Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Šiandien atrankos ciklą į 2018 metų pasaulio čempionatą pradėjo ne tik Lietuvos rinktinė, bet ir kitos šalys, tarp kurių ir busima Lietuvos varžovė Anglijos rinktinė.

Naujasis šios rinktinės treneris Samas Allardyce'as savo erą pradėjo sunkia pergale 1-0 prieš Slovakijos rinktinę.

Pirmasis mačo kėlinys buvo gan nuobodus ir progų praktiškai nebuvo. Slovakijos rinktinė, žaisdama namuose, per pirmą mačo dalį kamuolį kontroliavo 37 procentus laiko, bet nesugebėjo nė karto smūgiuoti net į vartų pusę, o ką jau kalbėti apie smūgius į vartų plotą.

Tačiau Anglijos rinktinė taip pat nežibėjo ir savo turėtos kamuolio kontrolės įvarčiais paversti nesugebėjo, nes nė karto nesmūgiavo į vartų plotą.

Galbūt pavojingiausią anglų ataką pirmojo kėlinio pabaigoje užbaigti galėjo Raheemas Sterlingas, bet krašto puolėjas smūgiavo šalia vartų.

Antrajame kėlinyje vaizdas Slovėnų stovykloje nesikeitė – ši šalis ir toliau matė mažai kamuolio ir per visą antrą kėlinį, vadinasi per visas varžybas, neatliko nė vieno smūgio nei šalia vartų, nei į vartų plotą.

57 mačo minutę Slovėnijos situacija dar labiau pasunkėjo, nes antrą geltoną kortelę gavo rinktinės gynėjas Martinas Škrtelis, todėl anglai įgavo kiekybinę persvarą.

Nuo tada anglų spaudimas tik dar labiau išaugo, bet dauguma jų smūgių nebuvo tikslūs. 76 minutę puikią progą turėjo Adamas Lallana, bet šio saugo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Pačioje mačo pabaigoje anglų puolėjas Theo Walcottas pelnė įvartį, bet jis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės. Jau atrodė, kad šios rungtynės pasibaigs lygiosiomis, bet penktą pridėto laiko minutę A.Lallana atsidūrė laiku ir vietoje bei išplėšė savo šaliai pergalę.

Rezultatai:

Slovakija 0 – 1 Anglija

57' Martin Škrtel (Slovakija) – raudona kortelė

90' [0 – 1] Adam Lallana

Kazachstanas 2 – 2 Lenkija

9' [0 – 1] Bartosz Kapustka

35' [0 – 2] Robert Lewandowski (11 m)

52' [1 – 2] Sergey Khizhnichenko

59' [2 – 2] Sergey Khizhnichenko

Danija 1 – 0 Armėnija

17' [1 – 0] Christian Eriksen

72' Christian Eriksen (Danija) – nerealizavo 11 metrų baudinio

San Marinas 0 – 1 Azerbaidžanas

45' [0 – 1] Ruslan Gurbanov

52' Cristian Brolli (San Marinas) – raudona kortelė