2012 m. rugsėjo 17 d. 18:26

„Žalgiris“ triumfavo „Supertaurės“ turnyre (1)

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiose atsakomose „Supertaurės“ rungtynėse nė vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo. Šeimininkų Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ krepšininkų dvikova baigėsi taikiai – 87:87, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato turnyrą laimėjo laikinosios sostinės komanda.

„Lietuvos ryto“ klubui antrose  „Supertaurės“ turnyro rungtynėse laimėjo laimėti didesniu, nei 18 taškų skirtumu.

Pirmasis kėlinys

Susitikimas prasidėjo vangiai – per pirmą minutę abi ekipos apsikeisdavo arba klaidomis, arba netaikliais metimais. Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė Marko Popovičius, tačiau prabėgus minutei Steponas Babrauskas metimu iš po krepšio švelnina šeimininkų deficitą (2:3).

Kėlinio viduryje sėkmingiau žaidė žalgiriečiai, kurie po trečiojo pataikyto tritaškio pirmieji pasiekė dviženklį taškų ribą (6:10)

Abiem komandoms kurį laiką buvo užsirišęs krepšys, kol Popovičius baudos metimais nutraukė tylą (6:12). Visgi kitoje atakoje pirmuosius taškus po gražaus Janio Blūmo perdavimo pelnė Leonas Radoševičius.

Likus žaisti dvi minutes, „Žalgiris“ dar pirmavo, bet tuomet du taškus su pražanga greitoje atakoje pelnęs Radoševičius pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (15:14). Kitoje atakoje Kauno ekipa suklydo, o tas pats Radoševičius netrukus įmetė dar du taškus (17:14).

Po to per likusią kėlinio minutę vilniečiai varžovams į priekį išsiveržti neleido – 21:18.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau žaidė savų sirgalių palaikoma „Lietuvos ryto“ ekipa. Aktyviai varžovus spaudę vilniečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą (28:22).

Aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas pelnė keturis savo komandos taškus iš eilės, bet vilniečiai pėsti nebuvo (33:28). Kėlinio viduryje abu baudos metimus pataikęs Predragas Samardžiskis padidino komandų atotrūkį iki rekordinių devynių taškų (37:28).

„Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 11 taškų žymą, „Žalgirio“ ekipa prabudo. Ji pelnė dešimt be atsako ir po naujoko Jeffo Foote'o taškų kauniečių deficitas tapo minimalus (41:40).

A.Džikičiaus paprašyta minutinė pertraukėlė nepadėjo. Jo auklėtinių ataka baigėsi nerezultatyviai, o ketvirtą tašką iš eilės pelnęs J.Foote'as išvedė Kauno ekipą į priekį (41:42).

Paskutinę minutę vilniečiai pelnė du taškus ir J.Plazos komanda per likusį laiką į tai nieko nebeatsakė (43:42).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos Darjušo Lavrinovičiaus vedami kauniečiai išlygino bei persvėrė rezultatą (45:47).

Įpusėjus ketvirčiui, prie D.Lavrinovičiaus prisijungė ir brolis Kšyštofas, kuris  taikliais metimais padidino „Žalgirio“ skirtumą iki keturių taškų (50:54).

Nepaisydami svečių komandos bandymo atitrūkti, kovingai žaisdami Vilniaus krepšininkai nepaleido varžovų toli į priekį, o Nemanjos Nedovičiaus dvitaškis sumažino deficitą iki dviejų taškų (55:57).

Kėliniui artėjant prie pabaigos, L.Radosevičiaus baudos metimai persvėrė rezultatą (60:59), kurį padidino kamuolį iš varžovų perėmęs įžaidėjas N.Nedovičius (62:59). Vis dėlto paskutinėmis kėlinio akimirkomis J.Foote'o dėjimas išlygino rezultatą prieš lemiamą ketvirtį (62:62).

Ketvirtasis kėlinys

Aikštelės šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo agresyviau bei spurtavę 5:0 susikrovė persvarą prieš varžovus (67:62).

„Žalgirio“ krepšininkams vadovaujantis Joanas Plaza rado naujų būdų pralaužti kibią vilniečių gynybą – Rimanto Kaukėno ir J.Foote'o žaidimas „du prieš du“ terorizavo priešininkų krepšį (71:69).

Sužaidus penkias minutes, „Lietuvos ryto“ ekipa, nepaisydama sėkmingo R.Kaukėno brolių Lavrinovičių žaidimo, išlaikė atotrūkį nuo varžovų (80:73). Vis dėlto svečių krepšininkai surengė dvi rezultatyvias atakas bei sumažino skirtumą iki trijų taškų (80:77).

Likus pusantros minutės, rungtynių atomazga pasiekė kritinį tašką – iš toli prabilęs M.Popovičius išlygino rezultatą (82:82).

Po kelių akimirkų K.Lavrinovičiaus taiklus metimas išvedė svečių komandą į priekį (83:84), tačiau šaltakraujišką tritaškį pataikęs N.Nedovičius sugrąžino pranašumą šeimininkams (86:84).

Likus 13 sekundžių, žalgiriečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko (87:84). Per paskutines sekundes M.Popovičius įsūdė tolimą metimą bei išlygino rungtynių rezultatą (87:87).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radosevičius 20 (6/8 dvit., 8/10 baud.), Renaldas Seibutis 13 (7/7 baud.), Janis Blūmas 12, Nemanja Nedovičius ir Steponas Babrauskas (5 rez. perd.) po 11, Mindaugas Katelynas 7, Dejanas Ivanovas 6 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiski 5, Dovydas Redikas 2, Deividas Dulkys taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (7/8 baud.), Marko Popovičius 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeffas Foote‘as ir Darjušas Lavrinovičius po 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Rimantas Kaukėnas ir Paulius Jankūnas po 6, Tremmellas Dardenas 5, Adas Juškevičius bei Oliveris Lafayette‘as po 3, Vytenis Lipkevičius 2.

Šaltinis: sportas.lt