Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Augusto Didžgalvio nuotr.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Augusto Didžgalvio nuotr.

 Penktadienį Vokietijoje prasideda Europos irklavimo čempionatas, kuriame dalyvauja ir visi pajėgiausi Lietuvos irkluotojai.

Rimtų problemų atrankoje turėjo Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Lietuvės pirmajame moterų porinių dviviečių valčių plaukime ilgai buvo tarp lyderių ir atrodė, jog jos kartu su vokietėmis Julia Lier ir Mareike Adams pateks į A finalą. Deja, iki finišo likus mažiau nei 400 m lietuvėms lūžo irklas. Lietuvės dėl to prarado daugiau nei 30 sek. ir atplaukė penktos (7:56.390). Į A finalą pateko jau minėtos vokietės (7:22.930) bei olandės Lisa Scheenaard ir Marloes Oldenburg (7:25.380).

Donatos Vištartaitės irklas | Organizatorių nuotr.

Donatos Vištartaitės irklas | Organizatorių nuotr.

D.Vištartaitei ir M.Valčiukaitei teks dalyvauti paguodos plaukime ir jame kovoti dėl vietos A finale.

Vyrų porinių dviviečių valčių atrankoje užtikrintai startavo Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter. Lietuviai trečiajame atrankos plaukime finišavo per 6 min. 49.24 sek., aplenkė visas tris varžovų įgulas ir pateko į pusfinalį. R.Maščinskas ir S.Ritteris po 500 m dar buvo antri, bet netrukus aplenkė Azerbaidžano irkluotojus ir ramiai laimėjo plaukimą.

Pusfinalyje plauks ir Mindaugas Griškonis. Lietuvos vienvietininkas antrajame atrankos plaukime pirmavo nuo starto iki finišo ir užfiksavo 7 min. 32.69 sek. laiką. Artimiausią varžovą iš Belgijos M.Griškonis aplenkė daugiau nei 7 sek.

Moterų vienviečių valčių trečiajame atrankos plaukime Lina Šaltytė pirmąją distancijos pusę buvo trečia, bet vėliau aplenkė varžovę iš Olandijos ir užėmė antrą vietą (8:33.23). Į pusfinalį patekusią lietuvę aplenkė tik austrė Magdalena Lobnig (8:18.97).

Lietuvos keturvietė porinė valtis, irkluojama Dovydo Nemeravičiaus, Martyno Džiaugio, Dominyko Jančionio ir Aurimo Adomavičiaus, antrajame atrankos plaukime buvo antra (6:20.820) ir pateko į paguodos plaukimą. Vienintelį kelialapį į A finalą iškovojo plaukimo nugalėtojai vokiečiai (6:14.230).

Vyrų lengvasvorių porinių dviviečių valčių atrankos antrajame plaukime Lukas Dobrovolskis su Deividu Kluoniu liko paskutiniai – penkti (7:16.41). Iki išsvajotosios trečios vietos lietuviams trūko daugiau nei 25 sek. Į pusfinalį jaunieji Lietuvos irkluotojai bandys patekti paguodos plaukime.

Nesėkmingai lietuviams susiklostė ir paguodos plaukimas. Jame mūsiškiai vėl buvo paskutiniai (7:12.960) ir plauks tik C finale.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141