Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis | Vytauto Dranginio nuotr.

Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis | Vytauto Dranginio nuotr.

   Geriausių Lietuvos irkluotojų pirmojoje 2017 m. sezono treniruočių stovykloje daugiausia dėmesio skirta klaidų paieškai ir taisymui.

Naują sezoną geriausi Lietuvos irkluotojai pradėjo Italijos mieste Ravenoje. Jos irklavimo bazė – nauja stotelė Lietuvos irkluotojų darbiniuose maršrutuose. Mūsiškiams neįprastos, iš anksčiau nepažįstamos vietos buvo ieškoma sąmoningai.

„Po olimpinių metų norėjome išbandyti naują vietą, o pasirinkome Raveną. Vieta patinka, pasikeitusios sąlygos, nauja aplinka visus veikia teigiamai, sportininkai nusiteikę gerai“, – treniruočių prie Adrijos jūros įsikūrusiame mieste nuotaiką atpasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis.

Daugiausia laiko – vienvietėse

Pirmojoje treniruočių stovykloje dalyvavo Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė, Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Žygimantas Gališanskis, Armandas Kelmelis ir Giedrius Bieliauskas. Su jais dirbo M. Masilionis, Robertas Tamulevičius ir Kęstutis Keblys, buvo į Raveną užsukęs ir Lietuvos rinktinės konsultantas Giovanni Postiglione.

Nors dauguma mūsų geriausių irkluotojų siejami su konkrečiais kolegomis iš dviviečių ar keturviečių valčių, šį kartą visi dirbo kitaip.

„Didelę laiko dalį skyrėme vienviečių irklavimui, o ne komandose. Kad visi galėtų pasižiūrėti savo asmenines klaidas, – pasakojo M. Masilionis. – Surengėme ir mini varžybas tarp lietuvių, jas laimėjo Rolandas, mažai atsiliko Saulius.“

Darbą ant vandens irkluotojai derino ir tebederina su darbu treniruoklių salėje.

„Fizinio pasirengimo treniruotės vyksta salėje, 3-4 kartus per savaitę. Bet dabar didelę dalį užima ir vanduo – per savaitę irkluojame apie 10-11 val., o 5-6 val. dirbame sausomoje, – aiškino treneris. – Bandysime sportinės formos viršūnę pasiekti pasaulio čempionate, tačiau jis dar labai toli – tik rugsėjo pabaigoje. Dabar svarbiausia pastebėti ir ištaisyti kuo daugiau klaidų irkluojant vienvietes.“

Eksperimentų metas

Visus Lietuvos sporto gerbėjus labiausiai domina vyrų porinės dvivietės sudėtis – ar liks joje olimpiniai vicečempionai M. Griškonis ir S. Ritteris, ar pastarojo porininku vėl taps R. Maščinskas. Ieškoti atsakymų į šį klausimą Lietuvos rinktinės strategai neskuba.

„Mes kalbėjome su visais sportininkais apie tai, kokiose valtyse jie patys save mato, su kuo labiausiai norėtų irkluoti ir panašiai, – dėstė M. Masilionis. – Galutiniams sprendimams tai lemiamos įtakos, be abejo, neturės, matysime, kaip visiems seksis pasirengimo eigoje.“

Kol kas treneriai galvoja apie pačius įvairiausius variantus. Vienas jų buvo išbandytas Ravenoje – į porinę keturvietę sėdę R. Maščinskas, S. Ritteris, M. Griškonis ir D. Nemeravičius aplenkė olimpinėse žaidynėse startavusią komandą.

„Rolandas, Mindaugas ir Saulius yra elitiniai pasaulio irkluotojai, tik nuo jų pačių rezutatų treniruotėse priklausys, kokias valtis jie irkluos. Šiuo metu jie yra pasirengę startuoti ir vienvietėse, ir dvivietėse, ir keturvietėse“, – tvirtino treneris.

Pirmosios treniruočių stovyklos rezultatus M. Masilionis įvertino labai gerai, tačiau sutiko, kad savaitės pertraukos sportininkams jau reikėjo.

„Ši savaitė namie – labai svarbi, nes sportininkai tikrai stipriai nuvargo. Jie nuovargį jautė ir jaučia, tačiau ir namie neatsipalaiduoja“, – teigė rinktinės vyriausiasis treneris.

Ravenoje irkluotojai ne tik sportavo. Laisvu laiku pokalbiai sukosi ir apie pertvarkas Lietuvos sporto finansavimo sistemoje. Ta tema net buvo išplatintas viešas kreipimasis į aukščiausius šalies pareigūnus.

„Mūsų požiūris yra paprastas – norime, kad sportininkams būtų sudarytos geros sąlygos siekti aukščiausių rezultatų. Deja, mėnesinės sportininkų pajamos sumažėjo. Kai olimpiečio pajamos siekia 380 eurų, jam su tiek sunku tiesiog išgyventi. Kalbame, kad rezultatai pagerėjo, bet finansinė padėtis pablogėjo. Suprantama, sportininkams kyla klausimų“, – skaudžią temą analizavo treneris.

Laukia pirmasis startas

Antrosios treniruočių stovyklos metu Lietuvos irkluotojai pagaliau gaus galimybę save išbandyti kovinėmis sąlygomis – bus dalyvaujama tradicinėje Piediluko regatoje.

Tiesa, kol kas dar nėra žinoma kokias mūsiškių įgulas išvysime varžybose.

„Stovyklos antrojoje dalyje numatysime strategiją, – sakė M. Masilionis. – Bus galima startuot 2 dienas įvairiais variantais, tad bus įvairių sprendimų.“Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

12-02 Juventus 17:00 Šiauliai
12-02 Neptūnas 17:15 Lietkabelis
12-02 Lietuvos rytas 18:00 Nevėžis
12-03 Pieno žvaigždės 17:15 Žalgiris

Eurolyga

11-23 Žalgiris 20:00 Anadolu Efes
11-23 Brose 21:00 Valencia Basket
11-23 AX Armani 21:45 Olympiacos
11-23 Crvena Zvezda 22:00 Baskonia
11-23 Barcelona Lassa 22:00 Maccabi
11-24 Fenerbahce 19:45 Khimki
11-24 Panathinaikos 21:00 Real
11-24 Unicaja 21:45 CSKA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 11-20 Brighton & Hov… 22 : 00 Stoke City
Pen 11-24 West Ham United 22 : 00 Leicester City

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141