Lietuvos olimpinė komanda | Scanpix nuotr.

Lietuvos olimpinė komanda | Scanpix nuotr.

Šeštadienio naktį legendiniame „Maracana“ stadione 205-ios pasaulio valstybių sportininkai išdidžiai nešė vėliavas bei oficialiai atidarė 31-ąsias vasaros olimpines žaidynes.

Lietuvos olimpinė rinktinė stadione pasirodė apie ketvirtą valandą, o Lietuvos vėliavą nešė buriuotoja Gintrė Scheidt.

Olimpinę ugnį įžiebė Brazilijos maratonininkas Vanderlei de Lima. Nors iš pradžių tai padaryti buvo siūlyta legendiniam Brazilijos futbolininkui Pele, tačiau 75-erių metų Pele dėl sveikatos problemų atsisakė tai padaryti. Skelbiama, kad Pele kenčia dėl raumenų skausmų bei po klubo sąnario operacijos turi vaikščioti su lazdos pagalba.

Vanderlei de Lima | Scanpix nuotr.

Vanderlei de Lima | Scanpix nuotr.

„Nesu fiziškai pajėgus dalyvauti atidarymo ceremonijoje. Tik Dievas yra svarbesnis už mano sveikatą. Savo gyvenime turėjau daug lūžių, operacjų, skausmų, ligoninių, pergalių ir pralaimėjimų. Ir aš visada gerbiau tuos, kurie žavėjosi manimi. Kaip Brazilijos pilietis, prašau Dievo palaiminti visus žmones, kurie dalyvaus atidarymo ceremonijoje“, - kalbėjo Pele.

Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas savo kalboje akcentavo sportininkų pagarbą bei sveikino pabėgelių komandą.

„Mes gyvename krizės, nepasitikėjimo ir netikrumo pasaulyje. O čia yra mūsų Olimpinis atsakymas. Dešimt tūkstančių geriausių pasaulio atletų varžysis tarpusavyje ir tuo pačiu taikoje gyvens kartu, dalinsis maistu bei emocijomis“, - kalbėjo T.Bachas. „Olimpiniame pasaulyje yra viena taisyklė visiems - mes visi esame lygūs. Gerbkite save, gerbkite vieni kitus bei vertybes, kurios žaidynes paverčia unikaliomis. Kai kurie žmonės teigia, kad yra pranašesni už kitus. Atsižvelgiant į Olimpinio solidarumo dvasią bei su didžiausia pagarba mes sveikiname olimpinę pabėgelių rinktinę“.

T.Bachas teigė, kad Olimpiniame pasaulyje nėra vietos patyčioms bei džiaugėsi pabėgeliais, kurie į olimpiadą įnešė dar daugiau įvairovės.

„Mieli pabėgeliai, jūs siunčiate vilties žinią milijonams pabėgelių visame pasaulyje. Jūs turite bėgi iš savo namų, nes kenčiate smurtą, badą arba tiesiog, kad jūs esate kitokie“,- kalbėjo T.Bachas.

Žaidynes atidarė ne tik braziliški ritmai – daug dėmesio ceremonijos režisieriai skyrė gamtai ir ekologijos problemoms.

Renginio scenarijus tradiciškai prasidėjo nuo šokėjų pasakojamos šalies istorijos. Po įspūdingo šokėjų pasirodymo ir stadione nuskambėjusių dainų, kurias kartu traukė dešimtūkstantinė minia, žiūrovams buvo primintos ekologijos problemos – klimato atšilimas ir šio reiškinio įtaka gamtai bei pasaulio miestams.

Atidarymo ceremonijoje pasirodė supermodelis Gisele Bündchen ir Brazilijoje populiari repo stiliaus atlikėja Karol Conka. Sportininkų parade dalyvavo 206 šalių komandos ir pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje – pabėgelių komanda, kurios atstovai žygiavo nešdami Tarptautinio olimpinio komiteto vėliavą.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prezidentas Carlosas Nuzmanas savo kalboje sakė „Kreipiuosi į visą planetą, penkis žemynus, mes džiaugiamės galėdami jus priimti Rio de Žaneiro olimpiniame mieste. Olimpinė svajonė tapo realybe. Geriausia vieta pasaulyje yra čia ir dabar. Brazilija priima jus išskleistomis rankomis.“

Priesaiką garbingai kovoti visų atletų vardu perskaitė Lietuvos vėliavnešės G.Schiedt vyras, garsus Brazilijos buriuotojas Robertas Scheidtas.

Po vadovų pasveikinimų stadioną užplūdo spalvingais kostiumais apsirėdę sambos šokėjai, o žaidynių atidarymo ceremoniją vainikavo įspūdingi fejerverkai. Dalis Lietuvos olimpinės rinktinės narių šio šou nematė, nes miegojo ir kaupė jėgas olimpiniams startams.

Žaidynių atidarymo parade buvo galima išvysti Lietuvos krepšinio rinktinę, baidarių irkluotojus Ričardą Nekriošių ir Andrejų Olijniką, buriuotoją Juozą Bernotą, boksininkus Evaldą Petrauską ir Eimantą Stanionį, tenisininką Ričardą Berankį, lengvaatletę Eglę Balčiūnaitę, plaukiką Deividą Margevičių ir šaulį Ronaldą Račinską. Su sportininkais parade žygiavo ir jų treneriai, olimpinės rinktinės medikai ir misijos vadovai.

Ready for open ceremony! :) Rio 2016 Olympics

Posted by Adas Juskevicius on Friday, August 5, 2016

#Lteam atidarimas olimpiados 😎

Posted by Evaldas Petrauskas on Friday, August 5, 2016

Pakeliui į olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją!!! Bus trip to Olympic ceremony!!! Linkėjimai!!!!!! #Rio #Olympics #Lithuania #Lietuva

Posted by Ricardas Berankis on Friday, August 5, 2016

Šių olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija ryškų istorinį pėdsaką paliks Irano valstybei. Pirmą kartą šios šalies vėliavą nešė moteris - lankininkė Zahra Nemati. Ji Irano vėliavą laikė sėdėdama invalido vežimėlyje.

Gerokai anksčiau, Z.Nemati tikėjosi dalyvauti olimpinėse žaidynėse kaip taikvando sporto atstovė, tačiau patyrė avariją ir buvo paralyžiuota. Po kelerių metų ji paimė į rankas lanką, tiesiog norėdama kažką sportuoti.

Įspūdingas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymo renginys prasidėjo antrą valandą Lietuvos laiku, o ją stadione stebėti apie 70 tūkst. žiūrovų bei iki 3 milijardų žmonių visame pasaulyje. Šventei pasitelkta daugiau nei 35 tūkst. profesionalų, pasirodė 12 sambos mokyklų, žiūrovai išvydo daugiau nei 5 tūkst. kostiumų. Šventę režisavo Brazilijos režisieriai Fernando Meirelles, Andrucha Waddington ir Daniela Thomas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


rasa
2016-08-06 12:49:24
Labai graži mūsų delegacijos apranga. Jos fone vėliava tiesiog ŠVIEČIA. Sėkmės mūsiškiams, laikom kumščius!!!
Atsakyti
LTKarys
2016-08-06 10:00:38
teprasideda kova ir lai laimi Lietuva!!! reikia bent 3 aukso!! :)
Atsakyti


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141