Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Penktadienį Eindhovene (Olandija) prasidėjo jau trečiasis šio sezono pasaulio plaukimo trumpajame (25 m ilgio) baseine taurės etapas, kuriame dalyvauja ir viena lietuvė – 20-metė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė.

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale R.Meilutytė praktiškai visą distanciją plaukė antra ir iškovojo sidabro medalį. Lietuvė distanciją nuplaukė per 1 min. 3.79 sek. ir pasiekė asmeninį sezono rekordą. Visą laiką, net ir po starto, pirmavo pasaulio rekordininkė jamaikietė Alia Atkinson. Ji finišavo per 1 min. 2.67 sek. ir tapo geriausio sezono rezultato pasaulyje savininke. Beje, jamaikietė nuo pasaulio rekordo atsiliko tik 0.31 sek. Tuo tarpu bronzą iškovojo amerikietė Breeja Larson (1:04.81).

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Ryte vykusioje atrankoje lietuvė distanciją nuplaukė per 1 min. 4.75 sek. ir kartu su jamaikiete Alia Atkinson užfiksavo geriausius rezultatus.

100 m plaukimas krūtine trumpajame baseine yra vienintelė rungtis, kurioje R.Meilutytei vis dar priklauso pasaulio rekordas – 1 min. 2.36 sek. Tiesa, šį statusą lietuvė dalijasi su jamaikiete A.Atkinson, kuri net du kartus taip pat yra užfiksavusi 1 min. 2.36 sek. laiką.

Savo medalių kraitį R.Meilutytė bandys papildyti šeštadienį. Tuomet, paskutinę varžybų Olandijoje dieną, ji startuos 50 m plaukimo krūtine sprinte.