Mireia Belmonte | Scanpix nuotr.

Šeštadienį Eindhovene (Olandija) baigėsi trečiasis šio sezono pasaulio plaukimo trumpajame (25 m ilgio) baseine taurės etapas.

Antrąją varžybų dieną pasaulio rekordą pagerino ispanė Mireia Belmonte. Ji 400 m kompleksinio plaukimo finale distanciją įveikė per 4 min. 18.94 sek. ir 0.52 sek. pagerino vengrei Katinkai Hosszu (4:19.46) nuo 2015 m. priklausiusį planetos rekordą. Sidabrą šioje rungtyje iškovojo ta pati K.Hosszu (4:25.18), o bronza atiteko amerikietei Ellai Eastin (4:26.06).

Neilgai trukus krito ir dar vienas pasaulio rekordas. Etatinė rekordų gerintoja švedė Sarah Sjostrom 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 50.43 sek. Ji savo pačios pasaulio rekordą pagerino 0.35 sek. Sidabras atiteko italei Federicai Pellegrini (1:51.63), o bronza – olandei Femkei Heemskerk (1:52.24).

Už pasaulio rekordą M.Belmontei ir S.Sjostrom skirtos 10 tūkst. JAV dolerių premijos.

Sportas.lt primena, jog šiame etape du sidabro medalius iškovojo Rūta Meilutytė, dalyvavusi 50 m ir 100 m plaukimuose krūtine.

Kito pasaulio taurės etapo reikės laukti pusantro mėnesio. Jis rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis vyks Honkonge.