LeBronas Jamesas | Scanpix nuotr.

Aistruoliai intrigos ir atkaklios kovos sulaukė jau pirmose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose rungtynėse. Lygos čempionai Klivlando „Cavaliers“ savo žiūrovų akivaizdoje tik vieno taško skirtumu 109:108 (34:29, 32:30, 26:25, 17:24) įveikė Inidianos „Pacers“ krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo labai rezultatyviai. Per keturias minutes Kevinas Love'as pelnė 7 taškus, o rezultatas buvo lygus (11:11). Komandos ir toliau žaidė pamiršdamos gynybą bei įpusėjus kėliniui rezultatas toliau buvo lygus (18:18). Įdomu, kad sužaidus daugiau nei 7 minutes LeBronas Jamesas nebuvo pelnęs taškų, o svečiai pirmavo 21:18. Po kiek laiko K.Love'as pelnė savo 10-ąjį tašką ir šeimininkai pirmavo 29:25. „Cavaliers“ sėkmingiau sužaidė pirmo kėlinio pabaigą ir po jo pirmavo 34:29.

Antro ketvirčio metu atsarginių pastangomis Indianos komanda ėmė alsuoti varžovams į nugarą ir komandas kurį laiką skirdavo vos keli taškai. Tada iniciatyvos ėmėsi L.Jamesas, pelnęs taškus su pražanga ir leidęs šeimininkams atitolti – 45:39. Netrukus NBA čempionai įgijo rekordinę persvarą (49:41). L.Jamesas buvo pelnęs jau 12  taškų, o jo ekipa pirmavo rezultatu 54:48. Bent 4-7 taškais šeimininkai pirmavo viso antro ketvirčio metu, o po jo buvo priekyje 66:59.

Po dviejų kėlinių „Cavaliers“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 15 taškų pelnę K.Love'as ir Kyrie Irvingas. Svečių gretose 16 taškų (4/5 trit.) buvo įmetęs Paulas Goerge'as.

Trečio kėlinio metu prasidėjo P.George'o ir L.Jameso kova. „Pacers“ lyderis pelnė 7 taškus, o jo varžovas – 5, o toliau pirmavo „Cavaliers“ (73:68). Nepaisant to, kad šeimininkai krepšį atakavo 64 procentų taiklumu, komandas teskyrė 4 taškai – 78:74. „Pacers“ toliau tęsė puikų žaidimą ir dar labiau priartėjo (78:80), o P.George'as jau buvo surinkęs 25 tšk. Visgi tada svečiai sustojo, o „Cavaliers“ spurtavo 12:4 ir įgijo rekordinę persvarą – 90:78. Ketvirčio pabaigoje „Pacers“ kiek apmažino savo atsilikimą ir atsilikinėjo rezultatu 84:92.

Ketvirto kėlinio pradžioje Deronas Williamsas smeigė tritaškį ir komandas skyrė dviženklis skirtumas (98:88). Lemiamame ketvirtyje „Pacers“ kiek sutvirtino savo gynybą ir tai iškart leido jiems sumažinti skirtumą, o netrukus ir išlyginti rezultatą – 105:105. Po to „Cavaliers“ surengė trumpą spurtą 4:0, o P.George'as į tai atsakė tritaškiu (108:109). Likus 20 sekundžių kamuolys atiteko Indianos klubui. Paskutinis metimas buvo patikėtas C.J.Milesui, tačiau šis tikslumu nepasižymėjo ir „Cavaliers“ šventė pergalę – 109:108.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 32 (13 rez. perd., 6 atk. kam.), Kyrie Irvingas 23 (6 per. kam.), Kevinas Love‘as 17, Channingas Frye 11, Tristanas Thompsonas 8 (13 atk. kam.).

„Pacers“: Paulas George‘as 29 (7 rez. perd.), Lance‘as Stephensonas 16 (7 atk. kam.), Jeffas Teague 15, Mylesas Turneris ir Monta Ellisas po 11.

LD
2017-04-15 23:41:27
sunku suvokt kad pagirsiu cavs bet tebunie. jeigu palaikys tempa taip cavs tai turetu nueit iki konferencijos finalo be problemu visiskai