“, - skelbiama oficialiame NHL pareiškime.

Komandos skundėsi, kad sustabdyti NHL sezoną trims savaitėms kas ketverius metus nėra verta.

NHL savo žaidėjams neleido dalyvauti olimpinėse žaidynėse 1988, 1992 ir 1994 metais, tačiau 1992 metais Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) davė leidimą savo krepšininkams žaisti 1992 metų vasaros olimpinėse žaidynėse, kuriose jie tiesiog dominavo. Tai pamatęs NHL komisaras Gary Bettmanas pamanė, kad atėjo laikas pasauliui parodyti ledo ritulį, kokio jis nėra matęs.

1995-ais metais NHL žaidėjų asociacija, G.Bettmanas ir TOK prezidentas Juanas Antonio Samaranchas susitiko Ženevoje (Šveicarija) ir pasiekė susitarimą dėl žaidėjų dalyvavimo 1998 metų Nagano (Japonija) olimpinėse žaidynėse. Oficialus susitarimas buvo pasiektas 1995 metų spalio 2-ą dieną.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141