Lukas Lekavičius | Scanpix nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (9/13) komanda Eurolygos turnyro rungtynėse užstrigo ketvirtajame kėlinyje ir nutrūko jos trijų pergalių serija.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 73:64 (19:19, 16:16, 19:21, 10:17) pralaimėjo Pirėjo „Olympiacos“ (16/6) krepšininkams.

Aštriu prasiveržimu pirmuosius Lietuvos čempionų taškus Pirėjuje pelnė Artūras Milaknis, trečią progą susikūręs baudų mesti stojo Paulius Jankūnas, o dar vienu reidu varžovų gynybą sulaužė Leo Westermannas – 6:4. Akimirksniu kauniečių turėtas pranašumas virto minus trimis taškais (6:9), tačiau netrukus pusiausvyrą atstatyti pavyko iš toli iššovus Kevinui Pangosui – 9:9. Antroje kėlinio dalyje puolimą į savo rankas perėmė komandos kapitonas P.Jankūnas, pasižymėjęs po savalaikio L.Westermanno perdavimo bei puikaus metimo iš dešinės pusės – 13:14. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo po keitimo pasirodę Antanas Kavaliauskas ir Lukas Lekavičius, kuris gudriai sužaidęs lygino rezultatą pirmojo ketvirčio pabaigoje – 19:19.

Antrajame kėlinyje žaidimas sukosi aplink „Žalgirio“ aukštaūgius: dvitaškį realizavo A.Kavaliauskas, baudų stojo mesti A.Lima, tolimą bombą smeigė Brockas Motumas – 25:21. Arčiau krepšio be jokių skrupulų sužaidė ir Edgaras Ulanovas, tačiau įsimėtę varžovai sugrąžino status quo (27:27). Tai iš vėžių neišmušė nepailstančio L.Lekavičiaus, kuris vienas pats dar kartą nusvėrė svarstykles kauniečių pusėn – 31:27. Prieš pat didžiąją pertrauką „Olympiacos“ krepšininkus nubaudė kamuolį perėmęs Renaldas Seibutis (35:32), bet dar skaudesniu dūriu atsakė fantastišką tritaškį su sirena smeigęs Vassilis Spanoulis, tad komandos ilsėtis keliavo viską palikusios antrai rungtynių pusei – 35:35.

Po didžiosios pertraukos komandos toliau žengė koja kojon išvien, kuomet žalgiriečiams papildomą progą sukūrė A.Lima ir tolimą bombą įsmeigė L.Westermannas – 40:39. Iki pabaigos sukovojus dėl kamuolio tritaškį įskraidino K.Pangosas, pasinaudojęs patikima užtvara krepšio link prasiveržimą atliko atotrūkį iki 45:41 didinęs L.Westermannas. Tiesa, tuomet Graikijos čempionų tvirtovėje triukšmo lygį kėlė viską pakeitusi tolimų šūvių serija – 45:47. Rezultatą eilinį sykį buvo išlyginęs P.Jankūnas, tačiau „Olympiacos“ komanda jautėsi vis užtikrinčiau ir užtikrinčiau, tad nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius (47:52). Krepšį dėjimu po L.Lekavičiaus tikslaus perdavimo sudrebino P.Jankūnas, o tas pats L.Lekavičius įspūdingu tolimu šūviu su sirena nuo lentos uždarė kėlinuką, nurėždamas deficitą iki 54:56.

Lemiamas rungtynių ketvirtis startavo aktyviu B.Motumo ir A.Limos žaidimu, tačiau kitoje aikštės pavojingą spurtą surengė net ir sudėtingiausius metimus realizavęs Mattas Lojeski – 57:64. Didžiausią deficitą įgiję Lietuvos čempionai baltos vėliavos nekėlė ir po minutės pertraukėlės grįžo į rungtynes minant trtiaškio liniją pataikius L.Westermannui ir už nesportinę pražangą baudas sumetus E.Ulanovui – 61:64. Tiesa, čia pat svečių puolimas vėl užsikirto ir prasidėjus prieš paskutinei minutei skirtumas išaugo iki 61:68. Žalgiriečiai net ir greitajame puolime nepasinaudojo kiekybiniu pranašumu, gavo V.Spanoulio tolimą dūrį ir atsidūrė ant prarajos krašto šiose rungtynėse – 61:71. Sukurti stebuklą dar bandė tritaškį įskraidinęs A.Milaknis, bet per likusį laiką nieko pakeisti nebepavyko, tad Pirėjuje nutrūko „Žalgirio“ trijų pergalių serija Eurolygoje – 64:73.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 11 (3/6 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud., 5 rez. perd.), Paulius Jankūnas 10, Leo Westermannas 9, Brockas Motumas 7, Edgaras Ulanovas ir Kevinas Pangosas po 6, Artūras Milaknis 5, Augusto Lima ir Antanas Kavaliauskas po 4, Renaldas Seibutis 2.

„Olympiacos“: Georgios Printezis 17 (4/7 dvit., 3/4 trit., 10 atk. kam.), Matthew Lojeski 12, Vassilis Spanoulis 11, Khemas Birchas ir Dominicas Watersas po 8.

2017-02-11 11:36:09
nuimkit gaza dalbajobai :D prapiso vienas rungtynes pries stipriausia ir neparankiausia Zalgiriui komanda :D ko jus tikejotes 10 is eiles pergaliu ?:D viskas normalu jie nera musu pagrindiniai konkurentai nors aisku laimet geriau bet pasitaike prastos rungtynes pagrindiniam zaidejam ir taip atsitiko jau. sansu iseit y top8 vis dar pilna nemyskit blet krauju kaip malalietkos per menesines blet :D
vikor chriapa
2017-02-11 11:17:41
ryto branduolys (jaftokas ,kevalas,siaubutis) tempia zalgeri i eurolygos virsune
rusla
2017-02-11 00:15:56
Sutinku ir as kad lukas nes pangosas nepastovus ble bet tas varliu rijikas susiktas westermanas nuopisa kazkos isnervino mane gribas su savo perdavimais buvo dar vilciu bet per ji cia..
Topai
2017-02-10 23:53:27
Na mano nuomonė dar labiau užtikrinta, kad pagrindinis izaidejas turi būti Lukas
rusla
2017-02-10 23:09:18
Ka tas lohas seibutis veikia tam zalgiri??? 2 taskus imeta per rungtines aisku yra rungtiniu daugiau kai nei tu dvieju tasku neimeta o pries ryta tai draskesi ko jis toks skistakiausis niekada nesiverzia po kasiu kaip seniau atiduoda limai kamuoli kad galetu nugara zaist pedikas blt uzpiso