Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Augusto Didžgalvio nuotr.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė | Augusto Didžgalvio nuotr.

Pasaulio irklavimo federacija (FISA) trečiadienį oficialiai išplatino rugpjūčio 30-ąją dieną Prancūzijoje Aiguebelette kanale prasidėsiančio pasaulio irklavimo čempionato dalyvių paraiškas. Pasirodo, kad sportininkų skaičius šiemet bus įspūdingas ir rekordinis. Prie starto linijos stos daugiau nei 1300 irkluotojų iš 77 pasaulio valstybių. Lietuvai šis čempionatas taip pat ypatingas – pirmą kartą mūsų šalies istorijoje turėsime irkluotoją neįgaliųjų varžybose.

Pasaulio čempionate kartu su sveikaisiais vykdomos ir neįgaliųjų sportininkų parairklavimo varžybos. Jose šiemet pirmą kartą karjeroje ir Lietuvos neįgaliųjų sporto istorijoje varžysis klaipėdietis Augustas Navickas. Sportininkas neseniai buvo patyręs traumą, tad jam dideli tikslai nėra keliami.

Vis dėlto Augustas labai norėtų mesti iššūkį kovoje dėl Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Į jas tiesiogiai iš planetos pirmenybių pateks 8 vienvietininkai.

Sveikųjų sportininkų varžybose bus išdalinti iš viso 129 kelialapiai į olimpines žaidynes. Bent trijų Lietuvos įgulų tikslas tik vienas – iškovoti tiesioginį kelialapį į Rio. Nors Mindaugas Griškonis bei vyrų ir moterų dvivietės jau ne vienerius metus yra tarp stipriausių pasaulio įgulų, tai padaryti nebus lengva.

M.Griškonio vienviečių valčių klasėje prie starto linijos išsirikiuos net 41 dalyvis. Tai absoliutus pasaulio čempionatų rekordas. Tiesiai į olimpines žaidynes bilietus planetos pirmenybėse iškovos 9 geriausi vienvietininkai.

Taigi, lygiai toks pat iššūkis moterų varžybose laukia ir šiemet Europos čempionate nustebinusios Lino Šaltytės. Irkluotoja moterų vienvietininkių klasėje varžysis tarp 35 įgulų. Pernai Lina planetos pirmenybėse buvo 10-a, tad prieš šių metų varžybas reikia būti optimistiškiems.

29 įgulos stos į kovą vyrų dviviečių varžybose, kur tarp pasaulio favoritų yra Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. Analogiškoje moterų rungtyje Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė varžysis tarp 25 įgulų. Į Rio olimpines žaidynes tiesiogiai pateks po 11 įgulų.

Lietuvai taip pat atstovaus vyrų porinė keturvietė – Dominykas Jančionis, Žygimantas Gališanskis, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius. Iš 16 rungtyje dalyvausiančių įgulų į olimpines žaidynes pateks lygiai pusė – aštuonios.

Dar viena planetos čempionato dalyvė – Sonata Petrikaitė. Moterų lengvo svorio vienviečių rungtis, kurioje startuos jaunoji irkluotoja, nėra olimpinė, tad Sonata dėl kelialapio nekovos. Vis dėlto, įspūdingu tempu progresuojanti jaunoji sportininkė metus sieks užbaigti aukšta nata. Šiemet ji pirmą kartą su suaugusiai dalyvavo Europos čempionate, kur gana netikėtai pasiekė A finalą, Universiadoje tapo vicečempione, o dabar S.Petrikaitės laukia startas ir planetos pirmenybėse. Pavydėtini metai vos 19-os sulaukusiai sportininkei.

Planetos čempionate iš viso bus varžomasi 27 valčių klasėse, iš kurių – 14 olimpinių, 8 neolimpinės ir 5 parairklavimo rungtys. Daugiausia sportininkų į čempionatą atveš JAV rinktinė, kuri dalyvaus visose 27 rungtyse. 25 rungtyse dalyvaus Vokietijos ir Didžiosios Britanijos irkluotojai.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141