LeBronas Jamesas | Scanpix nuotr.

Fantastišką puolimą pirmoje rungtynių pusėje demonstravusi Klivlando „Cavaliers“ komanda nokautavo Oklando „Warriors“ ir NBA finale iškovojo pirmąją pergalę.

Tyronno Lue auklėtiniai namuose 137:116 (49:33, 37:35, 29:28, 22:20) sutriuškino Steve'o Kerro treniruojamą klubą.

Klivlando krepšininkai pirmajame kėlinyje pelnė 49 taškus, per pirmąją mačo pusę iš viso įmetė 86 taškus bei pagerino NBA finalų kėlinio ir pusės dvikovos dalies rezultatyvumo rekordus.

Pavyzdžiui, 2007 metų finale „Cavaliers“ krepšininkai tik vieną kartą pelnė daugiau nei 86 taškus.

Per pirmuosius du ketvirčius šeimininkai krepšį atakavo 61 proc. taiklumu, iš kurių tikslą pasiekė 17 tritaškių iš 26. Komandai pritrūko tik vieno tolimo metimo, jog vien per pusė rungtynių pakartotų NBA finalo tritaškių rekordą.

Tačiau komanda tritaškių rekordą pagerino antroje dvikovos dalyje, kai įmetė dar keturis tritaškius ir pasibaigus dvikovai iš viso turėjo rekordinius, 24 pataikytus tolimus.

„Warriors“ komanda neprilygo tokiam galingam „Cavaliers“ puolimui ir visas 48 žaidimo minutes pirmavo tik čempionų titulą ginantis klubas.

LeBronas Jamesas atliko devintąjį trigubą dublį NBA finaluose ir tapo rekordininku, aplenkęs Magicą Johnsoną. Puolėjas šiąnakt įmetė 31 tašką, sugriebė 10 kamuolių bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

L.Jamesas taip pat pagal pelnytus taškus NBA finaluose aplenkė M.Jordaną. Dabar NBA žvaigždė užima trečią vietą.

Įspūdingai žaidė Kyrie Irvingas, surinkęs 40 taškų. Jis vien pirmoje dvikovos dalyje pelnė 28 taškus. Krepšininkas pataikė septynis tritaškius ir tai antras geriausias rodiklis finalų istorijoje. Rekordas priklauso Ray Allenui.

Oklando ekipa neturėjo ginklų prieš beprotišką „Cavaliers“ puolimą. Svečiai po pirmojo kėlinio atsiliko 16 taškų, prieš ilgąją pertrauką turėjo 18 taškų deficitą, o po trijų kėlinių atsilikimas padidėjo iki 19 taškų.

Paskutinio kėlinio pradžioje „Warriors“ priartėjo iki 11 taškų. Tada K.Irvingas įmetė penkis taškus paeiliui, du pridėjo Richardas Jeffersonas, tritaškį pataikė L.Jamesas ir 10-1 spurtavusi „Cavaliers“ atitrūko 124-105.

NBA čempionai po to varžovams jokių galimybių užsikabinti nebesuteikė.

Nutrūko Oklando klubo 15 pergalių serija, jis pralaimėjo pirmą kartą per paskutinę 61 dieną.

137 taškus surinkusi Klivlando komanda sužaidė trečias rezultatyviausias NBA finalų rungtynes. 1984 metais tiek pat taškų įmetė Los Andželo „Lakers“.

Rungtynėse netrūko aistrų. Trečiajame kėlinyje po techninėmis pražangomis buvo nubausti Kevinas Durantas ir L.Jamesas, kai jie trečiajame kėlinyje įsivėlė į aršią diskusiją.

K.Duranto ir L.Jameso ginčas:

Tame pačiame ketvirtyje po techninėmis pražangomis buvo nubausti Imanas Shumpertas ir Zaza Pachulia. Tuo tarpu Draymondas Greenas buvo atsidūręs neįprastoje situacijoje, kai teisėjai jam užfiksavo antrąją techninę pražangą ir turėjo jis palikti aikštę, bet galiausiai arbitrai pražangą anuliavo.

Antroji D.Greeno techninė pražanga:

„Mūsų nugaros priremtos prie sienos. Niekada nesakyk niekada. Niekada nenustok kovojęs“, - kalbėjo 23 taškus surinkęs K.Love‘as.

Penktasis serijos mačas pirmadienio naktį vyks Oklande.

J.R.Smithas, paklaustas apie galimybę seriją sugrąžinti į Klivlandą, atsakė: „Tai nėra tai, ko mes nesame padarę anksčiau“.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 40 (8/15 dvit., 7/12 trit., 3/4 baud., 7 atk. kam.), LeBronas Jamesas 31 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Kevinas Love‘as 23, J.R.Smithas 15, Richardas Jeffersonas 8, Deronas Williamsas, Imanas Shumpertas ir Tristanas Thompsonas 5 (10 atk. kam.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 35 (7/13 dvit., 2/9 trit., 15/16 baud., 4 atk. kam.), Draymondas Greenas 16 (14 atk. kam.), Stephenas Curry 14 (10 rez. perd.), Klay Thompsonas 13, Shaunas Livingstonas 10, Davidas Westas ir Zaza Pachulia po 6.

Samokslininkai
2017-06-10 18:33:53
Ekspertai:D pakrito cavs sias rungtynes ir laimejo,ka jus manot ,kad kekvienas rungtynes taip ir dauzys rekordus??? Nepakris kitas rungtynes ir baigta.
Evaldas
2017-06-10 14:16:42
Pirmam keliny 27baudos y Gsw krepsy jei neklystu. Kaskam dar kyla klausimu kas turejo laimet varzybas, bet kokia kaina?
Nba
2017-06-10 15:07:04
Is kokio medzio tu iskritai? Cavs is viso mete tik 31bauda,kai tuo tarpu vienas durantas 16 :D abi komandos prasizenge panasiai(24pries27). Nugaletoja nuleme trajekai ir nera cia net kur knaisiotis expertai..
asd
2017-06-10 14:16:26
viskas cia aisku yra . Du variantai: baigi seriją 4-0 ir dar labiau blogini jau ir taip prasto sezono, bei atkrintamųjų įvaizdį arba pratesi seriją ir uždirbi dar bent 20 mln. dolerių per vienerias rungtynes, taip pat sukeli intrigą žmonėms, kurie tuo tiki. Manau, aiškų ką kiekvienas pasirinktų. Nenoriu spėti, kuri komanda laimės (skaičiulant lažybų agentūrų ir NBA pelną, taiturėtų buti Cavs), tačiau esu įsitikinęs, kad tai bus septinių rungtynių serija.

Kestas
2017-06-10 15:22:50
O kad tik tavo zodziai issipildytu
aras
2017-06-10 14:15:29
LeBronas įspūdingai užsimetė sau kamuolį nuo lentos ir po to įkrovė iš viršaus:) Tokia žaibiška orientacija liudija apie jo neeilinį talentą. O mes galime tik pasidžiaugti, kad turime progą stebėti vienos iš ryškiausių NBA krepšinio legendų žaidimą gyvai:)
arta
2017-06-10 13:18:31
Irvingas ir Love'as sužaidė kaip iš natų, pridėkime lebrono pasirodymą ir aišku, kodėl pergalė buvo paimta. va taip puikiai šitas trejetas turi žaisti + kiek geresnis atsarginių indėlis ir laimėti įmanoma prieš gsw