Boksas | Fotodiena/Alfrredo Pliadžio nuotr.

Boksas | Fotodiena/Alfrredo Pliadžio nuotr.

Ketvirtadienį Vilniuje, Lietuvos edukulogijos universiteto didžiojoje sporto salėje, prasidėjo  Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionatas, kuriame kovas pradėjo 81 vyrai ir 15 moterų.

Verta paminėti, kad šiose varžybose vyrai kovoja be šalmų. Pasak Lietuvos bokso federacijos referento Donato Mačiansko, vyrams ši naujovė įvesta dėl pasikeitusių AIBA (tarptautinės bokso asociacijos) taisyklių.

„Sprendimą šiųmetinio bokso čempionato metu vyrams suteikti galimybę kovoti be šalmų priėmė pati Lietuvos bokso federacija. Europos čempionatas, vyksiantis gegužės mėnesį, jau vyks be šalmų, tad iki balandžio federacijos pačios sprendžia kaip elgtis šiuo klausimu”, – sakė jis.

Bokso specialisto teigimu, toks tarptautinės bokso federacijos sprendimas buvo priimtas norint pritraukti daugiau žiūrovų, nes „mėgėjų boksas artinamas prie profesionalų bokso”.

Pergalingai pirmenybes pradėjo ir keturi čempionų titulus ginantys boksininkai: Gytis Vaitkus  (60 kg) be didesnio vargo taškais 14:2 įveikė Aurimą Salatką, Eimantas Stanionis (69 kg) antrame raunde privertė pasiduoti Juozą Sakalauską, svorio kategorijoje iki 81 kg. Donatas Mačianskas žengė į kitą etapą jo oponentui Žydrūnui Juodžiui nepasirodžius ringe, o Vaida Valskytė (64 kg) aiškia persvara antrame nugalėjo debiutantę Indrę Gudžiūnaitę.

Po pertraukos čempionate dalyvauja ir Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas (69 kg), kuriam šiandien neteko suremti pirštinių, jo varžovui Artiomui Volkovui susirgus.

Tikra čempionato staigmena svorio kategorijoje iki 75 kilogramų tapo vilniečių Tomo Pivoruno ir Eduardo Špakovo akistata. Tomas, neseniai perėjęs iš jaunimo amžiaus grupės į suaugusiųjų, kaip lygus su lygiu stojo į kovą su tituluotu varžovu ir iškovojo gražią pergalę taškais 14:13.

Penktadienį ketvirfinalio dvikovos prasiseda 15.00 valandą.

Preliminarių dvikovų rezultatai:

VYRAI

Iki 60 kg

Edgaras Skurdelis (Šilutė) – Deividas Kliučiakas (Kaunas) 15:8

Ignas Kuodelis (Jonava) – Rustamas Firidunovas (Vilnius) AB R2

Gytis Vaitkus (Klaipėda) – Aurimas Salatka (Marijampolė) 14:2

Iki 69 kg

Eimantas Stanionis (Kaunas) – Juozas Sakalauskas (Marijampolė) AB R2

Andrejus Varencevas (Vilnius) – Vytautas Ančerys (Klaipėda) 12:10

Marius Palionis (Kaunas) – Žygimantas Markus (Šiauliai) 11:5

Jonas Optas (Tauragė) – Robertas Buiko (Vilnius) 10:4

Evaldas Petrauskas (Vilnius) – Artiomas Volkovas (Vilnius) WO

Iki 75 kg

Orestas Penikas (Šiauliai) – Robertas Sniečkus (Kaunas) WO

Liutauras Zeleniakas (Kauno raj.) – Aleksandras Gadovičius (Vilnius) WO

Tomas Pivorunas (Vilnius) – Eduardas Špakovas (Vilnius) 14:13

Iki 81 kg

Vladimiras Milevskis (Vilnius) – Rojus Kumpis (Šilutė) RSC R1

Aurimas Slavinskas (Alytus) – Sigitas Galdikas (Klaipėda) 12:6

Kęstutis Pūkas (Kauno raj.) – Ignas Balbasas (Pasvalys) WO

Tadas Žiukas (Kaunas) – Mykolas Serdiukas (Vilnius) 13:4

Donatas Mačianskas (Vilnius) – Žydrūnas Juodis (Kaunas) WO

Iki 91 kg

Sigitas Striuga (Vilnius) – Rytis Sutkus (Panevėžys) 11:10

Ignas Klimavičius (Vilnius) – Tomas Mizutavičius (Vilnius) 17:7

MOTERYS

Iki 64 kg

Bartautė Barišauskaitė (Klaipėda) – Laura Janauskaitė (Klaipėda) 16:10

Vaida Valskytė (Vilnius) – Indrė Gudžiūnaitė (Kaunas) RSC R2

Iki 75 kg

Vika Gudžiūnaitė (Šilutė) – Dominyka Prakapaitė (Klaipėda) 16:6

Deimilė Gugaitė (Kaunas) – Elmira Baljonaitė (Vilnius) 25:10

P.S. Paaiškinimas – 3r. RSC – nugalėjo aiškia persvara trečiajame raunde.

- WO – atsisakius oponentui.

- AB – atsisakius sekundantui.

- PTS 22:22 (76:58) – mažaisiais taškais.




Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141