Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Scanpix nuotr.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Scanpix nuotr.

 80 km į vakarus nuo Berlyno nutolusiame mieste savo sugebėjimus demonstruos 6 Lietuvos įgulos (12 sportininkų). Vienvietes irkluos Lina Šaltytė ir Mindaugas Griškonis, dvivietes – Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris, lengvo svorio dvivietę – Lukas Dobrovolskis ir Deividas Kluonis, o porinę keturvietę – Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius.

Europos čempionate dalyvaus irkluotojai iš 34 valstybių.

Lietuvos sporto gerbėjai geriausių Senojo žemyno irkluotojų kovas dėl medalių galės išvysti tiesiogiai. Sekmadienį nuo 12 val. 45 min. LRT kanalas transliuos finalus, kuriuose galime išvysti ir Lietuvos sportininkus.

Vietų tarp geriausiųjų, tradiciškai, galima tikėtis iš keleto mūsų įgulų. Tą patvirtina ir ekspertų parengtas Europos čempionato gidas žiniasklaidai.

Jame vyrų vienviečių varžybų absoliučiu favoritu laikomas čekas Ondrejus Synekas, laimėjęs šiame olimpiniame cikle visus tris pasaulio čempionatus ir tapęs pastarųjų dviejų Europos čempionatų laimėtoju. Tačiau nenurašomas ir M.Griškonis.

„M.Griškonis pernai pasaulio čempionate iškovojo 3-ąją vietą ir yra 2011 bei 2012 metų Europos čempionas, – rašoma gide. – Jis dėl medalių Brandenburge turėtų kautis su kylančia Kroatijos žvaigžde Damiru Martinu.“

Į šios trijulės pozicijas, pasak ekspertų, gali kėsintis 2012 metų olimpinio bronzos medalio laimėtojas britas Alanas Campbellas, belgas Hannesas Obreno ir suomis Robertas Venas.

D.Vištartaitei ir M.Valčiukaitei Vokietijoje teks iš naujo įrodyti, kad gali prilygti pastarajame pasaulio čempionate sidabro medalius laimėjusioms graikėms Aikaterini Nikolaidou ir Sofiai Asoumanaki bei laipteliu žemiau likusioms vokietėms Juliai Lier ir Mareikei Adams.

2013 metų Europos ir pasaulio čempionės iš Lietuvos pernai planetos pirmenybėse liko penktos, praleidusios į priekį dar ir lenkes Magdaleną Fularczyk bei Natalią Madaj.

Vyrų dviviečių varžybų didžiausiomis žvaigždėmis vadinami kroatai broliai Martinas ir Valentas Sinkovičiai. Jiems priklauso 2014 ir 2015 metų planetos čempionų titulai bei pasaulio rekordas.

Pagrindiniais jų konkurentais ekspertai laiko, be abejo, R.Maščinską ir S.Ritterį bei vokiečius Marcelį Hackerį ir Stephaną Kruegerį.

Taip pat patariama nenuleisti akių nuo prancūzų Hugo Boucherono bei Matthieu Androdiaso ir britų Johno Collinso bei Jonathano Waltono. Tamsiuoju varžybų arkliuku gali tapti norvegai, tik šį sezoną suformavę komandą iš Kjetlio Borcho ir du kartus olimpinio vienviečių čempiono Olafo Tufte.

Kitų Lietuvos irkluotojų ekspertai tarp favoritų nepaminėjo, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad iš jų negalime sulaukti puikių rezultatų.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-29 Panevėžys 16 : 00 Žalgiris
Šeš 06-29 Kauno Žalgiris 18 : 00 Palanga
Šeš 06-29 Sūduva 19 : 00 Atlantas
Šeš 06-29 Riteriai 20 : 00 Stumbras
Ket 07-04 Palanga 18 : 00 Panevėžys
Ket 07-04 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141