2012 m. rugsėjo 17 d. 18:26

„Žalgiris“ triumfavo „Supertaurės“ turnyre (1)

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiose atsakomose „Supertaurės“ rungtynėse nė vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo. Šeimininkų Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ krepšininkų dvikova baigėsi taikiai – 87:87, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato turnyrą laimėjo laikinosios sostinės komanda.

„Lietuvos ryto“ klubui antrose  „Supertaurės“ turnyro rungtynėse laimėjo laimėti didesniu, nei 18 taškų skirtumu.

Pirmasis kėlinys

Susitikimas prasidėjo vangiai – per pirmą minutę abi ekipos apsikeisdavo arba klaidomis, arba netaikliais metimais. Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė Marko Popovičius, tačiau prabėgus minutei Steponas Babrauskas metimu iš po krepšio švelnina šeimininkų deficitą (2:3).

Kėlinio viduryje sėkmingiau žaidė žalgiriečiai, kurie po trečiojo pataikyto tritaškio pirmieji pasiekė dviženklį taškų ribą (6:10)

Abiem komandoms kurį laiką buvo užsirišęs krepšys, kol Popovičius baudos metimais nutraukė tylą (6:12). Visgi kitoje atakoje pirmuosius taškus po gražaus Janio Blūmo perdavimo pelnė Leonas Radoševičius.

Likus žaisti dvi minutes, „Žalgiris“ dar pirmavo, bet tuomet du taškus su pražanga greitoje atakoje pelnęs Radoševičius pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (15:14). Kitoje atakoje Kauno ekipa suklydo, o tas pats Radoševičius netrukus įmetė dar du taškus (17:14).

Po to per likusią kėlinio minutę vilniečiai varžovams į priekį išsiveržti neleido – 21:18.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau žaidė savų sirgalių palaikoma „Lietuvos ryto“ ekipa. Aktyviai varžovus spaudę vilniečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą (28:22).

Aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas pelnė keturis savo komandos taškus iš eilės, bet vilniečiai pėsti nebuvo (33:28). Kėlinio viduryje abu baudos metimus pataikęs Predragas Samardžiskis padidino komandų atotrūkį iki rekordinių devynių taškų (37:28).

„Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 11 taškų žymą, „Žalgirio“ ekipa prabudo. Ji pelnė dešimt be atsako ir po naujoko Jeffo Foote'o taškų kauniečių deficitas tapo minimalus (41:40).

A.Džikičiaus paprašyta minutinė pertraukėlė nepadėjo. Jo auklėtinių ataka baigėsi nerezultatyviai, o ketvirtą tašką iš eilės pelnęs J.Foote'as išvedė Kauno ekipą į priekį (41:42).

Paskutinę minutę vilniečiai pelnė du taškus ir J.Plazos komanda per likusį laiką į tai nieko nebeatsakė (43:42).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos Darjušo Lavrinovičiaus vedami kauniečiai išlygino bei persvėrė rezultatą (45:47).

Įpusėjus ketvirčiui, prie D.Lavrinovičiaus prisijungė ir brolis Kšyštofas, kuris  taikliais metimais padidino „Žalgirio“ skirtumą iki keturių taškų (50:54).

Nepaisydami svečių komandos bandymo atitrūkti, kovingai žaisdami Vilniaus krepšininkai nepaleido varžovų toli į priekį, o Nemanjos Nedovičiaus dvitaškis sumažino deficitą iki dviejų taškų (55:57).

Kėliniui artėjant prie pabaigos, L.Radosevičiaus baudos metimai persvėrė rezultatą (60:59), kurį padidino kamuolį iš varžovų perėmęs įžaidėjas N.Nedovičius (62:59). Vis dėlto paskutinėmis kėlinio akimirkomis J.Foote'o dėjimas išlygino rezultatą prieš lemiamą ketvirtį (62:62).

Ketvirtasis kėlinys

Aikštelės šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo agresyviau bei spurtavę 5:0 susikrovė persvarą prieš varžovus (67:62).

„Žalgirio“ krepšininkams vadovaujantis Joanas Plaza rado naujų būdų pralaužti kibią vilniečių gynybą – Rimanto Kaukėno ir J.Foote'o žaidimas „du prieš du“ terorizavo priešininkų krepšį (71:69).

Sužaidus penkias minutes, „Lietuvos ryto“ ekipa, nepaisydama sėkmingo R.Kaukėno brolių Lavrinovičių žaidimo, išlaikė atotrūkį nuo varžovų (80:73). Vis dėlto svečių krepšininkai surengė dvi rezultatyvias atakas bei sumažino skirtumą iki trijų taškų (80:77).

Likus pusantros minutės, rungtynių atomazga pasiekė kritinį tašką – iš toli prabilęs M.Popovičius išlygino rezultatą (82:82).

Po kelių akimirkų K.Lavrinovičiaus taiklus metimas išvedė svečių komandą į priekį (83:84), tačiau šaltakraujišką tritaškį pataikęs N.Nedovičius sugrąžino pranašumą šeimininkams (86:84).

Likus 13 sekundžių, žalgiriečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko (87:84). Per paskutines sekundes M.Popovičius įsūdė tolimą metimą bei išlygino rungtynių rezultatą (87:87).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radosevičius 20 (6/8 dvit., 8/10 baud.), Renaldas Seibutis 13 (7/7 baud.), Janis Blūmas 12, Nemanja Nedovičius ir Steponas Babrauskas (5 rez. perd.) po 11, Mindaugas Katelynas 7, Dejanas Ivanovas 6 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiski 5, Dovydas Redikas 2, Deividas Dulkys taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (7/8 baud.), Marko Popovičius 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeffas Foote‘as ir Darjušas Lavrinovičius po 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Rimantas Kaukėnas ir Paulius Jankūnas po 6, Tremmellas Dardenas 5, Adas Juškevičius bei Oliveris Lafayette‘as po 3, Vytenis Lipkevičius 2.

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

as
2012 / 09 / 17 23:18
Saunuolis Marko Popovicius jis visada buna kai jo komandai labiausiai reikia ir geriau tegu patyli tie kas kitaip mano.
Šilinskis Robertas Dačkus, Fotodiena.lt NKL autsaiderę papildė būrys žinomų krepšininkų
2014 / 11 / 21 12:00
Pastaruoju metu gerėjantį krepšinį demonstruojanti, bet be pergalių (0/14) pirmajame NKL rate likusi Kauno „JAZZ-Diremta“ sulaukė rimto pastiprinimo. Rolando Urkio treniruojamą ekpą papildė aukštaūgiai Darius Šilinskis ir Vaidas Trepočka, atakuojantis gynėjas Malcolm... Daugiau
Juozukas Robertas Dačkus, Fotodiena.lt Kaip A.Sabonis pravirkdė rinktinės paslapčių sergėtoją Juozuką
2014 / 11 / 21 11:00
Iki oficialios filmo „Arvydas Sabonis. 11“ premjeros liko mažiau nei mėnuo. Dokumentinės juostos kūrėjai dalijasi gruodžio 19 dieną kino teatrus pasieksiančio filmo anonsu, kuriame – ir itin atviras Lietuvos krepšinio rinktinės masažuotojo Juozo Petkevičiaus pasakoji... Daugiau
Anužis Organizatorių nuotr. „Palangos“ atstovai „NKL DUNK“ konkurse: D.Anužis prieš A.Suttoną
2014 / 11 / 21 10:00
Antroji „NKL DUNK“ konkurso pora – „Palangos“ krepšininkai. Dalyvauti konkurse palangiškiai delegavo praėjusio sezono NKL „Oro karaliaus“ finalininką Deividą Anužį (182 cm ūgio įžaidėjas) ir legionierių iš JAV Arthurą Calebą Suttoną (200 cm ūgio puolėjas). Iš jų į an... Daugiau
Masalskis Robertas Dačkus, Fotodiena.lt V.Masalskis: „Žalgiris“, „Neptūnas“ ir „Lietuvos rytas“ ryškiai pranoksta kitas LKL ekipas
Pastarosios savaitės BEKO-LKL čempionate nebuvo lengvos Kauno „Žalgiriui“ ir Klaipėdos „Neptūnui“. Abi ekipos turėjo vargo kol palaužė Panevėžio „Lietkabelį“, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ pralaimėjo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“. Krepšinio treneris ir ekspertas Vitoldas... Daugiau
Allenas ir Pondexteris Scanpix Pusę „Grizzlies“ komandos išguldė žarnyno virusas
Kol kas daugiausia pergalių Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojusios Memfio „Grizzlies“ komandos septyni krepšininkai užsikrėtė žarnyno virusu. Šiuo metu treniruotis negali Tony Allenas, Courtney Lee, Beno Udrihas, Jonas Leueras, Jarnellas Stokesas, Ko... Daugiau
Heurtelis AFP-Scanpix „Laboral Kutxa“ strategas apgailestavo dėl nepataikytų metimų
2014 / 11 / 21 09:00
Vitorijos „Laboral Kutxa“ strategas Ibonas Navarro įsitikinęs, jog pralaimėjimą 79:80 Klaipėdos „Neptūnui“ lėmė prastas pataikymas. Ispanijos ekipa realizavo vos 29 proc. tritaškių ir 56 proc. baudų. „Pataikėme vos 1 tritaškį iš 21. Neskaičiuokime Thomaso Heurtelio m... Daugiau
Rodriguezas AFP-Scanpix Ar įkandamas Madrido „Real“ riešutas „Žalgiriui“?
Madrido „Real“ ekipa į Kauną atvyko be piršto traumą besigydančio ir „Žalgirio“ sirgalių nemėgstamo Rudy Fernandezo. Daugiau
Cousinsas Scanpix „Bulls“ nesustabdė „Kings“ ir po krepšiais dominavusio D.Cousinso
2014 / 11 / 21 08:00
DeMarcusas Cousinsas dominavo varžovų baudos aikštelėje ir po savo krepšiu. Sakramento „Kings“ (7/5) vidurio puolėjas atliko galingą dvigubą dublį ir vedė savo komandą į pergalę 103:88 (22:29, 30:18, 28:21, 23:20) prieš Čikagos „Bulls“ (8/4) ekipą. Šeimininkų lyderis... Daugiau
Clippers Scanpix „Clippers“ pirmajame kėlinyje subombordavo „Heat“
Trečiojo kėlinio pabaigoje Blake‘as Griffinas ir Chrisas Paulas bėgo greitai užpulti nieko nedengiami. Nė vienas Majamio „Heat“ (6/6) žaidėjas nesistengė sukliudyti įsibėgėjusiam Los Andželo „Clippers“ (7/4) tandemui. Vis dėlto „Clippers“ ekipai ne viskas k... Daugiau
Gentile Scanpix L.Kleiza pernelyg neišsiskyrė, o jo komanda antrą kartą nusileido „Fenerbahce Ulker“
2014 / 11 / 20 23:00
Ketvirtąją nesėkmę Eurolygos C grupėje patyrė Lino Kleizos atstovaujama Milano „Emporio Armani“ (2/4) komanda, kuri namuose 74:80 (23:21, 14:23, 12:18, 25:18) nusileido Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (4/2) klubui. Pirmojo rato dvikovą turkai laimėjo 77:74. 18 minučių ža... Daugiau
Chylinski Scanpix Lenkijos čempionai nesulaikė „Panathinaikos“ aukštaūgio L.Mavrokefalidžio
Atėnų „Panathinaikos“ (4/2) vidurio puolėjas Loukas Mavrokefalidis sužaidė sėkmingiausias rungtynes per savo karjerą Eurolygoje. Aukštaūgio vedami Graikijos čempionai išvykoje 79:69 (25:22, 19:11, 17:18, 18:18) antrąsyk šį sezoną pranoko Zgorželeco „Turow“ (1/5) ekipą. Daugiau
Ohayonas AFP-Scanpix J.Pargo metimai dvikovos pabaigoje lėmė „Maccabi“ pergalę Limože
Tel Avivo „Maccabi“ (4/2) iššvaistė aštuoniolikos taškų persvarą ir Eurolygos rungtynių pabaigoje leido varžovams išsiveržti į priekį. Vis dėlto lemiamomis akimirkomis Eurolygos čempionai išvykoje 79:73 (19:21, 23:14, 15:13, 22:25) įrodė pranašumą prieš Limožo CSP (1... Daugiau
McCalebbas Scanpix B.McCalebbo debiutas „Bayern“ gretose paženklintas triuškinama nesėkme
Eurolygoje be pralaimėjimų žygiuojanti „Barcelona“ (6/0) ekipa iškovojo didžiausią pergalę šį sezoną. Vokietijoje vykusiose C grupės rungtynėse Xaviero Pascualio treniruojami Ispanijos čempionai 99:77 (22:17, 38:22, 21:21, 18:17) nepaliko vilčių autsaideriai Miunchen... Daugiau
Maksvytis Krepsinis.net Aplodismentais sutiktas K.Maksvytis: „Pergalė yra labai didelis žingsnis kito etapo link“
2014 / 11 / 20 22:00
Gausiais aplodismentais spaudos konferencijoje buvo pasitiktas Klaipėdos „Neptūno“ ekipos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis. Jo auklėtiniai 80:79 po dramatiškos kovos palaužė Vitorijos „Laboral Kutxa“ komandą ir įsirašė labai svarbią pergalę, siekiant vietos Euro... Daugiau
Spanoulis Scanpix Finalinis N.Nedovičiaus šūvis skriejo pro šalį ir atidavė pergalę „Olympiacos“ klubui
Valensijos „Valencia“ (1/5) komanda turėjo puikią progą iškovoti įspūdingą pergalę Eurolygoje prieš iki šiol nenugalėtą Pirėjo „Olympiacos“ (6/0) klubą, tačiau Nemanjos Nedovičiaus lemiamas metimas buvo netikslus. „Olympiacos“ namuose laimėjo susitikimą rezultatu 77:... Daugiau
Galdikas Tomas Lukšys, Fotodiena.lt S.Galdikas apie lemiamą metimą: „Atsidūriau reikiamu metu reikiamoje vietoje“
Klaipėdos „Neptūno“ komanda sirgalius pradžiugino dar viena įspūdinga pergale. Šįkart 80:79 buvo įveikti Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkai. „Sveikinu „Neptūną“ su pergale. Turėjome planą šioms rungtynėms, įvykdėme daugelį dalykų, bet krepšinyje yra dalykų, kurių... Daugiau
Zavackas Organizatorių nuotr. D.Zavackas: „Eilinį kartą žaidėme su ugnimi“
2014 / 11 / 20 21:00
Klaipėdos „Neptūno“ komanda iškovojo dar vieną fantastinę pergalę namų arenoje, kai 80:79 parklupdė Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkus. Po rungtynių 16 taškų pelnęs Donatas Zavackas teigė, jog nesėkminga rungtynių pabaiga galėjo kainuoti brangiai. „Kas lėmė perga... Daugiau
Jacksonas AFP-Scanpix CSKA sutriuškino svečius iš Berlyno
Maskvos CSKA (6/0) komanda pratęsė pergalingą žygį Eurolygoje ir namuose vykusiose B grupės rungtynėse 95:66 (28:11, 20:13, 20:22, 27:20) sutrypė Berlyno „Alba“ (2/4) krepšininkus. Berlyno klubui itin prastai sekėsi atakuoti iš toli – tikslą pasiekė 2 metimai iš 16 (... Daugiau
Utena Karolis Kavolėlis (www.kavolelis.lt) „Utena“ panaikino dviženklį deficitą ir iškovojo istorinę pergalę Europos taurėje
2014 / 11 / 20 20:00
Istorinę pergalę Europos taurės turnyro B grupėje iškovojo „Utenos“ (1/2) komanda, kuri namuose 72:70 (22:22, 11:21, 18:14, 21:13) po dramatiškos kovos palaužė Stambulo „Universitesi“ (1/2) ekipą su Kamile Nacickaite. Rungtynių pradžią sėkmingiau sužaidė „Universites... Daugiau
Čižauskas Foto: Augustas Didžgalvis Trigubą dublį surinkusio V.Čižausko vedamas „Lietkabelis“ nušlavė estus
Penktąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) B grupėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (5/2) klubas, kuris namuose 104:53 (25:19, 29:9, 24:15, 26:10) sutriuškino Talino „TLU/Kalev“ (1/6) krepšininkus. Šiame mače treneriai suteikė poilsio Dainiui Šalengai, o dėl t... Daugiau
2014 / 11 / 20 19:00
Nesunkią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Jonavos „Petrochema“ (9/6), kuri išvykoje 88:65 (20:19, 30:14, 15:17, 23:15) nugalėjo Šakių „Zanavyką“ (6/10). Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė po 16 taškų pelnę Tadas Sebežiovas ir Karolis Šaru... Daugiau
Keithas Langfordas Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt K.Langfordas atnešė „Unics“ svarbią pergalę prieš „Anadolu Efes“
Kazanės „Unics“ (2/4) komanda antrąjį Eurolygos grupės etapo ratą pradėjo labai svarbia pergale A grupėje, kurioje rungtyniauja ir Kauno „Žalgiris“. Naujojo stratego Jevgenijaus Pašutino vadovaujami „Unics“ krepšininkai namuose rezultatu 67:64 (14:18, 14:16, 15:19, 2... Daugiau
Krapikas Tomas Lukšys, Fotodiena.lt G.Krapikas: „Real“ pralaimėjimas „Anadolu Efes“ mums labai ne į naudą“
Kauno „Žalgiris“ antrąjį Eurolygos grupės etapo ratą pradės neeiliniu iššūkiu. Žalgiriečiai savų sirgalių akivaizdoje mėgins siekti revanšo Jono Mačiulio atstovaujamai Madrido „Real“ komandai, kuriai išvykoje pralaimėjo pirmojo rato pradžioje. Prieš artėjančias rungt... Daugiau
Shakuras Fotodiena.lt Dramatiška kova Klaipėdoje baigėsi „Neptūno“ revanšu prieš Th.Heurtelio vedamą „Laboral Kutxa“ ekipą (VIDEO)
2014 / 11 / 20 18:00
Klaipėdos „Neptūno“ (3/3) komanda dramatiška pergale pradėjo antrąjį Eurolygos reguliariojo sezono ratą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25) atsirevanšavo Thomaso Heurtelio vedamai Vitorijos „Laboral Kutxa“ (2/4) ekipai. Daugiau
„Adidas“ „D Rose 5 Boost“ krepšinio batelių pristatymas Krepsinis.net Žalgiriečiai pataria, kaip išsirinkti patogius krepšinio batelius
2014 / 11 / 20 17:00
Šiuolaikiniame krepšinyje viena svarbiausių žaidėjų aprangos detalių neabejotinai yra sportiniai bateliai. Skirtingas pozicijas aikštelėje užimantys krepšininkai turėtų atkreipti dėmesį į jiems aktualiausias avalynės savybes. Specialistų ir krepšininkų teigimu, išsir... Daugiau
Jasikevičius Fotodiena.lt Š.Jasikevičius: jei prieš sezoną kas būtų pasakęs, kad pirmame Eurolygos rate pasieksime tris pergales, būčiau sutikęs su tokiu rezultatu (VIDEO)
Penktadienį sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai mes iššūkį Eurolygos vicečempionams Madrido „Real“ krepšininkams. Artėjant šiam mačui Žalgiris TV kartu su treneriu Šarūnu Jasikevičiumi ir gynėju Artūru Milakniu aptarė žalgiriečių pasirodymą ... Daugiau