2012 m. rugsėjo 17 d. 18:26

„Žalgiris“ triumfavo „Supertaurės“ turnyre (1)

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiose atsakomose „Supertaurės“ rungtynėse nė vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo. Šeimininkų Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ krepšininkų dvikova baigėsi taikiai – 87:87, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato turnyrą laimėjo laikinosios sostinės komanda.

„Lietuvos ryto“ klubui antrose  „Supertaurės“ turnyro rungtynėse laimėjo laimėti didesniu, nei 18 taškų skirtumu.

Pirmasis kėlinys

Susitikimas prasidėjo vangiai – per pirmą minutę abi ekipos apsikeisdavo arba klaidomis, arba netaikliais metimais. Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė Marko Popovičius, tačiau prabėgus minutei Steponas Babrauskas metimu iš po krepšio švelnina šeimininkų deficitą (2:3).

Kėlinio viduryje sėkmingiau žaidė žalgiriečiai, kurie po trečiojo pataikyto tritaškio pirmieji pasiekė dviženklį taškų ribą (6:10)

Abiem komandoms kurį laiką buvo užsirišęs krepšys, kol Popovičius baudos metimais nutraukė tylą (6:12). Visgi kitoje atakoje pirmuosius taškus po gražaus Janio Blūmo perdavimo pelnė Leonas Radoševičius.

Likus žaisti dvi minutes, „Žalgiris“ dar pirmavo, bet tuomet du taškus su pražanga greitoje atakoje pelnęs Radoševičius pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (15:14). Kitoje atakoje Kauno ekipa suklydo, o tas pats Radoševičius netrukus įmetė dar du taškus (17:14).

Po to per likusią kėlinio minutę vilniečiai varžovams į priekį išsiveržti neleido – 21:18.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau žaidė savų sirgalių palaikoma „Lietuvos ryto“ ekipa. Aktyviai varžovus spaudę vilniečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą (28:22).

Aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas pelnė keturis savo komandos taškus iš eilės, bet vilniečiai pėsti nebuvo (33:28). Kėlinio viduryje abu baudos metimus pataikęs Predragas Samardžiskis padidino komandų atotrūkį iki rekordinių devynių taškų (37:28).

„Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 11 taškų žymą, „Žalgirio“ ekipa prabudo. Ji pelnė dešimt be atsako ir po naujoko Jeffo Foote'o taškų kauniečių deficitas tapo minimalus (41:40).

A.Džikičiaus paprašyta minutinė pertraukėlė nepadėjo. Jo auklėtinių ataka baigėsi nerezultatyviai, o ketvirtą tašką iš eilės pelnęs J.Foote'as išvedė Kauno ekipą į priekį (41:42).

Paskutinę minutę vilniečiai pelnė du taškus ir J.Plazos komanda per likusį laiką į tai nieko nebeatsakė (43:42).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos Darjušo Lavrinovičiaus vedami kauniečiai išlygino bei persvėrė rezultatą (45:47).

Įpusėjus ketvirčiui, prie D.Lavrinovičiaus prisijungė ir brolis Kšyštofas, kuris  taikliais metimais padidino „Žalgirio“ skirtumą iki keturių taškų (50:54).

Nepaisydami svečių komandos bandymo atitrūkti, kovingai žaisdami Vilniaus krepšininkai nepaleido varžovų toli į priekį, o Nemanjos Nedovičiaus dvitaškis sumažino deficitą iki dviejų taškų (55:57).

Kėliniui artėjant prie pabaigos, L.Radosevičiaus baudos metimai persvėrė rezultatą (60:59), kurį padidino kamuolį iš varžovų perėmęs įžaidėjas N.Nedovičius (62:59). Vis dėlto paskutinėmis kėlinio akimirkomis J.Foote'o dėjimas išlygino rezultatą prieš lemiamą ketvirtį (62:62).

Ketvirtasis kėlinys

Aikštelės šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo agresyviau bei spurtavę 5:0 susikrovė persvarą prieš varžovus (67:62).

„Žalgirio“ krepšininkams vadovaujantis Joanas Plaza rado naujų būdų pralaužti kibią vilniečių gynybą – Rimanto Kaukėno ir J.Foote'o žaidimas „du prieš du“ terorizavo priešininkų krepšį (71:69).

Sužaidus penkias minutes, „Lietuvos ryto“ ekipa, nepaisydama sėkmingo R.Kaukėno brolių Lavrinovičių žaidimo, išlaikė atotrūkį nuo varžovų (80:73). Vis dėlto svečių krepšininkai surengė dvi rezultatyvias atakas bei sumažino skirtumą iki trijų taškų (80:77).

Likus pusantros minutės, rungtynių atomazga pasiekė kritinį tašką – iš toli prabilęs M.Popovičius išlygino rezultatą (82:82).

Po kelių akimirkų K.Lavrinovičiaus taiklus metimas išvedė svečių komandą į priekį (83:84), tačiau šaltakraujišką tritaškį pataikęs N.Nedovičius sugrąžino pranašumą šeimininkams (86:84).

Likus 13 sekundžių, žalgiriečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko (87:84). Per paskutines sekundes M.Popovičius įsūdė tolimą metimą bei išlygino rungtynių rezultatą (87:87).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radosevičius 20 (6/8 dvit., 8/10 baud.), Renaldas Seibutis 13 (7/7 baud.), Janis Blūmas 12, Nemanja Nedovičius ir Steponas Babrauskas (5 rez. perd.) po 11, Mindaugas Katelynas 7, Dejanas Ivanovas 6 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiski 5, Dovydas Redikas 2, Deividas Dulkys taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (7/8 baud.), Marko Popovičius 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeffas Foote‘as ir Darjušas Lavrinovičius po 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Rimantas Kaukėnas ir Paulius Jankūnas po 6, Tremmellas Dardenas 5, Adas Juškevičius bei Oliveris Lafayette‘as po 3, Vytenis Lipkevičius 2.

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

as
2012 / 09 / 17 23:18
Saunuolis Marko Popovicius jis visada buna kai jo komandai labiausiai reikia ir geriau tegu patyli tie kas kitaip mano.
Oriakhi Fotodiena.lt Įspūdingiausią LKL savaitės epizodą sukūrė A.Oriakhi (VIDEO)
2015 / 04 / 27 11:00
Paskutiniajame reguliariojo sezono gražiausių epizodų dešimtuke netrūko įspūdingų dėjimų, metimų paskutinėmis sekundėmis išplėšusių pergales ar pratęsimus ir efektingų perdavimų. Rinkinyje puikuojasi efektingi Antano Kavaliausko, Thomaso Daviso ir Adamo Lapetos dėjimai. Daugiau
Gordonas Scanpix E.Gordonas ketina likti „Pelicans“ klube
Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipos garbę nuo 2011 metų ginantis Ericas Gordonas turėtų likti komandoje ir toliau. Skelbiama, kad 26 metų 193 cm ūgio amerikietis ketina pasinaudoti teise ir pratęsti sutartį kitam sezonui. Kontrakto vertė – 15,5 milijono JAV dolerių. Daugiau
Kalnietis Scanpix M.Kalnietis oficialiai tapo laisvuoju agentu
Nuo 2012 metų Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ garbę gynęs Mantas Kalnietis oficialiai paliko Rusijos ekipą. 28 metų 196 cm ūgio įžaidėjas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su „Lokomotiv“ komanda. Lietuvis ateinančią vasarą ir taip būtų tapęs laisvuoju agentu. Daugiau
Love'as Scanpix K.Love‘as: Olynykas tyčia mane sutraumavo (VIDEO) (1)
2015 / 04 / 27 10:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Klivlando „Cavaliers“ ekipos žaidėjas Kevinas Love‘as patyrė peties traumą ir buvo priverstas išbėgti iš aikštelės. „Kavalierių“ atstovas susigrūmė su Bostono „Celtics“ aukštaūgiu Kelly Olynyku, kuris, anot K.Love&am... Daugiau
Vezenkovas Organizatorių nuotr. Kovoje dėl A.Vezenkovo pirmauja „Panathinaikos“
Bulgarijos krepšinio talentas Aleksandras Vezenkovas kitą sezoną debiutuos Eurolygoje ir rungtyniaus pajėgioje ekipoje. Graikijos žiniasklaida skelbia, kad 19 metų 206 cm ūgio puolėjas artėja susitarimo link su Atėnų „Panathinaikos“ klubu, su kuriuo pasirašys ilgalai... Daugiau
Scariolo Scanpix S.Scariolo grįžta prie Ispanijos rinktinės vairo?
Ispanijos rinktinę greičiausiai treniruos buvęs šios šalies ekipos strategas Sergio Scariolo, kuris vadovavo komandai pergalinguose 2009 ir 2011 metų Europos čempionatuose. Anot Ispanijos žiniasklaidos, 54-erių metų italas sugrįš į savo buvusią darbo vietą ir apie ta... Daugiau
Valančiūnas Scanpix Po paskutinio pralaimėjimo „Raptors Republic“ karšė kailį visai komandai ir numatė perspektyvų lubas J.Valančiūnui
2015 / 04 / 27 09:00
Toronto „Raptors“ rungtynes analizuojantis portalas „Raptors Republic“, po ketvirtojo ekipos pralaimėjimo Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje su Vašingtono „Wizards“, peikė visus komandos krepšininkus, tarp jų ir Joną Valančiūną, o kai kuriems epizodinį vaidme... Daugiau
Mavericks Scanpix „Mavericks“ sezono dar nepalaidojo
2015 / 04 / 27 08:00
Dalaso „Mavericks“ krepšininkai sužaidė puikias rungtynes, o tai lyg ir buvo užuomina, jog jų nurašyti dar nederėtų. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos atkrintamųjų varžybų ketvirtame mače Ricko Carlisle‘o vadovaujama komanda namu... Daugiau
Raptors Scanpix „Raptors“ gėdingai pralaimėjo ir priėjo liepto galą
2015 / 04 / 27 07:00
Kad ir kokios bebūtume nuomonės apie Dwane‘ą Casey ir demonstruojamus Toronto „Raptors“ žaidimo principus, tačiau tikėjomės tikrai ne tokio beviltiško rezultato. Jono Valančiūno atstovaujamas Kanados klubas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konf... Daugiau
Paulas Scanpix Ch.Paulo vedama „Clippers“ išlygino serijos rezultatą
2015 / 04 / 27 01:00
Itin svarbią pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos atkrintamosiose varžybose iškovojo Los Andželo „Clippers“ klubas. Doco Riverso vadovaujami žaidėjai išvykoje 114:105 (25:25, 26:22, 30:29, 33:29) nugalėjo titulą ginančią San Antonijau... Daugiau
Kaukėnas, Lavrinovičius Scanpix „Grissin Bon“ lietuviai pergalingame mače pelnė daugiausiai taškų į M.World Peace komandos krepšį
2015 / 04 / 26 23:00
Italijos čempionate pergalę iškovojo Rimanto Kaukėno ir Darjušo Lavrinovičiaus atstovaujamas Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (20/8) klubas, kuris namuose 86:74 (18:16, 21:24, 23:17, 24:17) nugalėjo Kantu „Acqua Vitasnella“ (13/15) su Metta World Peace. D.Lavrinovičius p... Daugiau
Campbellas Organizatorių nuotr. Vienas dramatiškiausių finalų Europos taurių krepšinio istorijoje: JSF žaidėjas pergalingą metimą išmetė su sirena
2015 / 04 / 26 22:00
„FIBA Europe“ Iššūkio taurė turi naują čempioną. Juo tapo Nantero JSF krepšininkai, kurie po Terrance‘o Campbello metimo paskutinę dvikovos akimirką rezultatu 64:63 (19:17, 18:11, 16:19, 11:16) nugalėjo Trabzono „Medical Park“ krepšininkus. Daugiau
Jamesas Scanpix L.Jamesas atvedė „Cavaliers“ į Rytų konferencijos atkrintamųjų varžybų pusfinalį
2015 / 04 / 26 21:00
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Klivlando „Cavaliers“ ekipa tapo pirmąja Rytų konferencijos komanda, patekusia į atkrintamųjų varžybų pusfinalį. Davido Blatto treniruojami krepšininkai išvykoje 101:93 (29:19, 28;17, 13:25, 31:32) nugalėjo Bostono „Celtics“ k... Daugiau
Kleiza Scanpix „Emporio Armani“ surengė taškų fiestą, L.Kleiza greitai išnaudojo pražangų limitą
Italijos pirmenybėse Milano „Emporio Armani“ (23/4) klubas, kuriam atstovauja Linas Kleiza, namuose sukūrė tikrą šou ir 117:92 (30:22, 25:22, 39:16, 23:32) sutriuškino Romos „Virtus“ (14/13) ekipą. L.Kleiza per 10 minučių įmetė 5 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/2 baudų met... Daugiau
Veikalas, Klimavičius Organizatorių nuotr. B.Veikalas buvo rezultatyviausias, T.Klimavičius karaliavo po krepšiais, o jų komanda triumfavo po dviejų pratęsimų
2015 / 04 / 26 20:00
Dramatišką pergalę Vokietijos čempionate iškovojo Bonos „Telekom Baskets“ (23/10) komanda su Benu Veikalu ir Tadu Klimavičiumi, kuri išvykoje po dviejų pratęsimų 101:99 (20:23, 18:18, 31:11, 12:29, 11:11, 9:7) palaužė Hageno „Pheonix“ (11/22) krepšininkų pasipriešinimą. Daugiau
Schortsanitis Domantas Pipas, Fotodiena.lt Nepykdykite Sofoklio: galingi S.Schortsaničio alkūnės kirčiai nubloškė varžovą (2)
Tel Avivo „Maccabi“ ekipos milžinas Sofoklis Schortsanitis aptalžė varžovą ir buvo pašalintas iš aikštelės. Taraninio tipo vidurio puolėjo rūstybę užsitraukė „Galil Gilboa“ atstovas Marcusas Lewisas, kuriam graikas net du kartus alkūne trenkė į veidą. Daugiau
Samėnas Organizatorių nuotr. Voketijos čempionato rungtynėse L.Samėno taikiklis buvo užsikirtęs
2015 / 04 / 26 19:00
Dar vieną pralaimėjimą Vokietijos pirmenybėse patyrė Tryro TBB (10/23) ekipa, kurios garbę gina Laurynas Samėnas. Lietuvio komanda išvykoje 74:80 (17:19, 18:16, 11:22, 28:23) nusileido Braunšveigo „Lowen“ (16/17) krepšininkams. L.Samėnas per 22 minutes įmetė 3 taškus... Daugiau
Ulanovas Fotodiena.lt E.Ulanovo ir L.Lekavičiaus vedama VDU nukarūnavo MRU ekipą
Lietuvos studentų krepšinio lyga (LSKL) turės naujus vaikinų čempionato nugalėtojus. Praėjusio sezono čempionus Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus pusfinalyje rezultatu 94:87 (23:25, 19:24, 23:19, 29:19) nuvainikavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa. Daugiau
Parachomikas Organizatorių nuotr. RKL finalo serijoje – ir vėl lygybė
Regionų krepšinio lygos (RKL) finale tęsiasi namų arenos prakeiksmas. Serijoje iki 3 pergalių Tauragės krepšinio klubas Telšiuose išplėšė pergalę prieš vietos „Telšius“ ir išlygino rezultatą 2:2. Abi ekipos savo pergales pasiekė išvykose. Ketvirtose finalo rungtynėse... Daugiau
Bensonas Fotodiena.lt K.Bensonas dominavo lietuviškų klubų pusfinalyje Estijoje
Pergalingai Estijos pirmenybių pusfinalio seriją pradėjo Mindaugo Kupšo atstovaujama Talino „Kalev/Cramo“ ekipa, kuri namuose 78:56 (12:20, 31:9, 18:16, 17:11) sutriuškino Raplos TYCO komandą su Ernestu Ežerskiu. M.Kupšas per 17 minučių pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškiai... Daugiau
Žalgirio sirgaliai Facebook „Žalgirio“ sirgaliai Vilniuje užpuolė „Lietuvos ryto“ aistruolius ir atėmė iš jų nemažai atributikos
2015 / 04 / 26 18:00
Kauno „Žalgirio“ komanda šeštadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarųjį sezoną baigė pergale 82:81 prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“. Daugiau
Kirilenka Scanpix A.Kirilenkos benefisas nepadėjo CSKA išvengti sensacingo pralaimėjimo
Itin netikėtu pralaimėjimu Vieningosios lygos reguliarųjį sezoną baigė Maskvos CSKA (26/4) krepšininkai, kuriems nepadėjo net ir puikus Andrejaus Kirilenkos pasirodymas. „Armiečiai“ namuose po tragiško ketvirtojo kėlinio taškų lenktynėse 104:107 (32:24, 25:22, 24:23,... Daugiau
Mačiulis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt J.Mačiulis rungtyniavo naudingai, o „Real“ pademonstravo įspūdingą gynybą
2015 / 04 / 26 15:00
Lengvą pergalę Ispanijos čempionate iškovojo Madrido „Real“ (24/5) ekipa, kurios garbę gina Jonas Mačiulis. Į Eurolygos finalo ketvertą patekęs „karališkasis“ klubas namuose 78:52 (23:7, 29:17, 14:19, 12:9) sutriuškino Bilbao „Bilbao Basket“ (18/12) komandą. Daugiau
Dulkys Scanpix D.Dulkio klubas Italijoje artėja prie antrosios vietos reguliariajame sezone
2015 / 04 / 26 14:00
Svarbią pergalę Italijos pirmenybėse iškovojo Venecijos „Umana Reyer“ (21/7) ekipa su Deividu Dulkiu, kuri svečiuose 91:84 (24:25, 26:10, 22:28, 19:21) nugalėjo Kremonos „Vanoli“ (12/16) krepšininkus. D.Dulkys per 14 minučių taškų nepelnė (0/1 dvitaškis, 0/1 tritaški... Daugiau
Tarvydas Domantas Pipas, Fotodiena.lt „Mažeikius“ į pergales vedęs D.Tarvydas – geriausias LKL savaitės žaidėjas
2015 / 04 / 26 13:00
Geriausiu šios savaitės BEKO-LKL krepšininku pripažintas Darius Tarvydas. „Mažeikių“ ekipos puolėjas sužaidė tris rungtynes, o jo atstovaujama ekipa iškovojo dvi pergales. D. Tarvydas per susisikimą vidutiniškai pelnydavo po 19,6 taško, atkovodavo po 4,6 kamuolio ir ... Daugiau
 „SK Ferimsta“ Organizatorių nuotr. Pasaulio lietuvių čempionų taurė: vilniečiams – sidabras, kauniečiams – bronza
2015 / 04 / 26 10:00
Šeštadienį Londone įvyko ketvirtasis „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyras, kuriame varžėsi šešios ekipos iš keturių šalių – Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Airijos ir Švedijos. Renginyje dalyvavo Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Li... Daugiau