Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

 Šio žmogaus gyvenimas buvo nulemtas dar prieš jam gimstant - jo tėvas buvo garsus boksininkas, kovęsis prieš tokius varžovus kaip Sugar Ray Leonardas, o jo dėdės - taip pat žinomi boksininkai.

Rubrikoje „Pasisemk įkvėpimo“ papasakosime apie pastarojo dešimtmečio geriausią boksininką Floydą Mayweatherį jaunesnįjį.

Vaikystė

F.Mayweatheris gimė 1977-ų metų vasario 24-ą dieną Mičigane ir iš pradžių turėjo savo mamos pavardę, tačiau perėjęs į „Ottawa Hills“ vidurinę mokyklą jis pasikeitė pavardę į tėvo.

Boksas F.Mayweatherio gyvenime buvo nuo pat vaikystės ir niekada net neturėjo galimybės apsvarstyti kitokios profesijos. Pirmąsias savo bokso pirštines jis gavo būdamas vos septynerių metų.

„Manau, kad močiutė mano potencialą pamatė pirma“, - sakė F.Mayweatheris. „Kai buvau jaunas, sakiau jai, kad turėčiau susirasti darbą, tačiau ji griežtai liepė likti prie bokso. Kai aš buvau apie aštuonerių ar devynerių metų, gyvenau Naujajame Džersyje su savo mama ir viename kambaryje mums tekdavo miegoti septyniese. Dažnai neturėjome net elektros. Kai žmonės mato, ką aš turiu dabar, jie nesupranta, kaip aš nieko neturėjau vaikystėje“.

F.Mayweatherio nenustebindavo grįžus iš mokyklos rasti heroino adatų savo kieme. Jo motina buvo priklausoma nuo narkotikų, o jo teta, kuri taip pat vartojo narkotikus, mirė nuo AIDS.

„Žmonės nežino, kokį pragarą man teko iškentėti“, - sakė F.Mayweatheris.

Daugiausiai laiko su savo tėčiu F.Mayweatheris praleisdavo sporto salėje, kurioje dirbdavo treniruotėse.

„Aš neprisimenu, kad jis mane nusivestų kur nors kitur ar mes veiktume ką nors, ką daro kiti tėvai su savo vaikais. Mes neidavome į parkus, kino teatrus ar nevalgydavome ledų. Aš visada maniau, kad jis labiau mėgsta savo dukterį (Floydo seserį), nes ji niekada nebūdavo mušama, tuo tarpu aš visada gaudavau lupti“, - pasakojo F.Mayweatheris.

F.Mayweatherio tėtis tvirtina, kad Floydas pasakoja ne viską apie savo vaikystę ir santykius su juo.

„Net jei aš pardavinėjau narkotikus, aš neatsisakiau savo sūnaus. Už narkotikų pardavimus mes galėjome įsigyti daug maisto. Jis taip pat turėjo geriausius rūbus, o aš jam nuolatos duodavau pinigų. Jam nereikėjo dėl nieko rūpintis. Visi „Grand Rapids“ mieste gali pasakyti, kad aš rūpinausi savo vaikais“, - kalbėjo F.Mayweatherio tėtis.

Jis viską darydavo naktimis, o dienas leisdavo su sūnumi, veždavo jį į sporto salę bei treniruodavo, kad vieną dieną jis taptų geriausių visų laikų boksininku: „Jeigu ne aš, jis nebūtų ten, kur yra dabar“.

F.Mayweatherio tėtis 1978-ais metais buvo pašautas į koją, kuomet laikė savo vos vienerių metų sūnų, o 1993-iais metais buvo nuteistas kalėti už narkotikų pardavimą.

Tačiau F.Mayweatheris mano, kad jis save į aukštumas iškėlė pats.

„Aš iškėliau pats save“, - sakė F.Mayweatheris. „Mano močiutė darė tai, ką galėjo. Kai ji supykdavo ant manęs, aš eidavau į mamos namus. Mano gyvenime buvo daug pakilimų ir nuosmukių“.

F.Mayweatherio tėtis teigė, kad supranta, kiek skausmo jo sūnui teko iškęsti, tačiau jis darė tai, ką galėjo geriausiai.

„Aš išsiunčiau jį gyventi su močiute. Aš juk nepalikau jo su kažkokiais nepažįstamaisiais“, - sakė F.Mayweatherio tėtis.

F.Mayweatheris visas savo jėgas skyrė boksui, nes norėjo pasirūpinti savo mama.

„Žinojau, kad man reikia pasirūpinti savo mama ir aš priėmiau sprendimą, kad mokykla nėra taip svarbu ir aš privalau eiti boksuotis, kad užsidirbčiau gyvenimui“, - sakė F.Mayweatheris.

Manny Pacquiao ir Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Manny Pacquiao ir Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Karjera

F.Mayweatheris mėgėjų bokse iškovojo 84 pergales bei patyrė 8 pralaimėjimus. Jis 1993, 1994 ir 1996 metais laimėjo „Auksinių pirštinių“ (angl. „Golden Gloves“) titulus. Jo pravardė buvo „Pretty Boy“, nes kaip boksininkas jis turėjo gana mažai randų.

1996-ų metų Atlantos olimpinėse žaidynėse F.Mayweatheris laimėjo bronzos medalį svorio kategorijoje iki 57 kilogramų.

Tų pačių metų spalio mėnesį F.Mayweatheris pirmą kartą kovėsi profesionalioje bokso kovoje. Jo pirmasis varžovas buvo Roberto Apodaca, kurį jis nokautavo jau antrame raunde. Tuo metu jo treneris buvo jo dėdė Rogeris Mayweatheris, o tėtis buvo vis dar įkalintas už prekybą narkotikais. Po keturioliktosios F.Mayweatherio kovos profesionalų ringe, jo tėtis perėmė dėdės pradėtą darbą ir treniravo savo sūnų. Tarp 1996 ir 1998 metų, F.Mayweatheris daugiausiai savo kovas pabaigdavo laimėdamas nokautais.

1998-ais metais F.Mayweatheris pirmą kartą tapo čempionu. Aštuntame raunde jis nokautavo Genaro Hernandezą ir iškovojo WBC pirmojo lengvo svorio kategorijos čempiono titulą, kurį vėliau apgynė net 8 kartus (1998-2001 metais).

Vėliau F.Mayweatheris persikėlė į lengvo svorio kategoriją bei sunkioje ir 12 raundų pareikalavusioje kovoje jis įveikė Jose Luisą Castillo ir laimėjo WBC lengvojo svorio kategorijos čempiono titulą.

Po dviejų metų F.Mayweatheris triumfavo ir pirmojo pusvidutinio svorio kategorijoje. Jis tęsė savo pergalių seriją ir buvo vadinamas vienu geriausiu pasaulio boksininku. Jo sąskaitoje buvo 11 pasaulio čempiono titulų keturiose skirtingose svorio kategorijose.

F.Mayweatheris iš bokso pasitraukė 2007-ais metais, tačiau jau 2009-ais į jį vėl sugrįžo.

2010-ais metais jis buvo trečioje vietoje pagal gaunamus pinigus iš visų JAV sportininkų - per metus jis uždirbdavo per 60 milijonų JAV dolerių.

Pergalės ir didžiuliai pinigai didino F.Mayweatherio ego: „Mano tikslas yra būti geriausiu pasaulio boksininku istorijoje. Mano karjera ir palikimas yra labai svarbu“.

Asmeninės problemos

F.Mayweatheriui kartais trukdydavo tai, kad jo komanda yra ir šeima. 2000-aisiais metais, F.Mayweatheris atleido savo tėvą kaip vadybininką. Netrukus jis tėvą atleido ir kaip trenerį ir pakeitė jį savo dėde Rogeriu Mayweatheriu.

Už ringo ribų F.Mayweatheris taip pat turėjo problemų. 2011-ų metų gruodį, Las Vegase, F.Mayweatheris dėl smurto šeimoje bei mokesčių nemokėjimu buvo nuteistas 90 dienų kalėjimo. Nuo 2002-ų metų F.Mayweatheris buvo suimtas kelis kartus už smurto protrūkius Las Vegase bei savo gimtame mieste „Grand Rapids“.

Įdomūs faktai

F.Mayweatheris gyvena 2 tūkst. kvadratinių metrų viloje Las Vegaso slėnyje. Jo įspūdinguose apartamentuose yra penki miegamieji ir septyni vonios kambariai.

2008-aisiais metais F.Mayweatheris įrašė repo dainą pavadinimu „Yep, kurią naudojo įeidamas į „WrestleMania XXIV“ amerikietiškų imtynių kovą su „Big Show“.

F.Mayweatheris turi savo sporto salę, kuri vadinasi „Mayweather Boxing Club“ ir randasi Las Vegase.

2011-ais metais F.Mayweatheris sumokėjo už buvusio pirmojo pusvidutinio svorio kategorijos čempiono ir buvusio savo varžovo Genaro Hernandezo, kuris mirė po trejų metų kovos su vėžiu, laidotuves.

2014-ų metų rugsėjo 9-ą dieną, F.Mayweatheris pranešė, kad iš bokso pasitrauks 2015-ais metais, po paskutinės savo kovos su Andre Berto. Tai, pagal kontraktą su „Showtime“ buvo paskutinė iš šešių suplanuotų jo kovų.

2016-ų metų gegužės 15-ą dieną buvo pranešta, kad F.Mayweatheris du kartus į savaitę išleidžia po 1 tūkst. JAV dolerių savo šukuosenai.

F.Mayweatheris mėgsta dalyvauti lažybose ir dažnai socialiniuose tinkluose paskelbia apie didžiules laimėtas sumas.

Floydas Mayweatheris | Organizatorių nuotr.

Floydas Mayweatheris | Organizatorių nuotr.

F.Mayweatherį nuolatos lydi įspūdingo dydžio apsauginiai. Jie visada būna labai arti buvusio boksininko ir visi vadinami tiesiog „Didžioji siena“.

F.Mayweatheris nusprendė visada kautis savo namuose Las Vegase, o paskutinią savo kovą už šio miesto ribos turėjo 2005-ais metais, kai prieš Sharmba Mitchellą kovėsi Portlande.

F.Mayweatheris 2014-ais metais pasisamdė asmeninį virėją, kurį surado „instagram“ socialiniame tinkle. Jam labai patiko virėjo įkeltos krabų salotos bei duonos pudingas. Nuo tada Jeffries tapo asmeniniu F.Mayweatherio virėju. Tačiau tai yra darbas 24 valandas per parą, nes F.Mayweatheris neturi mitybos tvarkaraščio, o jo šefas privalo būti pasiruošęs daryti maistą visą parą.

F.Mayweatheris yra dalyvavęs „Šok su žvaigžde“ televizijos šou. Nors bokso ringe jis nepralaimėdavo, tačiau šiame šou iškrito gana anksti.

Floydas Mayweatheris | Organizatorių nuotr.

Floydas Mayweatheris | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Vytautas
2017-02-27 16:56:48
1tuks. doleriu per menesi sukuosenoms ?
kad jis plikais skutasi :DD
Atsakyti
hmm
2017-02-27 21:39:57
Neaisku kuriom kuno vietom...

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

12-02 Juventus 17:00 Šiauliai
12-02 Neptūnas 17:15 Lietkabelis
12-02 Lietuvos rytas 18:00 Nevėžis
12-03 Pieno žvaigždės 17:15 Žalgiris

Eurolyga

11-30 Khimki 19:00 Brose
11-30 Anadolu Efes 19:30 AX Armani
11-30 Maccabi 21:05 Žalgiris
11-30 Valencia Basket 21:30 Olympiacos
11-30 Baskonia 21:30 Fenerbahce
12-01 CSKA 19:00 Barcelona Lassa
12-01 Panathinaikos 21:00 Unicaja
12-01 Real 22:00 Crvena Zvezda
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 11-25 Tottenham Hotspur 17 : 00 West Bromwich …
Šeš 11-25 Swansea City 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 11-25 Newcastle United 17 : 00 Watford
Šeš 11-25 Crystal Palace 17 : 00 Stoke City
Šeš 11-25 Manchester United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 11-25 Liverpool 19 : 30 Chelsea
Sek 11-26 Southampton 15 : 30 Everton
Sek 11-26 Burnley 16 : 00 Arsenal
Sek 11-26 Huddersfield Town 18 : 00 Manchester City

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141