Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

Andrius Gudžius | Scanpix nuotr.

 Trečiadienį įvykusiame Kauno miesto metimų čempionate fantastiškai pasirodė 26-erių metų Andrius Gudžius, pasiekęs asmeninį rekordą.

Geriausiu bandymu Lietuvos disko metikas užfiksavo 67,38 metro rezultatą. Tai – antras geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje. Negana to, A.Gudžius užtikrintai įvykdė šių metų pasaulio lengvosios atletikos čempionato normatyvą, kuris siekia lygiai 65 m.

Asmeninį rekordą A.Gudžius pagerino daugiau nei metru. Ankstesnis geriausias lietuvio rezultatas buvo užfiksuotas dar 2014 m. ir siekė 66,11 m.

Pasaulio reitinge lietuvį lenkia tik jamaikietis Fedrickas Dacresas, kurio diskas vietinėse varžybose skriejo 68,88 m. A.Gudžius į trečią vietą nustūmė ispaną Loisą Maikelį Martinezą (66,67).

„Jaučiau, kad bus, neblogi metimai, ką dar galiu pasakyti, – po varžybų juokėsi A.Gudžius. – Per treniruotes geriau mėtosi, šiandien prie 4 laipsnių šilumos ir prie minusinio vėjo teko mėtyti, tad šie rezultatai prie tokių sąlygų labai neblogi.“

Dar praėjusią savaitę sporto klubo „Cosma“ narys plušo treniruočių stovykloje Portugalijoje, kur jį lepino vasariškas karštis, o į Lietuvą grįžo prieš pat Velykas. Tokios orų permainos sportininkams – ypač pavojingos.

„Grįžus į tokį orą traumų rizika išvis didelė. Prieš tai dar jaunimas mėtė, šiek tiek prinešė purvo į sektorių, tad per porą bandymų slystelėjau. Mikro spazmų ir taip pasigavau“, – atskleidė A.Gudžius.

Prieš 2016-ųjų sezoną sportininkas dukart patyrė stresinį pėdos lūžį. Ar buvo verta rizikuoti sveikata bei dalyvauti pirmenybėse Kaune?

„Reikėjo dalyvauti, grįžome iš stovyklų, kalbame ir kalbame, kad viskas tvarkoje, bet nėra kaip parodyti“, – sakė disko metikas.

Europos čempionė Airinė Palšytė po olimpinių žaidynių pakeitė techninius šuolių niuansus. Paklaustas, ar ir jis pakeitė technikos detales, A.Gudžius buvo šmaikštus.

„Buvo pakitimas, kad koja sugijo (juokiasi – lengvoji.lt). Didelis pakitimas... Ir pernai buvome pasiruošę, bet fizinio pasirengimo neužteko dėl traumos, – prisiminė A.Gudžius. – Svarbiausia, kad koja sugijo ir kad turiu puikų prižiūrėtoją – kineziterapeutą Saulių Paliūnį. Jis kasdien prižiūri, kad galėčiau maksimaliai atlikti darbą, pasirūpina prevencija nuo traumų.“

Artimiausias startas disko metiko laukia balandžio 29 dieną Palangoje – ten vyks Lietuvos žiemos sezono metimų čempionatas.

Sėkmingai šį sezoną pradėjęs A.Gudžius visai neseniai Gran Kanarijoje diską nusviedė 64,18 m ir tapo Europos taurės varžybų vicečempionu.

Visų laikų Lietuvos disko metikų reitinge A.Gudžius pakilo į ketvirtą vietą. Jį lenkia tik Virgilijus Alekna (73,88), Romas Ubartas (70,06) ir Vaclovas Kidykas (68,44).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 07-23 Utenis Utena 18 : 00 Sūduva
Sek 07-23 Atlantas 20 : 00 Trakai
Ant 07-25 Kauno Žalgiris 18 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141