2012 m. rugsėjo 17 d. 18:26

„Žalgiris“ triumfavo „Supertaurės“ turnyre (1)

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiose atsakomose „Supertaurės“ rungtynėse nė vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo. Šeimininkų Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ krepšininkų dvikova baigėsi taikiai – 87:87, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato turnyrą laimėjo laikinosios sostinės komanda.

„Lietuvos ryto“ klubui antrose  „Supertaurės“ turnyro rungtynėse laimėjo laimėti didesniu, nei 18 taškų skirtumu.

Pirmasis kėlinys

Susitikimas prasidėjo vangiai – per pirmą minutę abi ekipos apsikeisdavo arba klaidomis, arba netaikliais metimais. Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė Marko Popovičius, tačiau prabėgus minutei Steponas Babrauskas metimu iš po krepšio švelnina šeimininkų deficitą (2:3).

Kėlinio viduryje sėkmingiau žaidė žalgiriečiai, kurie po trečiojo pataikyto tritaškio pirmieji pasiekė dviženklį taškų ribą (6:10)

Abiem komandoms kurį laiką buvo užsirišęs krepšys, kol Popovičius baudos metimais nutraukė tylą (6:12). Visgi kitoje atakoje pirmuosius taškus po gražaus Janio Blūmo perdavimo pelnė Leonas Radoševičius.

Likus žaisti dvi minutes, „Žalgiris“ dar pirmavo, bet tuomet du taškus su pražanga greitoje atakoje pelnęs Radoševičius pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (15:14). Kitoje atakoje Kauno ekipa suklydo, o tas pats Radoševičius netrukus įmetė dar du taškus (17:14).

Po to per likusią kėlinio minutę vilniečiai varžovams į priekį išsiveržti neleido – 21:18.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau žaidė savų sirgalių palaikoma „Lietuvos ryto“ ekipa. Aktyviai varžovus spaudę vilniečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą (28:22).

Aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas pelnė keturis savo komandos taškus iš eilės, bet vilniečiai pėsti nebuvo (33:28). Kėlinio viduryje abu baudos metimus pataikęs Predragas Samardžiskis padidino komandų atotrūkį iki rekordinių devynių taškų (37:28).

„Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 11 taškų žymą, „Žalgirio“ ekipa prabudo. Ji pelnė dešimt be atsako ir po naujoko Jeffo Foote'o taškų kauniečių deficitas tapo minimalus (41:40).

A.Džikičiaus paprašyta minutinė pertraukėlė nepadėjo. Jo auklėtinių ataka baigėsi nerezultatyviai, o ketvirtą tašką iš eilės pelnęs J.Foote'as išvedė Kauno ekipą į priekį (41:42).

Paskutinę minutę vilniečiai pelnė du taškus ir J.Plazos komanda per likusį laiką į tai nieko nebeatsakė (43:42).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos Darjušo Lavrinovičiaus vedami kauniečiai išlygino bei persvėrė rezultatą (45:47).

Įpusėjus ketvirčiui, prie D.Lavrinovičiaus prisijungė ir brolis Kšyštofas, kuris  taikliais metimais padidino „Žalgirio“ skirtumą iki keturių taškų (50:54).

Nepaisydami svečių komandos bandymo atitrūkti, kovingai žaisdami Vilniaus krepšininkai nepaleido varžovų toli į priekį, o Nemanjos Nedovičiaus dvitaškis sumažino deficitą iki dviejų taškų (55:57).

Kėliniui artėjant prie pabaigos, L.Radosevičiaus baudos metimai persvėrė rezultatą (60:59), kurį padidino kamuolį iš varžovų perėmęs įžaidėjas N.Nedovičius (62:59). Vis dėlto paskutinėmis kėlinio akimirkomis J.Foote'o dėjimas išlygino rezultatą prieš lemiamą ketvirtį (62:62).

Ketvirtasis kėlinys

Aikštelės šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo agresyviau bei spurtavę 5:0 susikrovė persvarą prieš varžovus (67:62).

„Žalgirio“ krepšininkams vadovaujantis Joanas Plaza rado naujų būdų pralaužti kibią vilniečių gynybą – Rimanto Kaukėno ir J.Foote'o žaidimas „du prieš du“ terorizavo priešininkų krepšį (71:69).

Sužaidus penkias minutes, „Lietuvos ryto“ ekipa, nepaisydama sėkmingo R.Kaukėno brolių Lavrinovičių žaidimo, išlaikė atotrūkį nuo varžovų (80:73). Vis dėlto svečių krepšininkai surengė dvi rezultatyvias atakas bei sumažino skirtumą iki trijų taškų (80:77).

Likus pusantros minutės, rungtynių atomazga pasiekė kritinį tašką – iš toli prabilęs M.Popovičius išlygino rezultatą (82:82).

Po kelių akimirkų K.Lavrinovičiaus taiklus metimas išvedė svečių komandą į priekį (83:84), tačiau šaltakraujišką tritaškį pataikęs N.Nedovičius sugrąžino pranašumą šeimininkams (86:84).

Likus 13 sekundžių, žalgiriečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko (87:84). Per paskutines sekundes M.Popovičius įsūdė tolimą metimą bei išlygino rungtynių rezultatą (87:87).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radosevičius 20 (6/8 dvit., 8/10 baud.), Renaldas Seibutis 13 (7/7 baud.), Janis Blūmas 12, Nemanja Nedovičius ir Steponas Babrauskas (5 rez. perd.) po 11, Mindaugas Katelynas 7, Dejanas Ivanovas 6 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiski 5, Dovydas Redikas 2, Deividas Dulkys taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (7/8 baud.), Marko Popovičius 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeffas Foote‘as ir Darjušas Lavrinovičius po 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Rimantas Kaukėnas ir Paulius Jankūnas po 6, Tremmellas Dardenas 5, Adas Juškevičius bei Oliveris Lafayette‘as po 3, Vytenis Lipkevičius 2.

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

as
2012 / 09 / 17 23:18
Saunuolis Marko Popovicius jis visada buna kai jo komandai labiausiai reikia ir geriau tegu patyli tie kas kitaip mano.
Ežerskis Organizatorių nuotr. E.Ežerskis pralaimėtame mače pelnė dviženklį taškų skaičių
2015 / 03 / 28 22:00
Antrąjį pralaimėjimą iš eilės Estijos čempionate patyrė Raplos TYCO (17/9) klubas su Ernestu Ežerskiu. Lietuvio komanda išvykoje 68:71 (15:18, 12:22, 20:16, 21:15) pralaimėjo Talino TTU (9/16) ekipai. E.Ežerskis per 28 minutes pelnė 10 taškų (3/8 dvitaškiai, 0/3 trit... Daugiau
Veikalas Organizatorių nuotr. B.Veikalas tempė savo komandą į priekį, tačiau ji nusileido čempionato lyderiams
Vokietijos čempionate Bonos „Telekom Baskets“ (17/10) ekipa, kurioje rungtyniauja Tadas Klimavičius ir Benas Veikalas, išvykoje 78:90 (18:26, 30:18, 11:25, 19:21) nusileido Berlyno ALBA (23/4) krepšininkams. B.Veikalas per 27 minutes pelnė 18 taškų (3/6 dvitaškiai, 3... Daugiau
Krapikas Fotodiena.lt G.Krapikas: jeigu norime tapti čempionais, negalime žaisti viena koja (VIDEO)
2015 / 03 / 28 21:00
Po rezultatu 74:56 iškovotos pergalės prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“, Kauno „Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas pripažino, jog dėl auklėtinių klaidų virtinės pirmoje rungtynių pusėje kauniečiai kalti patys bei akcentavo, kad viena koja su pasvaliečiais žaisti ne... Daugiau
Krestininas Organizatorių nuotr. D.Krestininas žaidė naudingai
2015 / 03 / 28 20:00
Latvijos čempionate „Jelgava“ (13/15) ekipa, kurios garbę gina Denisas Krestininas, išvykoje 90:67 (21:17, 24:6, 22:23, 23:21) nugalėjo Rygos „Barons kvartals“ (14/14) klubą. D.Krestininas per 28 minutes įmetė 7 taškus (2/6 dvitaškiai, 3/4 baudų metimai), atkovojo 6 ... Daugiau
Čižauskas Organizatorių nuotr. V.Čižauskas žaidė ilgiausiai komandoje ir svariai prisidėjo prie pergalės prieš lyderius
Netikėtą pergalę Latvijos čempionate iškovojo „Valmiera“ (12/17) ekipa, kurios garbę gina Vytenis Čižauskas. Lietuvio atstovaujama komanda išvykoje 89:80 (10:14, 21:23, 32:20, 26:23) nugalėjo „Ventspils“ (13/3) žaidėjus. V.Čižauskas per aikštelėje praleistas 33 minut... Daugiau
Seibutis Organizatorių nuotr. R.Seibutis prie komandos pergalės prisidėjo puikiai realizuodamas baudų metimus
2015 / 03 / 28 19:00
Turkijos čempionate pergalę iškovojo Stambulo „Darussafaka“ (17/7) klubas, kurio marškinėlius vilki Renaldas Seibutis. Lietuvio komanda išvykoje 74:68 (19:23, 17:9, 15:17, 23:19) nugalėjo Bursos „Tofaš“ (8/16) krepšininkus. R.Seibutis per 20 minučių pelnė 9 taškus (1... Daugiau
Zavackas Fotodiena.lt „Mažeikiai“ po ilgosios pertraukos neatsilaikė prieš „Neptūną“
Nors „Mažeikių“ (3/31) krepšininkai po dviejų kėlinių pirmavo, tačiau palaužti Klaipėdos „Neptūno“ (27/5) ekipos nepavyko. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaideriai savų žiūrovų akivaizdoje 59:71 (20:20. 16:12, 9:21, 14:18) pralaimėjo trečiąją vietą turnyro lentelė... Daugiau
Broadusas Fotodiena.lt „Juventus“ ketvirtajame kėlinyje puikiai gynėsi ir palaužė „Šiaulius“ (VIDEO)
Svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Utenos „Juventus“ (20/12) klubas, kuris namuose 67:61 (10:20, 18:16, 13:13, 26:12) nugalėjo „Šiaulių“ (15/17) ekipą. Šeimininkai ketvirtajame kėlinyje per septynias su puse minutės praleido vos 2 taškus ir įgav... Daugiau
Garrisonas NKL/Saulius Čirba NKL ketvirtfinalis: trejose porose – lygu, „Trakai“ – ant bedugnės krašto
2015 / 03 / 28 18:00
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinaliuose – šeimininkų kirtis favoritams. Trejos iš keturių komandos iškovojo pergales savų žiūrovų akivaizdoje bei išlygino serijų rezultatus.  Jonavos „Petrochema“ po puikiai sužaisto ketvirtojo kėlinio 73:66 (12:... Daugiau
Kalnietis Scanpix M.Kalnietis dėl traumos nerungtyniavo, „Lokomotiv-Kuban“ iškovojo svarbią pergalę (1)
2015 / 03 / 28 17:00
Ketvirtąją pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes Vieningoje lygoje iškovojo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (18/7) klubas, kuriam atstovauja Mantas Kalnietis. Lietuvio komanda namuose 86:64 (13:26, 30:12, 23:18, 20:8) nepaliko vilčių Sankt Peterburgo „Zenit“ (16/7... Daugiau
Kazonas Fotodiena.lt „Lietkabelis“ po dramatiškos kovos laimėjo prieš „Prienus“ (FOTO) (FOTO)
Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šventė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/22) klubas, namuose 76:74 (23:18, 20:28, 19:13, 14:15) palaužė „Prienų“ (6/28) krepšininkus. Nuo susitikimo pradžios vyko atkakli kova – 9:7 sužaidus 5 minutes pirmavo „Lietkabelis“... Daugiau
Jomantas Fotodiena.lt Arti rezultatyvumo rekordo buvęs „Lietuvos rytas“ sutrypė „Dzūkiją“ (VIDEO) (FOTO)
2015 / 03 / 28 16:00
Vilniaus „Lietuvos ryto“ (28/4) komanda savo sirgalius pradžiugino triuškinančia pergale Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Puikų puolimą demonstravę Marcelo Nicolos auklėtiniai net 118:76 (31:16, 25:15, 37:15, 25:27) sutrypė Alytaus „Dzūkiją“ (17/15). Vilniaus krepšin... Daugiau
Gudaitis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt Įsiutintas „Žalgiris“ po ilgosios pertraukos sutriuškino „Pieno žvaigždes“ (VIDEO)
Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Kauno „Žalgirio“ (28/4) krepšininkai po įspūdingai sužaistos antrosios rungtynių pusės 74:56 (21:21, 9:22, 23:6, 21:7) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (18/14) ekipą. Rungtynių eiga: Beveik keturias minutes abiejų komandų gretose t... Daugiau
Monroe Fotodiena.lt M.Monroe yra nusiteikęs triumfuoti LKL „Oro karaliaus“ konkurse
2015 / 03 / 28 12:00
Kėdainių „Nevėžio“ ekipos krepšininkai – 24 metų 196 cm ūgio 90 kg svorio puolėjas Thomasas Davisas ir 188 cm ūgio 79 kg sveriantis gynėjas 26-erių Marcusas Monroe yra ne tik komandos draugai, bet ir labai geri bičiuliai. „Taip jau nutinka, kai septynis mėnesius dien... Daugiau
Orelikas Fotodiena.lt LKL naudingiausių žaidėjų reitingas: M.Dixono ir R.Broaduso dvikova, įsitvirtinęs G.Orelikas bei kylantis R.Giedraitis
2015 / 03 / 28 11:00
BEKO-LKL reguliariajame sezone – lemiamų kovų metas. Lietuvos komandos turi dar 28 dienas pagerinti savo pozicijas prieš prasidedant atkrintamosioms varžyboms, tiek pat laiko pagerinti savo asmeninius rodiklius turi ir pagrindiniai kandidatai į naudingiausio BEKO-LKL... Daugiau
Gentile Scanpix Naudingiausio Eurolygos turo žaidėjo laurai atiteko L.Kleizos komandos draugui
2015 / 03 / 28 10:00
Naudingiausiu dvyliktojo Eurolygos „Top 16“ etapo turo žaidėju pripažintas Milano „Emporio Armani“ gynėjas Alessandro Gentile. Jis prie pergalės prieš Vitorijos „Laboral Kutxa“ prisidėjo 29 taškais (7/14 dvit., 4/5 trit., 3/6 baud.), 7 atkovotais ir 1 perimtu kamuoli... Daugiau
Kuzminskas Scanpix Tarp gražiausių Eurolygos turo epizodų – M.Kuzminsko dėjimas ir ataka „Žalgirio“ arenoje
Pasibaigus dvyliktajam Eurolygos „Top 16“ etapo turui pristatomi gražiausi savaitės rungtynių epizodai. Dešimtojoje vietoje – Malagos „Unicaja“ komandai atstovaujantis Mindaugas Kuzminskas, galingai įdėjęs kamuolį į Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubo krepšį. Daugiau
Jamesas AFP-Scanpix Gražiausių NBA dienos epizodų viršūnėje karaliavo L.Jamesas
2015 / 03 / 28 09:00
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) tradiciškai pateikia gražiausių praėjusios nakties epizodų dešimtuką. Trečiojoje vietoje – greita Denverio „Nuggets“ ekipos ataka, kurią efektingu dėjimu užbaigė J.J.Hicksonas Viena pozicija aukščiau – Klivlando „Cavaliers“ žvai... Daugiau
Motiejūnas Scanpix Nugaros skausmų kamuojamas D.Motiejūnas nerungtyniaus iki dviejų savaičių (1)
Nugaros skausmus jaučiantis Donatas Motiejūnas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA Hjustono „Rockets“ komandai artimiausiu metu nepadės. Pranešama, jog lietuvis ant parketo išbėgti negalės maždaug 1–2 savaites. Po pakartotinų tyrimų paaiškės, kada aukštaūgis galė... Daugiau
Sabonis AFP-Scanpix D.Sabonio klubas po 16 metų pertraukos pateko tarp aštuonių geriausių NCAA komandų
Domanto Sabonio atstovaujama Gonzagos „Bulldogs“ komanda po 16 metų pertraukos vėl pateko tarp aštuonių stipriausių Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) „Kovo beprotybės“ ekipų. „Bulldogs“ 74:62 (35:28, 39:34) nugalėjo Los Andželo „UCLA Bruins“ krepšininkus... Daugiau
Cousinsas AFP-Scanpix Fantastiškos D.Cousinso rungtynės neišgelbėjo „Kings“ nuo nesėkmės Naujajame Orleane
Galingai rungtyniavęs DeMarcusas Cousinsas pergalės Sakramento „Kings“ (26/46) ekipai negarantavo. Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) Sakramento klubas išvykoje 88:102 (20:18, 22:28, 24:28, 22:28) nusileido Naujojo Orleano „Pelicans“ (38/34) komandai. Daugiau
Curry AFP-Scanpix Memfio krepšininkus sutriuškinusi „Golden State Warriors“ ekipa iškovojo aštuntąją pergalę paeiliui
2015 / 03 / 28 08:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Oklando „Golden State Warriors“ (59/13) komanda pakartojo frančizės pergalių rekordą, svečiuose 107:84 (31:24, 23:25, 31:16, 22:19) sutriuškinusi Memfio „Grizzlies“ krepšininkus. Nugalėtojus į pergalę vedė 38 taškus pelnę ir 1... Daugiau
Carrollas AFP-Scanpix Majamio ekipą įveikusi „Hawks“ įsitvirtino pirmoje Rytų konferencijos pozicijoje
Atlantos „Hawks“ (55/17) komanda jau gali lengviau atsipūsti, nes pirmosios Rytų konferencijos pozicijos nebepraras. „Hawks“ Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) namuose 99:86 (27:20, 28:17, 34:30, 10:19) įveikė Majamio „Heat“ (33/39) klubą. Svariausiai prie pe... Daugiau
Hardenas AFP-Scanpix Be D.Motiejūno rungtyniavusi „Rockets“ užsitikrino vietą atkrintamosiose
Hjustono „Rockets“ (49/23) komanda gali būti rami, nes ji jau užsitikrino vietą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose varžybose. Be nugaros skausmų kamuojamo Donato Motiejūno rungtyniavęs Hjustono klubas namuose 120:110 (31:22, 29:28, 30:3... Daugiau
Valančiūnas AFP-Scanpix Rezultatyviausiu buvęs J.Valančiūnas padėjo „Raptors“ tapti diviziono nugalėtoja
Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ (43/30) komanda antrą kartą iš eilės tapo Atlanto diviziono nugalėtoja. Daugiau
Carrollas Scanpix J.Mačiulis neišsiskyrė, tačiau „Real“ susitvarkė su „Maccabi“
2015 / 03 / 27 23:00
Eurolygos „Top 16“ etape E grupės rungtynėse Jono Mačiulio atstovaujama Madrido „Real“ (10/2) namuose rezultatu 86:75 (27:13, 19:27, 20:14, 20:21) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ (7/5) krepšininkus. Lietuvis per 16 minučių pasižymėjo 6 taškais (2/5 trit. Daugiau