2012 m. rugsėjo 17 d. 18:26

„Žalgiris“ triumfavo „Supertaurės“ turnyre (1)

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiose atsakomose „Supertaurės“ rungtynėse nė vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo. Šeimininkų Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ krepšininkų dvikova baigėsi taikiai – 87:87, tačiau dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato turnyrą laimėjo laikinosios sostinės komanda.

„Lietuvos ryto“ klubui antrose  „Supertaurės“ turnyro rungtynėse laimėjo laimėti didesniu, nei 18 taškų skirtumu.

Pirmasis kėlinys

Susitikimas prasidėjo vangiai – per pirmą minutę abi ekipos apsikeisdavo arba klaidomis, arba netaikliais metimais. Pirmuosius mačo taškus tolimu metimu pelnė Marko Popovičius, tačiau prabėgus minutei Steponas Babrauskas metimu iš po krepšio švelnina šeimininkų deficitą (2:3).

Kėlinio viduryje sėkmingiau žaidė žalgiriečiai, kurie po trečiojo pataikyto tritaškio pirmieji pasiekė dviženklį taškų ribą (6:10)

Abiem komandoms kurį laiką buvo užsirišęs krepšys, kol Popovičius baudos metimais nutraukė tylą (6:12). Visgi kitoje atakoje pirmuosius taškus po gražaus Janio Blūmo perdavimo pelnė Leonas Radoševičius.

Likus žaisti dvi minutes, „Žalgiris“ dar pirmavo, bet tuomet du taškus su pražanga greitoje atakoje pelnęs Radoševičius pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (15:14). Kitoje atakoje Kauno ekipa suklydo, o tas pats Radoševičius netrukus įmetė dar du taškus (17:14).

Po to per likusią kėlinio minutę vilniečiai varžovams į priekį išsiveržti neleido – 21:18.

Antrasis kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau žaidė savų sirgalių palaikoma „Lietuvos ryto“ ekipa. Aktyviai varžovus spaudę vilniečiai buvo įgiję šešių taškų persvarą (28:22).

Aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas pelnė keturis savo komandos taškus iš eilės, bet vilniečiai pėsti nebuvo (33:28). Kėlinio viduryje abu baudos metimus pataikęs Predragas Samardžiskis padidino komandų atotrūkį iki rekordinių devynių taškų (37:28).

„Lietuvos ryto“ pranašumui pasiekus 11 taškų žymą, „Žalgirio“ ekipa prabudo. Ji pelnė dešimt be atsako ir po naujoko Jeffo Foote'o taškų kauniečių deficitas tapo minimalus (41:40).

A.Džikičiaus paprašyta minutinė pertraukėlė nepadėjo. Jo auklėtinių ataka baigėsi nerezultatyviai, o ketvirtą tašką iš eilės pelnęs J.Foote'as išvedė Kauno ekipą į priekį (41:42).

Paskutinę minutę vilniečiai pelnė du taškus ir J.Plazos komanda per likusį laiką į tai nieko nebeatsakė (43:42).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos Darjušo Lavrinovičiaus vedami kauniečiai išlygino bei persvėrė rezultatą (45:47).

Įpusėjus ketvirčiui, prie D.Lavrinovičiaus prisijungė ir brolis Kšyštofas, kuris  taikliais metimais padidino „Žalgirio“ skirtumą iki keturių taškų (50:54).

Nepaisydami svečių komandos bandymo atitrūkti, kovingai žaisdami Vilniaus krepšininkai nepaleido varžovų toli į priekį, o Nemanjos Nedovičiaus dvitaškis sumažino deficitą iki dviejų taškų (55:57).

Kėliniui artėjant prie pabaigos, L.Radosevičiaus baudos metimai persvėrė rezultatą (60:59), kurį padidino kamuolį iš varžovų perėmęs įžaidėjas N.Nedovičius (62:59). Vis dėlto paskutinėmis kėlinio akimirkomis J.Foote'o dėjimas išlygino rezultatą prieš lemiamą ketvirtį (62:62).

Ketvirtasis kėlinys

Aikštelės šeimininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo agresyviau bei spurtavę 5:0 susikrovė persvarą prieš varžovus (67:62).

„Žalgirio“ krepšininkams vadovaujantis Joanas Plaza rado naujų būdų pralaužti kibią vilniečių gynybą – Rimanto Kaukėno ir J.Foote'o žaidimas „du prieš du“ terorizavo priešininkų krepšį (71:69).

Sužaidus penkias minutes, „Lietuvos ryto“ ekipa, nepaisydama sėkmingo R.Kaukėno brolių Lavrinovičių žaidimo, išlaikė atotrūkį nuo varžovų (80:73). Vis dėlto svečių krepšininkai surengė dvi rezultatyvias atakas bei sumažino skirtumą iki trijų taškų (80:77).

Likus pusantros minutės, rungtynių atomazga pasiekė kritinį tašką – iš toli prabilęs M.Popovičius išlygino rezultatą (82:82).

Po kelių akimirkų K.Lavrinovičiaus taiklus metimas išvedė svečių komandą į priekį (83:84), tačiau šaltakraujišką tritaškį pataikęs N.Nedovičius sugrąžino pranašumą šeimininkams (86:84).

Likus 13 sekundžių, žalgiriečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko (87:84). Per paskutines sekundes M.Popovičius įsūdė tolimą metimą bei išlygino rungtynių rezultatą (87:87).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radosevičius 20 (6/8 dvit., 8/10 baud.), Renaldas Seibutis 13 (7/7 baud.), Janis Blūmas 12, Nemanja Nedovičius ir Steponas Babrauskas (5 rez. perd.) po 11, Mindaugas Katelynas 7, Dejanas Ivanovas 6 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiski 5, Dovydas Redikas 2, Deividas Dulkys taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (7/8 baud.), Marko Popovičius 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeffas Foote‘as ir Darjušas Lavrinovičius po 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Rimantas Kaukėnas ir Paulius Jankūnas po 6, Tremmellas Dardenas 5, Adas Juškevičius bei Oliveris Lafayette‘as po 3, Vytenis Lipkevičius 2.

Šaltinis: sportas.lt
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Komentarai (1)

as
2012 / 09 / 17 23:18
Saunuolis Marko Popovicius jis visada buna kai jo komandai labiausiai reikia ir geriau tegu patyli tie kas kitaip mano.
D.Motiejūnui patiko, kad teisėjai leido grumtis kietai (Fotodiena.lt) D.Motiejūnas: teisėjai leido daugiau stumdytis, todėl pačiam smagiau buvo žaisti
2014 / 07 / 30 21:00
Donatas Motiejūnas trečiosiose Lietuvos rinktinės pasirengimo rungtynėse sužibėjo surinkdamas dvigubą dublį – pelnė 12 taškų ir sugriebė tiek pat kamuolių, o Lietuvos rinktinė gruzinus sutriuškino 81:54. Aukštaūgis po mačo džiaugėsi, kad teisėjai leido kietai grumtis... Daugiau
D.Lavrinovičius apgailestauja dėl savo poelgio (Fotodiena nuotr.) D.Lavrinovičius apie incidentą su Z.Pachulia: atsiprašiau jo, taip elgtis negalima
Darjušui Lavrinovičiui antrosios Lietuvos vyrų rinktinės pasirengimo Pasaulio taurės varžyboms ciklo rungtynės su Gruzija įsiminė ne tik kaip sėkmingos asmeniškai, tačiau ir incidentu su varžovų lyderiu Zaza Pachulia. Trečiojo kėlinio metu D.Lavrinovičius ir Z.Pachu... Daugiau
M.Kalnietis areną paliko visas kruvinas (Fotodiena.lt) M.Kalnietis: medikai turėjo daug darbo
Pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis praleido pirmąsias dvejas pasirengimo rungtynes, bet ant parketo pasirodė trečiajame susitikime. Ilgai gynėjui pažaisti neteko, kadangi pirmajame kėlinyje sužaidus 4 minutes M.Kalnietis susidūrė su Zaza Pachulia. Daugiau
J.Kazlauskas pyko dėl neatkovotų kamuolių gynyboje (Fotodiena.lt) J.Kazlauskas: dar kelias rungtynes eksperimentuosime, o tada jau žais pagrindiniai krepšininkai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrą kartą per tris dienas nugalėjo Gruzijos nacionalinę komandą – mačas „Siemens“ arenoje baigėsi mūsiškių pergale 81:54. Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas džiaugėsi savo auklėtinių gynyba, bet buvo piktas dė... Daugiau
Š.Vasiliauskas sėkmingai perėmė rolę iš M.Kalniečio (Fotodiena.lt) Iš M.Kalniečio atakų organizatoriaus rolę perėmęs Š.Vasiliauskas: visada turime būti pasiruošę bet kokiam atvejui
Lietuvos vyrų rinktinė neleido atsirevanšuoti Gruzijos krepšininkams. Pasaulio taurės varžyboms besirengiantys Jono Kazlausko auklėtiniai kontrolinėse rungtynėse Vilniuje 81:54 (18:14, 15:12, 29:15, 19:13) antrą kartą gruzinams nepaliko jokių vilčių. Tiesa, jau mačo ... Daugiau
D.Sabonio ir komandos draugų laukia lemiama kova (FIBA Europe nuotr.) Lemiamas mačas: Lietuva – Lenkija (GYVAI)
2014 / 07 / 30 20:00
Šiuo metu Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų pirmenybių antrojo etapo E grupės lemiamame mače susitinka Lietuvos ir Lenkijos rinktinės. Mūsiškiai apmaudžiai pralaimėjo abu antrojo etapo mūšius: 76:78 nusileido latviams ir vakar 61:64 turėjo pripažinti italų pranašumą. Daugiau
„Siemens“ arena | Fotodiena/Edvardo Blaževičiaus nuotr. „Siemens“ arenoje sumontuota 170 metrų ilgio LED ekranų juosta
2014 / 07 / 30 18:08
Daugiau nei 170 metrų ilgio LED juosta, U forma juosianti visą areną, kuri varžybų metu gali virsti 9 šviestlentėmis - tokia naujiena šį sezoną laukia Vilniaus „Siemens“ arenos lankytojų. Pirmieji ją pamatys krepšinio aistruoliai liepos 30 dieną atėję į pasaulio čem... Daugiau
D.Lavrinovičius buvo rezultatyviausias (Fotodiena.lt) Lietuvos rinktinė dar kartą pasivaikščiojo su gruzinais
2014 / 07 / 30 18:00
Lietuvos vyrų rinktinė be didesnio vargo išlaikė dar vieną gruzinų egzaminą. Vilniaus „Siemens“ arenoje Jono Kazlausko auklėtiniai rezultatu 81:54 nepaliko vilčių svečiams iš Gruzijos. Tai buvo antroji lietuvių pergalė prieš gruzinus per pastarąsias tris dienas. Daugiau
L.Jameso laukia ne itin malonus sugrįžimas į Majamį (Scanpix nuotr.) L.Jamesas į Majamį sugrįš per Kalėdas
2014 / 07 / 30 17:00
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) žiūrovams ateinančioms Kalėdoms žada padovanoti intriguojantį krepšinio spektaklį. Į Klivlendo „Cavaliers“ persikėlęs LeBronas Jamesas antrąją Kalėdų dieną sugrįš į buvusios savo komandos – Majamio „Heat“ – namų areną. Daugiau
Š.Jasikevičius – viena iškiliausių Lietuvos krepšinio istorijos asmenybių (Scanpix nuotr.) „Ar žinote, kad?“: „Auksinio berniuko“ istorija: pradžia
2014 / 07 / 30 16:00
Šarūną Jasikevičių drąsiai galima vadinti viena svarbiausių asmenybių Lietuvos krepšinio istorijoje. Jo pasitraukimo iš didžiojo sporto proga portalas Krepsinis.net ir rubrika „Ar žinote, kad?“ pristato specialią straipsnių seriją Š.Jasikevičiaus įspūdingai karjerai ... Daugiau
D.Nelsonas tapo Serbijos piliečiu (Fotodiena.lt) „Panathinaikos“ naujokas gavo Serbijos pasą
2014 / 07 / 30 14:00
DeMarcusui Nelsonui užteko dvejus metus praleisti Serbijoje, kad jis gautų šios šalies pilietybę. Trečiadienį amerikietis atsiėmė Serbijos pasą. Apie tai paskelbė žaidėjo agentas Miško Ražnatovičius. Serbijoje kalbama, kad būtent įtakingas „BeoBasket“ agentūros bosas... Daugiau
A.Šikšnius domina Klaipėdos klubą (Fotodiena.lt) LKL vasaros turgus
2014 / 07 / 30 12:00
Didžiausias krepšinio naujienų portalas Baltijos šalyse Krepsinis.net pristato rubriką „LKL vasaros lyga“. Čia pateiksime karščiausias naujienas apie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubus. Daugiau
M.Waynsas diriguos LKL čempionų atakoms (Scanpix nuotr.) M.Waynsas: į Kauną atvykstu tam, kad laimėčiau
Naujajame sezone Kauno „Žalgirio“ gerbėjai galės grožėtis amerikiečio Maaliko Waynso žaidimu. Su šiuo 23 metų 185 cm ūgio įžaidėju Lietuvos čempionų klubas sudarė vienerių metų sutartį. Daugiau
R.Horry gali pradėti dirbti Los Andželo klube (Scanpix nuotr.) „Lakers“ į trenerių štabą kviečia R.Horry
Su vyriausiuoju treneriu Byronu Scottu kontraktą pasirašiusi Los Andželo „Lakers“ ekipa į trenerių štabą vilioja praeityje žinomus krepšininkus. Skelbiama, kad Kalifornijos komandoje gali darbuotis septyniskart Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionas Rober... Daugiau
M.World Peace gali persikelti į Kiniją (Scanpix nuotr.) M.World Peace karjerą gali tęsti Kinijoje
2014 / 07 / 30 11:00
Penkiolika metų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) praleidęs skandalingasis Metta World Peace gali persikelti į Kiniją. JAV žiniasklaida skelbia, kad 34 metų 201 cm ūgio puolėju domisi trys Kinijos klubai. Tiesa, pats amerikietis pirmenybę teikia NBA komandom... Daugiau
K.Penney vėl teks vesti į priekį savo šalies rinktinę (Scanpix) Pasaulio taurės komandos: amžina Okeanijos vicečempionė Naujoji Zelandija
Nenumaldomai artėjant 2014 metų Pasaulio taurės turnyrui, portalas Krepsinis.net ir toliau supažindina jus su būsimųjų planetos pirmenybių dalyvėmis. Šį kartą siūlome jums pažintį su Naujosios Zelandijos rinktine. C grupėje Naujoji Zelandija varžysis su Dominikos Res... Daugiau
K.Irvingas pasirinko 23-ąjį marškinėlių numerį (Scanpix) K.Irvingas neigia, kad rinktinėje 23-ąjį numerį pasirinko dėl L.Jameso
Klivlendo „Cavaliers“ klube kitą sezoną kartu su LeBronu Jamesu rungtyniausiantis Kyrie Irvingas nusprendė, jog nacionalinėje JAV rinktinėje vilkės 23-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Šis sprendimas iškart užkliuvo JAV žurnalistams, kadangi tokį patį numerį pasir... Daugiau
Ha Seung-Jinas praleis planetos pirmenybes Lietuvos rinktinės varžovės galutinis dvyliktukas – be pagrindinės komandos žvaigždės
2014 / 07 / 30 10:00
Lietuvos vyrų rinktinės varžovė Pasaulio taurės varžybose – Pietų Korėja – paskelbė galutinę sudėtį Azijos žaidynėms ir planetos pirmenybėms. Korėjiečiams tikru smūgiu į paširdžius tapo 221 cm ūgio Ha Seung-Jino trauma. 28-erių milžinas yra ryškiausia Pietų Korėjos k... Daugiau
T.Rochestie lieka Žemutiniame Naugarde (Fotodiena.lt) „Nižnij Novgorod“ oficialiai pratęsė sutartį su T.Rochestie
Eurolygos turnyre artėjantį sezoną debiutuosiantis Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubas oficialiai pratęsė sutartį su gynėju Tayloru Rochestie. Praėjusio sezono viduryje prie komandos prisijungęs 29 metų 185 cm ūgio amerikietis iškart tapo vienu komandos lyde... Daugiau
E.Ginobili įtrauktas į Argentinos rinktinės kandidatų sąrašą (Scanpix) Argentinos rinktinės kandidatų sąraše liko penkiolika krepšininkų
2014 / 07 / 30 09:00
Argentinos rinktinės vyr. treneris Julio Cesaras Lamas paskelbė penkiolika krepšininkų, kurie bus pakviesti ruoštis šiais metais Ispanijoje vyksiančiam Pasaulio taurės turnyrui. Tarp pakviestųjų – NBA čempionu su San Antonijaus „Spurs“ ekipa tapęs Emanuelis Ginobili,... Daugiau
K.Durantui tenka užimti K.Love'o vietą (Scanpix) Aukštaūgių netekusioje JAV rinktinėje K.Durantui tenka vidurio puolėjo vaidmuo
2014 / 07 / 30 08:00
Blake‘ui Griffinui ir Kevinui Love‘ui atsisakius padėti JAV rinktinei, pasirengimą Pasaulio taurės turnyrui pradėjusi ekipa susiduria su aukštaūgių stygiumi. Teigiama, jog vyr. treneris Mike‘as Krzyzewskis pagrindinio vidurio puolėjo vai... Daugiau
Manoma, kad P.George'as gali pasiekti L.Jameso žaidimo lygį (Scanpix) Penki žaidėjai, kurie gali tapti ateities lebronais jamesais
2014 / 07 / 30 07:00
JAV žiniasklaidoje pasirodė dar vienas trumpas siužetas, kuriame svarstome, kokie penki krepšininkai ateityje galėtų tapti tokio lygio žaidėjais, koks dabar yra Lebronas Jamesas. 1. Damianas Lillardas. Svarbiausia šio krepšininko savybė – šaltakraujiškumas. Daugiau
M.Scottas viliojamas keltis žaisti į Rusiją (Scanpix nuotr.) CSKA pateikė pasiūlymą „Hawks“ klube žaidusiam aukštaūgiui
2014 / 07 / 30 00:00
Maskvos CSKA komanda artėjančiam sezonui ketina sustiprinti priekinę liniją. Skelbiama, kad Vieningosios lygos čempionus domina Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) patirties turintis žaidėjas. Pasak pranešimo, CSKA pateikė trejų metų kontrakto pasiūlymą Mike&... Daugiau
D.Planiničius (kairėje) turėtų persikelti žaisti į Kroatiją (Scanpix nuotr.) D.Planiničius gali prisijungti prie „Cedevita“ komandos
Į Eurolygą sugrįžtanti Zagrebo „Cedevita“ ekipa savo gretas galu sustiprinti 23 metų 212 cm ūgio Darko Planiničiumi. Skelbiama , kad Kroatijos komanda artėja susitarimo link su perspektyviu „centru“. Taip pat netrukus turėtų būti pasirašytas kontraktas su gynėju Roko... Daugiau
R.Katičius pakviestas į rinktinę (Fotodiena.lt) Į Serbijos rinktinę iškviestas R.Katičius
2014 / 07 / 29 23:00
 Pasaulio taurės turnyrui besirengiančios Serbijos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris į treniruočių stovyklą pakvietė Raško Katičių. Aleksandras Djordjevičius 34 metų 208 cm ūgio „centrą“ pasikvietė, nes dėl traumų iš rikiuotės iškrito Nemanja Da... Daugiau
I.Johnsonas grįžta į NBA (Scanpix nuotr.) „Mavericks“ papildė Kinijoje siautėjęs puolėjas
Dalaso „Mavericks“ klubas sudėtį sustiprino pasirašydamas dvejų metų sutartį su puolėju Ivanu Johnsonu. 30 metų 203 cm ūgio amerikietis į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA) grįžta po metų pertraukos, kuriuos praleido Kinijoje. Stipriausioje pasaulio lygoje I.John... Daugiau