Prieš tai rašytame bloge blevyzgojau apie taisykles, kurias futbole būtų smagu pakeisti. Žinoma, tai tik mano nuomonė, bet visgi, minčių, kokias taisykles reiktų pakeisti, vis dar liko, tad ir tęsiu jas. Juo labiau, kad sulaukėme įvairiausios skaitytojų reakcijos ir komentarų, ypač neigiamų. Tai rodo, kad taisyklės mūsų skaitytojams svarbios. Tad diskutuokime ir pasiūlykite savo nuomonę, dėl galimų taisyklių pokyčių.

Geltona kortelė už marškinėlių nusiėmimą

Kad ir kokias sąmokslo teorijas kuria FIFA aiškindama šį reikalavimą, paprastų fanų ji neapgaus. Įvarčio įmušimo momentu visas dėmesys yra sutelktas į įvartį pelniusį žaidėją ir automatiškai į ..... reklamą ant jo marškinėlių. Tai yra ta tikroji priežastis dėl ko neleidžiama nusiimti marškinėlių. Geltona kortelė už tai, kad kažkokie bankininkai, avialinijos, automobilių gamintojai ar kiti milijardais aptekę koncernai liks be dėmesio kurio nenusipelno? Kas per šūdas? Futbolas yra tau ir man, o ne verslo struktūroms.

11 metrų baudinys

Pats baudinys yra gera mintis, tačiau tikrai ne tada, kuomet skiriamas už bet kokius taisyklių pažeidimus. Dėl to baudos aikštelėje fiksuojamos tik neabejotinos baudos, tačiau tokios, kurios tikrai buvo, bet neatrodė įtikinamos, lieka nepastebėtos. Reiktų pamąstyti apie galimybę už pražangas skirti ne tik 11 m. baudinius, bet ir baudos smūgius. Pats baudinys yra ideali proga pelnyti įvartį, o tokia proga neturėtų būti skirta už pražangą prieš varžovą baudos aikštelės kampe, kuomet šis išbėginėja iš jos.

Sprendimas – baudinius skirti tik už pražangas, kuriomis buvo stabdomos 100 proc. progos pasižymėti arba kurios buvo vartų aikštelėje. Tai yra kompensuoti tas situacijas lygiaverte galimybe pasižymėti. Kitais atvejais skirti baudos ar laisvą smūgį ten, kur buvo užfiksuota pražanga. Papildomas spaudimas teisėjams ir dar daugiau neapibrėžtumo? Galbūt ir taip.

Triguba nuobauda

Puolėjas pabėga nuo gynėjų ir yra griaunamas. Toliau seka raudona kortelė ir 11 m. baudinys, o neteisiajam dar tenka praleisti ir kitas rungtynes. Logiška? Kažkaip gal nelabai?

Reiktų paieškoti kitokių sprendimų. Galima būtų įvesti, kad ir papildomą kortelę, kuri reikštų, kad jei baudinys nebus realizuotas, prasižengusiam žaidėjui taikoma raudonos kortelės taisyklė. Jei baudinys realizuojamas, jam skiriama tik geltona kortelė su diskvalifikacija kitoms rungtynėms.

Pagarba teisėjui

Teisėjais gali būti ir smulkutis banko darbuotojas ar aukštaūgis draudimo brokeris, tačiau nei viena iš šių savybių neleidžia žaidėjams su teisėju ginčytis ar juo labiau šaukti ant jų. Neįtikėtinai šlykščios situacijos, kuomet žaidėjai užsipuola teisėjus. Sprendimas – peržiūrėkite regbio taisykles ir pasiskolinkite minčių iš ten.

Ten labai aiškiai parašyta – už bet kokią nepagarbą teisėjui žaidėjas turi būti šalinamas iš aikštės. Jei nesate matę, pasižiūrėkite bent vienas regbio rungtynes ir pamatysite, kokią pagarbą turi teisėjas ir kaip solidžiai jis atrodo, jei lyginsime su vargšais futbolo teisėjais. Beje, citata iš regbio rungtynių, kurią pasakė teisėjas vienam iš žaidėjų: „Futbolo stadionas yra už 500 metrų į tą pusę. Dar vienas žodis ir eisi ten“. Daugiau jokių priekaištų teisėjui nebuvo.

Kamuolio įmetimas iš už šoninės linijos

Kamuolį reikia įmesti taisyklingai, taip kaip nurodo futbolo taisyklės, bet ar jos ne per daug sudėtingos šiuo metu? Reikalaukit, kad futbolininkas įmesdamas kamuolį abiem kojom liestų žemę, o metimą pradžią atliktų iš už galvos laikydamas kamuolį dviem rankom ir visai nesvarbu kur jis tą kamuolį paleis – už galvos, virš galvos, šalia galvos. Tiesiog nestabdykite žaidimo dėl tokių smulkmenų, liberalizuokite šią taisyklę.

A lyga