Lukas Lekavičius | Fotodiena/Žygimanto Gedvilos nuotr.

Svarbią pergalę kovoje dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose varžybose pasiekė Kauno „Žalgirio“ (10/13) krepšininkai.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose po atkaklaus mūšio 91:86 (28:22, 21:23, 18:23, 24:15) palaužė Bambergo „Brose“ (8/15) komandą.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ žaidimas sukosi aplink Paulių Jankūną, kuris vos per keletą minučių rinko šešis taškus, provokavo varžovų pražangas bei atliko rezultatyvų perdavimą iš toli taikliai metusiam Kevinui Pangosui – 9:2. Tuomet pasipylė tikra tritaškių kruša, kurią inicijavo fantastišką pasirodymą tęsęs komandos kapitonas P.Jankūnas, o nuo jo neatsiliko Edgaras Ulanovas ir K.Pangosas – 18:7. Tiesa, netrukus iš dviženklio pranašumo nebeliko praktiškai nieko ir komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis metimas (18:16). Kėlinuko pabaigoje sužibėjo nuo suolo pakilusio Luko Lekavičiaus žvaigždė, žalgirietis rinko aštuonis paeiliui, baudas sumetė Antanas Kavaliauskas, tad pirmojo kėlinio sirena skelbė saugesnes pozicijas susigrąžinusių žalgiriečių persvarą – 28:22.

Tarsi žuvis vandenyje L.Lekavičius aikštelėje jautėsi ir antrajame kėlinyje, it peiliu per sviestą visą varžovų gynybą sudraskė prasiveržimą pridėjęs Renaldas Seibutis – 32:24. Sėkmingai arčiau krepšio sužaidė A.Kavaliauskas, tačiau įsibėgėję šeimininkai pavojingai artėjo (34:32). Kiek užsitęsusią tylą kauniečių žaidime galingu dėjimu nutraukė nuostabų Leo Westermanno perdavimą gavęs Augusto Lima bei atotrūkį iki 38:32 padidinęs E.Ulanovas. Aukšta trajektorija sudėtingą reidą užbaigė K.Pangosas, o už „Brose“ komandos trenerio neišlaikytus nervus baudos metimo stojo mesti puikiai gynyboje keletą akimirkų prieš tai pasidarbavęs L.Westermannas – 41:34. Artėjant didžiajai pertraukai apie save priminė P.Jankūnas, o pirmą rungtynių pusę uždarė juvelyrinio K.Pangoso perdavimo pro nugarą sulaukęs Brockas Motumas – 49:45.

Trečiojo kėlinio pradžia priminė rungtynių startą, kuomet tiesiog lygių sau nerado P.Jankūnas, šįkart vokiečių krepšį užbombardavęs tritaškiais – 55:49. „Žalgirio“ puolimui visiškai išsiderinus, ketvirčio viduryje varžovai pirmą kartą išsiveržė į priekį ir kėlė triukšmo bangas savo arenoje – 55:58. Deficitui išaugus iki 55:60, penkių minučių taškų badą užmarštyje paliko vėl sužibėjęs L.Lekavičius – 60:62. L.Lekavičiaus ir P.Jankūno duetui vieninteliams pavyko pralaužti šeimininkų gynybą po didžiosios pertraukos, tačiau jų pastangų dėka komandas prieš lemiamą atkarpą teskyrė vienas taškelis – 67:68.

Ketvirtasis kėlinys startavo pačiu geriausiu scenarijumi: bloku savąjį krepšį švariai apgynė E.Ulanovas, o po L.Lekavičiaus tikslaus perdavimo krepšio konstrukciją dėjimu sudrebino ir neplanuotą Vokietijos čempionų minutės pertraukėlę išprovokavo A.Kavaliauskas – 69:68. Savo benefisą toliau tęsė L.Lekavičius, kuris be klaidų smeigė penktą dvitaškį, penktą tritaškį ir taip dar kartą nusvėrė svarstykles kauniečių pusėn – 74:72. Rungtynių ritmui kiek nusimušus, itin svarbų tolimą šūvį įskraidino P.Jankūnas, o netrukus dar ir sumetęs baudas sukūrė rimtus pamatus likusioms dviem minutėms – 81:74. Karjeros mačą žaidžiantis L.Lekavičius demonstravo neįtikėtinus įgūdžius, suklaidinuss varžovą jo mestas kamuolys dar kartą skrodė krepšio tinklelį ir prasidėjus paskutinei minutei artino pergalės link – 83:77. Per likusį laiką šeimininkai vykdė visas užduotis, tačiau baudų metimų loterijoje laimingą bilietą ištraukė šaltus nervus pademonstravęs bei pergalę Lietuvos čempionams įtvirtinęs E.Ulanovas – 91:86.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 29 (6/7 dvit., 5/5 trit., 2/2 baud., 32 n. b.), Paulius Jankūnas 24 (4/6 trit., 6/6 baud., 32 n. b.), Edgaras Ulanovas 11 (6/6 baud.), Kevinas Pangosas 8 (5 rez. perd.), Brockas Motumas ir Antanas Kavaliauskas po 6.

„Brose“: Nicolo Melli ir Danieis Theisas po 17, Darius Milleris 15, Leonas Radoševičius 10 (7 atk. kam.), Aleksejus Nikoličius 9, Nikos Zisis 5 (2/9 met., 5 rez. perd.).

2017-02-25 14:27:53
lukas suzaide tikrai geras varzybas,bet mane tikrai nustebino vienas metimas po step outo imestas dvitaskis.toks metimas neuzdengiamas,kad ir koko ugio gynejas butu.linkiu jam ta metima atidirbt iki tobulumo tada mazas ugis bus tik privalumas.
Arta
2017-02-25 13:43:10
Vienareikšmiškai į rinktinę turi būti paimtas jis :)