2012 m. rugsėjo 7 d. 20:19

Lietuvos rinktinė atrankos ciklą pradėjo lygiosiomis (3)

Lietuvos futbolo rinktinės futbolininkai | Sportas.lt/Justo Tamošiūno nuotr.

Penktadienio vakarą Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos stadione, sužaistos 2014 metų pasaulio čempionato G grupės atrankos rungtynės. Mūsų šalies komanda sužaidė lygiosiomis 1-1 su Slovakija.

Susitikime pirmi į priekį išsiveržė Lietuvos futbolininkai, kurie 18 minutę pirmavo rezultatu 1-0 po tikslaus Mariaus Žaliūko smūgio galva. Deja, bet lietuviams išsaugoti turimos persvaros nepavyko ir pirmo kėlinio pabaigoje slovakai rezultatą išlygino. Verta paminėti, kad antroje rungtynių pusėje arbitras parodė dvi raudonas korteles – Viktorui Pecovkiui ir Tadui Labukui.

Martin Jakubko

20:29 Lietuvos futbolininkai pasirodo aikštėje apšilimui. Komanda pasitinkama labai šiltai ir triukšmingai. Kol kas stadiono tribūnos pustuštės.
20:36   Aikštėje apšilimui pasirodo ir Slovakijos futbolininkai. Mūsų šalies sirgaliai nušvilpia svečius.
20.45 Nors sirgalių gretos ir negausios, Lietuvos fanai kelia daug triukšmo.
20:48 Trumpą apšilimą atliko ir teisėjų brigada iš Ispanijos.
20:50 Primename, kad per visą istoriją Lietuvos ir Slovakijos rinktinės tarpusavyje yra žaidusios du kartus, tačiau abu mačai buvo neoficialūs. Lietuvos rinktinė slovakų dar nėra įveikusi.
20:56 Sirgalių gausos pamažu didėja, tačiau, žinant, kad bilietų kainos yra didžiausios Europos Sąjungoje (53-103 lt už bilietą), sausakimšų tribūnų nesitikima.
20:59 Abiejų komandų žaidėjai nuėjo į rūbines ruoštis rungtynėms.
21:02 Aikštės viduryje pasirodė orkestras, grosiantis Lietuvos himną.
21:05 Sirgalių palaikymas - puikus. Mūsų šalies sirgaliai dainuoja dainą "Ant kalno mūrai", skanduoja "Lietuva, Lietuva!".
21:07 Aikštėje greit pasirodys futbolininkai. Dainas dainuoja ir Slovakijos fanai.
21:09 Sirgalių gretos vis dar didėja. Slovakijos fanų ne itin daug, bet triukšmo jie kelia tikrai daug.
21:11 Aikštėje pasirodo abiejų komandų futbolininkai. Primename, kad šiandien yra FIFA Garbingo žaidimo diena. Tuoj skambės šalių himnai.
21:13 Abiejų komandų kapitonai perskaito pranešimą garbingo žaidimo dienai.
21.15 Skamba Slovakijos ir Lietuvos nacionalinis himnas.
21:19 Pristatomos komandų sudėtys.

1' Rungtynės prasideda.
2' Valandą prieš mačą Vilniuje nestipriai linojo, todel futbolininkams žaisti sunkiau. Žaidėjai šierk tiek slidinėja.
3' Pirmasis slovakų bandymas! Kamuolį sėkmingai atremia Lietuvos rinktinės vartininkas.
5' Pražanga prieš Mikoliūną. Lietuviai atliko pavojingą perdavimą į varžovų baudos aikštelę, tačiau tai tik pirmoji jų pavojinga ataka šįvakar.
7' Žaidėjai labai slidinėja ant šlapios vejos. Šiuo metu vyksta apylygė dvikova aikštės viduryje.
9' Pirmoji rimta proga lietuviams! Tačiau svečių vartininkas gaudo kamuolį. Slovakai surengia greitą kontrataką, kuri baigias smūgiu virš vartų.
10' Komandos keičiasi atakomis, tačiau tiek vieniems, tiek kitiemsm trūksta tikslumo.
12' Lietuviai ilgiau užsibūna varžovų aikštės pusėje, tačiau nieko pavojingo surengti nepavyksta.
14' Lietuviai kol kas sėkmingai ginasi, tačiau slovakų komanda žaidžia užtikrinčiau.
16' Mūsų šalies futbolininkai daug atakų mėgina rengti aikštės kraštais, bet daug jų baigiasi užribyje.
18' ĮVAAAAAAAAAAARTISSSSSSSSSSSSSS. LIETUVIAIM, PO TIKSLAUS MARIAUS ŽALIŪKO SMŪGIO, IŠSIVERŽIA Į PRIEKĮ!!!
20' Lietuvos sirgalių tribūnose - dainos ir petardos. Slovakijos sirgaliai pritilo. Įvartį pelnęs Žaliūkas didelį vaidmenį atlieka ir ginantis.
23' Slovakai muša įvartį, tačiau fiksuojama nuošalė ir įvartis neįskaitomas.
25' Mikoliūnas nepasinaudoja puikia proga išbėgti vienas prieš vartininką ir skubėdamas atlieka netaiklų smūgį... Progą komandos draugui sukūrė Šernas.
27' Slovakai bando atsigauti po praleisdto įvarčio, tačiau jiems sunkiai sekasi įveikti lietuvių gynybos liniją.
28' Vičius atlieka tolimą ir pavojingą smūgį į varžovų vartus, kurį atremia vartininkas.
29' Lietuviai ilgiau užsibūna priešininkų aikštės pusėje - kelia du kampinius, tačiau iš jų naudos nepeša.
31' Slovakas Michalas Durisas krinta šalia lietuvių baudos aikštelės, tačiau teisėjas jį įspėja, nes įžvelgia vaidybą.
33' Škrtelis šiurkščiai parverčia Šerną, bet teisėjas kortelės nerodo. Netrukus seka dar viena pražanga prieš lietuvius.
34' Česnauskio mėginimas realizuoti baudos smūgį - labai netikslus.
35' Slovakai surengia labai pavojingą ataką, tačiau lietuviai paskutinę sekundę "išneša" kamuolį iš savo baudos aikštelės.
37' Stochas atlieka pavojingą smūgį, kurį sėkmingai astremia vartininkas Karčemarskas.
39' Dar viena pavojinga svečių ataka. Ir vėl sėkmingai paskutinę sekundę reaguoja Karčemarskas. Slovakai spaudžia lietuvius.
41' Lietuviai klysta gynyboje. Slovakai muša ĮVAAARTĮ. 1-1. Kamuolį tolimu smūgiu pažeme smūgiavo slovakas Marekas Bakošas.
43' Slovakų sirgaliai atgijo. Lietuvos futbolininkai stengiasi nepasimesti ir rengia atakas.
45' Teisėjas neprideda papildomo laiko, pirmasis kėlinys baigėsi.

46' Antrasis kėlinys prasideda.
48' Kėlinį aktyviau pradėjo Lietuvos futbolininkai. Pavojingas Šerno smūgis.
49' Slovakai surengė pavojingą ataką, kuri vos nesibaigė įvarčiu. Mūsiškius gelbsti Klimavičius, kuris išsmūgiuoja kamuolį nuo vartų linijos.
51' Slovakijos futbolininkai spaudžia lietuvius.
53' Pirmoji geltona kortelė. Už pražangą baudžiamas Škrtelis.
55' Raudona kortelė!!!!!! Pecovsky griauna Česnauskį. Slovakas varomas iš aikštės.
58' Keitimą atlieka Lietuvos ekipa. Traumuotą Česnauskį keičia Novikovas.
60' Dar viena geltona kortelė. Šį kartą baudžiamas Vičius.
61' Keitimas slovakų gretose. Stochą keičia Breznanikas.
62' Už ginčus su teisėju geltona kortele baudžiamas Bakošas
64' Lietuviams sunkiai sekasi kurti atakas.
66' Svečiai nors ir turi vienu žaidėju mažiau, lietuviams iniciatyvos perimti vis nepavyksta - atakos bedantės.
67' Keitimas Lietuvos rinktinėje: Vičių keičia D.Česnauskis.
69' Slovakai šiek tiek panikuoja, mūsiškiai stengiasi perimti iniciatyvą.
71' Rungtynių tempas sulėtėjo, lietuviai ieško kelių varžovų aikštės pusėje.
72' Netaiklus Mikoliūno smūgis.
73' Labai pavojingas Hamšiko smūgis, bet kamuolį sėkmingai gaudo Karčemarskas.
74' Lietuviai bando sukurti pavojų prie varžovų vartų, bet slovakai apsigina.
75' Paskutinis keitimas Lietuvos rinktinėje: Mikoliūną keičia Labukas.
76' Šernas atlieka tolimą netikslų smūgį.
78' Slovakų rezultatas netenkina, todėl lietuviams dar kartą tenka atlaikyti varžovų spaudimą.
79' Keitimas slovakų gretose: Bakošą keičia Jakubko.
80' Su kamuoliu Lietuvos futbolininkai. Mūsiškiams neretai pritrūksta tikslumo.
81' Šalia aikštės vidurio ant žaliosios vejos griaunamas Šernas. Teisėjas fiksuoja pražangą.
82' Lietuviai spaudžia varžovus, slovakai mūsų komandai visiškai atidavė iniciatyvą.
83' Pavojingas Novikovo smūgis! Svečiai apsigina.
84' Labukas baudžiamas geltona kortele.
86' Paskutinį keitimą atlieka slovakai. Hamšiką keičia Kučka.
87' Netikslus Radavičiaus smūgis.
88' Ant žemės griaunamas Šemberas. Lietuviai spaudžia slovakus, pavojingą smūgį atlieka Šernas.
89' Dar vienas Šerno smūgis! Puolėjui pritrūksta tikslumo.
90' Slovakai reikalauja vienuolikos metrų baudinio, bet teisėjas išlieka neutralus. Arbitras prie pagrindinio laiko prideda keturias minutes. Lietuviai aktyviai spaudžia varžovus.
90+1' Netiksliai į vartus smūgiuoja Durisas.
90+2' Paskutinės minutės lietuviams nelengvos.
90+3' Baudos smūgis slovakų baudos aikštelės prieigose. Gerbėjai nori įvarčio.
90+3' Antra geltona kortelė rodoma Labukui, lietuvis varomas iš aikštės.
90+4' Rungtynės baigėsi.

Lietuva 1 – 1 Slovakija
18‘ [1 – 0] Marius Žaliūkas
41‘ [1 – 1] Marek Sapara