Scenarijus: kaip kova su F.Mayweatheriu galėtų sužlugdyti C.McGregoro karjerą UFC žvaigdžė gerokai rizikuoja (5)

2017.02.10 12:28
Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

 Conoras McGregoras yra 100 milijonų JAV dolerių turtingesnis ir gali sau leisti nusipirkti 200 aukščiausios klasės „Rolls Royces“ automobilius - apie keturis per metus visą likusį savo gyvenimą.

Jis taip pat savo biografijoje turi trimis pralaimėjimais daugiau, o jo karjera skendi nežinioje. T

Jeigu „The Notorious“ tęs savo karjerą 2017-2018 metais taip, kaip kalba – labai tikėtina, kad jis 2018-uosius pradės velniškai turtingas, tačiau su sužlugdyta puikybe.

C.McGregoras ilgą laiką kalba apie kovą su pastarojo dešimtmečio geriausiu boksininku Floydu Mayweatheriu, o šią kovą stebėtų ir už ją mokėtų milijonai žmonių. Tai be jokios abejonės būtų žiūrimiausia kova bokso istorijoje, tačiau ar tikrai viskas būtų taip gražu?

Turbūt nėra greitesnio būdo patirti pralaimėjimą bei sugadinti savo UFC karjerą: C.McGregoras yra sakęs, kad ar su Dana White'u ar be jo, jis planuoja žengti į bokso ringą.

Žurnalistas Timas Elbra pateikia galimą C.McGregoro karjeros scenarijų pagal tai, kas jau yra pasakyta viešumoje.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Kova su F.Mayweatheriu

C.McGregoras nesenai pareiškė: „Savo akis esu nukreipęs į vienintelį dalyką ir tai yra Floydas Mayweatheris“.

Airis įsitikinęs, kad galėtų dalyvauti šioje kovoje ir be UFC įsikišimo.

„Ypatingai dabar, kai pasiūlymas yra padėtas ant stalo“, - sakė C.McGregoras.

„Viskas vyktų sklandžiau, jeigu mes visi dalyvautume. Manau, kad tai būtų geras verslas. Tačiau iš kitos pusės - visi turi žinoti savo vietą“, - sakė C.McGregoras. „Yra F.Mayweatherio vadybininkai, yra UFC, o dabar yra ir naujai suformuota „McGregor Promotions“, tačiau kiekvienas turi žinoti savo vietą“.

„Žinau, kad Floydas mėgsta sakyti, kad Dana yra mano bosas ir jis viską sprendžia, tačiau po velniais ne. Niekas to nesprendžia. Jeigu jie leidžia savo kovotojams eiti į džiudžitsu turnyrus, jie negali man sutrukdyti žengti į bokso ringą. Viskas būtų lengviau, jeigu visi organizuotume kovą, tačiau kiekvienas turi žinoti savo vietą“.

Ne - D.White'as tikrai nežino savo vietos šioje istorijoje. Arba bent jau žino ne tą vietą, kokią įsivaizduoja C.McGregoras. UFC prezidentas savo vietą mato paprastai - jie turi kontraktą su C.McGregoru ir yra jo vadybininkai. Jie tikrai neleis savo didžiausiai žvaigždei kautis savarankiškai.

„Žinote, ką aš jaučiu Conorui. Aš visada rodau Conorui pagarbą, tačiau jeigu jis nori nutraukti kelią su mumis, leiskite jums pasakyti, tai bus epinė nesėkmė“, - sakė D.White'as.

Conoras McGregoras ir Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras ir Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Kokia esmė? Jeigu C.McGregoras neklauso UFC, prasidės bjaurus teisinis ginčas. Kaip sakė D.White'as, viskas priklauso nuo jo paties. Bet ar C.McGregorui būtų naudinga sunaikinti santykius su UFC?

D.White'as teigė, kad galimybė, jog C.McGregoras susikaus su F.Mayweatheriu yra tokia pati, kaip kad jis taptų NFL įžaidėju ir pavaduotų nesenai pasibaigusių „Super Bowl“ rungtynių MVP Tomą Brady.

Kokį šansą turi C.McGregoras prieš F.Mayweatherį? Savo debiutinėje bokso kovoje greičiausiai 1 prieš 100. Prisiminkite, juk tai F.Mayweatheris, žmogus kuris laimėjo 49 kovas ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo! Jis įveikė tokias žvaigždes kaip Oscarą De La Hoya, Shane'ą Mosley, Canelo Alvarezą ir Manny Pacquiao.

Tai beveik garantuotas C.McGregoro pralaimėjimas, tačiau tai nebūtų pats blogiausias variantas. Airio galimybės patirti gėdingą nokautą taip pat nėra mažos.

C.McGregoras yra nusiteikęs šios kovos laukti net metus. Kaip jis sakė: „Dėl 100 milijonų JAV dolerių aš pasėdėsiu dar metus“.

„Aš trukčioju nuo neveiklumo, tačiau velniop tai - čia yra istorija. Kovoti su „Chabibu koks po velniais jo ten vardas“ (angl. „Chabib-what-the-f*ck-his-name-is“), Tony Asilu, Jose, net ir su Woodley dėl trečiojo UFC titulo - ne to aš noriu. Kartais reikia būti labai kantriam“, - kalbėjo C.McGregoras.

„Taip pat mano draugė Dee laukiasi vaiko, todėl laukiu jo ir aš. Dabar mano kitokia mąstysena ir aš esu laimingas. Atrodo, kad viskas man klostosi tiesiog puikiai, todėl šiek tiek palaukti nėra taip jau blogai“, - kalbėjo C.McGregoras.

Laiko faktorius turi ir privalumų ir trūkumų. Kaip kad buvo kovoje tarp F.Mayweatherio ir M.Pacquiao - ilgai svarstyta, bus ši kova, ar nebus - o tai didino susidomėjimą ir pritraukė papildomus žiūrovus. C.McGrgeoras per pastaruosius dvejus metus kovojo šešis kartus, o pertrauka (proto ribose) galėtų susidomėjimą pakelti į dar didesnes aukštumas.

Tačiau ilgas laukimas turi ir kitą medalio pusę.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Conoras McGregoras | Scanpix nuotr.

Sugrįžimas į UFC

Kova su F.Mayweatheriu reikštų, kad C.McGregoras į UFC galėtų sugrįžti ne ankščiau nei 2018 metų pradžioje - geriausiu atveju daugiau nei metai po iškovoto lengvo svorio kategorijos titulo „UFC 205“ turnyre.

C.McGregoras sulauktų milžiniškos kritikos ir pašaipų, kad jis nenori ir gal net bijo ginti savo titulą. Jis niekada negynė savo iškovojo UFC diržo, todėl neretai sulaukia kitų kovotojų kandžių replikų.

Chabibas Nurmagomedovas prieš Tony Ferhusoną dėl laikinojo lengvo svorio čempiono titulo kovos kovo 3-ią dieną „UFC 209“ turnyre. Jeigu C.McGregoras visus 2018-uosius nekovotų UFC organizacijoje, tai tos kovos nugalėtojas galėtų save laikyti visišku čempionu ir laukti C.McGregoro, kol jis sugrįš iš savo pasivaikščiojimo po bokso ringą.

Tai kokia gi rizika? C.McGregoras narve nebūtų kovojęs daugiau nei metus, o kai sugrįžtu, nesvarbu ar C.Nurmagomedovas, ar T.Fergusonas - abu būtų tikri monstrai, kurie puikiai kovoja parteryje ir nebūtų lengvi varžovai su boksu metus laiko praleidusiam C.McGregorui.

C.McGregoras ilgą laiką negalėtų daryti sau įprastų treniruočių. Prieš kovą su Nate'u Diazu bei Eddie Alvarezu, C.McGregoras rengdavo džiudžitsu treniruotes, mokėsi tinkamos gynybos, kuri leido jam abi kovas praleisti stovėsenoje. Tačiau dėl bokso jam reikės tai pamiršti ir labai sunkiai dirbti bokso treniruotėse. O ką tai reiškia? Reiškia ilgą laikotarpį be specialių treniruočių MMA.

Paprasčiau tariant, C.Nurmagomedovas/T.Fergusonas galėtų gana nesunkiai įveikti C.McGregorą, o šios kovos airis niekaip negalėtų atsisakyti, nes tai reikštų, kad jis yra toks bailus lyg viščiukas.

Pralaimėjimas gerokai sumažintų jo autoritetą.

Conoro McGregoro ir Nate'o Diazo kova | Scanpix nuotr.

Conoro McGregoro ir Nate'o Diazo kova | Scanpix nuotr.

C.McGregoras prieš N.Diazą III

Nepaisant to, kad D.White'as teigė, jog trečioji kova tarp C.McGregoro ir N.Diazo tikrai neįvyks, tačiau pats airis yra sakęs, kad jis nori trilogijos ir kova kažkada turėtų įvykti. Žinant tai, kad abi pirmosios jų kovos yra UFC viršūnėje pagal parduotas transliacijas, tai galimai trečiosios jų kovos nereikėtų nurašyti į paskutinius puslapius.

Kas bus, jeigu C.McGregoras pralaimės, neteks savo diržo ir ši kova bus tiesiog dėl pergalės? Ji išliks didžiulė, tačiau toli gražu ne tokia, kokia galėtų būti.

Tai yra pats blogiausias atvejis, tačiau visiškai įmanomas: C.McGregoras ateina patyręs du pralaimėjimus iš eilės, tuomet pralaimi ir dar kartą. O kodėl ne? N.Diazas jau yra įrodęs, kad jis gali nugalėti C.McGregorą, o pats kovotojas netgi mano, kad su airiu jų santykis yra 2-0. Kai buvo paskelbtas antrosios kovos nugalėtojas, N.Diazas nei nedvejojęs sušuko: „Kas čia per šūdas?“.

Tarp N.Diazo ir C.McGregoro didesnį pasitikėjimą savimi turėtų turėti N.Diazas. Jis įtikinamai laimėjo pirmąją tarpusavio kovą, o antroje išgyveno penkis raundus ir gana lygiame susitikime pralaimėjo tik po teisėjų sprendimo.

„UFC 202“ turnyre C.McGregoras sugebėjo stovėsenoje būti visą kovą, tačiau ar tai jam pavyktų pakartoti penkis raundus? N.Diazas turi juodą džiudžitsu diržą ir yra labai grėsmingas kovotojas ant žemės, taip pat yra pakankamai pavojingas ir stovėsenoje.

N.Diazas išjuokė D.White'o pasiūlymą kautis su Eddie Alvarezu, nes jo mintyse tik viena - jis nori keršto C.McGregorui.

Kokia esmė? Po kovų su F.Mayweatheriu, C.Nurmagomedovu/T.Fergusonu ir N.Diazu, C.McGregoras gali likti su trimis pralaimėjimais per 18 mėnesių. Taip pat netektų UFC titulo. Jis taip pat visam likusiam laikui būtų įrašytas į istoriją, kaip trilogijos su N.Diazu pralaimėtojas. Vienintelis dalykas, kuris jį paguostų, būtų pinigai, tačiau jo asmenybė sirgalių akyse būtų labai pažeista. Jis vis dar būtų 30-ies metų, turintis daug laiko karjerai, tačiau turėtų nueiti ilgą kelią, kad susigrąžintų UFC karūną.

Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Floydas Mayweatheris | Scanpix nuotr.

Kokia galėtų būti loginė seka dėl C.McGregoro ir F.Mayweatherio kovos:

1. C.McGregorui reikia susimokėti baudą už „UFC 202“ spaudos konferenciją, kai jis metė vandens buteliuką į N.Diazą, o Nevados valstijos atletikos komisija dėl to neišduoda jam boksininko licencijos. Paskutinės keturiolika F.Mayweatherio kovų vyko Las Vegase, todėl tikėtina, kad tai būtų pagrindinis kovos taškas ir su C.McGregoru.

2. Nesvarbu kuri atletikos komisija – Nevados, Kalifornijos ar bet kuri kita - turėtų griežtai prižiūrėti šią kovą. Taip pat joje turėtų dalyvauti ir ekspertai - D.White'as bei Danas Rafaelis. Kova tarp legendos ir debiutanto galimai būtų pavojinga, nes UFC žvaigždė žengtų visai į kitą sportą.

3. Turi būti nustatytos giežtos teisės į kovą. Ją turėtų valdyti tiek UFC, tiek F.Mayweatherio vadybininkai, tačiau ir nepamirškite naujai įkurtos „McGregor Promotions“ kompanijos. Airis nori būti lygiavertis partneris šiame renginyje, o ne tik UFC darbuotojas.

4. Pinigai. Kaip bus padalinti šimtai milijonų dolerių? F.Mayweatheris reikalauja didžiausios dalies - taip įprastai jo karjeroje ir būdavo. Tuo tarpu C.McGregoras taip pat norės būti apmokamas kaip pagrindinis partneris, o ne kaip UFC darbuotojas. Nepamirškite ir UFC, todėl derybos dėl pinigų būtų ilgos ir nuobodžios.

5. Svoris. Nors C.McGregoras kovoja tarp 65-77 kg., tačiau F.Mayweatheris niekada nėra kovęsis didesnėje nei 68 kg svorio kategorijoje. Paskutinėje savo kovoje F.Mayweatheris buvo 66,22 kg svorio. C.McGregorui reikėtų gerokai sumažinti savo svorį, nes F.Mayweatheris nenorėtų kautis per sunkus. Būtų rimtos grumtynės dėl svorio, nes nei vienas vyras nenorėtų prarasti savo pranašumo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Visit our HTML tutorial
2017-02-16 01:54:25
Visit our HTML tutorial
Atsakyti
Kaioshin Realm
2017-02-16 01:53:03
Kaioshin Realm
Atsakyti
John
2017-02-16 01:51:32
Dragon Ball Super
Atsakyti
MIRKA
2017-02-10 21:36:31
Geras straipsnis, malonu paskaitinėt. Aš pvz. nustebčiau jei ši kova neyvyks. Tai velniški pinigai visoms pusėms, ką patvirtina jų elgesys: Conoras nori ir tik apie tai kalba, Maywezeris irgi spirga kaip nori, es daugiau nčia jam superinė situacija gaut dar pinigo belekiek prieš "nerimtą" varžovą (manau jis nuoširdžiai tiki kad lengvai laimės). UFC irgi spirga, nes jie net teikė konkrečių sumų pasiūlymus, taigi sakyt kad kova nereali ir teikt pasiūlymus - juokingas elgesys. kodėl Conorui reikia šios kovos? Nes jam UFC jau nebėra su kuo padaryt tokių pinigų, ten per ankšta, per rizikinga ir nebėra intrigos, kaip tarkim dak buvo prieš Alvarezą ar Diazą. Po Alvarezo aukštesnis laiptelis yra tik lipimas į dar aukštesnę kategoriją, bet žinant kaip liftu šitoj kategorijoj praėjo, tai ten jam būtų ligoninės palata ir viskas. O boksas - nauji atviri vandenys, kur jis galėtų surengt ne vieną, o kelias kovas - varžovų tikrai netrūksta ir intrigos būtų per akis, todėl surinkti pinigus būtų daug paprasčiau. Manau kad Conoras jau net nebegalvoja apie UFC - jam ten nieko perspektyvaus nebešviečia.
Atsakyti
UFC
2017-02-10 13:05:54
net keista, koks tikėtinas gali būti šis scenarijus :D žinoma, jeigu išviso įvyks mcgregoro ir mayweatherio kova. Labai būtų keista, kam tiek laiko šnekėt, „promotint“ šitą dalyką ir niekada nesurengt
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL

12-02 Juventus 17:00 Šiauliai
12-02 Neptūnas 17:15 Lietkabelis
12-02 Lietuvos rytas 18:00 Nevėžis
12-03 Pieno žvaigždės 17:15 Žalgiris

Eurolyga

11-23 Žalgiris 20:00 Anadolu Efes
11-23 Brose 21:00 Valencia Basket
11-23 AX Armani 21:45 Olympiacos
11-23 Crvena Zvezda 22:00 Baskonia
11-23 Barcelona Lassa 22:00 Maccabi
11-24 Fenerbahce 19:45 Khimki
11-24 Panathinaikos 21:00 Real
11-24 Unicaja 21:45 CSKA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 11-24 West Ham United 22 : 00 Leicester City
Šeš 11-25 Swansea City 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 11-25 Tottenham Hotspur 17 : 00 West Bromwich …
Šeš 11-25 Newcastle United 17 : 00 Watford
Šeš 11-25 Manchester United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 11-25 Crystal Palace 17 : 00 Stoke City
Šeš 11-25 Liverpool 19 : 30 Chelsea

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141