Aleksandras Kočetkovas | asmeninio archyvo nuotr.

Aleksandras Kočetkovas | asmeninio archyvo nuotr.

 Jau šį trečiadienį vyks pirmosios triatlono varžybos „Orion Tri-fun“ Kaune. Didžiajai daliai renginio dalyvių tai bus pirmoji pažintis su šia sporto šaka. Patarimų, kaip pasiruošti šiam startui teiravomės vieno iš ištvermingiausių, labdaros tikslais 100 IRONMAN triatlono distancijų per metus planuojančio įveikti Aleksandro Kočetkovo.

- Pirmosios varžybos Kaune vyks jau šį trečiadienį. Kaip dalyviai turėtų praleisti paskutinę dieną?

- Ilsėdamiesi. Jokių treniruočių, jokių pabėgiojimų ar ilgų vaikščiojimų prekybos centruose. Fiziškai jau reikėjo būti pasiruošusiems, paskutinės dienos treniruotės naudos neduos. Aš patarčiau tiesiog nusiraminti, atsipalaiduoti ir ruoštis psichologiškai. Geriausia tiesiog paskaityti knygą ar pažiūrėti kokį filmą.

- O kaip dėl daiktų susidėjimo?

- Kai varžybos vyksta vakare, daiktus susiruošti galima ir tą pačią dieną. Nebent nėra tam laiko dėl darbo. Visgi ir tai ką dėsitės į varžybas priklauso nuo oro, tad būtų gerai žinoti koks jis bus, ko tikrai reikės, o kas tik apsunkins varžybas ir ruošimąsi.

- Kokios aprangos ir inventoriaus gali reikėti varžybose?

- Iš esmės reikia atkreipti dėmesį į oro sąlygas ir organizatorių paskelbtas taisykles. Kaip pavyzdžiui šalmas yra būtinas, o ar reikia neopreninio plaukimo kostiumo priklauso nuo vandens temperatūros. Kita jau organizatorių taisyklės, vieni leidžia bėgti iš vandens be marškinėlių, kiti jau ne tad ir plaukti galima su marškinėliais ar be. Bet šiam, „Tri-Fun“ triatlonui nebūtina save apsikrauti. Ypač, jei dalyvaujate dėl finišo pasiekimo, o ne dėl prizų ir laiko.

Verta pagalvoti, ar reikia papildomai specialių dviračio batų, ar šias rungtis įveiksite tik su bėgimo bateliais. Nuo to priklausys žinoma rezultatas, visgi dviračio batai sukurti taip, kad mynimas būtu ratu, o ne vien tik pedalų spaudimas žemyn. Bet nesikeičiant batų sutaupysite laiko tranzito zonoje, o ir ne visi juos turi įsigiję.

Taip pat siūlyčiau rengtis taip, kad visą trasą galėtumėte įveikti kuo mažiau keičiant aprangą. Jei neturite specialios triatlono aprangos, o vanduo šiltas, rinkitės šortus plaukimui ir vėliau tiesiog užsidėkite marškinėlius.

Venkite plaukti su dviratininkų marškinėliais ar šortais, kurie turi kišenių. Į juos prisipildys vandens ir tems jus kaip inkaras žemyn. Tai yra nepatogu ir apsunkins kito kranto pasiekimą.

- Daugeliui sunkiausiai suvokiama kaip elgtis tranzitinėje zonoje. Kaip čia nepasimesti?

- Svarbu nepanikuoti. Triatlonas yra sportas, kuriam reikia planuotis iš anksto. Taip ir tranzito zonai. Reikia tiksliai žinoti ką ir kokia tvarka čia darysi. Visgi atplaukus ir ruošiantis važiuoti su dviračiu privaloma prieš paliečiant dviratį jau būti užsidėjus ir užsisegus šalmą. Baigus važiuoti su dviračiu, būtinai sustokite prieš tranizto žymėjimo liniją, nes su dviračiu į ją įvažiuoti negalima. Šalmą nusiimti galima tik sustojus ir pastačius dviratį. Čia jau kyla klausimai, ką pirmiau nusiimti/užsidėti. Šalmą ar batus? Iš streso galima užsidėti šalmą, bet pamatysite paskui, kad likote be marškinėlių ir prarasite laiką, kol apsivilksite juos. Nėra vieno ir geriausio plano, kokia seka ką užsidėti, nusiimti tranzitinėje zonoje. Profesionalai, didžiausi konkurentai daro vis kitaip, tad sėkmingą seką teks atrasti kiekvienam pačiam.

Patarčiau visada prieš startą atvykti ankščiau, apžiūrėti tranzito zoną, pasivaikščioti ir pabandyti įsivaizduoti kaip atrodys jūsų veiksmai išlipus iš vandens ir ruošiantis važiuoti dviračiu, o vėliau grįžus su dviračiu ir ruošiantis bėgimui. Nepakenks pasidaryti ir planą papunkčiui. Aš tokius darausi, darosi ir kiti profesionalai. Tai padeda išvengti kylančios įtampos ir klaidų.

- Kiek dėmesio reiktų skirti ir susipažinimui su trasa?

- Peržiūrėjimas trasos brėžinių, vietos, kelio dangos ir reljefo yra taip pat svarbi planavimo dalis. Visgi yra sportininko atsakomybė tiksliai žinoti trasą ir kelintą ratą važiuoja ar bėga. Nepasitikėkite prieš jus važiuojančiais ar bėgančiais, lyderiai taip pat daro klaidų ir aklas sekimas gali baigtis diskvalifikacija ar neišnaudota proga.

Dėl susipažinimo su trasa dabar itin parankios technologijos. Jei nepavyksta su trasa susipažinti gyvai, ją daugiau ar mažiau tiksliai galima peržvelgti su „Google earth“ ar kitomis programomis ir žinosite ko tikėtis, kam pasiruošti.

- Triatlone dalyviams teks įveikti 200 m plaukiant, 10 km dviračiu ir 2,5 km bėgant. Kokio strategijos reikėtų laikytis pradedantiesiems?

- Neužsirauti starte. Visi mes tikriausiai turime savo mėgstamiausią rungtį, kur esame greičiausi. Išnaudokite tai ir pasitaupykite jėgas. Jei esate prastas plaukikas, bet labai greitas su dviračiu, tai plaukimą galite įveikti nors ir ant nugaros ar varlyte. O atsigriebti galėsite važiuodamas. Taip pat patarčiau visose rungtyse pradėti lėčiau ir vis greitėti. Nepulkite sprintuoti, leiskite ir kūnui šiek tiek atsikvėpti po buvusios rungties. Iš karto pasileidę iš visų jėgų galite finišo ir nepasiekti.

Pirmasis triatlonas Kaune

„Orion Tri-Fun“ triatlono startas planuojamas Kauno Jachtklubo teritorijoje. Dviračių trasa nusidrieks iki Pažaislio vienuolyno ir atgal. Bėgimas vyks parko takeliais. Dalyviai gali bėgti individualiai ar dalyvauti estafetėje.

Dalyviams teks įveikti 200 m plaukiant, 10 km su dviračiu ir dar 2,5 km nubėgti.

Visų dalyvių laukia renginio medaliai, rėmėjų dovanos. 1-3 vietų prizininkai bus apdovanoti „S-sporto“ prizais, o patys greičiausi – išskirtiniu „Orion“ įmonės įsteigtu prizu, atversiančiu pažintį su investicijų pasauliu.

Idėją Kaune surengti triatlono varžybas palaiko VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“, remia VšĮ „Nacionalinis ekstremalaus sporto klubas“ ir Kauno miesto savivaldybė.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Eurobasket 2017

08-31 Slovėnija 13:45 Lenkija
08-31 Vokietija 15:45 Ukraina
08-31 Islandija 16:30 Graikija
08-31 Lietuva 18:30 Gruzija
08-31 Prancūzija 20:00 Suomija
08-31 Italija 21:30 Izraelis
09-01 Vengrija 15:00 Kroatija
09-01 Serbija 17:00 Latvija
09-01 Ispanija 17:45 Juodkalnija
09-01 Rumunija 20:30 Čekija
09-01 Turkija 21:00 Rusija

Draugiškos rungtynės

08-25 Lietuva 19:30 Ispanija
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 08-23 Kauno Žalgiris 18 : 00 Utenis Utena
Ket 08-24 Kauno Žalgiris 20 : 00 Utenis Utena

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 08-26 AFC Bournemouth 14 : 30 Manchester City
Šeš 08-26 Newcastle United 17 : 00 West Ham United
Šeš 08-26 Watford 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 08-26 Huddersfield Town 17 : 00 Southampton
Šeš 08-26 Crystal Palace 17 : 00 Swansea City
Šeš 08-26 Manchester United 19 : 30 Leicester City
Sek 08-27 West Bromwich … 15 : 30 Stoke City
Sek 08-27 Chelsea 15 : 30 Everton
Sek 08-27 Tottenham Hotspur 18 : 00 Burnley
Sek 08-27 Liverpool 18 : 00 Arsenal

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141